אגם מלאווי – גן עדן בדרום-מזרח אפריקה

גן עדן לחובבי צלילת שנורקל, חופים שקטים, בעלי חיים נדירים, כפרים ציוריים, שיט ועוד המון אטרקציות. העיירה קייפ מקליר, השוכנת לחופי אגם מלאווי, ידועה כמקום עם השקיעות היפות ביותר במזרח אפריקה

אגם מלאווי הוא האגם השלישי בגודלו באפריקה והתשיעי בגודלו בעולם. אורכו הוא למעלה מ- 560 ק”מ ורוחבו בנקודה הרחבה ביותר הוא כ- 75 ק”מ. מסביב לאגם שוכנות המדינות מלאווי, מוזמביק וטנזניה. רוב התיירים המגיעים לביקור באגם מלאווי עושים זאת בשטחה של המדינה מלאווי, וזאת בגלל שהפארק הלאומי של אגם מלאווי נמצא בשטחה של המדינה מלאווי ורוב אתרי התיירות נמצאים באזור זה.

אטרקציות מרכזיות באגם מלאווי

אגם מלאווי ידוע בעיקר בגלל הדגה הייחודית במקום, זהו האגם עם הכי הרבה מינים של דגים בעולם! כפרי הסביבה מתקיימים בעיקר מדיג, אם כי יש אזורים במיוחד סביב הפארק הלאומי בהם ההכנסות מתיירות הפכו לחלק יותר גדול בחיי המקומיים. באגם עצמו תוכלו לשחות, לצלול או לשוט. יש גם אטרקציות מסביב שכוללות טיולים רגליים בטבע, ביקור בכפרים מקומיים, רכיבה על אופניים וגם אתר ארכיאולוגי ייחודי.

טיפ: בחלק מהמקומות באגם מלאווי הקרקעית סלעית, כדאי לקחת אתכם סנדלי אילת.

 

צלילה ושיט

אי אפשר להגיע לאגם מלאווי בלי להיכנס למים. באגם מלאווי יש מאות מינים של דגים, חלקם חיים אך ורק במקום זה. אפשר לצלול כמעט בכל מקום באגם מלאווי, אם כי אנחנו ממליצים על האתרים בפארק הלאומי אגם מלאווי. באזורים אחרים, הדגה גרמה לכך שיהיו פחות סוגי דגים. בנוסף, כדי להתרחק מהחופים ולצלול במקומות רחוקים מהחוף אתם יכולים לצאת לשיט בספינה או בקיאק ולצלול שם. צירפנו סרטון.

 

 

צ’ונגוני אמנות באבן – אתר מורשת עולמית של אונסק”ו (Chongoni)

אתר המרוחק כמה עשרות ק”מ מהגדות המערביות של אגם מלאווי, וכ- 150 ק”מ מקייפ מקליר. מדובר על שטח עצום שחלקו הגדול מיוער, בו נמצאו ציורים ואמנות החקוקה בסלע בת אלפי שנים. זהו הריכוז הגדול ביותר של אמנות בסלע שנמצא באזור זה באפריקה. הציורים נעשו ע”י השבטים המקומיים החל מתקופת הברזל ועד למאה ה-20.

ניתן להגיע לשם בטיול יום מאגם מלאווי, אך אפשר לשלב אז זה עם טיול ללינוגווה (ראו מטה).

לילונגווה מרכז חיות בר Lilongwe Wildlife Center

מרכז לילונגווה נמצא במרחק של כ-150 ק”מ מאגם מלאווי וכ- 80 ק”מ מצ’ונגוני. המקום משמש כאתר מוגן שבו חיים קופים, אריות, אנטילופות ועוד בעלי חיים. זהו אתר שמאוד אהוב על ילדים ומומלץ לביקור לכל המשפחה. במקום יש גם מרכז וטרינרי שמטפל בחיות בר, חלקן לאחר פציעות שנגרמו כתוצאה מציד בלתי חוקי.

למרות שהמקום יפה, במידה והטיול שלכם באפריקה כולל הגעה לספארי, אפשר לוותר עליו. לילונגווה מרשים בהשוואה לגני חיות בעולם המערבי, אבל בהשוואה לטיולי הספארי באפריקה הוא די מחוויר.

צרפנו סרטון אודות לילונגווה מלאווי.

 

 

קייפ מקליר כף מקליר Cape Mclear

קייפ מקליר הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. מדובר בחצי אי ששוכן לחופי אגם מלאווי מצדו המזרחי וזה המקום האידיאלי לביקור במקום. זהו אתר מפותח מבחינה תיירותית עם הרבה בקתות נופש ומדריכים דוברי אנגלית, אך הוא לא המוני בשום אופן. למעשה, הוא ידוע בשקט וברוגע שבמקום. בקייפ מקליר תוכלו לחוות את אגם מלאווי על כל הפעילויות במים וביבשה כולל שיט בספינה, ביקור בכפרים מקומיים, טיולים, רכיבה על אופניים, צלילה ועוד. יש במקום גם הרבה מסעדות דגים טובות המציעות דגים טריים מהתוצרת המקומית.

מעבר לכך, קייפ מקליר היא יעד אהוב על חובבי צילום שכן פרט לצילומי הדגים מתחת למים, הנופים המדהימים מספקים רקע יפהפה לשקיעה. האזור נחשב בעיני רבים כמקום עם השקיעות היפות ביותר במזרח אפריקה.

צפו בעצמכם, סרטון של צילומי אוויר בקייפ מקליר.

 

 

האיים דומווה (Domwe) ומומבו (Domwe)

האיים דומווה ומומבו נמצאים בקרבת קייפ מקליר וניתן להגיע אליהם אך ורק בשיט. מדובר בשני איים קטנים שבהם יש כמה בקתות ואוהלים המוצעים לתיירים. האי מומבו קצת גדול יותר והרבה יותר מיוער. האיים ידועים בשקט שלהם ומבקרים בהם מעבירים את היום בשחייה, צלילה, ושכיבה בערסל. לאיים אלה מגיעים האנשים שאוהבים מקומות מרוחקים ושקטים.

מבט על האיים בסרטון הבא:

 

 

אגם מלאווי טומן בחובו עולם צבעוני מתחת למים. עם זאת, יש הרבה מאוד אטרקציות גם ביבשה. זהו אחד מהאתרים הייחודיים באפריקה ומומלץ בחום כיעד לטיול הבא שלכם. רוצים לטייל באגם מלאווי עם עולם נסתר? אנחנו מציעים מספר טיולים פרטיים ומאורגנים למלאווי. מוזמנים להצטרף אלינו.

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך