חמישה דברים מומלצים לעשות בבישקק (קירגיזסטן)

בישקק בירת קירגיסטן היא בית לקרוב למיליון תושבים. העיר מציעה שפע של אטרקציות ובילויים. בחרנו עבורכם חמישה מהטובים ביותר.

שוק אוש

אחד המקומות המהנים לבקר בהם בבישקק הוא באזאר אוש. זה אולי לא השוק הגדול ביותר במרכז אסיה, אבל זוהי כוורת הומה של פעילות שבה אפשר בקלות לבלות כמה שעות. בתוך השוק תוכלו למצוא תוצרת טרייה, חטיפים מקומיים ובגדים. אם אתם רוצים לאתגר את בלוטות הטעם שלכם, הקפידו לנסות את כדורי הגבינה היבשה שיש להם טעם דומה לגבינת עיזים מלוחה. מצאנו בשוק גם היה חצי קילו של תמרים ב- 100 סום (בערך 5 ש”ח). מציאה!

בתי קפה

תרבות בתי הקפה של בישקק מפותחת מאוד ויש בה אוסף של בתי קפה שכדאי להעביר בהם אחר הצהריים. כל אחד יכול למצוא בית קפה כלבבו בו יוכל ללגום קפה גורמה ולחגוג על מאפים טריים ועוגות.

מגדל בורנה

סיור לאוהבי ההיסטוריה במרחק 80 ק”מ מבישקק. מגדל בורנה הוא מינרט גבוה וגדול, והוא השריד היחיד מהעיר הקדומה בלסגון. זהו אחד המבנים העתיקים ביותר בקירגיסטן, המתוארך למאה העשירית. גרם מעלות חיצוני וגרם מעלות פנימי מאפשרים את העלייה לראש המינרט. בעת הקמתו הגיע המינרט לגובה של 45 מטרים. רעידות אדמה שהתרחשו במהלך המאות פגעו בו ובעיקר רעידת האדמה במאה ה-15 שהרסה את כל החלק העליון שלו ולכן כיום גובהו 25 מטרים בבד.

פארק דובובי

פארק דובובי (“פארק האלון”) הוא ביתו של מוזיאון פיסול באוויר הפתוח, אשר נוסד בשנת 1984. מעל 200 יצירות של פסלים קירגיזיים מוצגים כיום בשטח הפארק. בכניסה לפארק נמצאים ספסלים אומנותיים, הראשונים שהוצבו בבירה הקירגיזית. הפארק נמצא במרחק 10 דקות הליכה מהכיכר המרכזית של בישקק, כיכר אלא-טו. בסביבה נמצאים שני מוזיאונים נוספים, מוזיאון לאמנות ברחוב Tynystanov והמוזיאון הלאומי להיסטוריה.

ארמון החתונות

כפי שהיינו מצפים מעיר שנבנתה ברובה בעידן הסובייטי, בבישקק אין מחסור במבנים מוזרים. אחד המוזרים ביותר הוא ארמון החתונות. הבניין המוזר הזה נבנה בשנות ה -80 של המאה העשרים כדי לשמש “מקדש חתונה” חילוני. בתקופה הסובייטית נאסרו כל צורות הדת, כך ש”בית המקדש” הזה נבנה כמין פשרה בין המדינה הלא דתית לבין אלה שרצו שהנישואין יתברכו כאיחוד קדוש.

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך