איך ליהנות מחופשת הקיץ שלכם – 5 טיפים

חופשות מאפשרות לנו לקחת הפסקה שאנו כל כך צריכים מעבודה ואחריות. זהו זמן ליהנות, לחוות הרפתקאות חדשות, מנוחה ורגיעה. בחיים שלנו, המתוזמנים לעייפה, עם הקצב המהיר והמתח, לעיתים קרובות אנו נוטים להתעלם מהיתרונות הללו.
לפניכם חמש דרכים שיעזרו לכם להבטיח הנאה מחופשת הקיץ שלכם.

 

Sunway Botswana Hyena Pan Bushlodge tent night BruceTaylor-5978 (Medium) Sunway Botswana Maun Croc Camp room a (Bruce Taylor) (Medium)

1. נצלו את ימי החופשה בתשלום המגיעים לכם ממקום העבודה

בהשוואה למרבית המדינות, עובדים ישראלים נהנים מפחות ימי חופשה בתשלום ולכן זה מדהים שאנחנו לא מרבים לנצל את מספר ימי החופשה בתשלום המועט העומד לרשותנו. אם אתם מושקעים כל כולכם בעבודה ולא מקדישים זמן לפנאי שלכם, קיים סיכוי גדול שתרגישו שחוקים בקרוב מאד. לא תוכלו ליהנות מחופשה מהנה, אם לא תיקחו חופשה מהעבודה כלל וכלל.

2. הגדירו חופשה בתנאים שלכם

אתם לא צריכים לצאת לטיול, להשקיע הרבה כסף, או אפילו לעזוב את הבית כדי להיות בחופש. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקחת פסק זמן מהשגרה או מהעבודה הרגילה שלכם. אם מזדמן לכם לנסוע במסגרת העבודה, גם זה יכול להיות מקום המפלט המושלם בשבילך. או אולי תרצו לבלות את הזמן הפנוי שלכם בסדנת קרמיקה, גננות, קריאת ספר טוב,בילוי זמן איכות עם חברים ובני משפחה, או סתם האזנה לציוץ ציפורים, תוך כדי רביצה בערסל בחצר האחורית שלך. חופשה היא מסגרת של המוח, לא מקום מסוים או לוח זמנים.

3. עשו מחקר קטן

אם אתם מתכננים בכל זאת לצאת לטיול, ודאו שלא צפויות לכם הפתעות לא נעימות כשתגיעו לשם. כדאי להתקשר ולברר מראש על האירוח (האם הוא ידידותי, האם מקבלים חיות מחמד ועוד), שירותי התחבורה במקום, בטיחות, אקלים, וכו’. קיימים הרבה ספרי נסיעות ואתרי אינטרנט המספקים את כל המידע הדרוש על מנת להפוך את הטיול לחוויה נעימה. לחלופין, תוכלו לפנות לחברה המתמחה בתכנון טיולים ולהיות בטוחים שתהיה לכם כתובת בארץ לכל בעיה שאולי תצוץ. על מנת להפחית את הסיכונים ואת הסיכויים לבעיות, אנחנו ממליצים להיעזר בחברה מתמחה או בסוכן נסיעות בכל נושא הזמנת סידורי הקרקע והטיסות.

4. הירגעו ותיהנו

אל תתייחסו אל החופשה כמו אל פרויקט מהעבודה. יותר מדי תכנונים, ארגונים ורשימות To do לא יאפשרו באמת להירגע וליהנות. אנו מציעים שתצאו ממצב תודעתי של עבודה ותתפנקו. אל תרגישו מחויבים לעשות מסלול כל יום – אלא אם אתם בטיול קבוצתי וכל מה שיש לכם לעשות הוא להופיע בבוקר לסיור היומי. נסו לרווח את הפעילויות המתוכננות מראש והשאירו לעצמכם זמן לפעילויות לא מתוכננות ולעשות דברים שמתחשק להם באותו רגע. בספונטניות. אתם לא רוצים להיות מותשים מהחופשה שלכם כאשר היא תסתיים.

5. השאירו את העבודה מאחור

כל העניין בחופשה הוא לקחת הפסקה מהעבודה, לא לקבל הודעות ותובנות ממקום העבודה. לא לערבב עניינים הקשורים בעבודה עם תחושת הרעב שאתם חייבים להשביע ממש עכשיו על החוף או עם ההתרגשות שלפני הצניחה החופשית שלכם. עשו לעצמכם טובה והשאירו את המחשב הנייד מאחור, אל תבדקו הודעות בתא הקולי ואל תתקשרו למשרד. וכל כמה שזה נשמע מופרך – השאירו את הטלפון הסלולרי בבית המלון או בלודג’ ואל תתקשרו למשרד לבדוק אם אתם חסרים למישהו. השאירו הודעה בתא הקולי במשרד ומענה אוטומטי בדוא”ל על מנת לוודא שכולם יודעים שלא תהיו זמינים עד למועד חזרתכם לשגרה. זה בדיוק הזמן לשים את עצמכם במקום ראשון, למלא מצברים ואנרגיות חיוביות ולצבור חוויות טובות וזיכרונות שיחזיקו אתכם לפחות עד החופשה הבאה!

    רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

    מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

    דילוג לתוכן