דף הבית / יעדים / אסיה / אינדונזיה

טיולים לאינדונזיה


באינדונזיה תמצאו אוסף נדיר של אנשים, מקומות, צלילים ומראות. בהרים הנישאים של איריאן ג’איה, שם הסתובבו עד לפני שנים לא רבות שבטים אוכלי אדם, מתנוססים קרחונים; יערות עד משתרעים עד קלימנטאן שבורניאו, האי השלישי בגודלו בעולם, ועל פני סומטרה, האי הרביעי בגודלו.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את אינדונזיה

  וטראסות אורז מדהימות וחופים לבנים עם דקלי קוקוס בבאלי. המדינה מורכבת למעשה מ- 13,700 איים טרופיים שטופי שמש, המשתרעים לאורך יותר מ-5,000 קילומטרים מצפון ומדרום לקו המשווה. יש בה כ-250 קבוצות אתניות המדברות ב-300 שפות ודיאלקטים ויותר מ-300 הרי געש. האטרקציות הבולטות הן: האי קלימנטאן; ההר קלי מוטוש בפלורס, והאגמים הממלאים את הלועות הגעשיים שסביבו; האי קומודו ודרקוני קומודו שבו, וכן השבטים החיים באיריאן ג’איה. האי באלי מצטיין בנופים מרהיבים של הרי געש, אגמים, נהרות וחופים נקיים. באינדונזיה יערות גשם טרופיים שבין ענפיהם מנתרים קופי אורנג-אוטנג, מקדשים מרהיבים, אגמים וולקניים, טרסות אורז החצובות במורדות גבעות ושקיעות שמש נפלאות בחופים.

  אינדונזיה

  1 טיולים מומלצים באינדונזיה

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה.

   

  אזרחים ישראלים נדרשים לוויזה לשם כניסה למדינה. תהליך הוצאת הוויזה ארוך ויקר, ואין הבטחה לקבלתה. מדיניות האשרות משתנה מפעם לפעם, וכדאי לבדוק לפני הנסיעה.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנו ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריכם. מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

  מטיילים עם בעיית בריאות ספציפית ידאגו להביא עימם את התרופות להן הם זקוקים. מומלץ להצטייד לשם בטחון ביום נוסף של אספקת תרופות, ובמרשם רופא רזרבי. משקפיים או עדשות רזרביות יוכלו תמיד להיות לעזר.

  המטבע הרשמי של אינדונזיה הוא רופייה  IDR.

  השער נכון לאוקטובר 2023.

  1$ = כ- 15,850, 1€ = כ-16,710 IDR

  כדאי להצטייד בשטרות קטנים של דולרים או יורו. בערים הגדולות ישנם מעט כספומטים.

  במרבית בתי המלון ניתן להמיר דולרים והמחאות נוסעים למטבע המקומי.

  קיים חיוג ישיר בין ישראל לאינדונזיה. הקידומת הבינלאומית היא 62+.

  אפשר להתקשר לארץ עם כרטיסי חיוג הנמצאים בכל מקום, וטלפון נייד מכל המדינה.

  כדאי לקחת בחשבון כי תשתיות האינטרנט במדינה אינן מפותחות כמו בישראל. לרוב תוכלו לקבל שירותי אינטרנט במלונות ומסעדות, אך מהירות הגלישה ואיכותה לא יהיו גבוהות במיוחד.

   

  ארוחות שאינן כלולות במחיר עולות כ- 10 דולר. כל האפשרויות  הזולות יותר קיימות. באופן גס אפשר להמליץ על סכום של 25 דולר לאדם ליום לכיסוי כל האפשרויות של הסעיפים שאינם כלולים במחיר, למעט קניות.

   

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. חשוב להיזהר מכייסים במקומות צפופים כמו שווקים ותהלוכות. חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

   

  א. חגורת בטן בה יוחזק הכסף, בדרכון וכרטיסי הטיסה (באם ישנם).

  ב. צילום שלושת עמודי הדרכון הראשונים (בשני עותקים-לשמור בנפרד מהדרכון).

   

  העונה הטובה לטיול באינדונזיה היא העונה היבשה, בין אפריל לאוקטובר. האי באלי לרוב עמוס לעייפה בין דצמבר לינואר ובחודשי הקיץ, והמחירים בו קופצים מעלה בתקופות אלו.

   

  מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען. באחריות הנוסעים לדאוג לביטוח עבורם.

  חשמל –  מתח V220. מומלץ להביא איתכם מתאם בינלאומי לכל מקרה שלא יהיה.

  מקובל לתת 15$ למדריך ליום ו-10$ לנהג.

  יש לשתות רק מים מינרליים.

  (האורגניזמים החיים במעי האוכלוסייה המקומית אינם בהכרח "מוכרים" לאזרחי המזרח התיכון).

  השעון באינדונזיה נמצא בין 5 ל-7 שעות לפני ישראל, בהתאם לאי.

  נעליים נוחות להליכה

  סנדלים

  בגד ים

  עזרה ראשונה אישית

  עזרה שניה: נייר טואלט, סיכות בטחון, חוט ומחט

  קרם שיזוף

  חומר הגנה מיתושים

  מטריה מתקפלת

  כובע

  תיק קטן ליום יום