דף הבית / יעדים / מרכז וצפון אמריקה / קוסטה ריקה

טיולים לקוסטה ריקה


קוסטה ריקה שוכנת באזור מרכז אמריקה. היא מציעה למבקרים בה מגוון אטרקציות: החל מפעילויות אקסטרים ועד טרקים מרתקים בשמורות הטבע שלה. בקוסטה ריקה יש גם חופי ים יפהפיים והרי געש פעילים.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את קוסטה ריקה

  קוסטה ריקה נחצית על ידי הרי געש ושרשראות ההרים של רכס סיירה מדרה, אשר נמתח לאורך כל החלק המערבי של אמריקה. בקוסטה ריקה ארבע שרשראות הרים – בצפון: Guanacaste ו-Tilaran, בדרום: סנטרל ו-Talamanca. בתחומה ישנם אין ספור הרי געש, 42 מהם עדיין פעילים ועל כן פוקדות אותה מפעם לפעם רעידות אדמה. בקוסטה ריקה שתי עונות בלבד: היבשה והירוקה. העונה היבשה מתאפיינת במיעוט ממטרים בין סוף דצמבר לאפריל. ואילו העונה הירוקה או הרטובה נמשכת בשאר ימות השנה – ממאי עד נובמבר, ועדיין מציעה בממוצע כ-5 שעות של שמש מדי יום.

  קוסטה ריקה

  3 טיולים מומלצים בקוסטה ריקה

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה ויש בו 3 עמודים ריקים.

  מחזיקי דרכון  ישראלי אינם זקוקים לוויזה לקוסטה ריקה לשהייה של עד 90 יום (משתנה מדי פעם). הכניסה למדינה יש להציג כרטיס טיסה ליציאה מהמדינה.

   

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  אנו ממליצים לפנות למרפאות מטיילים באזור מגוריך. מס' הטלפון של משרד הבריאות בכל רחבי הארץ – 5400*.

  העונה היבשה: מתחילת נובמבר ועד סוף אפריל/אמצע מאי. העונה היבשה מאופיינת בטמפ' נוחות ומזג אוויר חם ואידיאלי לטיול. גם בעונה היבשה יכול לרדת גשם פעם בכמה ימים.

  העונה הגשומה: מתחילת/אמצע מאי ועד סוף אוקטובר. העונה הגשומה בקוסטה ריקה היא בלתי צפויה לחלוטין. לצד ימים שטופי שמש, ישנם ימים בהם הגשם פשוט לא מפסיק לרדת. ככלל, הצד הקאריבי של המדינה גשום יותר מהצד הפסיפי.

  חודשי יוני ואוקטובר נחשבים לגשומים ביותר. למרות כל האמור, גם טיול בעונה הגשומה הוא מהנה למדי ואין סיבה לוותר על קוסטה ריקה בכלל קצת גשם.

  המטבע המקומי הינו קולון CRC. השער נכון לאוקטובר 2023.

  USD 1 = 328  CRC

  EUR 1 = 567 CRC

   

  הקידומת הבינלאומית היא 506+. ברוב שטח המדינה יש כיסוי סלולרי.

  חובה לעשות ביטוח בריאות.

  להוצאות נוספות כגון ארוחות במהלך ימי הטיול, בתי קפה, שתייה קלה, ארוחה קלה –

  כ -10$-25$ לאדם ליום. ארוחות בערב בערים, תלוי במסעדה, בין 20$- 40$ לאדם (או יותר אם הולכים למסעדה יוקרתית). ניתן לשלם בכרטיס אשראי במסעדות בעיר, בבתי המלון וברב החנויות (לא בשווקים).

   

  הפרש השעות בין קוסטה ריקה וישראל הינו 8 שעות אחורה (בשעון חורף בישראל).

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון.

  מומלץ להסתובב בכל זמן עם רשימת המלונות, או לפחות יש להחזיק אתכם כרטיס ביקור של המלון או צילום שלו בטלפון הנייד , מקומיים רבים לא מבינים אנגלית ואין סיכוי שתבטאו נכון את שם המקום.

  חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

  מתח החשמל: 120 וולט, 60 הרץ. מומלץ להביא מתאם בינלאומי.

  בטיולים עם מדריך/נהג פרטי מומלץ לתת 20-25 $ ליום. בטיולים הקבוצתיים לפי מה שהקבוצה אוספת.

  בהעברות עם נהג 10 $ להעברה.

  ברוב המסעדות התשר כלול בחשבון. אפשר להשאיר עוד 5% אם הייתם מאוד מרוצים.

  מומלץ לשתות מים מינרליים.