דף הבית / יעדים / מרכז וצפון אמריקה / פנמה

טיולים לפנמה


פנמה, שצורתה רצועה ארוכה, מחברת בין שני חלקיה של יבשת אמריקה: צפון אמריקה ודרום אמריקה. מכיוון צפון מזרח היא גובלת עם קוסטה ריקה, מכיוון דרום מערב עם קולומביה, הים הקאריבי מכיוון צפון ומדרום היא גובלת באוקיינוס השקט. בשל החיבור הזה, פנמה היא מדינה של ניגודים רבים.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את פנמה

  מודרניזציה מול היסטוריה עתיקה, טבע מרהיב מול ערים גדולות ונוף מגוון. אפשר למצוא בפנמה ג’ונגלים, חופי ים רבים, אטרקציות כמו גלישת גלים, צפייה בלווייתנים, רפטינג ומסלולי הליכה וכמובן את תעלת פנמה הענקית והמפורסמת המהווה את אחד ממוקדי המשיכה של המדינה. עיר הבירה פנמה סיטי היא עירוב מסקרן בין ספרד הישנה לבין אמריקה המודרנית, יחד עם ניחוח מסתורי של המזרח.

  פנמה

  1 טיולים מומלצים בפנמה

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה מפנמה.

  מחזיקי דרכון  ישראלי אינם זקוקים לוויזה לפנמה לשהייה של עד 90 יום. יש לשמור היטב על הפתק אותו תקבלו בכניסה על מנת שניתן יהיה לצאת מפנמה.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  אנו ממליצים לפנות למרפאות מטיילים באזור מגוריך. מס' הטלפון של משרד הבריאות בכל רחבי הארץ – 5400*.

  העונה היבשה: מאמצע דצמבר ועד אמצע אפריל. העונה היבשה מאופיינת בטמפרטורות נוחות ומזג אוויר חם ואידיאלי לטיול בעיקר בצד הפסיפי, כשבצד הקאריבי גשמים יורדים בכל ימות השנה.

  העונה הגשומה: מאמצע אפריל-תחילת מאי ועד סוף נובמבר-אמצע דצמבר. יכולה להביא עימה ימים שטופי שמש לצד ימים בהם הגשם פשוט לא מפסיק לרדת. ככלל, הצד הקאריבי של המדינה גשום יותר מהצד הפסיפי ומרבית הגשמים נוטים לרדת בשעות אחה"צ והערב של היממה. מזג האוויר חם ולח בעיקר באזורים הנמוכים של פנמה.

   

  המטבע הרשמי בפנמה הינו בלבואה PAB. השער נכון לאוקטובר 2023.

  USD 1 = 1 PAB

  EUR 1 =  1.06 PAB

   

  הקידומת הבינלאומית היא507+.

  ברוב שטח המדינה יש כיסוי סלולרי.

  חובה לעשות ביטוח בריאות.

  להוצאות נוספות כגון ארוחות במהלך ימי הטיול, בתי קפה, שתייה קלה, ארוחה קלה – כ-15$-20$ לאדם ליום. ארוחות בערב בערים, תלוי במסעדה, בין 40$- 50$ לאדם (או יותר אם הולכים למסעדה יוקרתית). ניתן לשלם בכרטיס אשראי במסעדות בעיר, בבתי המלון וברב החנויות (לא בשווקים).

   

  הפרש השעות בין פנמה לישראל הוא 7 שעות אחורה. (כאשר בישראל שעון קיץ 8 שעות אחורה).

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. מומלץ להזמין  מוניות מתחנות מורשות (אם נמצאים במלון או במסעדה עדיף להזמין דרך הקבלה).

  מומלץ להסתובב בכל זמן עם רשימת המלונות, או לפחות יש להחזיק אתכם כרטיס ביקור של המלון או צילום שלו בטלפון הנייד. מקומיים רבים לא מבינים אנגלית ואין סיכוי שתבטאו נכון את שם המקום.

  חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

   

  מתח החשמל בפנמה הוא 110. רצוי להביא מתאם בינלאומי.

  שקעי החשמל:

   

  מסעדות: נהוג להשאיר 10% או יותר.

  מדריך מקומי לטיולים הפרטיים: $15– 20$ ליום.

  נהג להעברות: 5$ להעברה.

  יש לשתות מים מינרליים.