דף הבית / יעדים / אירופה / פינלנד

טיולים לפינלנד


ביקור בלפלנד אשר בפינלנד מאפשר לצפות באחד מפלאי הטבע המרהיבים ביותר הקיימים בעולם– הזוהר הצפוני, המשדר גלים ירוקים על פני השמים, מאופק לאופק. תופעת טבע נוספת הינה מה שמכונה הלילה חסר הלילה (The Nightless Night), כאשר בחודשי הקיץ השמש כמעט ואינה שוקעת ועל לפלנד נח אור נצח, המאפשר ניצול מעולה של זמן הביקור.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את פינלנד

  בלפלנד שמורות טבע מטופחות ובהi עולם חי נדיר ביותר, ואולם בעל החיים המזוהה בותר עם חבל ארץ זה הינו האhיל הצפוני (The Reindeer), בעל הקרניים המפוצלות הענקיות. הילידים, בני הסאמי (Sami) למדו לביית את האיhל הצפוני ומשתמשים בו בין השאר לשם משיכת מזחלות השלג שלהם. כאן גם המקום שבו נולדה אגדת סנטה  קלאוס והאיילים. האייל הצפוני חולק את מלאכת משיכת המזחלות עם כלבי ההאסקי בעלי הפרווה המרשימה המכסה על מאגרי שומן המספקים להם את ההגנה הטבעית כנגד הקור העז, השורר בכל מקום אליו נגיע. אבל, כאמור, לפלנד איננו רק ערבות שלג צחות, אלא גם יערות עבותים, מישורים ענקיים ותרבות שורשית וחמה.

  פינלנד

  3 טיולים מומלצים בפינלנד

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך. מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

  מטיילים עם בעיית בריאות ספציפית ידאגו להביא עימם את התרופות להן הם זקוקים. מומלץ להצטייד לשם בטחון ביום נוסף של אספקת תרופות, ובמרשם רופא רזרבי. משקפיים או עדשות רזרביות יוכלו תמיד להיות לעזר.

  המטבע הרשמי של פינלנד הוא יורו.

  ניתן למשוך כספים בכרטיסי אשראי ואף לשלם בעזרתו, כרטיס אשראי הוא האמצעי המועדף, אפילו בקניות קטנות.

  קיים חיוג ישיר בין ישראל לפינלנד, הקוד הבינלאומי הוא 358.

  כיסוי טלפון נייד קיים בכל המדינה.

  ארוחות שאינן כלולות במחיר עולות כ-30 יורו. יש גם אפשרויות זולות יותר.

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

  א. חגורת בטן בה יוחזק הכסף, בדרכון וכרטיסי הטיסה (באם ישנם).

  ב. צילום שלושת עמודי הדרכון הראשונים (בשני עותקים-לשמור בנפרד מהדרכון).

  מזג האוויר בפינלנד הוא בהגדרתו ארקטי. ניתן לטייל במדינה בעונת הקיץ, קחו בחשבון שכמויות המשקעים לאורך השנה הן יחסית שוות ומתפרשת על פני כל לוח השנה. עונות השנה בפינלנד שבהן יורדת כמות המשקעים הגדולה ביותר הן דווקא הקיץ והסתיו. תקופת החורף בפינלנד מתחילה בחודש נובמבר ומסתיימת במהלך חודש מרץ. זוהי התקופה המומלצת לטייל בלפלנד. במהלך חודש פברואר בצפון פינלנד, ממוצע הטמפרטורות עומד על 12.8 מעלות צלזיוס מתחת לאפס. כמות המשקעים נמוכה יחסית ועומדת על 35 מילימטרים של גשם לאורך החודש. מספר שעות האור ביממה עומד על שעתיים של אור מידי יום ביומו.

  מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען שחובה לרכוש. באחריות הנוסעים לדאוג לביטוח עבורם.

  חשמל –  מתח 230v שקעים עם שני חורים עגולים. מומלץ להביא מתאם בינלאומי.

  מלונות, מסעדות ובתי קפה כוללים כבר את השרות במחיר. אפשר לעגל…

  אפשר לתת למדריך המקומי 15-20 יורו ליום ולנהג 15 יורו ליום.

  מומלץ לא לשתות מי ברז, כי יש להם טעם נלווה, אלא לשתות מים מינרליים.

  (האורגניזמים החיים במעי האוכלוסייה המקומית אינם בהכרח "מוכרים" לאזרחי המזרח התיכון).

  השעון בפינלנד בחורף זהה לישראל.

  Practical info: Please wear proper seasonal outdoor clothing and footwear according to the weather.

  Recommendations on how to dress right and to feel comfortable in winter in Lapland:

  1. Start with thermal underwear and warm socks.
  ‍2. If it’s really cold, –20 or below, wear an additional fleece layer on top of your thermals. Another pair of socks, preferably woolly or thermal, will keep your feet warm.
  ‍3. Wear pants with thermal lining. Don’t underestimate the importance of a neck warmer or a scarf. Slip into your winter boots and do them up well.
  4. Almost done! Throw on your winter jacket, and put on a warm hat and thermal gloves. Don’t forget to tuck your gloves into your sleeves and zip your jacket ALL the way up

  ‍If needed the local agent can offer, THERMAL CLOTHING RENTAL
  Including: Thermal overall, winter boots, woollen socks, scarf, hat and gloves
  NET price: 40 €/1 person/1 day/1 set