בטיול פרטי

אוגנדה במטוס פרטי – מפגש עם שימפנזים וגורילות ההרים

אוגנדה מכונה "הפנינה של אפריקה" וכל מי שביקר בה יודע בדיוק למה: המדינה ירוקה להפליא, עם טבע שאין כמוהו. זהו אחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בגורילות ובשימפנזים בסביבתם הטבעית. ביער קיבלה נפגוש מקרוב שימפנזים, ובשמורת בווינדי, אחת משמורות הגשם הגדולות ביבשת, נצא לסיור רגלי במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים. היכולות החברתיות המפותחות והדמיון הגנטי לאדם, הופכים את המפגש עם קופי האדם למרגש במיוחד. אבל יש עוד הרבה סיבות טובות לטייל באוגנדה: הטבע הפראי, יערות הגשם הצפופים, האגמים, הנהרות, המפלים ותושבים מסבירי פנים.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • שימפנזים בפארק הלאומי קיבלה
 • שייט נינוח לאורך ערוץ קזינגה
 • אריות מטפסים בפארק הלאומי המלכה אליזבת
 • מפגש עם גורילות ההרים
 • מפגשים תרבותיים עם מקומיים

 

מסלול הטיול

יום 1: ברוכים הבאים לאוגנדה, אפריקה!  

לאחר נחיתתכם בשדה התעופה הבינלאומי אנטבה, יקבל אתכם בברכה הנהג שלכם, שידאג להעברתכם אל המלון המפנק, למנוחה לקראת הספארי למחרת. ארוחת ערב ולינה במלון.

לינה:  Serena Kampala Hotel

יום 2: הפארק הלאומי קיבלה

לאחר ארוחת בוקר מפנקת במלון, נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי קיבלה (Kibale), שמורה המאכלסת 12 מיני פרימטים (קופי-אדם), וביניהם מאות שימפנזים. כבר במהלך הדרך נוכל להתרשם מן הנופים היפים של מערב אוגנדה, הצמחייה העשירה בביצות פפירוס ובג’ונגל עבות של דלתת הנילוס, עד הגיענו אל הפארק הלאומי, בצל הרי רוונזורי (Ruwenzori).

בשעות אחר הצהרים נערוך טיול הליכה מודרך באזור אגמי המכתש של הפארק לצורך ביקור תרבותי ייחודי. נשוב אל הלודג’ המפנק לארוחת ערב ולינה.

לינה: Kyaninga Lodge

 

יום 3: שימפנזים בפארק הלאומי קיבלה

היום נבלה יום שלם באזור הגידול של קופי השימפנזה בפארק הלאומי קיבלה. לכן, את ארוחת הבוקר שלנו נקיים במטה פארק Kanyanchu, שם נקבל סקירה מפי פקחי רשות הטבע של אוגנדה, טרם יציאתנו ליער בחיפוש אחר השימפנזים.

זוהי שמורה קטנה ומגוונת, הידועה בעיקר בזכות אוכלוסיית השימפנזים שחיה בה. משנת 1992 הם הורגלו לנוכחות בני אדם, מה שמאפשר להתקרב במהלך הסיור ולצפות בהם ממרחק של מטרים ספורים בלבד! נעקוב אחרי השימפנזים המתעוררים בקניהם ומתחילים את יומם. נלווה אותם במשך היום ונצפה בהם בזמן שהם מלקטים את מזונם, אוכלים ומאכילים, משחקים, לעיתים מזדווגים, משוטטים – עד שעות הערב, אז הם מתחילים בהכנת קן חדש למשך הלילה. זהו מפגש קרוב ומעשיר עם אחד המינים הגדולים של קופי האדם. מלבד שימפנזים נפגוש גם פרימטים נוספים מסוג מנגבי אפורי לחיים, קופי קולומבוס אדומי זנב ועוד.

משם ניסע אל הפארק הלאומי המלכה אליזבת (Queen Elizabeth National Park) לשייט של שעתיים לאורך ערוץ קזינגה (Kazinga) המפורסם, במהלכו נצפה בהיפופותמים, תאואים, פילים, אנטילופות, חזירי יבלות ושלל בעלי כנף. ארוחת ערב ולינה בלודג’.

לינה: Mweya Safari Lodge

יום 4: אריות מטפסים בפארק הלאומי המלכה אליזבת

יום זה נפתח בנסיעת ספארי מוקדמת, לאורך  Kasenyiו-  Queens Mile בה ניתקל בפילים, תאואים, אריות, חזירי יבלות, אנטילופות ומגוון ציפורים. לאחר מכן ניסע דרך אזור הסוואנות של ישאשה (Ishasha), דרך  מדרון הבקע המערבי הייחודי, שם קיימת תופעה ייחודית: אריות המטפסים על עצים! אם יוותר לנו זמן נצא לנסיעת ספארי קצרה בחיפוש אחריהם, בעודנו ממשיכים להתקדם אל הפארק הלאומי הבלתי עביר בווינדי (Bwindi ), שם נבלה את הלילה. בדרכנו נחלוף על פני נופים מרהיבים כמו רכס רוונזורי עם פסגותיו המושלגות תמיד, ומרחבי הסוואנה של פארק לאומי המלכה אליזבת.

ארוחת ערב ולינה בלודג’.

לינה: Buhoma LodgeGorilla Safari Lodge/

 

יום 5: מפגש עם גורילות בפארק הלאומי בווינדי

ביום זה נקיים את המפגש המרגש עם גורילות ההרים בפארק הלאומי הבלתי חדיר לרכב, בווינדי. זהו יער גשם טרופי  גדול וסבוך, עביר להולכי רגל בלבד, אשר הוכר בשנת 1994 כאתר מורשת עולמית. ניפגש במטה הפארק עם הסיירים המדריכים ולאחר סקירה קצרה נצא יחד להרפתקה של פעם בחיים: נחצה את סבך הג’ונגל, נעלה במדרונות תלולים ונרד בעמקים צרים, כשמדי פעם נחצה נחלים עונתיים – כל זאת בעקבות קופי האדם המרשימים הללו. גורילות ההרים הן בעלות יכולות חברתיות גבוהות וחיות בקבוצות מלוכדות יציבות. בשמורה חיים כ-300 פרטים, מתוכם 3 קבוצות בלבד מורגלות במפגש עם בני אדם. הסיור ביער נע בין 2-6 שעות, כאשר נבלה שעה שלמה בחברת הגורילות עצמן!

בשעות אחר הצהרים נערוך סיור בכפר Buhoma על מנת להכיר מקרוב את המנהגים המקומיים ואורחות החיים וגם הזדמנות לתמוך בקהילה המקומית באופן ישיר.  ארוחת ערב ולינה בלודג’.

לינה: Buhoma LodgeGorilla Safari Lodge/

יום 6: עזיבה

לאחר ארוחת הבוקר, העברה אל שדה התעופה של Bwindi, ניפרד לשלום מהנהג שלנו ונעלה על טיסתנו הפרטית הביתה.

 

 

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

הערות

טיסה פרטית מישראל במטוס מנהלים יוקרתי (עד 8 נוסעים):

כלול

 • טיסות בינלאומיות מהארץ וחזרה, במטוס מנהלים יוקרתי (עד 8 נוסעים)
 • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה
 • 5 לילות בלודג’ים, כמפורט בתוכנית (או בדומה)
 • כניסות לאתרים המפורטים, כולל בתי גידול של שימפנזים וגורילות
 • סיורים בשמורות כמפורט בתוכנית
 • מדריך מקצועי דובר אנגלית בעל ניסיון רב בסיורי ספארי
 • רכב ספארי 4×4 – מיני ואן כולל דלק
 • אירוח על בסיס כלכלה מלאה
 • פגישת הכנה לכל המשתתפים לפני היציאה לטיול
 • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

 

לא כלול

 • צ’ק אין מוקדם / צ’ק אאוט מאוחר
 • אשרת כניסה לאוגנדה ($30 תשלום במקום)
 • טיפים לנותני השירות ($20-$25 ליום)
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

מחיר לאדם בחדר זוגי, בהתאם למספר הנוסעים

8 מטיילים 6 מטיילים 4 מטיילים 2 מטיילים
$12,200 $15,000 $20,400 $36,800

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך