מאורגן בקבוצה בינ"ל

בוטסואנה וזימבבואה – בנתיב השנהב

בוטסואנה, הינו עולם הולך ונעלם, גן עדן לחובב הטבע והצילום בדלתא של האוקוונגו ופארק צ’ובי, הדלתא של נהר האוקוונגו היא מערכת מורכבת של תעלות מים הזורמים מהרי אנגולה אל מדבר הקלהרי היכן שהמים “נעלמים” בזרימה תת קרקעית. שמורות הטבע מורמי וצ’ובי בין העשירות בבעלי חיים באפריקה כולה. הפארק הלאומי צ’ובי ידוע בשפע עדרי הפילים וריכוז חיות הבר מהטובים ביותר ביבשת אפריקה.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • מפלי ויקטוריה – פלא טבע עולמי
 • הוואנגה – טיול ספארי ברכבים פתוחים
 • ספארי בשמורת מאטובוס
 • נאטה – ביקור ב-Makgadikgadi Pans
 • ספארי בשמורת מורמי
 • לינה בבית סירה בדלתת האוקבנגו
 • שיט על הנהר בשקיעה בפארק לאומי צ’ובה

מסלול הטיול

יום 1: מפלי ויקטוריה

המראה המלכותי של נהר הזמבזי העצום הגולש ממפלי ויקטוריה יקדם את פניכם בהרפתקה זו בבוטסואנה וזימבבואה. נעשה צ’ק אין בלודג’ ולאחר מכן נצא אחה”צ ברגל לגלות את המפלים ואת יערות הגשם הטרופיים המקיפים אותם. לאחר מכן נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית (לא כלולה במחיר הטיול)

ימים 2-3: פארק לאומי הוואנגה

פארק לאומי האוונגה הוא יהלום של טבע והוא מפורסם בטיולי הספארי שלו ובעדרי הפילים הגדולים שאפשר למצוא בו. הוואנגה הוא ביתם של מגוון רחב של בעלי חיים, מהאזורים המערביים על גבול מדבר קלהרי דרך מטעים ירוקים גדולים ועד ליערות במזרח. הלודג’ הנוח שלנו, בו נשהה 2 לילות, ממוקם בשמורה פרטית בגבולות המזרחיים של הפארק. את זמננו בפארק נבלה בטיולי ספארי ברכבי שטח פתוחים בחיפוש אחר בעלי חיים פראיים בסביבת החיים הטבעית שלהם.

לינה: בקתות

ארוחות כלולות: בוקר, ערב

ימים 4-5: פארק לאומי מאטובוס

סלעי הגרניט המעוגלים העצומים והעמקים הגליים של הפארק הלאומי מאטובוס משמשים כביתם של כמה מאחרוני הקרנפים של זימבבואה. את היום נבלה בסיור לתוך הפארק שיכלול טיול רגלי לצפייה בקרנפים, גילוי הציורים הקדומים של אנשי שבט הבושמן, המקשטים את הסלעים והתרשמות מהנופים הנשקפים מאתר התצפית Worlds View, קברו של ססיל ג’ון רודס.

לינה: בקתות

ארוחות: 2 ארוחות בוקר, ארוחת צהריים אחת, 2 ארוחות ערב

יום 6: נאטה

הבוקר נעזוב את מאטובו וניסע מערבה לכיוון הגבול עם בוטסואנה. נחצה את הגבול ב- Plumtree וניסע לכיוון אזור נאטה, שם נבלה את הלילה. בשעות אחה”צ המאוחרות נצא לכיוון Makgadikgadi Pans, מישורי מלח רחבים הנדמים כאילו הן נמתחים עד לאין סוף. נחקור את האזור ונהנה להצטלם על רקע מישורי המלח לפני השקיעה המוזהבת אל מול האופק.

לינה: בקתות

ארוחות: ארוחת בוקר, ארוחת ערב

יום 7: מאון

השם מאון נגזר ממילה בשפת הסאן שמשמעותה “מקום של קנים קצרים”. מאון ממוקמת בקצה הדרומי של דלתת האוקבנגו, שם ממוקם הלודג’ שלנו המתצפת על נהר Thamalakane היפה. כאן נתכונן לטיול שלנו אל תוך שמורת מורמי, שם נעשה טיול ספארי. שעות אחה”צ חופשיות ואפשר לנצל אותן לצפייה בבעלי כנף לאורך הנהר, לרגיעה מסביב לבריכה של הלודג’ או להצטרפות לטיסה מעל דלתת האוקבנגו (לא כלול במחיר הטיול).

לינה: לודג’

ארוחות כלולות: בוקר

ימים 8-10: ספארי בשמורת מורמי

ניגודים מפתיעים ובלתי צפויים נוצרים כאשר מי האוקבנגו נשטפים לתוך מדבר הקלהרי היבש ויוצרים תוך כדי כך אזור פראי ונהדר עם המון חיי בר בשמורת מורמי. בתפאורה של נהרות, לגונות, סוואנה, יערות שמורת מורמי מציעה הזדמנות מצויינת לצפייה בחיות בר. במורמי אפשר לצפות ביותר מ-400 מינים של בעלי כנף, נמרים, אריות, כלבי בר, פילים, ג’ירפות ומגוון גדול של אנטילופות. נבלה את זמננו בנסיעות ספארי בשמורת מורמי ובסביבתה, ליד נהר Khwai שם הלגונות מושכות את בעלי החיים הצמאים לשתייה בשעות אחה”צ המאוחרות. הלודג’ שלנו ממוקם בשמורה פרטית צפונית למורמי, ממנו אפשר לצפות בבעלי החיים ובסביבה הפראית בעודנו סועדים את ליבנו במסעדת הלודג’. בבוקרו של יום 10 נצא לנסיעת ספארי אחרונה בשמורה הפרטית שלנו, לפני שנחזור ללודג’ שלנו במאון.

לינה: 2 לילות בלודג’ מאהל, לילה אחד בלודג’

ארוחות כלולות: 3 ארוחות בוקר, 3 ארוחות צהריים, 2 ארוחות ערב

יום 11: דלתת האוקבנגו - SHAKAWE

ניסע מסביב לדלתת האוקבנגו וצפונה עד לשאקאווה, שם נעלה על בית סירה ונצא להפלגה בידית המחבת של האוקבנגו (Okavango Pan handle). נהרות שלווים, מים צלולים כקריסטל ומגוון של בעלי כנף. זמן טוב לנוח, להירגע וליהנות מהנופים המרהיבים של הדלתה.

לינה: בית סירה

ארוחות כלולות: בוקר, ערב

יום 12: קפריבי

היום נחצה את הגבול, נעזוב את בוטסואנה וניכנס לנמיביה השכנה. נגיע לשמורת מאהאנגו. נערוך טיול ספארי רכוב בשמורה עד שנגיע ללודג’ שלנו הממוקם על נהר קבנגו.

לינה: בקתה

ארוחות כלולות: בוקר, צהריים, ערב

ימים 13-14: פארק לאומי צ'ובה

רצועת קפריבי היא טריז צר של נמיביה, המפריד בינה לבין בוטסואנה בדרום ובינה לבין אנגולה בצפון. נחצה את הקפריבי, נחזור לבוטסואנה וניסע לעיר Kasane וללודג’ שלנו בקיצו של נהר צ’ובה. הנהר מושך עדרים גדולים של פילים, תוך כדי שהוא זורם בעצלות לאורך הגבול הצפוני של פארק לאומי צ’ובה. אפשר לטעון שפעילות חיי הבר באפריקה הדרומית הטובה ביותר מתרחשת בשעות אחר הצהריים ואפשר לצפות בה תוך כדי שיט ספארי, בו נוכל לראות עדרי פילים, קרוקודילים, היפופוטמים וחיות בר נוספות שבאות להרוות את צמאונן בסופו של יום. ספארי זה הוא חלומו הרטוב של כל צלם בזכות בעלי החיים כמובן אבל גם בזכות השקיעה המרהיבה על הנהר.

לינה: בקתות

ארוחות כלולות: בוקר, ערב

יום 15: מפלי ויקטוריה זימבבואה - סיום הטיול

אחרי ארוחת הבוקר יסתיים הטיול היפה שלנו. חברי הקבוצה יוכלו לעלות על הסעה לשדה התעופה של העיר Kasane בבוטסואנה, לשדה התעופה של מפלי ויקטוריה בזימבבואה או לעיר של מפלי ויקטוריה בזימבבואה.

ארוחות כלולות: בוקר

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

חשוב לדעת

לינה:

לודג’ים ברמת 3 עד 4 כוכבים שנבחרו לא רק בגלל השירות ורמת הנוחות אלא גם בגלל המיקומים הנפלאים שלהם והזדמנויות צפייה בבעלי חיים תוך כדי השהייה בהם. בכל החדרים יש שרותים ומקלחת. הלודג’ בשמורת מורמי הממוקם בשמורה פרטית  בין פארק צ’ובה ומורמי הוא לודג’ מיוחד במינו.

ארוחות:

14 ארוחות בוקר, 5 ארוחות צהריים ו-11 ארוחות ערב כלולות במחיר הטיול. כולן מסופקות על ידי הלודג’ים בהם נלון. בשל סידורי נסיעה וטיולי ספארי שנערוך 2 ארוחות צהריים יהיו ארוזות ונאכל אותן בחוץ. בימים שיש ארוחות שאינן כלולות במחיר הטיול, תהיינה הזדמנויות לקנות ארוחות בדרך, אבל מדובר בימים של נסיעות ולכן העצירות יהיו קצרות.

משאיות ספארי: 

תחבורה: ברוב הטיול ניסע במשאיות ספארי ייחודיות לחברת סאן וויי בעלות 12 מושבים (ראה תמונות בראש הדף); או (ב-30% מהטיול) באוטובוס מסוג מרצדס ספרינטר עם 12 מושבים שכולם פונים קדימה ומיזוג אוויר. בטיולי הספארי (צפייה בבעלי חיים) בהאוואנגה, מאטובוס, מורמי וצ’ובה – נשתמש ברכבי שטח 4*4 עם מדריכים מקומיים.

אי השתתפות: זהו טיול הרפתקאות וככזה אנא הכינו את עצמכם להיות מעורבים בנעשה. במקומות שיהיו סבלים, הם כמובן יסייעו לכם. היכן שלא, תצטרכו לשאת את התיקים שלכם בעצמכם. הארוחות הכלולות במחיר יסופקו כולן על ידי הלודג’ים בהן נשהה. אם יש לכם עניין מסוים, נא ידעו את המדריך והוא או היא ינסו לעזור לכם, ככל שיוכלו.

תיירות אחראית:

ממשלת בוטסואנה הקצתה אדמות שמורות מסביב לפארקים הלאומיים במדינה למטרות הקמת עסקים בתחום התיירות, לטובת הקהילות המקומיות. הלודג’ שבו נלון מחוץ לשמורת מורמי מעסיק צוות מהכפר הסמוך ולא רק זאת, אלא שהוא גם תורם כלכלית לקרן הקהילה. הועד המנהל של הכפר משתמש בהכנסות מהלודג’ לשיפור חייהם של אנשי הכפר. תוכנית הניהול הסביבתי היא לטובת שימור האזור.

מדיניות גיל:

אנחנו מצרפים לקבוצה ילדים בגילאי 12-18 עם ליווי של מבוגר. לקוחות מעל גיל 65 צריכים להציג אישור רפואי המצהיר כי הלקוח בריא ובכושר להשתתף בטיול האורך שבועיים ומכסה מרחקים ארוכים וכדו’.

 

מתעניינים בטיולים נוספים? עולם נסתר מציעה טיולים גאוגרפים וטיולים פרטיים לדרום אפריקה.

לטיולים מאורגנים נוספים לאפריקה, כולל בוסטואנה, לחצו כאן 

כלול

 • 14 לילות בלודג’ים ברמת 3-4 כוכבים (מתוכם לילה אחד על בית סירה)
 • מדריכים מקצועיים מקומיים – הדרכה באנגלית
 • אמצעי תחבורה המותאם לגודל הקבוצה
 • כלכלה: 14 ארוחות בוקר, 5 ארוחות צהרים ו-11 ארוחות ערב
 • כניסות לאתרים בהתאם למסלול

לא כלול

 • טיסות בינלאומיות
 • טיפים לנותני השירות
 • הוצאות אישיות
 • תוספת ליחיד €1,860

תאריכי יציאה תאריכי חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי ב-€
20.8.17 3.9.17 €3,980
17.9.17 1.10.17 €3,980
8.10.17 22.10.17 €3,980
12.11.17 26.11.17 €3,980
תוספת ליחיד בחדר: €1,860

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך