בטיול פרטי

לגלות את הטבע הארקטי בנורבגיה ופינלנד-טיול חורף

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • לישון בבקתת דייגים מסורתית בערבה המרוחקת
 • ללון באוהל “לאבו” מסורתי
 • לצוד ביחד עם אנשי הסאמי
 • לדוג עם אנשי הסאמי
 • להאכיל איילי צפון
 • לצאת לספארי בעקבות אורות הצפון

מסלול הטיול

יום 1: Šuoššjávri

איסוף משדה התעופה איבלו והעברה ל- Šuoššjávri בצפון נורבגיה. לאחר נסיעה בת כמה שעות, ארוחת צהריים סאמי מסורתית ונחליף לבגדים תרמיים חמים. לאחר מכן, תעלו על רכבי שלג ותסעו לכיוון ההרים ולבקתה המרוחקת בלב הערבה הצפון נורבגית. המסע ברכבי שלג יארך כשעה. זה מסע מיוחד בו תשבו על מזחלת הנגררת על ידי המארח הסאמי הנוהג ברכב השלג (snowmobile). בערב תיהנו מארוחה משותפת בה תקשיבו למוסיקה מסורתית (Sámi yoik music) ולסיפורים של המקומיים. הלינה היא בבקתה עם תנאים בסיסיים אך נוחים. השירותים ממוקמים מחוץ לבקתה, אך יש בהם חימום. הבקתה המרוחקת בערבה משמשת את המשפחה הסאמית המארחת בתקופת רעיית עדרי איילי הצפון בחורף בטונדרה.

יום 2: ציד והאכלת איילים

אחרי ארוחת הבוקר, המארח הסאמי יראה לכם כיצד מכינים מלכודות שכווים עבור הציד. נצא למסע במזחלת שלג הרתומה לאיילי הצפון בטבע הארקטי, בו תוכלו לחוות את יופיו של הטבע הפראי. אנשי הסאמי השתמשו בעבר באיילי הצפון לכל סוגי התחבורה, לפני שעברו להשתמש ברכבי שלג. תוכלו להתנסות בהאכלת האיילים המבוייתים. ארוחת הצהריים תוגש בבקתה. בשעות אחה”צ תוכלו להתנסות בלבישת בגדי סאמי וללמוד עוד על רעיית האיילים ותרבות הנוודים של הסאמים.

יום 3: ספארי אורות הצפון

אחרי ארוחת הבוקר, תצאו עם המארח הסאמי לשטח לבדוק את מלכודות השכווים ולראות אם נלכד בהם איזה ציד. לפני ארוחת הצהריים, תצאו עם המארחים לעדר האיילים בטונדרה היפיפייה באמצעות רכב שלג. הנופים מאד יפים וייחודיים, כי אין שום כבישים או תנועה. את ערב האחרון תבלו באוהל “לאבו” מסורתי ואחרי ארוחת הערב תצאו עם המארח לספארי אורות הצפון, כשאתם ישובים במזחלת חמימה הרתומה לאיילי צפון. מאחר ואורות הצפון הם תופעת טבע המתרחשת באופן טבעי לא נוכל להבטיח שתוכלו לחזות בהם, אבל הסיכויים לצפות בהם טובים. בדרך כלל הסיכויים לחזות באורות הצפון טובים יותר בקווי הרוחב הגבוהים ולכן המיקום הזה שאנו מציעים הוא אופטימלי. אם הפעילות הסולארית טובה והשמיים בהירים ניתן לצפות באורות הצפון. בלילה, תוכלו לישון באוהל “לאבו” או בבקתה, לבחירתכם.

יום 4: פרידה מהטונדרה - Šuoššjávri

אחרי ארוחת בוקר – העברה ל- Šuoššjávri ברכבי שלג. ב- Šuoššjávri תהיה אפשרות להתקלח. לאחר מכן, המסע ימשיך ברכב לשדה התעופה של איבלו או אלטה. משם תמשיכו ליעד הטיול הבא או הביתה לישראל.

 

כלול

 • כל ההעברות משדה התעופה ובחזרה (מכונית ורכב שלג)
 • שלושה לילות בבקתה בסיסית בטבע. ניתן גם ללון באוהל מסורתי (יש לציין בהזמנה)
 • בגדים תרמיים חמים הכוללים סרבל, כובע, מגפיים וכפפות
 • כל הפעילויות כפי שמצוין בתוכנית הטיול
 • מזון ומשקאות

מחיר

מחיר לאדם בחדר זוגי
€1,630

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך