בטיול פרטי

טיול לאוגנדה- 10 ימים של ספארי

מקורו של נהר הנילוס מתחיל ברוונזוריס, רכס ההרים הגבוה ביותר באפריקה המשתרע על פני מערב אוגנדה אפוף ערפל ושופע קרחונים, מפלים ואגמים אלפיניים. היערות הללו הם ביתם של גורילות ההרים של אוגנדה והמעקב אחריהם בבית גידול מלכותי זה הוא אחת החוויות האייקוניות ביותר במדינה. הטבע - מגוון ומבריק - שולט באוגנדה. האוגנדים עבדו קשה כדי ליצור ולתחזק פארקים לאומיים ואזורי שימור במגוון הביולוגי המדהים שלה. ספארי במדינה היפה ככל הנראה תחשוף את חמשת הגדולים של אפריקה: האריה האפריקני, הפיל האפריקני, הבאפלו, הנמר האפריקני והקרנף השחור או הקרנף הלבן. יש כאן פחות מבקרים מאשר באזורים אחרים במזרח אפריקה, כך שהחוויה שתחוו תהיה מרגשת יותר.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  משיאי הטיול

  • מפגש עם גורילות בפארק הלאומי Bwind
  • טרק לשמורת השימפנזים ביער קיבאלה (Kibale)
  • צפייה בבעלי חיים בסביבתם הטבעית

  מסלול הטיול

  יום 1: הגעה לאנטבה

  טוקווניריזה !! ברוכים הבאים לפנינת אפריקה – אוגנדה.

  הגעה לשדה התעופה הבינלאומי אנטבה, שם תתקבלו בברכה על ידי נציג מקומי שיעביר אותכם למלון למנוחה בזמן שתתכוננו לחוויות הספארי הקסומות שלכם בטבע.

  לינה: בית הארחה פפירוס

  יום 2: ביקור בשמורת הקרנפים ZIWA והמשך למפלי מורצ'יסון

  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת תתחילו את הסיור בנסיעה לחלק הצפון מערבי של אוגנדה. תבקרו בשמורת הקרנפים זיווה בדרך לפארק. זהו ביתם של הקרנפים הלבנים הדרומיים שהושבו מחדש לאוגנדה לאחר הכחדתם. בשמורה יש כעת 22 קרנפים שתוכלו לראות בבתי הגידול הטבעיים שלהם. לאחר מכן תמשיכו ללינה בפארק הלאומי מורצ’יסון פולס.

  לינה: Pakuba Safari Lodge

  כלכלה מלאה

  יום 3: הפארק הלאומי מורצ'יסון פולס

  התחילו את היום ביציאה לספארי מוקדם בבוקר בפארק הלאומי מורצ’יסון פולס, הפארק הלאומי העתיק והגדול ביותר באוגנדה. הפארק שואב את שמו ממפלי מורצ’יסון המפורסמים, והוא אחד האזורים המוגנים הראשונים של אוגנדה שמאכלס מגוון חיות בר כמו פילים, אריות, תאו, ג’ירפות רוטשילד, איילים מסוגים שונים, קובוס המים, אנטילופות, צבועים ועוד. מאוחר יותר אחר הצהריים, תצאו לשייט נינוח במעלה נהר ויקטוריה לבסיס המפלים. לאורך הפלגה של 17 ק”מ תתפעלו מההיפופוטמים השמנים, ותוכלו לראות פילים, ותנינים. זהו גם אזור של מינים רבים של ציפורים כמו אנפה, אווז מצרי, רטום אפריקאי, קורמורנים וחסידות. תעזבו את הסירה לטיול לראש המפלים (כשעה). תיראו היכן הנהר הארוך ביותר בעולם מתפרץ דרך סדק צר בעמק כדי לצלול לבריכה מקציפה מגובה 43 מטר.

  לינה: Pakuba Safari Lodge

  כלכלה מלאה

  יום 4: שייט בסירה בדלתא של הנילוס, ספארי

  הבוקר תצאו לשייט על הדלתא של נהר הנילוס. זהו קטע של 20 ק”מ בו נהר הנילוס זורם לאגם אלברט. זהו ביתם של מספר מיני ציפורים, הנפוצות ביותר הן חסידות הנעליים הנדירות. תהיה לכם גישה קרובה לבעלי החיים הימיים כמו תנינים, היפופוטמים וגם פילים. בהמשך תחזרו ללודג’ לארוחת צוהריים ואז תצאו לנסיעה נוספת של ספארי בערב.

  לינה: Pakuba Safari Lodge

  כלכלה מלאה

  יום 5: אל הפארק הלאומי יער KIBALE

  לאחר ארוחת הבוקר, תתחילו את המסע אל הפארק הלאומי יער קיבאלה, דרך כפרים ירוקים וחוות מסורתיות. יער קיבאלה מציע תובנה נגישה ומאירה על החיים ביערות גשם טרופיים, והוא הפך ליעד חובה באוגנדה. יונקים גדולים לא נראים כל כך בקלות, אך ענני הפרפרים המסנוורים וציפורי היער המדהימות יותר ממפצים על כך. בנוסף קיבאלה מפורסם ביותר בזכות הפרימטים שלו והוא ידוע כבירת הפרימטים, עם כ-13 מינים של פרימטים. הנפוץ ביותר הוא השימפנז.

  לינה: Turaco Tree Tops

  כלכלה מלאה

   

  יום 6: מפגש עם שימפנזים, נסיעה לפארק הלאומי המלכה אליזבת

  לאחר ארוחת הבוקר תועברו למטה הפארק שם תתודרכו על ידי הסיירים ובסביבות השעה 8:00 בבוקר מתחיל החיפוש אחר השימפנזים המדהימים. יער קיבאלה הוא המקום בו מיוצג בצורה יוצאת מן הכלל המגוון הגדול ביותר והריכוז הגבוה ביותר של פרימטים במזרח אפריקה. כשתעקבו אחר השימפנזים תהיה לכם הזדמנות לראות מיני חיות בר אחרות כמו הקולובוס השחור-לבן, בבון זית, קופים כחולים (כן, יש כאלה), מנגבי אפור לחיים ועוד. בכל קבוצה שולטים הזכרים הבוגרים ומעניקים הגנה לחברי הקבוצה מפני שאר הזכרים. תמצאו את השימפנזים על ידי האזנה לשיחות הצפצוף שלהם, ותוכלו להתבונן בהם כשהם ניזונים, משחקים כמו גם מתקשרים זה עם זה. המעקב לוקח 2-3 שעות בהתאם למיקום השימפנזים. בהמשך תיסע לפארק הלאומי המלכה אליזבת, על שם הוד מלכותה מלכת אנגליה המלכת אליזבת השנייה.

  לינה: בופאלו ספארי לודג’

  כלכלה מלאה

  יום 7: נסיעת ספארי ושייט בערוץ קאזינגה

  מוקדם בבוקר תצאו לנסיעת ספארי בפארק המכוסה על ידי צמחיית סוואנה, יערות לחים, אגמים ושטחי ביצות פוריים, מה שהופך אותו לבית הגידול האידיאלי עבור מגוון מיני בעלי חיים כמו תאואים, פילים, בבונים ואריות. יש בו גם מעל 600 מיני ציפורים. תפגשו את הראשונים להתעורר ואת הטורפים החוזרים למחבואיהם. סביר להניח שתפגשו היפופוטמים, פילים, אריות, צבועים מנוקדים, תנים, ואולי את הנמר החמקמק. תוכלו לבקר באגם המלח קטווה. מאוחר יותר אחר הצוהריים תצאו לשייט בערוץ קזינגה, ביתם של רבים מהמינים הכובשים המאכלסים את הפארק. השייט בסירה מאפשר לשוט מטרים ספורים מההיפופוטמים והתאויים העצומים, בעוד הפילים מתעכבים על החופים.

  לינה: בופאלו ספארי לודג ‘

  כלכלה מלאה

  יום 8: נסיעה לפארק הלאומי BWINDI

  ביום זה תמשיכו לפארק הלאומי בווינדי. פארק זה הוא ביתם של למעלה ממחצית הפריטים הנותרים מאוכלוסייה של גורילות ההר הנדירות, ומציע למבקרים חווית מפגש עם גורילה. לאחר שתתמקמו, תוכלו להנות מטיול בסביבות הלודג’.

  לינה: איכומבי גורילה לודג’

  כלכלה מלאה

  יום 9: מפגש עם גורילה

  לאחר ארוחת הבוקר, ועם ארוחת צהריים ארוזה, המדריך שלכם יסיע אותכם אל מטה הפארק לתדרוך אודות המותר והאסור במהלך טיול הגורילות שלכם. המעקב אחר משפחת הגורילות יתחיל מיד לאחר התדרוך. זו חוויה בלתי נשכחת ומדהימה שצופה בגורילות ההרים מאכילות, משחקות וגם עושות את הפעילויות היום יומיות שלהן. פעילות זו יכולה לארוך שעתיים או אפילו עד 8 שעות מכיוון שהיא תלויה במיקום ובתנועה של הגורילות. צפו גם ללכת למרחקים ארוכים בתנאים בוציים ותלולים – הדבר ידרוש מכם מקל הליכה. בפגישה עם הגורילות, תוכלו לבלות איתם שעה אחת כשאתם מצלמים וצופים בהם משחקים ומתנדנדים על ענפי עצים.

  לינה: איכומבי גורילה לודג’

  כלכלה מלאה

  יום 10: חזרה לאנטבה ועזיבה

  לאחר ארוחת בוקר תיסעו ל”שדה התעופה” המקומי קיסורו ותטוסו אל אנטבה ובהמשך טיסה חזרה הביתה.

  כלכלה: ארוחת בוקר

   

   

  מפה

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

   כלול

   • תחבורה: רכבי ספארי 4X4
   • העברות מ / אל שדה התעופה
   • אישור כניסה לשמורת הגורילות
   • אישור כניסה לשמורת השימפנזים
   • מים ברכב
   • שיט בקאנו
   • אירוח על בסיס פנסיון מלא בחדר זוגי
   • לינה בבתי מלון, לודג’ים, אוהלים
   • מדריך ונהג דוברי אנגלית לאורך כל הטיול
   • דמי כניסה לפארקים הלאומיים ולשמורות הטבע
   • מיסים מקומיים

   לא כלול

   • אשרת כניסה
   • כרטיסי טיסה
   • שיט רפטינג או קפיצות באנג’י
   • תשרים לנותני השירות
   • כביסה
   • מזכרות
   • משקאות אישיים וסיגריות
   • ביטוח נסיעות ובריאות
   • הוצאות אישיות

   מחיר לאדם בחדר זוגי

   גודל קבוצה מחיר לאדם בחדר זוגי
   2 מטיילים $4,800
   4 מטיילים $4,035

   טיולים מומלצים

    רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

    מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך