בטיול פרטי

הטיול הקלאסי לאוזבקיסטן

אוזבקיסטן היא אחת המדינות המרתקות והמסתוריות ביותר במרכז אסיה, עם ערים עתיקות, אתרים ומרכזים חשובים על דרך המשי העתיקה, וגם – ארכיטקטורה מוסלמית מרתקת. בארץ זו פרחו במהלך ההיסטוריה ערים מפוארות, כמו סמרקנד ובוכרה, שהיוו מרכזים אסלאמיים חשובים ושווקי מסחר ראשיים. האוזבקים ידועים בהכנסת האורחים הנדיבה שלהם, והמפגש עם המקומיים, לצד טעימה מהאוכל האוזבקי הנפלא, הם חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור באוזבקיסטן. האוכל האוזבקי משלב אלמנטים מהמטבח הפרסי, הרוסי, התורכי והסיני.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

יום 1: הגעה לטשקנט

טיסת בוקר לטשקנט ולאחר הנחיתה פגישה עם נציגנו במקום. יציאה לחצי יום סיור בבירת אוזבקיסטן. תבקרו בעיר העתיקה על מסגדיה, המדרסות והמוזוליאומים ובחלק החדש של העיר: כיכר העצמאות ובית הפרלמנט, תחנות הרכבת התחתית המזכירות את התחנות במוסקבה ועוד. לפנות ערב העברה לבית המלון וצ’ק אין.

לינה: טשקנט

יום 2: טיסה מטשקנט לאורגנץ'; אורגנץ' - חיווה

העברה מוקדמת לשדה התעופה וטיסת פנים אל אורגנץ’, שדה התעופה הקרוב לחיווה. לאחר מפגש עם נציגנו במקום תסעו אל חיווה, שארמונותיה, מסגדיה, מבני הקבורה ובתי המדרש המוסלמים שלה הם דוגמא, מהטובות בעולם, של שימור ארכיטקטורה עירונית ימי ביניימית אוריינטלית. תבקרו בחלק מהם וכמובן תצאו לסיור על חומותיה המרשימות של העיר. לינה: חיווה.

 

יום 3: חיווה - בוכרה

הבוקר תיסעו לתחנת הרכבת בחיווה שם תעלו על הרכבת המהירה לבוכרה.

הדרך “עוקבת” אחרי דרכו של אלכסנדר מוקדון לאורכו של נהר האמו דאריה והמדבריות קרקום וקיזילקום. תוכלו לראות את שרידי הקולחוזים הסובייטים שהתעקשו לגדל כותנה במדבר. אלו אחראים במידה רבה לייבושה של ימת ארל. לאחר שתגיעו לבוכרה תפגשו את נציגנו במקום ותצאו לסיור ראשון בעיר היפה.

לינה: בוכרה

יום 4: בוכרה

בעבר שימשה בוכרה מרכז דתי ותרבותי של עמי מרכז אסיה. היום תמשיכו לסייר בה, החל ממדרסת אולוג בק, נכדו של תימור, מסגד ארבעת המינרטים וברכת המים “הלאבי – חאוז” המוקפת עצי תות ועד פסלו של חו’גה נאצר אדין.

העיר ידועה במלאכות היד הנמכרות בה ואתם תבקרו בתעשיות המשי המקומיות ובתי המלאכה וחנויות השטיחים אליהן מגיעים שטיחים מכל רחבי מרכז אסיה.  העיר ידועה גם ברובע היהודי שלה ובית הכנסת הגדול. בערב תצפו בפולקלור מקומי (כולל ארוחת ערב). לינה: בוכרה

 

יום 5: בוכרה - שאחריסאבז - סמרקנד

היום תצאו בנסיעה מבוכרה היפה אל סמרקנד. בדרך תבקרו בשחריזבס, עיר קטנה ונעימה לרגלי הרי הפמיר, עיר הולדתו של טימור. בשחריזבס תבקרו בארמון הלבן ובמסגד יום השישי. משם נמשכת הדרך לעבר סמרקנד. לינה: סמרקנד

יום 6: סמרקנד

סמרקנד, עירו של האמיר תימור ומרכזה המפואר של ממלכה חובקת עולם.

לאחר ארוחת בוקר במלון תבקרו באתרים הידועים של העיר וביניהם פנינת העיר, רחבת הרג’יסטאן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלוש המדרסות המקיפות אותה מהמאות ה – 16 וה – 17. תבקרו בשוק הגדול ובמסגד המרשים “ביבי- חאנום”, ברובע היהודי הסמוך לו ובית הכנסת המרשים שלו כיפה הכחולה. בית הקברות היהודי העתיק, הנמצא בסמוך לבית הקברות של משפחת המלוכה, גם הוא בתוכנית כמו גם קברו של האמיר תימור וכמובן מצפה הכוכבים של אולג בק. לינה: סמרקנד

 

יום 7: סמרקנד - טשקנט

המשך הסיור בסמרקנד עד שעות אחר הצהריים. אז תיסעו לתחנת הרכבת ושם תעלו לרכבת מהירה אל טשקנט. הגעה לטשקנט, העברה למלון.

לינה: טשקנט

 

יום 8: טשקנט - צ'ימגאן - טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר תצאו ליום טיול אל צ’ימגאן אשר בהרי הטיין שן (הרי השמיים). הנופים כאן שונים לחלוטין מאלו שחוויתם במהלך הטיול באוזבקיסטן, הנוף מסביב ירוק, פסגות ההרים מושלגות והאוויר צלול. בחורף האזור משמש כאתר סקי, ובקיץ משמש לטרקים. משם תמשיכו לאגם המלאכותי (צ’אר-וואק) הנמצא בקניון בין ההרים ומשמש את הפקת החשמל לאזור. לקראת ערב חזרה לטשקנט. לינה: טשקנט

יום 9: טשקנט / פרידה

שתייה חמה מוקדם בבוקר במלון ולאחר מכן העברה לשדה התעופה לקראת הטיסה.

כלול

 

 • טיסה בינ”ל בחברת אייר אוזבקיסטן
 • טיסת פנים (טשקנט – אורגנץ’)
 • נסיעה ברכבת בקו חיווה- בוכרה/סמרקנד – טשקנט (מחלקת תיירים)
 • 8 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
 • כלכלה: ארוחות בוקר + ארוחת ערב אחת בבוכרה
 • בקבוק מים מינרליים לאדם ליום
 • רכב תיירים נוח וממוזג
 • דמי כניסה לאתרים שבתוכנית
 • מופע פולקלור
 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך כל הטיול
 • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

 

לא כלול

 • ארוחות שאינן כלולות
 • ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).
 • הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו’)
 • צילומים באתרים שונים
 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי (לפי 2 מטיילים)
כ-$2370

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך