בטיול פרטי

טיול לאתונה והאיים

יוון, ערש התרבות המערבית, הספרות של הומרוס, האיליאדה והאודיסאה, המדע של ארכימדס ואחרים, המתמטיקה של האוקלידס ופיתגורס, הפילוסופיה והדמוקרטיה של תאלס, אריסטו, סוקרטס, אפלטון ואחרים אשר עיצבו את החשיבה המערבית והשפעתם שרירה עד היום. ביוון נולדו משחקי הספורט והאולימפיאדה; נולדה תרבות התיאטרון והטרגדיה. זוהי מולדת האלים היווניים והאגדות הקשורות בהם. ביוון תמצאו תצורות נוף ייחודיות מצפון יוון ומרכזה ועד לפלופונסוס ומצוק טנרון, הנקודה הדרומית ביותר של יבשת אירופה ומערת הדס, שער הגיהנום. ההיסטוריה היוונית שראשיתה באלף השלישי לפנה"ס עם התרבות המינואית, המורשת ההלניסטית, מלחמות אגממנון והלנה מטרויה, אלכסנדר הגדול והאתרים ההיסטוריים הפזורים לרוחבה ואורכה של יוון ואיי יוון, בצד אתרי הנופש הופכים יעד זה לאחד המועדפים.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  מסלול הטיול

   יום 1: נתב"ג - אתונה

  ברוכים הבאים לאתונה עיר הולדתה של התרבות המערבית, בירת יוון! עם הנחיתה בשדה התעופה הבינלאומי באתונה תפגשו את המלווה דובר האנגלית ותצאו לחצי יום סיור בעיר. אתונה בירת יוון קיבלה את שמה מהאלה אתנה, אלת החוכמה והידע, בתו של זאוס, אבי האלים. אתונה היא אחת מבירות בודדות בלבד שיכולות להתהדר בהיסטוריה של למעלה מ -5,000 שנה, ובכל זאת היא מקום מלא חיים, עמוס בהרפתקאות. היא עיר הולדתה של התרבות המערבית, אבל גם עיר מודרנית ומלאת חיים! לאחר מכן העברה למלון במרכז אתונה ללינה.

   

  יום 2: אתונה - האי מילוס

  ארוחת בוקר מוקדמת והעברה לנמל פיראוס לשייט בסירה המהירה לאי מילוס. עם ההגעה למילוס תצאו לסיור פרטי של חצי יום באי. הטיול מתחיל בפפרגאס, אזור של מערות ים בבסיסו של נקיק בתולי, שעוצב על ידי פעילות וולקנית. תוכלו להשקיף למטה למים בצבע טורקיז צלול ולראות כמה תיירים הרפתקנים שוחים עם שנורקלים במערות שבתחתית הנקיק. תבקרו גם בפילקופי, יישוב שהתקיים בתקופה הניאוליתית (9000 עד 4000 לפני הספירה, בסרקיניקו, אוסף של תצורות סלע לבנות וטהורות שפוסלו על ידי התפרצויות געשיות. זהו אחד המקומות המצולמים ביותר באיזור האיים הקיקליאדיים. תצאו לטיול רגלי באזור ותוכלו לחוות את החוף הייחודי הזה בו תרגישו כאילו נחתתם על הירח. בהמשך היום תגיעו לכפר פלאקה, עם הרחובות והסמטאות המרוצפות. פלאקה היא כפר קיקלידי קלאסי עם בתי אבן לבנים ופרחי בוגנוויליה, הנמצא בגובה 250 מ’ מעל פני הים. התחנה הבאה, בפאתי טריפיטי, היא האמפיתיאטרון הרומי ששוחזר לאחרונה למערך המקורי שלו, אותו ניתן לראות מלמעלה. לא הרחק מכאן התגלתה של ונוס ממילו בשנת 1820. לסיום תגלו את היסטוריית הכרייה של מילוס בביקור במוזיאון הכרייה או במכרות הגופרית הנטושים בפליורמה.

  לינה: מילוס

  יום 3: הפלגה סביב מילוס

  את היום תקדשו להפלגה סביב האי. זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר להנות ממנו ולראות את 75 החופים היוצרים את קו החוף של האי, שכמה מהם נגישים רק באמצעות סירה. הסיור יקח אותכם גם לאיים הסמוכים, גלרוניסיה ופוליגוס. בשייט יסופק ציוד שנורקל, כך שתוכלו את קלפיקו ביי, שהיה ידוע כמקלט שודדי ים.

  השייט כולל ארוחת הצהריים של מעדנים יוונים, שיבושלו על הסיפון בעודכם שוחים ונירגעים. אחר הצוהריים תשובו לנמל. לינה: מילוס

   

  יום 4: מילוס- נקסוס

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון הנמל כדי לצאת בסירה במהירות גבוהה לאי נקסוס אליו תגיעו בסביבות השעה 10.40 בבוקר. תצאו ליום סיור באי וראשית אל המישורים הפוריים במערב נקסוס, בין חלקות מעובדות למשעי, אל מקדש אלת החקלאות דמטר. מאה שנים עתיק יותר מהפרתנון, גם אלפיים וחמש מאות שנה מאז הוקם, למעלה מ- 50% מהמבנה המקורי שלו נשמרו והוא מספק מידע שלא יסולא בפז על אדריכלות עתיקה.

  בהמשך תגיעו להלקי, כפר שנמצא ברמה פורייה, מעוטר באחוזות ניאו-קלאסיות יפהפיות ובו האתר השני במסענו; המזקקה בה נעשה לראשונה הליקר האיקוני “קיטרון”, מזקקת וולינדאס. שם תלמדו להכיר את ייצור (עץ, שיטות זיקוק פירות) וצריכת (כולל טעימות) של הליקר. האתר הבא בו אנו תבקרו הוא כפר ההרים הציורי אפירנטוס. הסמטאות המרוצפות, הנוף המלכותי, המסורות המובחנות והתרבות העשירה הם רק מעטים מהקסמים שיגרמו לכם להתאהב בכפר זה.

  תגיעו גם אל אפולונאס, הכפר הצפוני ביותר באי. כיום הוא רק כפר דייגים קטן, אפולונאס היה אחד הנמלים החשובים בעת העתיקה, מכיוון שממנו יוצא השיש המקומי המפורסם. רק כמה דקות משם, על גבעה המשקיפה על אפולונאס, במחצבת שיש עתיקה שוכן פסל הקורוס הבלתי גמור (המאה החמישית-רביעית לפני הספירה), שגובהו11 מטרים, המאפשר לנו לקבל תמונה של האמנות, הפולחן והמסחר הקדומים באזור זה.

  נבקר גם בבית בד מסורתי מהמאה ה -19, ונלמד על אורח חיים השייך כעת לעבר.

  לינה בנקסוס.

  יום 5: שייט של יום מלא לאי קופוניסיה

  תצאו לחקור את האי הפנטסטי Koufonisia בסיור שייט מנקסוס. יציאה בשעה 08:45 בבוקר מנמל העיר נקסוס והגעה לקופוניה לאחר פחות משעתיים, בשעה 10:40 בבוקר. שם יעמוד לרשותכם כל היום ליהנות מחופי הקריסטל של האי.

  ממש בסמוך לנמל הדייגים הקטן, נמצא חוף חולי בו תוכלו לבלות ברגיעה. בחוף מבחר טברנות דגים כדי ליהנות מארוחה טעימה. אחר הצהריים מומלץ להסתובב בצ’ורה, הכפר היחיד בקופוניסיה, לצפות בבתים הזעירים עם הגנים הפורחים.

  יציאה חזרה מקופוניסיה בשעה 18:00 בערב והגעה לנקסוס בשעה 19:45 אחרי יום ארוך של שחייה וכיף. לינה בנקסוס

   

  יום 6: חווית בישול כפרית

  היום תיסעו לכפר אגארס הנמצא במישור פורה החוצה שני נהרות, האזור הוא ספק התוצרת החקלאית העיקרי של האי. החקלאות ביוון קשורה לגידול עצי זית וייצור שמן זית וזה בדיוק מה שתבחנו מקרוב באמצעות ביקור במוזיאון בית הבד של הכפר. תוכלו לראות את הכלים המסורתיים וללמוד על תהליך מיצוי שמן הזית הידני שנמצא בשימוש כבר אלפי שנים, וכעת שייך לעבר. לאחר שתלמדו הכל על שמן הזית, הגיע הזמן להשתמש בו! תגיעו אל הכפר הסמוך גליני (שפירושו “שלווה”) שם תצאו למסע גסטרונומי כולל בחירת פירות, ירקות ועשבי תיבול ביתיים שנמצאים בחווה האורגנית האותנטית בה תבקרו. לאחר מכן תלמדו לבשל מאכל מקומי אוטנטי וכמובן תאכלו אותו לארוחת צוהריים. לינה: נקסוס

   

  יום 7: נקסוס - אתונה

  תצאו מהמלון בסביבות השעה 12.00 לדרך המהירה לנמל פיראוס.

  העברה למלון ובשאר היום תוכלו להשלים את הביקור באתונה. בערב מומלץ לצאת לטברנה אוטנטית. לינה: אתונה

   

  יום 8: אתונה – נתב"ג

  לפי שעת הטיסה העברה לשדה התעופה הבינלאומי באתונה לטיסה חזרה הביתה.

  חשוב לדעת

  • אתונה
  • האי מילוס
  • האי נקסוס
  • יום שייט בין איים
  • סדנת בישול

  כלול

  • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה
  • כל השייטים לפי התוכנית
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
  • כל הסיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית
  • 7 לילות במלונות כמפורט בתוכנית
  • שירותי העברה פרטיים
  • כלכלה: ארוחות בוקר + ארוחות נוספות כמפורט בתוכנית
  • מס עירוני במלון
  • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

  לא כלול

  • טיסות בינלאומיות
  • צ’ק אין מוקדם / צ’ק אאוט מאוחר
  • טיפים לנותני השירות בחו”ל
  • הוצאות אישיות
  • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול
  • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

  מחיר לאדם בחדר זוגימבוסס על 6 מטייליםמבוסס על 4 מטייליםמבוסס על 2 מטייליםתוספת לחדר ליחיד
  ספטמבר€2,390€2,550€2,870€700
  1-15 באוקטובר€2,190€2,350€2,670€520

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך