בטיול פרטי

טיול לאתיופיה בדגש על אדיס אבבה, מדבר דנקיל והאתר הוולקני ארטה אלה

טיול לאתיופיה הוא טיול לאחת המדינות המרתקות באפריקה כולה. למדינה היסטוריה עתיקה שניכרת בכל חלקי המדינה: הצפון הנוצרי ניקד את האזור בשלל כנסיות מרהיבות, הדרום, בו מתרכזות תרבות שבטיות קדומות שחיות בלי לדעת מודרנה מהי, והמזרח, עם האופי המוסלמי שניכר בתלבושות ובמבנים הססגוניים. ליהודים יש חיבור מיוחד אל אתיופיה - מימיה של מלכת שבא ועד ימינו, והיא, בתמורה, הופכת להיות אחד מיעדי התיירות המובילים לישראלים באפריקה.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • טיול במדבר דנקיל המרהיב
 • טיול בארטה אלה, הר געש מהיחידים בעולם שיש לו אגם לבה כמעט תמידי
 • ביקור באקסום, הבירה הקדומה של אתיופיה ומקום קדוש
 • ביקור בכנסיות המרהיבות החצובות בסלע של לאליבלה
 • מפגשים מרתקים עם בני שבטים מקומיים
 • סיור באדיס אבבה, במוזיאון הלאומי ובשוק הפתוח

מסלול הטיול

 יום 1: הגעה לאדיס אבבה

נחיתה באדיס אבבה ועברה למלון הממוקם כ- 15 דקות משדה התעופה

יום 2: באהיר דר

מוקדם בבוקר נטוס מאדיס אבבה אל האגם בסמוך לעיר באהיר דאר. לאחר הצ’ק אין במלון ניסע 32 ק”מ דרומית מערבית לעיר קטנה בשם Tiss Abay ושם נלך כעשרים דקות לבקר במפלי הנילוס הכחול המפורסמים. המים צונחים כ 45 מטר ויוצרים תחושה של ענני אדים או עשן היוצא מהאש וידוע בשם ‘Tiss Issat’.
בשעות אחר הצהריים נעשה שייט במקור המים הגדול ביותר באתיופיה, אגם טאנה (3,600 קמ”ר), נבקר במנזרים של Ura Kidane, Mihret ו Azwa Mariam אשר נמצאים על חצי האי הגדול באגם. מנזרים אלה ידועים בציורי הקיר הססגוניים של סצנות קדושות, ובתצוגה מרשימה של ספרי תנ”ך מאוירים שנכתבו בגאז, השפה העתיקה ביותר באתיופיה.

יום 3: נסיעה לגונדר

בבוקר ניסע לגונדר – בירת אתיופיה במאה ה 17. אחר הצהריים, בקרו במתחם טירת הקיסר של גונדר (אתר מורשת עולמית של אונסק”ו), כנסיית ‘Bath of Emperor Fasiladas’ של Qskuam Mariam (במאה ה -17 לספירה), מעונו של הקיסרית Mintewab, ובכנסייה של Debre Birhan Sillassie אשר מפורסמת בציורי הקיר והתקרה שלה.

יום 4: הרי סימיאן (Simien)

נסיעה מגונדר אל הפארק הלאומי Simien Mountains, המשתרע על פני שטח של 180 קמ”ר המקום הגבוה בפארק נמצא ב 4,550 מטר מעל גובה פני הים, ויש בו צמחייה מגוונת ושלושה שטחים בוטניים מסומנים. בחלקים הגבוהים ביותר יש כרי דשא עם צמחייה קטנה, המאפיינת אזורים אפרו אלפינים. נבלה בפארק ונראה יונק אנדמי של אתיופיה – Gelada Baboon ואת הנוף המרהיב של הרי Simien. בערב נחזור לגונדר

יום 5: לאליבלה (Lalibela)

אחרי ארוחת הבוקר, העברה לשדה התעופה ונטוס ל Lalibela הבית של כנסיות האבן המגולפות ביד מהמאה ה 12 של המלך לליבלה שהעיר נקראת על שמו. אחרי ארוחת הצהריים במלון, נבקר בקבוצת הכנסיות הראשונה (אתר מורשת עולמית של אונסקו) אשר נמצאים מצפון מזרח נחל בשם “נהר הירדן”.

יום 6: לאליבלה (Lalibela)

בבוקר נרכב על פרד לפסגת גבעה לבקר בכנסייה חצי מונוליטית של Asheten מרים (המאה ה -13 לספירה). הפסגה של הגבעה מציעה נקודת תצפית נפלאה על האזור שמסביב כולל העיר Lalibela. אחר הצהריים, נבקר בקבוצה השנייה והשלישית קבוצה של כנסיות Lalibela.

יום 7: אקסום (Axum)

לאחר ארוחת הבוקר, העברה לשדה התעופה וטיסה ל Axum – הבירה העתיקה ביותר של אתיופיה. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של אקסום ובקתדרלה של St. Mary of Zion, אשר לפי האמונה שם מקום המנוחה האחרון של ארון הברית המקורי. אחר הצהריים נבקר ב Stele Field המפורסם (מהמאה ה -4 לספירה ואתר מורשת עולמית של אונסק”ו) הריסות הארמון וקברו של המלך כלב והמלך גברי מסקל (המאה ה -5 וה -6 לספירה) ואת המגורים של המלכה של שבא האגדית ( המאה ה -9 לפנה”ס)

יום 8: אקסום - מקאלה

נסיעה מ Axum ל Mekelle דרך הרי Tigray ודרך שדה הקרב העקוב מדם Adwa, שבו ניצחו האתיופים את הקולוניאליסטים האיטלקים. בדרך לבקר את מקדש Yeha (המאה ה -5 לפנה”ס), ונבקר בכנסיות הסלע החצובות של Abreha Atsebeha (המאה ה -10 לספירה) ו Wukro Cherqos (המאה ה -10 לספירה).

יום 9: מקאלה -מדבר דנקיל - נסיעה לאחמד אלה

היום ניסע בנסיעה מרתקת לאחד השיאים של הטיול, מדבר דנקיל, אחד המקומות המדהימים והמיוחדים בעולם

מדבר דנקיל

יום 10: אחמד אלה - דלול - אחמד אלה

היום נטייל ל Dallol הנמצאת 100 ק”מ מצפון מערב ל Erta ale, החלק הנמוך ביותר של שקע דנקיל, 120 מטר מתחת לפני הים מקום מאוד חם ולא מסביר פנים אבל מהנה ובעל נוף ססגוני יוצא דופן, נבקר באגם אסאלה (Lake Asale), שהוא אגם מפורסם של כריית מלח, המלח היקר שימש פעם מטבע באתיופיה. כיום ניתן לראות מאות שיירות גמלים על הכביש מדי יום (למעט בימי שישי ובחודשים החמים ביותר בין מרץ לספטמבר) המובילים את המלח הזה לרמות המערביות באתיופיה.

יום 11: אחמד אלה - דודום - ארטה אלה

הטיול שלנו לאתר הוולקני, Erta ale תתחיל עם נסיעה של כ 5 שעות לעיר Dodom, שם אנו נקים את המחנה ונתכונן לטיול שלנו עד Arta Ale, אחד מכמה הרי געש בעולם שיש לו אגם לבה כמעט תמידי. הר הגעש ברוחב של 50 ק”מ, והוא פורץ מעומק יותר מ 600 מטר מתחת לפני הים. אגם לבה ייחודי לחלוטין המתפרץ כל הזמן, זהו מקום מדהים וייחודי לטיולים אבל גם המקום הטוב ביותר ללמוד על הרי געש, שהמדע עדיין אינו מבין לגמרי.
Erta Ale פירושו ההר המעשן בשפת Afar. בלילה, כאשר נלך להר געש ארטה בגובה של 613 נראה אור רחוק בשמים שנראה כהולך על פני לבה יבשה מחזה מדהים ויוצא דופן. לאחר הביקור נחזור אל אתר הקמפינג מוקדם בסביבות 03:00 לפנות בוקר.

יום 12: ארטה אלה - סמארה

כאשר מראות האתמול המדהימים עדיין חקוקים אצלנו נתחיל בנסיעה מדברית של יום שלם לכיוון העיר Semera

יום 13: סמארה - אדיס אבבה

בבוקר נטוס לאדיס אבבה, עם ההגעה נעשה חצי יום סיור בעיר, נעלה לנקודת תצפית יפהפייה מהר אנטוטו ממנה נוכל לראות את העיר, נמשיך את המוזיאון הלאומי של אתיופיה ונבקר בשוק הפתוח בעיר

יום 14: נסיעה לארבה מינץ' (Arba Minch)

אחרי ארוחת הבוקר, ניסע לעיר ארבה מינץ’ (Arba Minch) פירוש השם ארבעים מעיינות על שם כמה המעיינות  המקיפים את העיר. בדרך, תוכלו לבקר ב Chencha כפר של בני Dorze  הידועים תרבות האריגה שלהם ובבתים בצורת כוורת.

יום 15: נסיעה לג'ינקה (Jinka)

היום נעשה שייט יוצא דופן באגם Chamo, טיול בסירה על אגם Chamo, השייט הטוב מסוגו באתיופיה. ניתן להבחין בהיפופוטמים רבים ובריכוזים הגדולים ביותר בעולם של תנינים ענקיים (המקום נקרא בשפה המקומית “שוק התנינים”). ציפורי המים נהדרות והנוף הוא באמת בלתי נשכח. הדיג באגם של מינים רבים של דגים על ידי המקומיים בסירות המסורתיות שלהם הוא ללא ספק הטוב ביותר במדינה. לאחר מכן, ניסע אל העיר Jinka. בדרך, נבקר בכפר Konso אנשי הכפר ידועים ביעילות בניית הטרסות החקלאיות שלהם.

יום 16: נסיעה לטורמי

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את Jinka וניסע לכפר מורסי ללמוד ולראות את השבט הידוע בעיקר במנהג מוזר של הנשים שלהם, שעם הגעה לבשלות שמים בשפתיים התחתונות שלהם דיסקוס עשוי מחמר. משם ניסע לעיירה טורמי, מקום בני שבט האמר.

יום 17: יום טיול למורל

בבוקר ניסע ל Murrulle כפר של בני Karo הידועים בציור הגוף שהם מציירים על הגוף לפני טקסים חשובים. בשעות אחר הצהריים, נבקר בכפר של בני Hamer  סביב Turmi.

יום 18: יום טיול לאומורטי

היום ניסע ל Omoratie הכפר של בני Dasenech  הידועים ב”חריטות” הגוף שלהם ובצורות המשורטטות באמצעות שריטתת הגוף. אם נגיע ביום שני תהיה לנו הזדמנות לראות את השוק Turmi.

יום 19: נסיעה לארבה מינץ'

בבוקר ניסע ל Arba minch . בדרך, נבקר בכפר Aerbore שהתושבים בו ידועים אנשים ידועים בתכשיטים שלהם.

יום 20: חזרה לאדיס אבבה וטיסה חזרה לארץ

נסיעה חזרה לאדיס אבבה, בדרק נבקר באגמים בעמק לאורך השבר הסורי אפריקאי, אגמי Ziway, Abijata and Shalla. בערב יסע לשדה התעופה ונטוס חזרה הביתה

 

 

כלול

 • טיסות פנים בהתאם לתוכנית
 • כל הלינות בהתאם לתוכנית
 • כל הארוחות בהתאם לתוכנית
 • מדריך מקצועי דובר אנגלית
 • רכב ונהג צמודים
 • ציוד קמפינג ברמה גבוהה
 • טבח צמוד בימי הקמפקינג
 • כניסות לאתרים וכל הטיולים
 • מים מינרלים

המחיר אינו כולל:

 • טיסות בינ”ל
 • ארוחות באדיס אבבה
 • טיפים
 • דמי צילום
 • משקאות אלכוהוליים
 • הוצאות אישיות
 • כל מה שלא מצוין ככלול

מחירים

מחיר לאדם
החל מ $4,800 לאדם (בהתאם לכמות האנשים, מלונות וכמות ארוחות)

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך