בטיול פרטי

טיול למונגוליה

טיול פרטי בהתאמה אישית במונגוליה, המכונה גם "ארץ השמיים הכחולים" יגלה לכם ארץ חידתית. מלווים במדריך דובר אנגלית ונהג צמודים תוכלו לטייל בה בנוחות ולחקור אותה לעומק. יש בה מדבר פראי לצד אגמים ונהרות, ערים היסטוריות לצד כפרי נוודים ותחושת חופש ממכרת. עם אוכלוסייה של פחות מ-3 מיליון תושבים (מחציתם נמצאים בעיר הבירה, והשאר מתגוררים באיזורים הכפריים), זוהי אחת מהמדינות הגדולות והפחות צפופות בעולם. מונגוליה מתאימה לאוהבי הרפתקאות וחובבי טבע שיוכלו לנטוע אוהלים בערבות האינסופיות, לרכוב על סוסים בעקבות הפרשים האמיצים של ג'ינגס חאן, לצאת לטרקים מול נופים עוצרי נשימה, לטעום את התבשילים המקומיים שלא קל להסתגל לטעמיהם החזקים, להקשיב למוזיקה ולצלילים של מדינה מיוחדת במינה. מתי כדאי להגיע: העונה המתאימה לטיולים היא אמצע מאי עד אמצע ספטמבר.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 •  סיור באולן בטאר
 • טיול רגלי באזור טסנחר
 • ביקור בחורבות קארקורום
 • טיפוס על הר הגעש חורגו
 • רכיבה על סוסים סביב אגם חובסגול

מסלול הטיול

יום 1: הגעה לאולן בטאאר

הגעה לאולאן באטאר (Ulaanbaatar), עיר הבירה המונגולית. נפגוש את המדריך שלנו בשדה התעופה, וניסע למרכז העיר. אם הזמן יאפשר, נצא לסיור אוריינטציה במרכז העיר דרך הכיכר המרכזית. לאחר מכן נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה המציג תערוכה קבועה על תרבויות שונות אשר פרחו במונגוליה החל בתקופה הפרהיסטורית ועד ימינו. התערוכה כוללת תצוגה משמעותית של חפצים מתקופת האימפריה המונגולית הגדולה. מכאן נלך מרחק קצר אל תיאטרון הדרמה שבו נצפה בקונצרט עממי מרשים. אחרי ארוחת ערב נשוב חזרה למלון.

יום 2: אולאן בטאר - מדבר גובי        

הבוקר ניסע לשדה התעופה, לטיסה הפנימית הקצרה אל מדבר גובי. אנחנו נוחתים בדאלאנזאדגאד, עיר הבירה של מחוז דרום גובי, המשמשת כיום כמרכז הלוגיסטיקה של תעשיית הכרייה המתפתחת. נפגוש את הנהג שלנו, וניסע כשעה וחצי אל שמורת הטבע של מדבר גובי. ראשית נבקר בעמק הנשרים – נווה מדבר יפה למרגלות רכס הרי “שלוש היפות”. מאחר וקרני השמש אינן מגיעות אל הנהר הקטן שבאגן הנחל, והוא נשאר קפוא לאורך כל הקיץ, המקום ידוע בכינויו “קרחון גובי”. נצא לטיול קל לאורך הנחל היפה, ואם נהיה ברי מזל, נוכל לראות כמה מחיות הבר המאכלסות את השמורה. לילה במחנה גר – הגרסה המונגולית הנעימה והפשוטה של בית מלון, המורכבת מאוהלי לבד מסורתיים, הנקראים יורט.

יום 3: יולין אם - הפטרוגליפים בחבצגייט - חונגורין         

ניסע אל אתר הפטרוגליפים בחבצגייט, הממוקם על צוק. כאן, במה שהיה פעם מקום פולחן עתיק, נחרטו פטרוגליפים יפים על הסלעים. ציורי הסלע מתארים סצנות מתוך חיי היומיום של אלה שהתגוררו באזור לפני אלפי שנים. נמשיך בעוד ארבע שעות של נסיעה דרך הנוף המדברי האופייני של גובי, אל דיונות החול חונגורין. אחרי ארוחת צהריים מאוחרת במחנה בו נלון, נצא ברגל לחקור את הדיונות המשתרעות לאורך כ- 100 ק”מ. אם הבריזה נושבת בדיוק, אולי נשמע את הדיונות שרות. לינה במחנה.

יום 4: חונגרין - הצוקים הבוערים

נתחיל את היום ברכיבה על גמל דו דבשתי האופייני לאזור, החיה שבזכותה פרחה דרך המשי. לאחר מכן ניסע למקום הידוע למערב כ”הצוקים הבוערים”. צוקי אבן חול אדומים מתנשאים כאן וניצתים בגוונים אדומים ותפוזיים במהלך השקיעה. האזור מוכר גם כאחד מקברי הדינוזאורים הגדולים בעולם. בשנת 1921 התגלו כאן כמה מן הממצאים הפליאונטולוגיים החשובים ביותר של המאה הקודמת. לקראת השקיעה ניסע לנקודת תצפית ממנה נוכל לראות את המסיף “עולה באש”. לינה במחנה.

 יום 5:  הצוקים הבוערים - מנזר אונגי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למנזר אונגי שעל שפת נהר אונגי – הנהר הגדול ביותר של מדבר גובי. למרות שמדובר כיום במנזר קטן למדי, שם האתר מתייחס במשותף לאשכול של מנזרים, מקדשים ואוניברסיטאות בודהיסטיות שהוקמו כאן במאה ה-18 וה-19, ושימשו כאחד מהמרכזים הבודהיסטים הגדולים ביותר במונגוליה. כמו רוב המוסדות הדתיים במונגוליה, כל המתחם נהרס במהלך הטיהורים האנטי-דתיים של שנות השלושים, בהנהגת המפלגה הקומוניסטית. נצא אל אחת הגבעות הרבות המקיפות את האזור, כדי לראות את ההריסות ההיסטוריות ואת הרמה היפה. לינה במחנה.

יום 6: מנזר אונגי - עמק אורחון

היום אנחנו מגיעים לערבות המונגולית. כאן נוכל אולי לראות מגוון גדול של ציפורי טרף, כולל נשרים ובזים. כשניסע צפונה, הנוף ישתנה בהדרגה מערבות צחיחות למרחבים ירוקים ופוריים האופייניים להרי קנגאי, רכס ההרים השני בגודלו במונגוליה. אחרי ארוחת הצהריים ניכנס לשטח הנשלט על ידי נוף וולקני, אשר לוקח אותנו לאורך עמק נהר אורחה. העמק שימש כמרכז של כמה ממלכות ואימפריות ששלטו על מרכז אסיה במשך מאות שנים, והוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לנקודת תצפית יפה על נהר האורחון, שם נלון. לינה במחנה.

יום 7: עמק אורחון  -  המפל האדום  -  מנזר טבחון  -  חרחורין                   

היום אנחנו נוסעים במורדות הדרומיים-מזרחיים של הרי קנגאי, רכס ההרים השני בגודלו של מונגוליה. אנחנו נוסעים לאורך גדות הנהר, ובאמצעות כרי דשא פורחים. בסביבות הצהריים נגיע לקניון וולקני יפה שדרכו זורם נהר האורחון הארוך ביותר במונגוליה המגיע עד ימת באיקל ברוסיה. נטייל בקניון עד למפל היפה. נמשיך בנסיעה צפונה לאורך נהר האורחון, במהלכה נבקר באחד המנזרים המרשימים ביותר של מונגוליה, שם נצא לטיול של 2.5 שעות. המנזר ממוקם בראש גבעה גבוהה עם נוף יערות האורן האינסופיים, והוקם בשנת 1650 על ידי זנבאזר, אחד המנהיגים הדתיים המכובדים ביותר של מונגוליה. המנזר בנוי ממערות טבעיות בתוך האבן. אחר הצהריים אנחנו ממשיכים לנסוע במעלה הנהר לחרחורין. לינה במחנה.

יום 8: חרחורין  -  מעיינות טסנחר               

חרקורין, הידועה יותר בשם Karakorum נבנתה על ידי ג’ינג’ס חאן לפני כ -800 שנה, והיתה מפורסמת ברחבי אסיה כבירת האימפריה המונגולית. נבקר בחורבות העיר העתיקה, במנזר ארדו זואו ובמונומנטים היסטוריים אחרים באזור. לאחר מכן ניסע דרך יערות אורנים עבותים למעיינות החמים של טסנחר, שם זורמים מים מהקרקע ב -82 מעלות צלזיוס, ושם נוכל להנות מטבילה מרגיעה. לינה במחנה

יום 9: מעיינות טסנחר 

היום נצא לטיול קצר בהליכה במעלה נחל שבו נקפוץ מסלע אחד למשנהו עד לראש הגבעה, ממנה נשקף נוף מדהים של העמקים הסובבים. בחלק זה של רכס קנגאיי פרחי הבר נמצאים בשפע, וסביר להניח שנראה משפחות קוצרות חציר למספוא החורף לבעלי החיים שלהן. מכאן נטייל בחזרה דרך יער אורנים אל הרכב שלנו, וניסע חזרה למחנה, שם נוכל להנות שוב בבריכות המים החמים. לינה במחנה.

יום 10: טסנחר - טסטסרלג - קניון קולוט - נהר נריין גיחג'ין

נעזוב את טסנחר ונעבור דרך טסטרלג, בירת המחוז, שם נבקר ביקור קצר בשוק המקומי (סגור בימי ראשון). לאחר מכן נבקר במוזיאון המחוזי, הממוקם במנזר עתיק (סגור בימי ראשון). בימים בהם נשלטה מונגוליה על ידי דמות דתית, שימש המנזר כארמון של הנזיר הראשי המקומי, שהיה גם ראש המינהל המקומי מטעם המלך. אחר-הצהריים נגיע לעץ מאה-הענפים,  אתר הנחשב קדוש ונערץ על המקומיים. מכאן נלך מרחק הליכה קצר אל נקודת תצפית טובה אל עבר קניון קולוט. עוד שעה נסיעה תביא אותנו למחנה שלנו, השוכן על ידי נהר צלול, שבו אנו מבלים את הלילה.

יום 11: הר הגעש חורגו והאגם הלבן  -  מעיינות חמים גרנגלט             

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול אל החלק העליון של הר געש חורגו, לתצפית על המכתשים והלבה. המשך אל מערת הכלב הצהוב, שנוצרה כתוצאה מפעילות וולקנית ואז נסיים את הטיול באתר בעלייה רגלית אל אגם טרחין טסגאן. בשעות אחר הצהריים המאוחרות ניסע צפונה לאורך אחד המסלולים היפים ביותר של מונגוליה, כשאנחנו חוצים מעברי הרים גבוהים, שטחי מרעה ענקיים ופלגים קטנים. נסיים את היום במעיינות חמים של גרגלנט באזור ההררי של חווגסגאל, שם אנו מבלים את הלילה במחנה על ידי המעיינות החמים.

יום 12:  מעיינות גרגלנט  -  אגם ארחיל  -  אגם חובסגול           

ניסע צפונה ונעבור דרך העיר Murun, בירת המחוז. זמן קצר לאחר מכן נגיע לאתר קבורה עתיק, ובו מצבות מסתוריות. מצבות אלה מייצגות מנהיגים חשובים ולוחמים, והן מגולפות במוטיבים של צבי. לאחר ביקור באתר, נמשיך צפונה אל אחד ממקורות המים הטריים הגדולים ביותר בעולם, אגם חובסגול. האגם וסביבתו המדהימה הם בית לכמה מהמיעוטים האתניים של מונגוליה, ביניהם הטסאטאן, הידועים יותר כ”אנשי האיילים”. האזור המוגן המקיף את האגם הוא מקלט למגוון רחב של חיות בר. לינה במחנה.

יום 13: רכיבת סוסים מסביב לאגם חובסגול

היום נהנה מפעילות מיוחדת – טיול רכיבה על סוסים דרך היערות וכרי הדשא שליד האגם. האגם נמצא בגובה 1650 מטר מעל פני הים, ומוקף הרים בגובה 3100 מטר. מיימי האגם צלולים ועמוקים להפליא. נרכוב ביערות האורן העבותים ונהנה במהלך היום מ- ‘הפנינה הכחולה’ של מונגוליה. לינה לחוף האגם.

יום 14: אגם חובסגול - מורון - אולאן באטאר - שמורת טרלג'              

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת במחנה ניסע חזרה למורון, ונטוס לאולאן באטאר. עם ההגעה, נפגוש את הנהג ואת המדריך שלנו, וניסע אל Gorki-Terelj National Park. הפארק כולל תצורות סלע ייחודיות, עמקים נופיים, נהר מתפתל ומטעים. בפארק עצמו חיים נוודים רבים ושם הם מוצאים מרעה טוב לבעלי החיים שלהם. עם ההגעה לפארק, ואם יתיר הזמן, יציאה לטיול קצר לגבעה הסמוכה, משם אפשר לראות את שקיעת השמש מעל הפארק (אם מזג האוויר מתיר זאת כמובן). ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלי גר, מחנה מוסדר של אוהלים מונגולים עגולים.

יום 15: שמורת טרלג' - אנדרטת ג'נגיס - אולאן באטאר

הבוקר נצא לטיול רגלי קל לצוק הסלע המפורסם, סמל של חוכמה ואריכות ימים לאנשי מונגוליה. לאחר מכן נמשיך לטייל למקדש אריאבאל ששוחזר לאחרונה, לאחר שהמקדש המקורי נהרס במהלך הטיהורים הקומוניסטיים של 1930. זהו אתר של שלווה גדולה, הפועל היום כמרכז מדיטציה לנזירים בודהיסטים. אחרי ארוחת הצהריים, נעזוב את הפארק וניסע אל האנדרטה החדשה שנבנתה לזכר ג’ינגיס חאן.  המבנה האדיר הזה, המתנשא לגובה של 40 מ’, הינו סמל חשוב לאומה המונגולית המתחדשת, לאחר שהיו נתונים, יותר מ -300 שנות לריבונות זרה. לאחר מכן נשוב אל הבירה המונגולית, שם נוכל ליהנות מארוחת ערב לפרידה, ואחריה ביקור בגבעת זיסאן, כדי לראות את העיר בלילה. לינה באולאן בטאר.

יום 16: עזיבה

לפי שעת הטיסה, תועברו לשדה התעופה לקראת טיסתכם בחזרה לישראל.

כלול

 • 2 טיסות פנימיות במונגוליה – כולל כבודה של 15 ק”ג.
 • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה.
 • 2 לילות במלון 5 כוכבים
 • 13 לילות במחנות גרים  –  Ger Camps.
 • פנסיון מלא.
 • כניסות לאתרים המפורטים.
 • רכב 4*4 ממוזג עם מדריך דובר אנגלית.
 • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

לא כלול

 • טיסות בינלאומיות  –  החל מ-$850 עם חברת Aeroflot.
 • צ’ק אין מוקדם / מאוחר.
 • ויזת כניסה.
 • טיפים לנותני השירות.
 • הוצאות אישיות.
 • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול.
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית.

מחיר הטיול

מספר המטיילים מחיר לאדם בחדר זוגי
2 $4,020
4 $3,060
6 $3,120
תוספת לחדר ליחיד $520

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך