מאורגן בקבוצה בינ"ל

טיול לפסטיבל עופות הטרף בקירגיזסטן

הטיול לקירגיזסטן כולל ביקור בפסטיבל ציפורי הטרף שנערך באופן מסורתי באוגוסט, ומעניק הזדמנות לראות את יופים של עופות דורסים - בעיקר נשרים זהובים ונצים מקרוב. מטפלי נשרים מקומיים יספרו על הרגלים ותכונות של הציפורים המלכותיות הללו ויציגו את חבריהם בעלי הנוצות ממש לנגד עיניכם. מטרת הפסטיבל היא לשמור על מסורות האבות, שהגנו בזהירות על משאבי הארץ וחיו בהרמוניה עם הטבע. לבד מלקיחת חלק בפסטיבל תבקרו, במסגרת קבוצה בינלאומית מודרכת באנגלית, גם בבישקק, ג'טי אוגוז, קרקול ועוד. תאריכי הטיול 10-18.8.2020


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  מסלול הטיול

  יום 1 (10/08) הגעה לבישקק - אתר הנופש אקו קארה - בישקק (60 ק"מ)

  הגעה לבישקק מוקדם בבוקר. עם ההגעה לשדה התעופה הבינלאומי מנאס, תפגשו את המדריך המקומי. ההעברה לעיר תארך 30-40 דקות. צ’ק-אין מוקדם במלון (כלול). לאחר בוקר וארוחת בוקר נינוחים במלון תיסעו כ- 30 ק”מ מבישקק אל אתר הנופש Kara Bulak Eco ותצאו לטיול רגלי קל באזור. תהיה גם הזדמנות לצפות ב”שירדאק” מופע הדגמת ייצור לבד וללמוד על סוגים של שטיחים מסורתיים. תוכלו אפילו לקחת חלק בעבודה.

  ארוחת צוהריים באתר הנופש ואחריה תשובו לבישקק לסיור באתרי העיר הכולל: אנדרטת הגיבור הלאומי קירגיז מנאס, החלפת משמרות הכבוד (אם אפשרי), אנדרטת קורמניאן דאטקה. הסיור בעיר מסתיים בכיכר הניצחון ואחריו העברה למלון.

  יום 2 (11/08) בישקק - מגדל בוראנה - אגם איסיק קול (החוף הצפוני) (260 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר העברה לאגם איסיק קול. בדרך תבקרו במגדל בוראנה, עיר עתיקה זו, שנקראה בעבר בלסגון, הייתה בירת מרכז אסיה במאה ה -11. תאכלו ארוחת צוהריים אצל משפחה קירגיזית מקומית, מלווה במופע עממי. המשך נסיעה לאגם Issyk Kul שהוא האגם האלפיני השני בגודלו בעולם אחרי אגם טיטיקקה בפרו. ארוחת ערב במסעדה של המלון.

  יום 3 (12/08) אגם איסיק קול - עמק קרקירה (230 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר תבקרו באחד המוזיאונים שבאזור (מוזיאון תרבות הנוודים באורנוק או במוזיאון האתנוגרפי בצ’ולפון אתא). תבקרו גם במוזיאון ה”פטרוגליפים” המציג אותם באוויר הפתוח. זהו אוסף גדול תחת כיפת השמיים של גילופי סלע, ​​המכונה לעיתים גן אבן, המשתרע על 42 דונם ומכיל מספר מבנים מונומנטליים פרהיסטוריים (עיגולי אבן, קברים, שרידי קיר אבן גבול) ופטרוגליפים (מימי האלף השני לפני הספירה, דרך ימי הביניים ועד למאה השישית לספירה). ארוחת צוהריים בבית קפה מקומי בעיירה צ’ולפון אתא.

  אחר הצוהריים תיסעו למחנה היורטות בעמק קרקיירה, השוכן בערוץ ציורי ומורדותיו מכוסים עצי אשוח וערער, בגבול המזרחי בין קירגיזסטן לקזחסטן. לאחר ההגעה תצאו לטיול רגלי קל ולאחריו ארוחת ערב במחנה אוהלים.

   

   

  יום 4 (13/08) עמק קרקירה - קרקול דרך חוות טיפקה (130 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר העברה לכפר טפקה שם תפגשו את סוסי החווה, הפרות והכבשים ותצאו לסיור בחווה. את ארוחת הצוהריים תאכלו בחווה שליד נהר ג’ירגלן.

  תוכלו גם לצאת לרכיבה על סוסים במשך שעה באזור. בהמשך היום תיסעו אל קרקול, Karakol, עיירה קטנה אך מעניינת מאוד עם ארכיטקטורה רוסית מסורתית. היא הוקמה באמצע המאה ה -19 והפכה ליישוב צבאי חשוב. כ- 10 ק”מ לפני העיירה תבקרו במוזיאון פרז’בלסקי, אחד ממוזאוני הטבע הידועים באזור, הקרוי על שמו של ביולוג רוסי שחקר את האיזור. בקרקול תבקרו במספר אתרים – מסגד דונגן, הכנסייה הרוסית האורתודוכסית והמוזיאון ההיסטורי המקומי. ארוחת ערב אצל משפחת Dungan / Uighur מקומית. לינה במלון מקומי.

   

  יום 5 (14/08) קרקול - נקיק Djety Oguz - קניון סקזקה - בוקונבאבו ( 170 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר תעזבו את קרקול ותיסעו לקניון ג’טי אוגוז לטיול רגלי נינוח.

  ג’טי אוגוז פרושו שבעה שוורים, על שם שבעה סלעי הפרים המפורסמים. היום תוכלו לטייל רגלית גם בקניון סקזאקה, אזור עם הרבה מאפיינים גאולוגיים ותצורות סלע מטורפות. אחר הצוהריים תגיעו אל בוקונבאבו, כפר ציורי על שפתו הדרומי של אגם  איסיק קול. הוא ממוקם באמצע בין הרי טרסקי אלטו לחוף איסיק קול. בוקונבאבו מושך אליו מבקרים בשל השילוב של יופי טבעי ואופי קירגיז מסורתי. לינה וארוחת ערב במחנה יורט.

  יום 6 (15/08) פסטיבל ציפורי טרף בכפר בוקונבאבו - קוצ'קור (120 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר תצאו לפסטיבל ציפורים במהלכו תוכלו להנות מהפגנת צייד עם נשר זהב; מופע פולקלור; תערוכה ומכירה של עבודות יד ומזכרות; טעימות מהמטבח הקירגיזי.

  לאחר שתבלו את היום בפסטיבל, העברה לקוצ’קור ללינה וארוחת ערב אצל משפחה מקומית.

  יום 7 (16/08) קוצ'קור - אגם סון קול (150 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאגם סון קול דרך מעבר ההרים Kalmak Achu (3447 מ’). בדרך תוכלו לפגוש כמה עדרי בקר עם הרועים שלהם, להרגיש כמו נוודים אמיתיים ולהכיר את תרבות הקירגיזיים. ארוחות הצוהריים והערב במחנה.

  יום 8 (17/08) אגם סון קול - בישקק (350 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרך לעיר בישקק. לאחר ארוחת צוהריים בקפה בערוץ בום תגיעו לעיר ותוכלו לבקר בחנות הכלבו המקומית – ZUM לקנות מזכרות. ארוחת ערב בבית קפה מקומי. לילה במלון.

  יום 9 (18/08) בישקק - שדה תעופה מאנס (30 ק"מ)

  לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה.

   

  כלול

  • מדריך מקומי דובר אנגלית
  • לינה בחדרים זוגיים בבתי מלון ובתי הארחה ברמה טובה, לינה ביורטה 3-4 אנשים (2 לילות)
  • ארוחות לפי התוכנית
  • מיניבוס זעיר/רכב מסחרי ממוזג המותאם להסעת מטיילים ונסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר
  • נהג צמוד
  • מדריך מקומי דובר אנגלית
  • העברות לשדה התעופה וחזרה
  • כניסות לאתרים ולאטרקציות כמפורט במסלול הטיול
  • הכנת שטיחון קירגיזי
  • מים מינרליים בכל ימי הטיול

  לא כלול

  •  טיסות
  • תוספת לחדר ליחיד
  •  טיפים לנהג ומדריך
  •  הוצאות אישיות כולל דמי סבלות למזוודות נוספות, שירות חדרים, הוצאות רפואיות
  •  אלכוהול ומשקאות קלים
  •  מחירי הטיסות הבינלאומיות
  •  תמיכת ויזה, דמי ויזה, ויזה קבוצתית
  •  עמלת מצלמה ווידאו במידת הצורך
  •  ביטול טיול, ביטוח רפואי ותאונות
  •  כל סטייה מהתוכנית
  •  רכיבה על סוסים

  תאריך הטיול: 10-18.8.2020

  מחיר לאדם בחדר זוגי$1150
  תוספת לחדר ליחיד$100

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך