טיול מאורגן

טיול מאורגן אל וינה, ברטיסלבה ובודפשט

טיול מגוון, מרתק ומהנה, בדגש על מלחמת העולם השנייה והשואה. בטיול "ניסע בזמן" אל המאה התשע-עשרה, שהביאה אל העולם את הרעיונות הליברליזם והדמוקרטיה, כמו גם את הקומוניזם והלאומנות. כל אלה הביאו במאה ה-20 לשתי מלחמות עולם, עצבו מחדש את פני החברה והפוליטיקה וממשיכים לעשות זאת גם היום.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

יום 1: נתב"ג - וינה

טיסת אחר הצהריים ישירה תביא אותנו לווינה בשעת ערב מוקדמת. מפגש עם נציגנו במקום ונסיעה למלון בעיר.

לינה: וינה

יום 2: וינה, מרכז האימפריה

נתחיל את היכרותנו עם וינה בביקור בארמון שונברון ובגניו המרהיבים, נבקר גם בבניין הפילהרמונית ובאתר בו התכנס קונגרס וינה. הדמויות שיעמדו במרכז היום יהיו פרויד, שטפן צווייג, הרצל, אלמה רוזה ועוד. נשמע על ההיסטוריה והתרבות של האימפריה האוסטרו-הונגרית, נלמד על מקומה במערכת הפוליטית הבינלאומית, ועל הסיבות שהביאו לפריצתה של מלחמת העולם הראשונה. בתוך כל אלו גם נתחיל להכיר את העולם היהודי שפרח בעיר בתקופה זו. לינה: וינה

יום 3: וינה בין מלחמות עולם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבית הספר הספרדי לרכיבה, מוסד בעל שם עולמי הקיים כבר למעלה מ- 400 שנה. בית הספר נמצא באורוות המלכותיות של ארמון הופבורג והוא הוותיק מסוגו בעולם.

עם תום הביקור נמשיך אל הספרייה הלאומית בווינה, הכוללת מעל למליון כרכים וכן אוסף חשוב של 150,000 פפירוסים שהקדום בהם מתוארך למאה ה-15 לפני הספירה וכן את אחד מאוסף המפות והאטלסים הגדולים והחשובים בעולם, הכולל למעלה מ-275,000 מפות, 75,000 אטלסים ו-570 גלובוסים.

אחר הצהריים נעסוק בקורות הקהילה היהודית הגדולה של אוסטריה בין שתי מלחמות עולם. נבקר בבית הכנסת, נשמע על אגודת הספורט “הכח וינה”, על צמיחתה של האנטישמיות המודרנית והשתלשלות האירועים עד לסיפוחה של אוסטריה לגרמניה ועל מצבה של הקהילה היום.

לינה: וינה

 

יום 4: וינה היהודית תחת הכיבוש הנאצי

גם היום נסייר במרכז העיר. נראה את משרדו של אייכמן, נלך בין נקודות השילוח של הטרנספורטים, נבקר במוזיאון הקינדר טרנספורט, ונשמע על ניסיונות הבריחה ואת סיפוריהם של חסידי אומות עולם. היום נצא להפסקת צהריים לאוורור ובערב נצא יחד לאחת הכיכרות היפות של העיר לארוחת ערב בצוותא.

לינה: וינה

 

יום 5: מחנה מטהאוזן

מחנה מטהאוזן הוקם כבר ב- 1938 ובין אסירי המחנה היו מתנגדי המשטר הנאצי, הומוסקסואלים, צוענים ועוד. בתחילה היה מספר היהודים שנכלאו בו קטן אך החל משנת 1944 נשלחו אליו יהודים רבים, בעיקר מהולנד והונגריה.

נצא מווינה וניסע לאורך נהר הדנובה, ראשית אל העיירה מטהאוזן  הסמוכה למחנה הריכוז. נבקר בעיירה שם נשמע על סיפורם של הרוצחים ושל אלו שעמדו מנגד. נמשיך אל המחנה שם נשמע את סיפורם של הקורבנות, יהודים ולא יהודים כאחד.

לינה: וינה

 

 יום 6: וינה - ברטיסלבה - בודפשט

ברטיסלבה, בירת סלובקיה, שוכנת גם היא על גדת נהר הדנובה וגבולותיה המוניציפליים גובלים באוסטריה ובהונגריה, מה שהופך אותה לעיר הבירה היחידה בעולם הגובלת בשתי מדינות נוספות. לעיר יש היסטוריה יהודית שהחלה כבר במאה ה-13 לספירה. לאורך השנים החיים היהודיים בברטיסלבה שגשגו והיהודים נהנו לרוב, מחופש דת והצלחה כלכלית. עד תחילת השלטון הנאצי האוכלוסייה היהודית בעיר היוותה כ- 11% מכלל התושבים.

כיום מרכז העיר שוקק ומלא שמחת חיים ואנו נבקר בו ובאתרים היהודיים שנותרו היום. נדון בשירתו של טוביה ריבנר, נדבר על תנועות הנוער הציוניות ועוד. עם תום הביקור נמשיך בנסיעה ולפנות ערב נגיע אל בודפשט. לאחר התארגנות בחדרים נסב לקבלת שבת חגיגית וארוחת.

לינה: בודפשט

 

יום 7: בודפשט

כמו וינה וברטיסלבה, גם בודפשט נבנתה לצד נהר הדנובה. את יומנו נתחיל בטירת בודה, המשקיפה מראש הגבעה שמעל לנהר על העיר בודפשט, מגובה של כ-500 מטרים. נמשיך אל בניין הפרלמנט, נסייר במרכז העיר ונכיר גם את וינה העכשווית.

לאחר הפסקת צהריים נתפנק במרחצאות גלרט, שנפתחו כבר ב-1908 והפכו למקום בילוי והתרגעות אהוב בעיר. כיום יש כאן טכנולוגיות ספא חדישות ומגוון אפשרויות לטיפולים אבל העיצוב הוא “של פעם”. לינה: בודפשט

יום 8: יהדות הונגריה ומקורותיה

במרכז היום השני שלנו בבודפשט נעסוק ביהדות הונגריה בין שתי מלחמות עולם ועד לכיבוש הגרמני ב 1944. נתרכז בקהילה היהודית וקשריה לתרבות המרכז והמזרח אירופאית. נבקר בבניין הקהילה היהודית ובבית הכנסת הגדול וכן נפגש עם נציג הקהילה לשמוע ממקור קרוב על החיים בעיר בעבר, על המשרד הארץ ישראלי ועל אנשי התרבות והפוליטיקה.

לינה: בודפשט

יום 9: יהודי בודפשט במלחמת העולם ה-2

נמשיך בהיכרותנו עם בודפשט היהודית, ונתרכז בשואה בפתרון הסופי שבוצע בעיר לקראת סיום המלחמה. נבקר באזור הבתים המוגנים בגטו היהודי ונשמע על קרל לוץ, ראול וולנברג, קסטנר ויואל ברנד. ניזכר גם בחנה סנש, הצנחנית שפעלה על אדמת הונגריה. אחר הצהריים נבקר באנדרטת הנעליים שעל גדת הדנובה.

לינה: בודפשט

יום 10: בודפשט הקומוניסטית

היום האחרון לטיול יוקדש לשנותיה של בודפשט תחת השלטון הקומוניסטי, המרד של 1956, החיים ב”דמוקרטיה עממית”, ועד לנפילת הקומוניזם. נחדד שאלות כמו לאן מועדות פני הונגריה היום והאם למדה דבר מניסיון העבר.

נחתום בארוחה משותפת ומסכמת שלאחריה ניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה.

כלול

 • טיסה תל אביב – וינה (אל-על), בודפשט – תל אביב (אל-על)
 • כניסות לאתרים ע”פ התוכנית
 • 9 לילות אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה על בסיס לינה וארוחת בוקר
 • 1 ארוחת ערב במלון או מסעדה
 • אוטובוס מערבי
 • מלווה מקומי לפי הנדרש
 • ליווי רפואי
 • תשר לנותני השירותים בחו”ל
 • מדריכה ישראלית

 

לא כלול

 • ארוחות שלא צויינו
 • שתייה בארוחות
 • מיסים והיטלים אשר לא ידועים היום
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות אישיות מכל סוג שהוא

 

 

מחירים

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך