טיול מאורגן

טיול מאורגן בגיאורגיה (ללא חבל סוונטי)

גיאורגיה מתעוררת לאחר תרדמה של עשרות שנים תחת השלטון הסובייטי, ומאפשרת לנו מפגש מרתק בין נופי הקווקז לבין התרבות העכשווית. נגלה כאן כנסיות גיאורגיות המשמרות את ערכיה, שפתה ותרבותה של המדינה במעטפת המיוחדת לה. זהו צומת דרכים בין יבשות אירופה לאסיה ודרך המשי העוברת כאן מקיימת קשר תרבותי בין מזרח למערב. נוסיף למורשת נפלאה זו נופים הרריים, נהרות זורמים, מאכלים נהדרים ואווירה חמה ותוססת והרי לנו מתכון מושלם להנאה מלאה.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  מסלול הטיול

  יום 1: תל אביב - טיביליסי

  טיסת  בוקר מנתב”ג אל טביליסי, בירת גיאורגיה. נחיתה ומפגש עם נציגנו במקום.  

  יציאה לחצי יום טיול בבירה הגיאורגית. נגיע אל מבצר נאריקאלה שנבנה במאה ה- 4 ופסל אמא ארמניה שלידו. ביקור בקתדרלת ציון שנבנתה כהעתק לכנסיית ציון בירושלים ובבית הכנסת ברובע היהודי, בכיכר החירות ובשדרות שותה רוסטוולי המפוארות ועוד. בערב נצא לארוחת ערב הכוללת מופע פולקלור. לינה: טיביליסי. 

   

  יום 2: טביליסי

  נמשיך את הסיור בעיר ונבקר ברובע העתיק שלה, שהמרחצאות החמים הידועים נמצאים ממש בכניסה אליה. נתפעל מהארכיטקטורה יוצאת הדופן של הבתים המצטיינים במרפסות יוצאות דופן ונוכל לשתות משהו באחד מבתי הקפה במדרחוב שרדני. נסיים את היום בביקור בשוק הפשפשים שעל הגשר היבש. ארוחת ערב ולינה: טיביליסי. 

  יום 3: טיביליסי –סירנארי – אגם קברלי – פארק טסיננדאלי - טביליסי 

  לאחר ארוחת הבוקר נסיעה מזרחה ללב פרובינציית קאחתי הנמצאת באזור חצי מדברי בעל נוף טיפוסי מיוחד. נסיעה לעיירה ההררית סירנארי ממנה נערוך תצפית פנורמית על עמק אלאזני והרי הקווקז. נבקר במנזר בודבה, המקום בו קבורה הקדושה נינו. לאחר ארוחת צוהריים מסורתית בבית משפחה מקומית ניסע אל פארק טסיננדאלי, לביקור בגנים המיוחדים שבמקום. התחנה האחרונה להיום תהיה ביקור ביקב המייצר יין בשיטה הגיאורגית המקורית  קוורי, כולל טעימות. לינה: טביליסי 

   

   

   

  יום 4: טביליסי –מצחטה – אנאנורי -  גודאורי 

  היום נצא לכיוון הרי הקווקז. ראשית נבקר במצחטה, הבירה הקדומה של גיאורגיה. לאחר סיור באתר נעלה על הדרך הצבאית החוצה את הקווקז הגבוה לעבר רוסיה.  

  נבקר באחת משכיות החמדה של הדרך, מצודת אנאנורי, מצודה מהמאה ה-17 ושער הכניסה לקווקז הגדול. המצודה המרשימה היא דוגמה נהדרת לאדריכלות גאורגית קלאסית. 

  לפנות ערב נגיע למלוננו המפנק בעיירה גודאוריארוחת ערב ולינה: גודאורי 

   

  יום 5: יום טיול בהרי הקווקז הגבוה – הר קזבגי – חלקו ברכב בהנעה קדמית

  יום של טבע ונופים מרשימים בין הרי הקווקז הגבוה. פסגתו של הר הקזבק המתנשאת לגובה של 5,033 מטרים. על פסגתו של הקזבק כבלו האלים את הטיטאן פרומתאוס כעונש על גניבת האש וגילויה לבני האנוש. הנסיעה צפונה היא לאורך עמקי הקווקז שבהם כפרים קטנים שתושביהם מגדלים בקר בנופי פרא, בלב עמקים קרחוניים שנוצרו מבלייה קדומה. נבקר בכפר גרגתי השוכן למרגלות ההר ונעלה בנסיעה אל כנסיית השילוש הקדוש שבראש ההר. נשוב למלון בגודאורי לארוחת ערב ולינה. 

  יום 6: גודאורי – גורי - קוטאיסי 

  ניסע לעיר גורי, מקום הולדתו של סטלין. נראה את הכיכר המרכזית, נבקר במוזיאון המוקדש לחייו ופועלו של הרודן שהשפיע על מהלך אירועי המאה 20 בעולם כולו. נראה גם את קרון הרכבת בו נהג סטלין לנוע ברחבי האימפריה הסובייטית. נמשיך אל עיר המערות אוּפְּלִיסְצִיחֵה. מדובר בעיר קדומה חצובה בסלע אפר געשי השוכנת על מצוק הצופה על עמק נהר המְטְקְווַארִי היפה. העיר הייתה אחד ממקומות היישוב העתיקים על הדרך הקדומה בין הים השחור לים הכספי. נסיים את היום בקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. ארוחת ערב ולינה: קוטאיסי 

  יום 7: קוטאיסי – בורג'ומי - אחליצחה 

  קוטאיסי היא עיר עתיקה עם רחובות מרוצפים אבן, הבנויה סביב נהר ריוני. בעיר התגוררה בעבר קהילה יהודית גדולה ואנו נבקר במספר אתרים בעיר, כולל קומפלקס גלאתי. לאחר מכן ניסע אל העיירה בורג’ומי הידועה במים המינראליים המפכים בה שנוכל לטעום מהם. נמשיך אל אחלציחה לביקור במבצר ובמוזיאון וכן בבית הכנסת היהודי במקום, ונשמע את סיפורם המרתק של יהודי המקום. ארוחת ערב ולינה: אחלציחה 

   

  יום 8: אחליצחה –מצודת רבאטי - טביליסי – נתב"ג 

  בדרכנו לטביליסי נבקר במצודת רבאטי, מהמצודות העתיקות בגיאורגיה, שנפתחה לקהל לפני מספר שנים לאחר עבודות שיחזור רציניות. זמן חופשי בטביליסי עד להעברה לשדה התעופה לטיסה לנתב”ג. 

   

  כלול

  • טיסות בין לאומיות במסלול תל אביב – טיביליסי – תל אביב   
  • מסי נמל כידוע ביום ההצעה – מסי הנמל יעודכנו ביום הכרטוס  
  • לינה בבתי מלון ברמת 4*  
  • כלכלה: חצי פנסיון 
  • אוטובוס תיירות חדש וממוזג 
  • רכבי הנעה קדמית כנדרש 
  • מדריך ישראלי מצוות עולם נסתר 
  • מדריך דובר אנגלית לאורך כל הדרך 
  • כניסות לאתרים שבתוכנית 
  • בקבוק מים לאדם ליום 
  • מופע פולקלור 
  • טיפים לנותני השירותים 

   

  לא כלול

  • ביטוח בריאות ומטען 
  • ארוחות שאינן כלולות 
  • שתיה בארוחות כלולות 
  • הוצאות אישיות וכל מה שאינו מופיע בסעיף “כולל”. 

   

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך