טיול מאורגן

טיול מאורגן בלפלנד הרוסית וחבל קרליה

לפלנד הרוסית הוא השם שניתן למחוז מורמנסק שבחצי האי קולה שבצפון רוסיה, והוא מהווה המשך של האזור המוכר שנמצא בפינלנד. חבל ארץ זה מציע את כל האטרקציות המוכרות בפינלנד - מרחבים מושלגים, נסיעה ביערות באופנועי שלג או במזחלות רתומות לאיילי צפון, מפגש עם בני הסאמי, צפייה באורות הצפון - אבל בגרסה יותר פראית ובראשיתית. זהו יעד עבור טיילים מנוסים שכבר ראו הכול. בנוסף למדריך מקצועי צירפנו לטיול את שוקה די-נור, איש הסיפורים והתובנות מגלי צה"ל, שבשעות הפנאי ישלים את נופי הבראשית ויעשיר את חברי הקבוצה בסיפורי חיים קטנים, מלאי משמעות וחובקי עולם.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • נסיעה במזחלות הרתומות לכלבים
 • צפייה באורות הצפון ובאיילי הצפון
 • ספארי באופנועי שלג
 • הכרות עם ילידי המקום, ביקורים בכפרים אותנטיים

מסלול הטיול

יום 1: נחיתה בסנט פטרסבורג

טיסה לסנט פטרסבורג – בירת השושלת הצארית  ואחת הערים היפות באירופה, המכונה “ונציה של הצפון”. לאחר הנחיתה העברה למלון.

Radisson Royal – St. Petersburg

יום 2: המיטב של סנט פטרסבורג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור אורבני באוטובוס באתריה המובילים של סנט פטרסבורג – עיר עם היסטוריה עשירה וחיי תרבות עשירים לא פחות. נסייר בשדרה הראשית של העיר – נבסקי פרוספקט, שבה לכל מבנה היסטוריה משלו: קתדרלת קאזאן, הקרויה על שמה של ליידי קאזן, אחת הקדושות הנוצריות החשובות ברוסיה, בית זינגר המרהיב שנבנה עבור חברת מכונות התפירה המפורסמת וכיום משמש כ”בית הספרים”, גוסטיני דבור, אחד ממרכזי הקניות הגדולים והאופנתיים במזרח אירופה,  וקתדרלת איסק הקדוש, הקתדרלה הגדולה בעיר המשמשת כיום כמוזיאון.

לאחר ארוחת צהרים קלה בבית קפה על טהרת הקולינריה הרוסית נמשיך לסיור במוזיאון ההרמיטאז’, אחד מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם שנוסד במאה ה- 17 ע”י קתרינה הגדולה ושימש כבית החורף של הצארים הרוסיים.

בשעות אחר הצהרים לאחר ארוחת ערב מוקדמת באחת ממסעדות העיר נעלה על רכבת מהירה אל פטרוזאבודסק, בירת רפובליקת קרליה. עם הגעתנו בשעת לילה ניסע למלון.

Hotel “Piter Inn”, Petrozavodsk

יום 3: אדרנלין חורפי

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא יחד ליום מלא אדרנלין!  תחילה נערוך ספארי באופנועי שלג לאורך היער ולאחר ארוחת צוהריים (פיקניק) נשתתף בספארי שלג על מזחלות כלבי סקי ביער ציורי. בתום הפעילות נשוב חזרה אל העיר לארוחת ערב בבית קפה מקומי.

Hotel “Piter Inn”, Petrozavodsk

יום 4: חוויה אדריכלית באי קיז'י (Kizhi)

לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע אל מזח ימת אונגה ומשם נשוט ברחפת לאי קיז’י (Kizhi). האי ידוע במכלול האדריכלי שבו הכולל כנסיות, קפלות, מגדל פעמונים, בתי איכרים ואפילו טחנת רוח – כולם נבנו ללא כל שימוש במסמרים או ברגים וכל החיבורים עשויים עץ בלבד! נסייר ב”מוזיאון פתוח” אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. נהנה מארוחת צוהרים ארוזה, ונשוב בשייט ברחפת חזרה לפטרוזבודסק. ארוחת ערב בבית קפה מקומי.

Hotel “Piter Inn”, Petrozavodsk

יום 5: קולינריה ומוסיקה בסגנון קרלי  

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבילוי של יום בכפר, שכולו קולינריה מקומית. נשתתף בכיתת אומן קולינרית בבישול kalitki – פאי מסורתי מאזור קרליה. את ארוחת הצהרים שלנו נאכל באוהל חרוט מסורתי (צ’ום Chum) עם מנות טיפוסיות למטבח הקרלי. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך לכפר הקרלי העתיק Kindasovo, שתושביו עליזים ומכניסי אורחים. נסייר בכפר ונתוודע לתרבות המוסיקלית של קרליה, תוך כדי לגימת תה צמחים ואכילת פשטידות מקומיות. נחזור העירה ונעלה על רכבת לילה חזרה לסנט פטרסבורג. העברה למלון.

Radisson Royal – St. Petersburg

יום 6: אל מורמנסק

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא בטיסה אל מורמנסק – בירת חצי האי קולה והעיר הגדולה ביותר מצפון לחוג הארקטי. נמל העיר, השוכנת במפרץ הים ברנץ, נחשב כשער הים המרכזי של צפון רוסיה. לאחר פגישה עם המדריך המקומי נצא לסיור מרתק בשוברת הקרח “לנין”, שנבנתה בשנת 1957 והייתה שוברת הקרח הגרעינית הראשונה בעולם. משנות החמישים היא פתחה נתיבי שייט בים הקפוא וכיום משמשת כמוזיאון. הסיור בה הוא חוויה של מסע בזמן: חדרי בקרה עם אינספור כפתורים, שעונים וצגים, מעל הכור, ואפילו במרפאה שכללה חדר ניתוח ומרפאת שיניים!

לאחר ארוחת צוהריים בבית הקפה המקומי העברה למלון, שהוא הבניין הגבוה ביותר מצפון לחוג הארקטי! לאחר התרעננות ומנוחה במלון, נצא מן העיר בחיפוש אחר אורות הזוהר הצפוני.

Hotel “Azimut – Murmansk

יום 7: הכרות עם התרבות הסאמית

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל הכפר לובוזרו, הנחשב למרכז חיי התרבות של בני הסאמי, הילידים של חצי האי קולה והתושבים המקוריים של הצפון. מדי שנה מתקיימים כאן פסטיבלים וחגים מסורתיים, מה שהקנה למקום את השם “בירת לפלנד הרוסית”.

לאחר רכיבה קצרה במזחלות כלבי האסקי ואיילי הצפון, נערוך סיור בכפר ונכיר מקרוב את אורחות החיים של ילידי הצפון, תרבותם ומסורותיהם של בני הסאמי. נוכל לקנות במקום את מלאכות היד המסורתיות כמזכרות.

נהנה מארוחת צוהרים המציעה ממיטב המנות המסורתיות של בני הסאמי, בלווי מופע פולקלור ולאחר מכן נשוב למלון במורמנסק.

Hotel “Azimut – Murmansk

יום 8: אגדת חורף בקירובסק

היום, לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא בנסיעה אל העיר קירובסק. לאחר ההגעה נעלה על אופנועי שלג לנסיעה בת שעתיים במרחבי השלג, במהלכה נהנה מנופים חורפיים מדהימים ובסופה נגיע לארוחת צוהרים בבית קפה.

לאחר מכן נבקר במוזיאון האבן, מוזיאון גאולוגי מדהים המציג אוספי סלע ייחודיים מחצי האי קולה ומדגים את העושר העצום החבוי כאן בבטן האדמה, כולל גוש זהב אמיתי, כמו שהוא נראה בתוך הסלע, עוד בטרם עבר עיבוד.

האתר הבא יהיה “כפר השלג” – פרויקט ייחודי שנוסד בשנת 2008 למרגלות הר וודיאברצ’ור. מדי שנה הוא נבנה מחדש משלג טרי וכולל ארמון שכולו עשוי קרח עם גילופי  קיר יפהפיים ופסלי קרח מרהיבים מעשה ידי אמנים מכל רחבי האזור הארקטי. נשוטט במבוך המסדרונות, האולמות והחדרים המוארים באורות צבעוניים ומציגים עולם פנטסטי של אגדת חורף.

נחזור למלון בעיר ובלילה נצא שוב בחיפוש אחר אורות הזוהר הצפוני.

Hotel “Azimut – Murmansk

יום 9: פרידה מסנט פטרסבורג

לאחר ארוחת בוקר נטוס חזרה לסנט פטרסבורג. לאחר הנחיתה ניסע למלון ומי שירצה יוכל לנצל את השעות האחרונות בעיר לטיול רגלי במרכז העיר ולקניות אחרונות.

Radisson Royal – St. Petersburg

יום 10: עזיבה

לאחר ארוחת בוקר במלון העברה לשדה התעופה לטיסה ארצה דרך יעד ביניים.

מפה

16

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

חשוב לדעת

שוקה דינור, מוכר לרבים מהבלוג “זיקוקין די-נור” והפינה באותו שם בתוכניתו של שמעון פרנס בגל”צ.
בעברו שירת כמנהל בכיר בתעשייה בארץ, כולל שהייה של כמה שנים בארה”ב ובסין, אך מזה שני עשורים הוא עשה תפנית והפך ‘מאיש של מיספרים לאיש של סיפורים’. כך הוא מוזמן בשנים האחרונות להעביר הרצאות בחוגי בית, בחוגים עסקיים, בבתי תרבות ובספריות, תחת הכותר ‘החיים ממעוֹף הסיפור’.
בהרצאותיו הוא שוזר סיפורים קטנים מהחיים, שלו ושל אחרים, מציף את התובנות שעולות מהם, ועוזר ‘להפיל אסימונים’ המאפשרים לאנשים לראות את עצמם ואת חייהם מתוך אותם הסיפורים.
‘עולם נסתר’ משלבת ידיים עם שוקה ומצרפת אותו כמלווה התרבותי לטיול הייחודי לצפון רוסיה, קרליה ולפלנד הרוסית, וטעימה מסנט פטרבורג. סיפוריו המיוחדים, על המשמעויות שעולות מהם, ילוו אתכם במהלך הטיול ויוסיפו ניחוח אחר ומיוחד לאווירת הקבוצה.

 

הערות

מועד הטיול המאורגן: ינואר – פברואר 2021 (מועד סופי ייקבע לאחר שתמונת המצב התיירותית תתבהר)

כלול

 • כרטיסי טיסה
 • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה
 • כל העברות וסיורים כמפורט בתוכנית
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
 • 9 לילות במלונות כמפורט בתוכנית
 • כניסות לאתרים המפורטים
 • כלכלה: ארוחות בוקר + 9 ארוחות נוספות כמפורט בתוכנית
 • פגישת הכנה לכל המשתתפים לפני היציאה לטיול
 • טיפים לנותני השירות בחו”ל.

 

לא כלול

 • צ’ק אין מוקדם / צ’ק אאוט מאוחר.
 • הוצאות אישיות.
 • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול.
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית.

 

 

מחיר הטיול

לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 24 מטיילי $4,600
לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 מטיילים $5,000

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך