טיול מאורגן

טיול מאורגן במקסיקו וגואטמלה בחגי דצמבר

מקסיקו, המדינה הגדולה ביותר במרכז אמריקה, היא יעד מועדף ופופולארי בקרב מטיילים רבים. מקסיקו מתאפיינת בגאוגרפיה מגוונת, רב- תרבותיות מרתקת, מטבח מקומי מוכר בכל העולם ואינספור פעילויות ואטרקציות. גואטמלה מציעה למטיילים בה הרי געש, אגמים, כפרים קטנים עם שווקים ססגוניים והרבה עבודות יד, לצד ערים גדולות. מלבד הבירה גואטמלה סיטי נבקר גם באתרי מורשת עולמית של תרבות המאיה כמו הריסות טיקאל, אגם אטיטלן, מפלי סמוק שמפיי המרהיבים והר הגעש פקאייה. במקביל נפגוש את תושבי המדינה, ששמרו במידה רבה על תרבותם האותנטית. זהו טיול עומק מרתק בשתי המדינות בחודש דצמבר, חודש מרובה חגיגות ופייאסטות. טיולנו יתמקד בשלוש מהן – חג הבתולה גואדלופה, הקדושה של מקסיקו, חג סנטו תומס, הקדוש של גואטמלה וחג המולד. תאריכי הטיול: 11-28.12.2020

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

יום 1  נתב"ג – מקסיקו סיטי

ניפגש בנתב”ג ונטוס דרך אירופה אל מקסיקו סיטי, העיר הגדולה בעולם שהוקמה על חורבות טנוצ’טיטלן – בירת האימפריה האצטקית. בהדרגה הפכה למגאלופוליס המאכלס למעלה מ-26 מיליון נפש. העברה למלון במרכז העיר.

יום 2  מקסיקו סיטי

היום הוא חגה של הבתולה גואדלופה, הקדושה הפטרונית של מקסיקו. הבוקר נצא לסיור ונבקר במרכז ההיסטורי העתיק של העיר, בכיכר, במקדש האצטקי המרכזי, בארמון הנשיא ועוד. בערב נצטרף לחוגגים מחוץ לבזיליקה של הבתולה מגואדלופה, הקומפלקס הנוצרי החשוב ביותר ביבשת אמריקה. החגיגות מלוות בזיקוקי דינור מחרישי אוזניים.

לינה: מקסיקו סיטי

 

 

יום 3 מקסיקו סיטי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הטיול בעיר המרתקת. נבקר במוזיאון האנתרופולוגי, מהמרשימים מסוגו בעולם, בו נקבל פרספקטיבה רחבה על היקפן ועושרן של התרבויות הפרה-קולומביאניות ואומנותן. בהמשך היום נכיר מקרוב את יצירותיהם של פרידה קאלו ודייגו ריברה, בביקור במוזיאון על שם דולורס אולמדו ובביתם של צמד האמנים הידוע. כמו כן נטייל בשכונות המגורים, בעיר האוניברסיטה, שבזכות הפסיפסים הנפלאים על קירות בנייניה הפכה ל”אתר מורשת עולמי”, ונשוט במבוך התעלות של סוצ’ימילקו – “עיר הפרחים”.

ארוחת ערב ולינה: מקסיקו סיטי

 

יום 4 מקסיקו סיטי וטאוטיוואקאן

נצא מן העיר וניסע אל טאוטיוואקאן, שהייתה העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה טרם עידן הקולוניאליזם. השפעתה של עיר חשובה זו התפרשה על פני כל אמריקה התיכונה ולכן הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו. כאן נמצאות פירמידות השמש והירח המפורסמות ומקדשו של האל קצאל-קואטל – נחש עם נוצות ציפור הקצאל המלכותית. אחר הצוהריים נשוב העירה ונבקר בכיכר שלוש התרבויות. בערב נצא לשמוע את להקות המריאצ’י בכיכר גריבאלדי הידועה. לינה: מקסיקו סיטי

 

יום 5 מקסיקו סיטי – וילה הרמוסה – פלנקה

בשעות הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל וילה הרמוסה, בירת מחוז טבסקו. לאחר הנחיתה ניסע אל מוזיאון מפתיע – פארק ארכיאולוגי בליבה של העיר המודרנית. הפארק מציג בפנינו את אחת התרבויות הגדולות שפרחו באזור – התרבות האולמקית. עם תום הביקור נמשיך אל המלון שבפלנקה.

יום 6 פלנקה – מיסול הא – פלנקה

את היום נתחיל בביקור בפאלנקה – מן האתרים המרהיבים ביותר שהשתמרו מן התקופה הקלאסית של תרבות המאיה. נצא לסייר בין מקדשים, פירמידות וארמונות המעוטרים בתבליטי קיר מיוחדים, ושוכנים כולם בלב יער הגשם שכיסה אותם בעבר. נמשיך אל מפל מיסול הא, שגובהו 50 מ’ והוא נחבא בשמורה קטנה. לא לשכוח להביא בגדי ים. נחזור למלון בפלנקה.

 

יום 7 אגואה אזול – סן קריסטובל

נצא מפלנקה דרומה ונבקר במפלי המים של אגווה אזול (מים כחולים) – סידרה מרשימה של מפלים לאורך נהר שופע. נמשיך בנסיעה ונגיע לסן קריסטובל דה לאס קסאס – עיירה הררית יפיפיה. אשר הבניינים בה הם דוגמה לארכיטקטורה הספרדית, ובמיוחד הכיכר המרכזית וכנסיית סנטו דומינגו המרשימה, עם חזית הבארוק הוורודה. לינה: סן קריסטובל.

יום 8 הכפרים שסביב וקניון סומידרו

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא ליום טיול בין הכפרים של שבטי האינדיאנים של מדינת צ’יאפס: סן חואן צ’אמולה ו-סינאקנטאן, בהם חיים צאצאי המאיה. בכפרים אלו כאילו עצר הזמן מלכת, בהם האינדיאנים הלבושים בבגדיהם הטיפוסיים, הצבעוניים, שתמיד נלחמו בכובש הספרדי, עדיין מתרגלים טקסים שמאניים תוך שתיית “פוש” אלכהולי ו”ארוז-קון-לצ’ה” (אורז בחלב וקינמון). נפגוש את התושבים ונלמד אודות תרבותם. בסיום הביקור נגיע אל קניון סומידרו ונצא לשייט חוויתי בקניון, שהוא מאתרי הטבע היפים ביותר במקסיקו. הנהר מתפתל בינות קירות ניצבים המתנשאים לגובה של מאות מטרים ומכוסים צמחייה עבותה ועופות מים. שיט בפיתולי הקניון הוא חוויה של ממש! נחזור לעיירה סן קריסטובל ללינה.

יום 9 אזור קורוזל והמעבר לגואטמלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא למעבר הגבול אל גוואטמלה. לאחר החצייה ניסע בנופים פסטורליים, עד שנגיע לעיר המחוז קצלטננגו (Quezaltenango), העיר השנייה בגודלה בגואטמלה המהווה מוקד ללימודי ספרדית ובסיס ליציאה לטרקים בסביבה.

לינה: קצלטננגו

יום 10 קצלטננגו – צ'יצ'יקסטננגו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל תחנתנו הבאה, העיירה צ’יצ’יקסטננגו, השוכנת בין הרים והשוק שלה נחשב לשוק הגדול והצבעוני ביותר במרכז אמריקה! (השוק מתקיים בימים חמישי וראשון). נסייר בין הדוכנים המלאים מכל טוב, החל ממוצרי מזון מקומיים ועד עבודות יד וכמובן נראה מגוון גדול של סוחרים בני כפרים שונים המגיעים מכפרי הסביבה כדי להציע את מרכולתם. נבקר בכנסיה בה מתקיימים טקסים פולחניים ובבית הקברות הצבעוני.

לינה: צ’יצ’יקסטננגו

יום 11 צ'יצ'יקסטננגו – יומו של הקדוש תומס – אגם אטיטלן

היום הוא יום חגו של הקדוש תומס, הפטרון של צ’יצ’י, והוא נחגג כתערובת של מסורות נוצריות משולבות במורשת של תרבות המאיה המקומית. רבים משמשתתפים עוטים בגדים צבעוניים ומסכות מהודרות ויוצאים בריקודים המדמים את פלישת הספרדים, הניצחון עליהם ועוד. לפנות ערב ניסע אל אגם אטיטלן. לינה: סמוך לאגם.

יום 12 אגם אטיטלן

היום נערוך שייט על אגם אטיטלן, כולל ביקור בעיירה סנטיאגו דה אטיטלן ונלמד אודות חייהם של צאצאי המאיה-הצוטוהיל. נבקר גם בסן חואן לה לגונה ובכפר סאן קטרינה פלופו, נתרשם מהבגדים הטיפוסיים הצבעוניים, נראה את עבודות העץ הטיפוסיות ונלמד על הקדוש המקומי משומון. אחה”צ יהיה לנו זמן חופשי לשוטט ברחובות העיירה פנחצ’ל השוכנת על שפת האגם וליהנות מבתי הקפה, המסעדות והחנויות עם חפצי אומנות יד של האזור. לינה: סמוך לאגם.

יום 13 אנטיגואה

ניסע אל אנטיגואה – בירתה הקדומה של גואטמלה, שנהרסה כליל ברעש אדמה בשנת 1773 ואת תוצאות ההרס ניתן לראות בה עד ימנו. הרי הגעש הפעילים המשקיפים עליה עטורים מטעי קפה משגשגים. נקדיש את שארית היום לבירה הקדומה, היפה בערי המדינה.

לינה: אנטיגואה

יום 14 אנטיגואה – קיריגואה – ליוינגסטון

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון החוף הקריבי. בדרך נעצור לביקור בקיריגואה, אתר המאיה השני בחשיבותו בגוואטמלה הידוע באסטלות העצומות שלו. נגיע לפורטו באריוס שלחוף הקאריבי ממנה נמשיך בשייט אל ליוינגסטון בה חיה קהילה אפרו-אינדיאנית מיוחדת במינה, אותה נכיר במהלך הביקור הקצר. נשתתף בחגיגות הכריסמס שייערכו הערב בעיירה. לינה: ליוינגסטון

יום 15 ליוינגסטון – ריו דולסה - פלורס

הבוקר נשוט לאורך ריו דולסה (“הנהר המתוק”) לאגם איזבל ונצפה בדרך אל קסטלו סן פליפה. אם יהיה זמן, נוכל לשלב רחצה בדרך. נגיע חזרה לפורטו באריוס ממנה ניסע צפונה למחוז פתן אל פלורס, השוכנת על גדות אגם פתן והיא בירת המחוז ונקודת יציאה לביקורים באתרי המאיה השונים. לינה: פלורס

יום 16 טיקאל

היום נסייר באתר הארכאולוגי טיקאל (Tikal) הנחשב לפאר היצירה של בני המאיה בשיא פריחתם לפני למעלה מ-1,500 שנה. טיקאל הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו והיא ממוקמת בלב יער גשם יפה ויש בה כ- 2000 מקדשים שונים, שחלקם טרם נחשפו. חלק מהמקדשים מעוטרים בדמויות מיתולוגיות וכתובות. נסייר רגלית בין הפירמידות, נבקר במוזיאון המקומי ונלמד על ההיסטוריה המרתקת של בני המאיה, כאשר מעל ראשינו מקפצים קופים בין צמרות העצים. במהלך הטיול נאכל ארוחת צוהריים במקום. לינה: פלורס

 

יום 17 פלורס – גואטמלה סיטי

העברה לשדה התעופה של פלורס לטיסת פנים לגואטמלה סיטי. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בעיר ולקראת ערב נשוב לשדה לטיסה ארצה דרך יעד ביניים.

הערות

תאריכי הטיול: 11-28.12.2020

מדריך הטיול, גבי זוהר, הוא ד”ר בחינוך, עובד סוציאלי קליני ופסיכותרפיסט, מטפל בנפגעי כתות ואף פירסם ספר ראשון מסוגו בארץ בנושא. מורה דרך בארץ ומדריך טיולים בחו”ל, עיתונאי בעברו, מרצה לתקשורת בכמה מוסדות אקדמיים, מרצה מבוקש, נושם תרבות, מקומות ואנשים ברחבי העולם.

 

כלול

           

 • טיסות ת”א –מקסיקו סיטי/גואטמלה סיטי – ת”א (דרך אירופה)
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 2 טיסות מקומית: ממקסיקו סיטי לפלנקה, מפלורס לגואטמלה סיטי
 • לינה במלונות נבחרים (דרגת תיירות ראשונה וטובה) בחדרים זוגיים
 • כלכלה – חצי פנסיון ועוד ארוחת צהרים בשמורת טיקאל בגוואטמלה
 • בקבוק מים מינרליים ליום לאדם
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
 • שייט כמפורט בתוכנית
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי – גבי זוהר
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו”ל

 

                         

 

לא כלול

 • ביטוח בריאות ומטען
 • מיסי נמל המשולמים במקום במזומן (גוואטמלה כ-30 דולר)
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • פיצול או שינוי טיסות מהטיסה הקבוצתית

 

מחיר הטיול בקבוצה של 20 מטיילים

לאדם בחדר זוגי $5,715
תוספת לחדר ליחיד $800

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך