טיול מאורגן

טיול מאורגן ב”שבע האחיות” – צפון מזרח הודו

טיול אל צפון מזרח הודו שונה מטיול בהודו גופא. זהו מסע אל עולם מגוון של תרבויות ונופים, שבטים הרריים ואורח חיים שהולך ונעלם. בטיול זה נבקר בעמק אימפהל המופלא במדינת מאניפור, במדינה ההררית נאגאלנד אשר רוב תושביה הם בני שבטים שהיו עד לאחרונה ציידי ראשים והיום נוצרים אדוקים, בעמק הבראהמפוטרה של מדינת אסאם על שלל נופיו, תרבותו וחיי הבר שבו ובמדינת מגהאליה המטריארכלית, בה יורד בשנה גשם יותר מכל מקום מיושב אחר. טיול ייחודי זה, הוא טיול לאזור בתולי והוא מתקיים בתנאים פשוטים ומעניק חווית ראשוניות. מסלול הטיול ייקח אותנו אל עולם הולך ונעלם של שבטים הררים, פולחנים עתיקים ואורח חיים מרתק המשמר את החיים השבטיים ואת יערות ההימאליה ונופיה המרהיבים. הטיול שלנו הוא בקבוצה קטנה ואיכותית (מקסימום 20 מטיילים) ורובו יתבצע ברכבי שטח ממוזגים, בשל תנאי העבירות בדרכים באזור זה. בחלק מהמקומות נלון בבתי מלון פשוטים ובסיסיים, מכיוון שפשוט אין בנמצא בתי מלון אחרים. זהו טיול שיעניק לכם חווית טיול אמיתית עם נופים ותרבות שונים ומיוחדים במינם. חוויה שלא תישכח במהרה. תאריכי הטיול: 28.11-16.12.19

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • סיור ושיט באגם לוקטאק במניפור
 • מפגשים מרתקים עם בני שבטים בנאגלנד
 • הפלגה לאי מאג’ולי ושהיית לילה בו
 • ספארי על גבי פילים בשמורת הטבע קזירנגה
 • ביקור בגשר חי משרשי עצים בכפר מאוליונג המכונה “הכפר הנקי ביותר באסיה”

מסלול הטיול

יום 1: נתב"ג - 28.11

ניפגש לפנות ערב, שלוש שעות לפני שעת הטיסה בטרמינל 3, בשער מספר 32 בתוך אולם הנוסעים. נטוס בטיסה ישירה של אייר אינדייה לדלהי.

יום 2: דלהי - אימפהל - 29.11

היום ננחת בדלהי ונמשיך במסע לעבר צפון מזרח הודו, לאימפהל – בירת מדינת מאניפור. מאניפור היא ארץ הררית, ירוקה ופורחת, וביתם של מיני חיות וציפורים נדירות. תושביה המסורתיים, שלהם עבר של לוחמים, משלבים בריקודיהם המסורתיים מוטיבים של לוחמה. השבטים ידועים גם במיומנותם בעבודות יד ובאריגה. לאחר הנחיתה נצא לבקר בשוק המנוהל כולו על ידי נשים ונקרא במפתיע “שוק אימא” (Ima Market). אם יוותר לנו זמן, נבקר גם במונומנט לזכר “מלחמת הנשים”, נלמד על מעמד הנשים החזק במדינה זאת ולאחר ארוחת ערב נגיע למלוננו בעיר.

ארוחת ערב ולינה: אימפהל

 

יום 3: אגם לוקטאק - 30.11

היום צפוי לנו יום של טבע מדהים. נסיעה של כשעה תביא אותנו לאגם לוקטאק – אגם המים המתוקים הגדול במאניפור, המשובץ בעיגולים מוזרים של צמחייה, אדמה וחומר אורגני. באגם נמצא הפארק הלאומי הצף היחיד בעולם, ומראות הטבע יפים ביותר! על עיגולי הביומסה חיים דייגים וכן “הצבי המרקד” הנדיר, שחי רק על איים צפים אלה. נעצור בנקודות תצפית ונשוט באגם כדי לראות את התופעה המופלאה של האיים הצפים.

ארוחת ערב ולינה: אימפהל

יום 4: נסיעה לקוהימה - 1.12

היום נעזוב את עמק אימפהל ונעלה לגבעות נאגה, בדרכנו לקוהימה בירת נאגאלנד. בדרך נלמד על הקרבות המרים שעצרו את היפנים במלחמת העולם לאחר שכבר הגיעו להודו ועל שבטי הנאגה, במדינתם נבקר בימים הקרובים. בדרך נעצור בכפר וילונג-קולן של אנשי הנאגה-מראם, שנחשב ל”סטונהנג’ של מאניפור”, כששלל אבנים זקורות מוצבות על הקרקע ללא הסבר, וכן בכפר יאנג-קולן – “הכפר התלוי”, הבנוי באופן מסוכן על צלע ההר ובו חיים אנשי הנאגה-זאמיי. מכאן נעבור למדינת נאגאלנד, בדרכנו לקוהימה הבירה.

ארוחת ערב ולינה: קוהימה

 

יום 5: סביב קוהימה - 2.12

כדי להכיר מקרוב את אנשי נאגה-אנגאמי החיים באזור קוהימה, נצא הבוקר לכפר קהונומה, הידוע בטראסות המשמשות לגידולי החקלאות. הכפר קהונומה מזוהה עם קרבות גבורה והתנגדות לקולוניאליזם הבריטי וההודי. אחר הצהריים נשוב לקוהימה בה נבקר בבית הקברות הבריטי לנופלי קרב הגבורה שעצר את היפנים בדרכם לכבוש את הודו במלחמת העולם השנייה. בהמשך היום נבקר בקתדרלה הקתולית, בעלת המבנה המוזר ונלמד על חדירת הנצרות לשבטי הגבעות של הודו ובורמה.

ארוחת ערב ולינה: קוהימה

יום 6: פסטיבל הורנביל בכפר קיסמה - 3.12

היום ניקח חלק בפסטיבל הורנביל, אחד הפסטיבלים החוגגים את התרבות השבטית במדינת נאגאלנד. בחגיגות משתתפים בני 16 שבטים המפגינים את כישורי הריקוד והשירה  שלהם, מציגים את תלבושותיהם הייחודיות, את המאכלים שלהם ועוד.

ארוחת ערב ולינה: קוהימה

 

יום 7: נסיעה למוֹקוֹקְצ'וּנְג - 4.12

נצא לנסיעה בנופי נאגאלנד המיוערים, בין שטחי החקלאות “חתוך ושרוף” האופיינית לאנשי גבעות רכס הפאטקאי. בדרך נבקר בכפרים לונגקום ואונגמה של שבט נאגה-אאו, הממוקמים על הרים גבוהים והנוף ההררי היפה נשקף מהם. לקראת ערב נגיע לעיר מוקוקצ’ונג, ביתם של הנאגה-אאו והנאגה-לוטה. זה היה המקום הראשון שקיבל את הנצרות בגבעות נאגה. ארוחת ערב ולינה: מוקוקצ’ונג

 

יום 8: מוקוקצ'ונג - מון - 5.12

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בכפרים מופונגצ’וקט ואימפור, בהם נראה את אומנותם המיוחדת של הנאגה-אאו ואת עקבות ראשית ההתיישבות המיסיונרית בגבעות נאגה. בביקור בכפרים אלה נחווה נופי הרים ירוקי-עד, המאוכלסים באנשים מקסימים ונראה גם את תרבותם ואומנותם בהם הם מצטיינים. מכאן נצא לנסיעה ארוכה בנופים מיוערים אל מון, מחוז נידח ופראי של נאגאלנד.

ארוחת ערב ולינה: מון

 

יום 9: סביב מון - 6.12

היום נטייל באזור בו עדיין זקני שבט הנאגה-קוניאק מעוטרים בקעקועים המעידים על הצלחתם בצייד ראשי אדם – פרקטיקה שהייתה נהוגה בחלק זה של העולם עד לפני מספר עשרות שנים. במחוז זה שולטים מלכים להם יש סמכות לשפוט ואף להוציא להורג פושעים מנתיניהם. יום טיול זה משלב נסיעת שטח לעבר גבול מיאנמר, לכפר לונגוואה, מהכפרים הגדולים במחוז מון ומהחשובים בהם. חציו של הכפר בשטח בורמה וחציו בשטח הודו, כשמוט הבקתה של המלך מסמן את הגבול ובני ביתו אוכלים בהודו וישנים בבורמה. נבקר גם בכפר הונגפוי  בו רבים מזקני הכפר מקועקעים על גופם ופניהם. בערב נשוב למון.

ארוחת ערב ולינה: מון

יום 10: מון - סיבאסגר - 7.12

היום נעבור אל מדינת אסאם, הידועה ביותר מבין שבע האחיות. נבקר בצ’ראידאו שהיתה בירת ממלכת אהום הראשונה, וכיום ניתן לראות בה קברים של שליטי הממלכה, קברים הנחשבים כמקומות קדושים, והם דמויי פירמידות.

ארוחת ערב ולינה: סיבאסגר

יום 11 סיבאסגר - 8.12

יום טיול בעיר ובסביבתה. נבקר בארמון טאלאטל, מהמרשימים שבארמונות אסאם; בראנג גהאר, שהיה פביליון בו בילו המכובדים בצפייה במשחקי ספורט; במאגר המים מעשה ידי אדם הגדול במדינה ועוד ככל אשר יאפשר הזמן.

ארוחת ערב ולינה: סיבאסגר.

יום 12: הפלגה לאי מאג'ולי - 9.12

בבוקר ניסע למעגן המעבורות נימאטי-גהאט, ממנו נצא בשייט לאי מאג’ולי, שמשמעות שמו “בין נהרות”. מאג’ולי הוא אי הנהר המיושב הגדול בעולם. במהלך היום נתוודע לאופי החיים והתרבות המיוחדת לסאטרה (מוסד ייחודי של מאמיני ווישנו באסאם). נבקר בכפר אנשי שבט מיסינג החי באי,  במספר סאטרות, ונחזה במופע ריקודי “סאטרייה” מסורתי המבוצע על ידי הנזירים. אין על האי בתי מלון של ממש והתנאים בבתי ההארחה בסיסיים בלבד!

ארוחת ערב ולינה: מאג’ולי

 

יום 13: מאג'ולי - קזירנגה - 10.12

היום נמשיך את ביקורנו באי, בסאטרה המתמחה בייצור מסכות המיועדות לריקודים טקסיים. בהמשך היום נפליג במעבורת חזרה ליבשת וניסע למלוננו בפתח שמורת הטבע קזירנגה. בערב נצפה במופע ריקודי “ביחו” מסורתיים – ריקוד עממי המאפיין את מדינת אסאם.

ארוחת ערב ולינה: קזירנגה

יום 14: שמורת הטבע קזירנגה - 11.12

יום מלא באחת משמורות הטבע המרהיבות בהודו. זהו עוד אחד משיאי הטיול: הפארק הלאומי קזירנגה הוכרז על ידי אונסק”ו כ”אתר מורשת טבע עולמי לשימור”. זהו המקום המוביל בשימור הקרנף ההודי ועוד חיות אקזוטיות אחרות. החיות הנצפות בפארק הן פילי ושוורי בר, קרנפים הודים, חזירי בר, צבאים מסוגים שונים וציפורים רבות. מוקדם בבוקר נצא לספארי על גבי פילים. ברכיבה על פילים ניתן להתקרב לחיות בלי לעורר את חששן. אחר הצהריים נערוך ספארי בג’יפ בחלקי השמורה האחרים, צורת סיור המאפשרת כיסוי שטח רב.

ארוחת ערב ולינה: קזירנגה

יום 15: קזירנגה – שילונג- 12.12

היום נעזוב את קזירנגה וניסע לאורך גדתו של נהר הבראהמפוטרה אל שילונג. בדרך נבקר בטזפור, הידועה כבירת התרבות, האומנויות והספרות של מדינת אסאם. זו עיר הטובלת בירק, בעמק בין גבעות התחומות בנהר בראהמפוטרה, ובפסגות ההימאליה עטויות השלג. נבקר בגבעת אגניגר ובעתיקות מקדש דה פארבטיה. מכאן נמשיך לאורך מישורי מדינת אסאם היפים, לעבר גבעות מגהאליה, לבירת המדינה שילונג.

ארוחת ערב ולינה: גוואהאטי

יום 16: דרומית לשילונג - 13.12

הבוקר נצא לראות את התופעה המופלאה הקיימת רק במגהאליה, והיא “גשר השורשים החי” – גשר עשוי שורשי אוויר של עצי פיקוס, שנוצר בתהליך משיכת שורשי האוויר ונטיעתם בעברו השני של הערוץ. ההמתנה שישתרשו ויתחזקו לוקחת עשרות שנים. נמשיך לביקור בכפר מאוליונג המפורסם בשל זכייתו בפרס “הכפר הנקי ביותר ביבשת אסיה”. נמשיך דרומה לגבול עם בנגלדש, לעיירת הגבול ‫דאוקי, בה נחזה במאות המשאיות הצבעוניות הממתינות לחצות את הגבול, ובדייגים השטים על הנהר הצלול. עם תום הסיור נשוב אל שילונג.

ארוחת ערב ולינה: שילונג

יום 17: גבעות קהאסי - 14.12

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בגבעות שבט קהאסי, לעבר העיר צ’ראפונג’י שנחשבה כעיר הגשומה בעולם. בדרך נעבור במפלי הפיל ובכפר סמית’ בו נמצא בית המלוכה של שבט הקהאסי. לאחר הגיענו לאזור צ’ראפונג’י, נסייר במפלים הענקים המזוהים עם המקום ובמערה מעניינת. בדרכנו חזרה אם יוותר לנו זמן, נעצור בכפר חרשי הפלדה שם נראה את מלאכתם.

ארוחת ערב ולינה: שילונג

 

יום 18: שילונג – דלהי - 15.12

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקתדרלת “מרי העוזרת לנוצרים” ובשוק של שילונג. בדרכנו דרומה לעבר גוואהאטי נעצור בסכר אומיאם, שנבנה בשנות ה-60 של המאה העשרים על מנת לעצור מים לשימוש בייצור חשמל. נמשיך לשדה התעופה של גוואהאטי ונטוס לדלהי.

ארוחת ערב ולינה: דלהי

יום 19: דלהי והביתה - 16.12

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות עם העיר המעניינת הזו. דלהי היתה בירת המוסלמים של הודו כבר במאה ה- 12. נבקר בדלהי הישנה בנסיעה בריקשה ברחובות הצרים של העיר ובשווקים ההומים והססגוניים. נבקר באתר שריפת הגופה של גנדי וניסע גם לגלות את דלהי החדשה הומת האדם תוך ביקור בכיכר הניצחון, הארמון הנשיאותי ושער הודו. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה וטיסה ישירה לנתב”ג.

 

הערות

 • על המדריך: יובל נעמן (59), צלם גאוגרפי ומטייל ותיק בכל חלקי העולם. מדריך טיולים ובעל תואר שני מהחוג ללימודי אסיה. הרבה לראות את העולם ממטוס הקרב בטרם פנה לבחון אותו במשעולי העפר שעל הקרקע. חוקר תרבויות וטייל בנשמתו, המכיר כל פינה באסיה, אפריקה ואמריקה. מרצה על טיולים בחלקי העולם השונים, תרבויות ונופים. מכיר את מזרח אסיה על פינותיה הנידחות מכ-35 שנות ביקורים בכל חלקי היבשת. ומתעד את טיוליו באתרו.
 • גודל הקבוצה: 15-20 איש
 • מועד יציאה מדויק: יום חמישי, 28.11.19, המראה מנתב”ג בשעה 23:15 || נחיתה בדלהי ביום שישי, 29.11.19 בשעה 09:15
 • מועד חזרה מדויק: יום שני, 16.12.19 המראה מדלהי בשעה 18:00 || נחיתה בנתב”ג ביום שני, 16.12.19 בשעה 21:45

כלול

 • טיסות ישירות ת”א-דלהי-ת”א עם חברת אייר אינדיאה
 • מסי נמל כידוע ביום פרסום ההצעה. (שינוי באלה יביא לשינוי במחיר הטיול)
 • טיסות פנים
 • לינה: בתי מלון פשוטים ברמה בסיסית חוץ מאשר בדלהי
 • כלכלה: חצי פנסיון +11 ארוחות צהריים
 • תחבורה: אוטובוס תיירים גדול וממוזג בדלהי; רכבי 4*4 מסוג טויוטה אינובה ממוזג (4 איש ברכב) מההגעה לאימפהל ועד העזיבה בגוואהאטי
 • מדריך ישראלי מצוות ‘עולם נסתר’ – יובל נעמן
 • דמי כניסה לכל האתרים המתוארים בתוכנית
 • שיט על אגם לוקטאק
 • ספארי פילים בקזיאנגה
 • ספארי ברכבי 4*4 בקזירנגה
 • מופע מחול מסורתי וארוחת צהריים בקזירנגה
 • מופע אורקולי בגוואהאטי
 • מעבורת פרטית למאג’ולי וחזרה
 • 2 בקבוקי מי-שתייה לאדם ליום
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • כל המיסים

לא כלול

 • אשרת כניסה להודו (כ-420 ש”ח)
 • ארוחות שאינן מוזכרות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח מטען ורפואי
 • טיפים למדריך הישראלי

תאריכי הטיול

תאריך יציאה תאריך חזרה
28.11.19 16.12.19

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר זוגי
$4900 $1050

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך