טיול מאורגן

טיול מאורגן לווייטנאם וקמבודיה כולל סאפה, אוקטובר 2019

מדינות אסיה שהרכיבו בעבר את האזור שהיה קרוי “הודו-סין הצרפתית”, התמודדו עם הלחימה בצרפתים, ביפנים, בסינים ובאמריקנים, ולבסוף גם במלחמות אזרחים אכזריות וקטלניות ובמשטרים קומוניסטיים מדכאים. בעשרים השנים האחרונות נפתחו השערים, והיום, כשהשערים פתוחים ונוצרה כבר תשתית תיירותית מפנקת, מי שרוצה לראות את וייטנאם של פעם לפני שתשתנה לעד, זה הזמן הטוב ביותר להגיע אליה, וכך גם קמבודיה שלצד פתיחות לתיירות, עדיין בתולית דיה כדי שיהיה אפשר לחוות את פשטותה ומסורתה לצד המבנים והפאר שעשו אבות אבותיהם בעיר המפוארת אנגקור. בטיול המאורגן לווייטנאם וקמבודיה נבקר במדינות יפיפיות ובהן ערים מקסימות ומלאות חיים, מקדשים מרשימים, וגם מטבח משובח ואתרי טבע מרהיבים ביופיים.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

  • נופי ההרים המזדקרים ממי הים במפרץ האלונג – משבעת פלאי עולם של הטבע
  • השוק הצבעוני ביותר בעיירה באק-הא
  • העיר סאפה ונופי טראסות האורז של בני המיעוטים
  • האנוי, העיר התוססת תמיד זה אלף שנים
  • הוי-אן עיר החייטים והארכיטקטורה היפה
  • ביקור בפגודת הבושם
  • מערכת המחילות של הוייטקונג בקו-צ’י ומקדש דת הקאו-דאי
  • מקדשי אנגקור, אחד משבעת פלאי עולם החדשים

מסלול הטיול

 1: טיסה אל האנוי 3.10

 

ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה לא ישירה אל האנוי. הגעה ביום 2 בבוקר.

יום 2: סיור בהאנוי 4.10

בוקר טוב וייטנאם!

לאחר הנחיתה נפגוש את נציגנו במקום ולאחר התרעננות קלה נצא ליום סיור בעיר הענק המרתקת האנוי. נבקר במוזלאום של הו צ’י מין, מייסד ומנהיג צפון וייטנאם ואבי האומה הווייטנאמית המאוחדת, ובמקדש הספרות שהיה האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם, שנוסדה לפני אלף שנה. נערוך סיור במוזאון המלחמה, נמשיך אל מקדש טראן-קוק – העתיק ביותר בעיר, מהמאה ה-6. נטייל בעיר העתיקה, ונגיע ל”אגם החרב המושבתת” מקום בו המקומיים מבלים ול“מקדש הר הירקן” הקונפוציאני והדאואיסטי, הממוקם על “אי הירקן”, המחובר לגדת האגם בגשר “קרני שמש הבוקר”. נבקר בעיר העתיקה, נצפה במופע תיאטרון בובות על המים, אומנות ייחודית שהתפתחה בשדות האורז של צפון וייטנאם, ונצא לסיור אוכל בין הדוכנים והמסעדות הקטנות.

לינה: האנוי

יום 3: האנוי - נסיעה לסאפה וטיול בין שבטי ההרים באזור 5.10

אחרי ארוחת הבוקר נצא לנסיעה של כחמש שעות לאורך ערוץ הנהר האדום בנוף יפה, בדרכנו לעיירה סאפה שעל גבול וייטנאם עם סין, באזור שבטי בו אנשי השבטים השונים לובשים בגדים נבדלים יפיפיים. אחרי התמקמות במלון נצא לסיור רגלי מרתק לכיוון הכפר קאט-קאט, בנופים חקלאיים מרהיבים של כפרי האזור. בדרכנו נוכל לפגוש במיעוטים השונים שמרכיבים את האוכלוסייה כגון אנשי המונג-השחורים, הדזאו-האדומים וזאי, ונוכל להתרשם מסגנונות הלבוש השונים של כל מיעוט ומהצבעוניות המרשימה שלהם. נהנה ממופע מוזיקלי מסורתי ונחזור למלון. לינה: סאפה

 

יום 4: המשך טיול בכפרים באזור סאפה 6.10

בבוקר ניסע לכיוון עיירת הגבול לאו-קאי, שם נתחיל בהליכה לא קשה לכיוון הכפר טא-ואן. לאורך הדרך נוכל לראות נופי טראסות אורז מרהיבות ותמונות אוטנטיות מחיי היום יום של התושבים באזור ושל הילדים ההולכים לבית הספר או חוזרים ממנו. הכפר הוא כפר גדול ומיושב על ידי בני שבטים שונים – כל שבט ולבושו הוא. נאכל ארוחת צהרים במסעדה מקומית ונמשיך לטייל בנוף החקלאי המדהים שנראה כמו גלויה! מכאן נשוב למלוננו בסאפה.

 

יום 5: טיול לאורך הגבול הסיני ונסיעה חזרה להאנוי 7.10

את הבוקר נתחיל בנסיעה נופית יפה לאורכו של הגבול הסיני, לשוק קאו-סון הקטן והמרהיב. בשוק כפרי זה מתקבצים שבטי הסביבה, ובהם המונג הפרחוניים, הדאו השחורים, נונג, טו-די וגיאי, כל שבט ולבושו הייחודי. לאחר הביקור בשוק נתחיל בנסיעה חזרה להאנוי בה נלון.

יום 6: אזור טאם-קוק והואה-לו 8.10

היום נחווה עוד יום נופי מרהיב. בבוקר ניסע מהאנוי דרומה לאזור טאם-קוק, זהו אזור עם נוף קארסטי של גבעות תלולות בלב שדות אורז. בהגיענו נשוט בבוציות בנוף הציורי עד למערה, המשמשת כמקדש מרשים בהרים, ממנה נשקף הנוף המדהים של הגבעות והנהר – מהנופים היפים בווייטנאם! בהמשך היום נבקר בהואה-לו שהייתה אחת הבירות הקדומות של וייטנאם. נערוך במקום סיור וניסע למלוננו בנין-בין.

ימים 8-7: שייט בהא-לונג ביי 9-10.10

היום אנו בדרכנו לאחד מהאזורים הנופיים היפים בעולם. בבוקר ניסע למפרץ הא-לונג, זהו מפרץ בים סין, בו צומחות מהים גבעות כמעט אנכיות הזקורות לגובה רב. בהגיענו למזח נעלה על ספינה ואחרי קבלת פנים וארוחת צהרים, נצא לשייט, בו יוגשו מאכלי ים טריים בעוד אנו שטים במפרץ המדהים הזרוע הרים תלולים. נוכל לחוות את הנוף ואף לרחוץ בים או ליהנות מהשקיעה הרגועה בנוף הפלאים שמסביב. במהלך השייט נבקר בכפרי הדייגים הצפים במפרץ ועוד. כלכלה מלאה ולינה על הספינה.

יום 9: שייט בהא-לונג ביי – האנוי -דונג הוי 11.10

עוד יום של שלווה מהנה על הסיפון, עם נוף המפרץ המדהים. משכימי קום יוכלו לראות את הזריחה על המפרץ לפני ארוחת הבוקר המפנקת. נמשיך בשייט, ועוד נתענג על ארוחת צהריים בטרם ניסע אל שדה התעופה של האנוי ונטוס אל דונג הוי. העברה למלוננו בעיירה.

יום 10: טיול במערות גן העדן – הואה 12.10

בבוקר נצא לביקור במערת פונג-נה המקסימה, שם נשלב הליכה עם שייט בנהר הזורם במערה. נמשיך למערת גן העדן שנתגלתה רק לאחרונה. המערה היא באורך של 31 קילומטר, והיא המערה היבשה הארוכה באסיה, שנראית ממש כמו ציור נוף יפה. לקראת הערב נמשיך בנסיעה לבירה הקיסרית הואה, בה נלון.

יום 11: טיול בהואה ונסיעה להוי-אן 13.10

אנחנו בבירה הקיסרית של שושלת נגויאן, וכאן נצא לשייט בוקר רגוע על נהר הבושם המפורסם. נעצור בפגודת טיאן-מו היפהפיה, לביקור בעיר הקיסרית האסורה ונבקר בקבר הקיסר מין-מאנג. נמשיך בנסיעה מחוץ לעיר, למצודה המלכותית ולאתרים אחרים באזור. אחר הצהרים נעזוב את הואה בנסיעה להוי-אן דרך “הר השיש”, מעבר האי-ואב – מעבר ההרים הגבוה בווייטנאם ובעיר דה-נאנג בדרכנו להוי-אן. לינה: הוי-אן.

 

יום 12: היכרות עם הוי-אן וסיור אוכל 14.10

בבוקר נערוך סיור רגלי בעיר העתיקה המקסימה הוי-אן. נבקר בגשר היפני, בעיר העתיקה, באולם קבלת הפנים הסיני ונשוטט בין הגלריות הרבות והחייטים הרבים שעובדים בעיר. לקראת השעה 16:00 נתחיל בסיור אוכל רחוב. נטעם שלל מנות מקומיות ונלמד לעמוד על ההבדלים בין האוכל בהאנוי והוי-אן. בשעות הערב המאוחרות נשוב למלוננו.

 

יום 13: טיסה לקמבודיה, למקדשי אנגקור 15.10

בוקר חופשי בעיירה החמודה הוי-אן. לפני הצהריים ניסע אל דה נאנג לביקור בגשר הזהב, גשר שנפתח בשנת 2018 ומעוצב כשזוג ידיים, “ידי האלוהים” מחזירות אותו. נמשיך לשדה התעופה של דה ננג ונטוס לעיר סיאם-ריפ, שער הכניסה לעיר הענק האלמותית אנגקור. לאחר הנחיתה מפגש עם נציגנו במקום והעברה לבית המלון. לינה: סיאם ריפ

יום 14: אנגקור-טום ואנגקור וואט 16.10

היום מצפה לנו עוד שיא ברשימת שיאי הטיול. אנגקור, שבתחילת המילניום הקודם הייתה מהערים הגדולות והמפוארות בעולם נינטשה ונכנעה לכוחות הטבע. נתחיל בביקור באנגקור-תום – מכלול ענק של מקדשים שהחשוב בהם הוא “מקדש הפרצופים” (באיון). במקדש מדהים זה ניצבים כחמישים מגדלים שבראש כל אחד מהם פרצופי בודהה של החמלה מסתכלים לכל רוחות השמיים. נבקר בטה-פרום, המוכיח את כוח הטבע, כששורשי ענק חובקים את קירות המקדש הערומים.
נמשיך אל המבנה המפורסם ביותר, מקדש אנגקור-ואט. מקדש זה, אחד משבעת פלאי תבל החדשים וסמלה של קמבודיה, הוא מבנה עוצר נשימה שנבנה במאה ה-12 וחושף סיפורים של מיתולוגיה הינדואית ותפארת האימפריה הקמרית. נשוב לסיאם-ריפ ובערב מצפה לנו מופע אקרובטיקה – פרויקט שנועד להכשיר את נערי המקום ולתת להם מקצוע ועתיד.
לינה: סיאם-ריפ.

יום 15: אגם טונלה – טיסה להו צ’ימין סיטי (סייגון) 17.10

בבוקר נצא לאגם טונלה-סאפ בו נערוך סיור בסירה בה נוכל ללמוד על האגם המופלא הזה והחיים בכפרים צפים הקיימים בו. לאחר השייט באגם נבקר בסדנאות מלאכה ואצל אומני המקום המייצרים בגדים, מפסלים בעץ ובאבן, מייצרים כלי לכה ומציירים על משי. בהמשך ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לווייטנאם, לבירת הדרום הו צ’י-מין, הידועה בשם סייגון. עם הגיענו ניסע למלון.

יום 16: הו צ'י מין (סייגון )– הדלתא של המאקונג 18.10

היום מועדות פנינו דרומה, לעבר הדלתא של נהר המאקונג הענק. נצא לשייט בשוק הצף של קאי בה, נערוך סיור בעיר קאן-תו ובכפרים הסמוכים לגדות הנהר. נבקר בסדנאות ובבתי מלאכה בהם מייצרים מוצרים שונים מאורז וקוקוס, ונטעם פירות מקומיים. לינה: קאן-תו.

יום 17: שוק צף בדלתא – סייגון 19.10

היום מצפה לנו יום ארוך ומרתק. נתחיל את יום הטיול מוקדם בבוקר, בשעות השיא של השווקים, ונעשה סיור בסירה בשווקים הצפים של קאי-ראנג. נתחיל בשייט בסירה ונמשיך בהליכה בדרך כפרית נעימה שתקרב אותנו לשווקים ותכניס אותנו לאווירה התוססת שלהם. בהמשך נבקר בפגודה עתיקה המשוייכת לממלכת הקמר ואז נצא לנסיעה לסייגון.
לינה בסייגון.

יום 18: הו צ'י מין סיטי 20.10

לאחר ארוחת בוקר ניסע לביקור מרגש במחילות קוצ’י שהן לעשה עיר שהשתרעה על שטח תת קרקעי של כ- 200 קמ”ר ונחפרה בימי מלחמת וייטנאם. המחילות כללו בתי חולים, בתי חרושת לנשק ועוד. במחילות הסתתרו חיילי הווייטקונג ושם ניהלו את חייהם. נמשיך לסדנא לייצור נייר אורז ואחר הצהריים נבקר בעיר הו צ’י מין עצמה, במוזיאון המלחמה, קתדרלת נוטרה דאם ומשרד הדואר ההיסטורי. לינה: הו צ’י מין סיטי (סייגון)

 

יום 19: הו צ'י מין סיטי – יעד ביניים – נתב"ג 21.10

 

העברה לשדה התעופה וטיסה לא ישירה חזרה ארצה.

 

 

חשוב לדעת

יש לדאוג לכך שבדרכון יהיו לפחות 3 עמודים ריקים

כלול

• טיסות בינלאומיות
• 3 טיסות פנים
• לינה בבתי מלון בדרגה ראשונה
• 2 לילות על ספינה בתאים זוגיים עם שירותים צמודים
• כלכלה: חצי פנסיון + 2 ארוחות צהריים
• כניסות לאתרים המפורטים בתוכנית
• טיפים לנותני השירות המקומיים
• אוטובוס תיירים חדש וממוזג
• מדריך ישראלי מחברת עולם נסתר
• מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך כל הטיול

לא כלול

• ויזה לווייטנאם 2 כניסות + ויזה לקמבודיה – נעשות במקום, ($50 +$25)
• הוצאות אישיות
• שתיה בארוחות מוזמנות
• ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול
• כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

מחיר

מחיר לאדם בחדר זוגי $4500
תוספת לחדר ליחיד $850
מבוסס על 15 מטיילים לפחות תאריכי הטיול: 3-21.10.19

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך