טיול מאורגן

טיול מאורגן למדגסקר בקבוצה בינלאומית 2022

טיול מאורגן במדגסקר בקבוצה בינלאומי ובהדרכה באנגלית. הטיול מוביל למזרח המדינה, לאורך תעלת פנגאלנס, דרך Tamatave, Foulpointe Fenerive Est ואז מסוניאראנה-איבונגו בסירה לאי הפיראטים לשעבר סנט מארי (אם הים לא רוגש מדי), שבו תוכלו לראות מיוני עד ספטמבר, עם קצת מזל, לווייתני גבנון. ואז בחזרה לטאנה בטיסת פנים. הטיול כולל ביקור בפארק לאומי אחד ושתי שמורות, הכרות עם האוכלוסייה המקומית, והרבה הזדמנויות לצלם תמונות נהדרות. תוכלו גם לחוות כמה דגשים קולינריים ולפגוש את המקומיים.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  מסלול הטיול

  יום 1: נתב"ג – אדיס אבבה - אנטננריבו

  טיסה לא ישירה אל בירת מדגסקר – אנטננריבו, המכונה בקיצור – טנה. העיר שוכנת בגובה של 1200 מ’ ויש בה שילוב של מסורת היסטורית עם נופי טבע מרהיבים. העיר ידועה גם בחיי הלילה שלה ובבניינים שהם שרידי התקופה הקולוניאליסטית הצרפתית. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של העיר בת למעלה מ-2 מיליון תושבים, העברה למלון Belvedere במרכז העיר (או דומה) ללינה.

  יום 2: ANTANANARIVO - ANDASIBE

  ניסע על הכביש הלאומי מס ‘2 (RN 2) בסביבות 142 ק”מ עד לפארק הלאומי הידוע אנדסיבה (Analamazaotra – Mantadia). בדרך נעצור בפארק הזוחלים הפרטי במרוזבו בו נוכל לראות זיקיות וחיות אחרות מקרוב. בבוקר, נקנה בסופרמרקט בטאנה מצרכים לארוחת צוהריים פיקניק באוויר הפתוח. צ’ק-אין במלון Feon’ny Ala או דומה לו.

  תהיה אפשרות לצאת לסיור לילי לאורך הכביש מחוץ לפארק עם מדריך טבע מקומי, כאשר בעזרת פנסים נוכל לראות למורים ליליים (בעיקר למורי גודמן עכבריים השוקלים לא יותר מ- 50 גרם, למורים צמריים ולמורים בעלי זנבות שמנים), זיקיות, צפרדעי עצים וכו’. נלך לכל היותר שעה לאורך כביש שטוח. ארוחת ערב אפשרית בבית ההארחה של מרי. לינה במלון Feon’ny Ala או דומה.

  יום 3: ANDASIBE - MANAMBATO - AKANIN’NY NOFY

  Akanin’ny Nofy פירושו “קן של חלומות “, ניסע 125 ק”מ על כביש טוב, ואחר כך 7 ק”מ על דרך עפר, ואז בערך שעה עד שעה וחצי בסירה בתעלה.

  בשעה שבע וחצי נצא להליכת בוקר מוקדמת של כשלוש שעות (תחילה עלייה קטנה, ואז בעיקר דרך שטוחה) עם מדריך פארק מקומי דרך היער המשני ירוק עד של פארק אנלאמאזוטרה, על שביל אינדרי 2. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות כאן שתיים מתוך 63 המשפחות של הלמור הגדול ביותר, האינדרי, המתגוררות באזור זה. נראה גם ציפורים רבות, כמה זוחלים (אם לא יהיה קר מדי) מיני למורים (Diadem Sifakas, למור חום, למור במבוק וכו’).

  לאחר מכן נצא אל אקניני נופי, ראשית ברכב על הכביש ואז ניסע ברכב 4WD על דרך עפר סלולה עד מנמבטו שעל חוף אגם רסואבה. לאחר מכן נשוט בסירה לאורך תעלת פנגאלנס לאקניני’ני נופי באגם אמפיטאבה, שם נלון במלון פלמריום. החשמל מיוצר על ידי גנרטור וכבה בלילה. ניקח רק מטען קל במידת האפשר ליומיים אלה.

  יום 4: AKANIN’NY NOFY

  בבוקר נצא להליכה של מספר שעות בפארק פלמריום לאיתור מספר מיני למורים, שאולי נצליח לראות מקרוב. עם רדת הלילה, נצא לטיול סירה למקום שבו נוכל לזהות את הלמור איי איי הנדיר והלילי עם האצבע הארוכה. שמונה מהם חיים על האי השמור הזה בתעלה. אם מזג האוויר יהיה טוב ביום שלפני כן, נהיה גמישים ונעשה את הביקור הזה אז. לינה עם ארוחת בוקר בפלמריום.

  יום 5: AKANIN’NY NOFY - TAMATAVE - FOULPOINTE

  (בסביבות 2,5 שעות בסירה, ואז 60 ק”מ על הכביש לפולפוינט)

  העברה בסירת מנוע לאורך 60 ק”מ אל Tamatave, עיר הנמל הגדולה ביותר במדגסקר. לאחר שנקנה מצרכים לארוחת צוהריים פיקניק, נמשיך לאחר מכן במיניבוס לפולפוינט, אתר נופש על חוף הים, פופולרי בקרב האוכלוסייה המקומית בסופי שבוע. נגלה את פורט מנדה הישן שנבנה בשנים 1817-1824 עם המדריך המקומי פידל, ונוכל ליהנות ממאכלי ים, לטייל לאורך החוף או להירגע. לינה במלון חוף מנדה או דומה.

  יום 6: FOULPOINTE - SOANIERANA -IVONGO - SAINTE MARIE

  (בסביבות 100 ק”מ על כביש עם בורות, ואז בערך שעה וחצי עד שעתיים בסירת המעבורת לאי הפיראטים לשעבר)

  ארוחת בוקר מוקדמת בשעה חמש וחצי  ואז בשעה 6:00 עזיבה לסואניאראנה-איבונגו. לאחר ביצוע רישום נחצה את הים על המעבורת “Gasikara Be” לאי היפה סנט מארי. לינה במלון הבונגלו Lakana או דומה על החוף שבין שדה התעופה לעיר אמבודיפוטאטרה, על בסיס חצי פנסיון.

  אם הים יהיה גלי מדי והשייט לא יתקיים, נשנה את התוכנית באופן ספונטני ונישאר לילה נוסף בפולפוינט.

  יום 7: SAINTE MARIE

  יום חופשי בסנט מארי. תוכלו לחקור את דרום האי עם ה- Ile aux Nattes או להגיע לצפונו או מזרחו בהליכה, באופניים או בטוק טוק. תוכלו לעשות ספורט ימי או להירגע על החוף.

  בית הקברות של הפיראטים הוא אתר מעניין גם לראות בשפל (דמי כניסה בסביבות 4 € לאדם), כעת ניתן להגיע אליו בְּקַלוּת. בין יולי לספטמבר ניתן להזמין טיול לווייתנים דרך המלון. לינה במלון לאקנה או דומה.

  אם בשל הים הסוער לא הייתה אפשרות להעברה במעבורת לסנט מארי, נתחיל בנסיעה חזרה דרך אנדסיבה או מורמנגה (תלוי בזמינות המלון), והמשך לטאנה למחרת.

  יום 8: SAINTE MARIE - ANTANANARIVO

  בהתאם ללוח הזמנים של הטיסה, שאינה מתקיימת בכל יום, העברה לשדה התעופה וטיסה לטאנה, אם אין שינוי ברגע האחרון, עם אייר מדגסקר / צאראדיה. שאר היום חופשי. לינה במלון Belvedere או דומה.

  יום 9: ANTANANARIVO - AMPEFY

  (כ -120 ק”מ, מקסימום 3,5 שעות זמן נסיעה, עם הרבה עצירות)

  לאחר ארוחת בוקר בסביבות 07.30 תצאו בנסיעה איטית בכביש הלאומי מס’1 לכיוון “המערב הפרוע” של האי, עם הרבה הזדמנויות לצלם תמונות יפות. בבוקר תקנו בסופרמרקט בטאנה את כל מה שצריך לארוחת צוהריים פיקניק באוויר הפתוח. תעצרו לאחר כ -21 ק”מ בפארק הלמורים שבו 9 מינים של למורים היכולים לקפוץ בחופשיות בשטח של 5 דונם. עצירה קצרה אחר כך בכפר הקטן Ambohikely, שם תוכלו לראות כמה משפחות המייצרות, מפחיות בירה משומשות ומחומרים ממוחזרים אחרים, רכבים מיניאטורים הנמכרים ברחבי העולם. המשך דרך מיארינריבו, שם תבקרו בפנימייה (אפשרי רק במהלך עונת הלימודים) המנוהלת על ידי עמותה גרמנית/מלגזית. ממשיכים ומגיעים לאחר מכן ל Ampefy באגם Itasy. זהו אזור גידול עגבניות, אננס, פפאיה ואבוקדו. לינה עם ארוחת בוקר במלון Kintana Fleuron או דומה.

  יום 10: AMPEFY

  (מקסימום 100 ק”מ נסיעה, חלקם על דרכי עפר)

  תצאו לביקורים וטיולים קצרים בסביבה, אל המפל בגובה 22 מ’ של נהר החבצלת, לגייזרים של אנלבורי ולנקודת התצפית על אי הבתולה, קבוצה של גבעות ירוקות וכרי דשא פרחוניים ה”נשלטים” על ידי פסל של מרים הבתולה, והוא מקום עלייה לרגל של נאמנים המגיעים מכל רחבי הארץ והעולם לבקר.

  לילה שני ב- Kintana Fleuron או דומה.

  יום 11: AMPEFY - FARATSIHO – ANTSIRABE

  (155 ק”מ, כ -5 שעות נסיעה)

  סעו דרך אחד האזורים הקרים ביותר במדגסקר בכביש ששופץ לאחרונה דרך שטח הררי בין סובינאנדריאנה לפאראצ’יו, ולאחר מכן תמשיכו בדרך עפר טובה למדי (שהרחבתה החלה כבר ביוני 2018) ודרך יערות מחטניים רבים עד סמביינה, המקום בו הכביש מצטרף לכביש הלאומי מס’ 7. באזור זה מגדלים גם הרבה אורז, בחלקו בשדות של טרסות המצויות על המורדות. לאחר מכן תסעו לאנטסיראבה (37 ק”מ). אחר הצהריים תצאו לסיור בעיר שהיא מטרופולין כלכלי ומכונה גם “עיר המים”, בגלל מעיינות המים החמים שלה, אך גם בגלל אגמי המכתש שלה. לינה במלון פלאואר פאלאס או דומה.

  יום 12: ANTSIRABE - AMBOSITRA - FIANARANTSOA

  (כ -240 ק”מ (כ -6 שעות נסיעה) בכביש הלאומי מס’ 7)

  סעו בנוף יפה דרך עיר הגילוף בעץ אמבוזיטרה עד פיאנאראנצואה, “המקום שבו לומדים את הטוב”. מהנקודה הגבוהה ביותר של “עיר 1001 כנסיות” זו, תזכו לנקודת תצפית עם נוף יפה לעבר אמבלבאו. תבקרו בחנותו של הצלם המפורסם ביותר במדגסקר, פיירו מן, ותוכלו לראות מבחר מעבודותיו. לאחר מכן תקבלו את הכרטיסים לנסיעה ברכבת למחרת. לינה בווילה סילבסטר או לה ריזייר (שהיא מלון ומסעדה לבתי ספר לתיירות) או דומה.

  יום 13: FIANARANTSOA - MANAKARA

  (163 ק”מ, 8 – 17 שעות נסיעה עם הג’ונגל אקספרס, במקרים נדירים זה אפילו לוקח יותר זמן)

  בסביבות השעה 7 בבוקר תעלו לרכבת האגדית “הג’ונגל אקספרס ” (מחלקה ראשונה) למנקרה שבחוף הדרום -מזרחי. כדי לעבור 163 ק”מ הכוללים 67 גשרים ו -48 מנהרות יש צורך, אם הכל הולך כשורה, בלפחות שמונה שעות. אך המסע יכול להיות ארוך  הרבה יותר. בכל תחנה, בהתאם לעונה, האוכלוסייה מציעה את כל המאכלים האופייניים  להם, מסרטנים ועד דגים בגריל, בננות, מנדרינות ועד מניוק ועוגות אורז. קצת לפני מנקרה תחצו את האספלט של שדה התעופה. זה דבר הקיים רק בשלושה מקומות בעולם. בתחנת הרכבת במנקרה, יאסוף אותכם הנהג ויקח אותכם למועדון פרתנאי ליד הים.

  אם הרכבת לא תקינה או תצא בעיכוב גדול, נבקר בעיר ההיסטורית פיאנרנצואה. לאחר מכן ניסע לאמבלבאו ונלון שם במלון Bougainvillées או דומה.

  יום 14: MANAKARA - RANOMAFANA

  (כ -200 ק”מ, כ -4 שעות נסיעה)

  לאחר טיול בוקר על החוף תיסעו לרנומפנה, בדרך זרועה עצי דקל, מטעי תבלינים קטנים ועוד. ברנומפנה, תודות למקורות המים התרמיים, יש אפילו בריכת שחייה. תצאו לטיול לילי עם מדריך מקומי מנוסה לאורך הכביש לאיתור בעלי חיים לייליים, זיקיות, צפרדעים וכו’.

  אם הרכבת לא תקינה או תצא בעיכוב גדול, נבקר בשמורת האנג’ה, 12 ק”מ דרומית לאמבלבאו, שם יהיה לנו סיכוי טוב לראות כמה משפחות של למורי קאטה. לאחר מכן נסיעה ל Ranomafana ולינה.

  יום 15: RANOMAFANA - AMBOSITRA

  (כ -215 ק”מ, כ -4 שעות)

  תצאו לביקור בוקר בשטח הפארק הלאומי הגדול Ranomafana ששטחו כ -41.000 דונם, והוא ממוקם על נהר נאמורונה. הפארק ידוע בבעלי החיים והצומח שלו, כמו למורי הבמבוק המוזהבים שנתגלו רק בשנת 1986 על ידי החוקר הגרמני ברנהרד מאייר, הלמורים בעלי החזית האדומה, הלמורים אדומי הבטן והסיפאקה. ההליכה הזו מעייפת במקצת, מכיוון שהדרך עולה ויורדת ולפעמים עוברת ביער ויכולה להיות קצת חלקלק. טיול זה דורש רמת כושר טובה מהמשתתפים. מוקדם אחר הצהריים תיסעו מרחק קצר חזרה לכביש הלאומי מס’ 7 ולאחר מכן צפונה עד אמבוזיטרה. אנשי שבט בטסילו הם אדריכלי נוף טובים. הם משתמשים בקרקע, אפילו בגבהים גבוהים יחסית, לגידול אורז. לינה במלון גרנד, המלון הוותיק ביותר באתר, או דומה לו.

  יום 16: AMBOSITRA- ANTSIRABE

  (100 ק”מ, בסביבות 2,5 שעות)

  לאחר ארוחת בוקר ביקור בסדנת גילוף עץ בזפימנירי. לאחר טיול קצר בעיר הקטנה תיסעו בכביש מפותל דרך ההר עד לאנטסיראבה. לינה בארמון הפרחים, או דומה.

  יום 17: ANTSIRABE - ANTANANARIVO

  (170 ק”מ, כ -4 שעות)

  לאחר ארוחת הבוקר תבקרו בסדנה בה מכינים אופניים זעירים מפחיות בירה משומשות, ובסדנה נוספת בה מכינים פריטים יפים מקרניים של בקר הזבו. לאחר מכן תבקרו באגם מכתש סמוך, ותיסעו חזרה דרך אמבטולמפי עד טאנה. תבקרו בשוק מלאכות היד בטאנה בו ניתן למצוא פריטים רבים בעבודת יד העשויים מעור, אבן, סיבים טבעיים וכו’.

  שימוש יומי בחדר במלון ליד שדה התעופה, בו תוכלו להירגע, להתקלח, להחליף בגדים ואולי לאכול ארוחת ערב. בסביבות 22:00 העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לאירופה עם AF. או לילה במלון (לילה לא כלול).

  כלול

  • טיסות בינלאומיות 
  • טיסת פנים סנט מארי – טאנה
  • העברות שדה תעופה – מלון – שדה תעופה
  • אירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר במלונות המוזכרים לעיל או דומים, למעט בסנט מארי: על בסיס חצי פנסיון שם
  • דמי כניסה (Andasibe, Ranomafana)
  • מדריכים מקומיים בפארקים ובשמורות
  • ביקורים המוזכרים בתוכנית
  • מכונית סדאן, מיניבוס או אוטובוס עם נהג ודלק לנסיעת הכביש
  • טיול ברכבת מפיאנאראנצואה למנאקרה (אם יהיו שינויים בלוח הזמנים, יש להתאים את הסיור בהתאם), בין 4 ל -8 משתתפים, נשתמש בדרייסין במקום ברכבת, אם יתאפשר.
  • העברות בסירה בבעלות המלון (יתכנו נוסעים נוספים על הסיפון) Manambato – Akanin’ny Nofy – Tamatave
  • הפלגה במעבורת המקומית Gasikara מסואניאראנה-איבונגו לסאנט מארי, יכולים להיות נוסעים נוספים על הסיפון 
  • שימוש יום במלון AU BOIS VERT
  • ליווי מדריך מקומי דובר אנגלית 
  • בקבוק מי שתייה לאדם ליום
  • היטל תיירות ומע”מ

  לא כלול

  • דמי ויזה (35 אירו לשהייה של עד 30 ימים לכל היותר)
  • ארוחות ומשקאות אחרים
  • הוצאות אישיות: טלפון, כביסה וכו’
  • ספורט מים, השכרת אופניים וכו ‘בסנט מארי
  • טיול צפייה בלווייתנים בסנט מארי
  • ביטוח נסיעות פרטני, גם למטען, תאונה, גניבה וביטול
  • בדיקות קורונה
  • כל מה שלא נזכר בסעיפים הכלולים

  מחירים לאדם בחדר זוגי

  תאריכי הטיול מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת לחדר ליחיד
  14.4-1.5.22 3735€ 480€
  5.5-22.5.22 3735€ 480€
  26.5-12.6.22 3735€ 480€
  1-18.9.22 3735€ 480€
  20.10-6.11.22 3735€ 480€
  17.11-4.12.22 3735€ 480€

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך