טיול מאורגן

טיול מאורגן להודו, רג’סטאן

בטיול זה אנו מתמקדים רק בחלק מתת היבשת שיש בה הכל – הרים מושלגים, מדבריות, ג’ונגלים חופים מדהימים, ערים צפופות, ערים מודרניות וכפרים. הטיול יבקר לעומק במדינת רג'סטאן שבהודו, המאגדת את כל מה ש"הודי" לתפיסתנו: זוהי ארץ המהארג'ות, הארמונות, השווקים הססגוניים, המקדשים וההמולה ההודית שובת הלב. בטיול זה נחווה חוויה רב חושית כשנבקר בערים כמו דלהי הסואנת, ג'ודפור הכחולה, ג'ייסלאמר הזהובה בלב המדבר, פושקר הרוחנית, ג'ייפור האדומה ועוד. זהו טיול במדינת הענק שלמרות שנראה שאנחנו מכירים אותה היטב, עדיין רב הנסתר על הגלוי ונוכל לגלות אותה בכל פעם מחדש מזווית אחרת. הודו היא המדינה השנייה בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסייה, הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם, והשביעית בעולם בשטחה.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • ביקור באחד משבעת פלאי תבל – הטאג’ מהאל
 • רכיבה על פילים למרומי מבצר אמבר
 • ביקור בקולנוע פתוח וצפייה חוויתית בסרט בוליוודי
 • ביקור במנדאווה וציורי הקיר המרשימים
 • העיר ג’איסלמר הנטועה בלב המדבר
 • שיט על אגם המלכותי פיצ’ולה באודאיפור
 • רכיבה על גמלים אל המדבר בפושקר
 • ביקור באחד מפלאי גילוף השיש, במקדש הג’איני בראנאקפור
 • ביקור בהארידוואר (אחת מ 4 הערים הקדושות להינדים) וטקס הארטי לפנות ערב
 • ביקור ברישיקש

מסלול הטיול

יום 1: טיסת לילה לדלהי

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסת לילה ישירה אל ניו דלהי, בירתה של הודו.

 

יום 2: דלהי

לאחר הנחיתה נפגוש את נציגינו המקומיים ונצא לסיור בעיר דלהי. נבקר במסגד ג’אמה, נהנה מנסיעה בריקשה ב-Chandni Chowk. אחר כך נבקר במקום שבו נשרפה גופתו של מאהטמה גנדי. נמשיך אל בית הנשיא, בית הפרלמנט, שער הודו, קבר הומאיון – מתחם בניינים הבנוי בסגנון מוגולי, הכולל את קברו של הקיסר הומאיון, הקיסר המוגולי השני ובנוסף כ-150 קברים של שליטים שמלכו אחריו. לאחר מכן ניסע אל קוטוב מינאר- המגדל העתיק במתחם קוטוב שבדלהי, שהוא המינרט הבנוי מלבנים הגבוה ביותר בעולם. לפנות ערב נגיע למלוננו שבמרכז העיר.

ארוחת ערב ולינה: דלהי

 

יום 3: דלהי - מנדאווה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל העיר מנדאווה, הנמצאת בלב אזור שקוואטי. העיר שוכנת על מה שהיו בעבר נתיבי הסחר הראשיים של תת היבשת ההודית ובשל כך משכה אליה סוחרים רבים. אלה הקימו בתי מידות יפים למרגלות המצודה שהוקמה במקום במאה ה-18, ובחלקם ניתן לבקר.

ארוחת ערב ולינה: מנדאווה

יום 4: מנדאווה - ביקאנר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל ביקאנר (כ-3 שעות). כשנגיע נבקר במבצר ג’ונהגאר הענק שנבנה בשנת 1594 על ידי קאראן צ’אד, ראש ממשלתו של ראג’ה ראי סינג, השליט באותם ימים. לאחר מכן נבקר בחוות הגידול והמחקר הגדולה ביותר באסיה לגמלים, ובשוק המקומי העמוס.

ארוחת ערב ולינה: ביקאנר

 

יום 5: ביקאנר – ג'איסלמר

נשלים את הביקור בביקאנר בסיור במקדש “קרני מאטה”, מקדש הינדואי מיוחד שמוקדש לחולדות הקדושות חיות בו – חוויה מדהימה. לאחר מכן, ניסע לעיר ג’איסלמר (כ-6 שעות).

ארוחת ערב ולינה: ג’איסלמר

יום 6: ג'איסלמר

נצא לסיור מודרך בעיר ונבקר במבצר ג’איסלמר ובמקדשים הג’אינים. לאחר מכן, נבקר בארמון סלים סינג קי האבלי, שנבנה על שרידי ארמונות ישנים שנבנו בסוף המאה ה -17. המבנה החדש נבנה בשנת 1815 על ידי משפחה בעלת השפעה גדולה. הארמון המקורי הוזמן על ידי סלים סינג, ראש הממשלה של הממלכה כאשר ג’איסלמר היתה הבירה. המבנה הוא בעל ארכיטקטורה ייחודית כאשר הגג נבנה בצורת טווס. נבקר גם באגם גאדיסאר. בשעות אחר הצהריים המאוחרות, כאשר מזג האוויר יצטנן במקצת, נצא לטיול למדבר שם נהנה מספארי על גבי גמלים – חוויה שוברת רגליים ואחוריים, אך מרגשת מאד ומיוחדת.

ארוחת ערב ולינה: ג’איסלמר

יום 7: ג'איסלמר – ג'ודפור

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר היפה ג’ודפור, העיר הכחולה. להודים יש הסבר מדוע ערים שונות צבועות בצבעים שונים – ההסבר קשור לחלוקה לקסטות שיש בהודו- בעבר נהגה אוכלוסיית הברהמינים בג’ודפור לצבוע את בתיה בכחול על מנת לסמן את ביתם ולהבדיל עצמם משאר האוכלוסייה. אולם עד מהרה גם שאר תושבי ג’ודפור צבעו את בתיהם בצבע הכחול-תכלת-אינדיגו ולכן העיר מכונה “העיר הכחולה”. נערוך סיור היכרות עם העיר הקסומה ונבקר במבצר Mehrangarh וב- Jaswant Thada.

ארוחת ערב ולינה: ג’ודפור

 

יום 8: ג'ודפור – אודייפור

נתחיל את היום בנסיעה בג’יפים לביקור בכפר בישנוי, הייחודי בכך שאוכלוסייתו נמנית על המיעוט הצועני בהודו, ונוכל ללמוד על אורח חייהם המיוחד. בהמשך היום נבקר במקדש הג’אייני רנקפור שבו עיצובים המיוחדים של כל אחד מעמודי התווך. 1,444 עמודים כאלה יש במקדש המדהים הזה, כל עמוד עשוי אבן שיש ועל גביו חרוטים עיטורים ייחודיים. אומרים שאין כאן שני עמודים זהים!  לאחר מכן נצא בנסיעה אל תחנתנו הבאה, העיר אודייפור.

ארוחת ערב ולינה: אודייפור

יום 9: אודייפור

יום מלא של ביקור בעיר אודייפור, עיר האגמים הרומנטית, המוקפת בשבעה אגמים שחלקם נוצרו על ידי סכרים ותעלות. אחרי ארוחת הבוקר ניסע כחצי שעה ברכב אל אקלינגג, לביקור באחד ממקדשי האל שיווא המפורסמים ביותר בראג’סטן ובעיירה הקטנה נאגדה, לביקור במקדשים מהמאה ה-10 לאל וישנו וכוללים גילופים מורכבים ועדינים, כולל מספר סצינות ארוטיות.

בשובנו לאודייפור נבקר בגן העלמות היפה, בארמון העיר שבנייתו החלה ב-1559 והוא הארמון הגדול ביותר ברג’אסטן. לאחר מכן נרד לעיר התחתית הנראית כמו בזאר מזרחי, ולה קירות מצוירים בציורי קיר. בעיר העתיקה נבקר במקדש ג’גדיש. לפנות ערב ניהנה מהשקיעה המקסימה בשייט על אגם פיצ’ולה היפיפה.

ארוחת ערב ולינה: אודייפור

יום 10: אודייפור - פושקר

נעזוב את אודייפור וניסע אל פושקר, עיירה קדושה להינדואים ואחד ממקומות העלייה לרגל המרכזיים והעתיקים בהודו משום שכאן נבנה המקדש הידוע ביותר לאל בְּרָהמָה, האל הבורא באמונה ההינדואית. כיום פושקר היא מרכז תיירותי ונודעת גם ביריד הגמלים הגדול שנערך בה מדי שנה בחודש נובמבר. בערב נצפה במופע ריקוד מקומי הכולל תעלולי אש.

ארוחת ערב ולינה: פושקר

 

יום 11: פושקר – ג'ייפור

אחרי ארוחת הבוקר נבקר באגם פושקר וב-52 הגתות המקיפות אותו. בנוסף, נבקר במקדש הפעיל היחיד המוקדש לאל ברהמה, שעל פי המיתולוגיה ההינדואית הוא היוצר של היקום. עם תום הביקור ניסע אל ג’ייפור.

ארוחת ערב ולינה: ג’ייפור

 

יום 12: ג'ייפור

אחרי ארוחת בוקר, נצפה בארמון הרוחות הידוע גם בשם הוואה מאהאל לאחר מכן נצא לסיור במבצר אמבר הנהדר, יצירה ארכיטקטונית בעלת משמעות היסטורית גדולה אליו נעלה ברכיבה על פילים. נמשיך לביקור בארמון העיר ובמוזיאון, במצפה הכוכבים ג’נטאר מאנטר. בערב נצא לחוויה מיוחדת במינה, צפייה בסרט בוליווד (ובקהל הצופה בו) בתיאטרון הגדול של ג’ייפור – ראג’ מנדיר.

ארוחת ערב ולינה: ג’ייפור

יום 13: ג'ייפור - אגרה

בדרכנו לאגרה נבקר בשמורת הטבע המקסימה בהרטפור, בה נסייר רכובים על ריקשות אופניים. נמשיך לסיור בפאתהפור סיקרי שהיתה בירת האימפריה המוגהולית בין השנים 1585 ן- 1571. עיר נטושה זו, שכיום היא נכס לשימור עולמי בחסות אונסקו, משמרת את תיפארתה של האימפריה בשיא פריחתה. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לאגרה, בה נבקר במצודת העיר המפוארת, שאף היא נכס מורשת עולמית ברשמת אונסקו.

ארוחת ערב ולינה: אגרה

יום 14: אגרה – דלהי – רישיקש

בבוקרו של היום נערוך ביקור במונומנט המפורסם ביותר בהודו, ואחד משבעת פלאי תבל החדשים – הלא הוא הטאג’ מאהל – קברם של מומטאז מאהל והקיסר שאה-ג’אהן. בתום הביקור ניסע אל שדה התעופה של ניו דלהי וממנו נטוס בטיסת פנים אל רישקש, עיר קדושה למאמינים הינדואים הבאים אליה כדי לטבול במימי נהר הגנגס הקדוש. העיר הפכה למרכז מדיטציה ויוגה ולכן מושכת אליה גם תיירים מערביים רבים.

ארוחת ערב ולינה: רישקש

 

יום 15: רישיקש

מוקדם בבוקר נהנה משיעור יוגה ואחרי ארוחת הבוקר נצא לשייט על נהר הגנגס הקדוש. זוהי חוויה מיוחדת במינה, בה ניתן לראות את הגאטות מהנהר ואת ההודים מתרחצים ומתפללים בנהר הקדוש להם ביותר. אחרי הצהריים נקיים סיור רגלי בעיר, נבקר ב-Laxman Jhula ובאשרמים המפורסמים של העיר ובערב נוכל ליהנות מטקס ארטי נוסף באשרם.

ארוחת ערב ולינה: רישיקש

יום 16: רישיקש – הרידוואר - רישיקש

ניסע אל הרידוואר, הנמצאת על גדות נהר הגנגס במרחק של כ- 25 ק”מ דרומית לרישיקש. העיר היא  אחת מ- 4 הערים הקדושות ביותר להינדואים. בהרידוואר נוכל לראות את טקס הארטי המתקיים לפנות ערב.

ארוחת ערב ולינה: רישיקש

יום 17: רישיקש – דלהי – נתב"ג

נסיים את הביקור ברישיקש ונצא בנסיעה אל שדה התעופה של דלהי ולטיסתנו הישירה לנתב”ג.

כלול

 • טיסות בינלאומיות ישירות
 • טיסת פנים
 • לינה בבתי מלון ברמה של 4/5*
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • מדריך ישראלי
 • טיפים לנותני השירותים בחו”ל
 • דמי כניסה לכל האתרים המצוינים בתוכנית
 • בקבוק מי שתייה לאדם ליום
 • כל הפעילויות המצוינות בתוכנית
 • כל המיסים

 

לא כלול

 • ויזת כניסה להודו (ניתן לעשות באינטרנט בעלות של כ- 400 ₪)
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח נסיעות שחובה לעשות
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

 

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך