בטיול פרטי

טיול מרתק ומקיף במערב אפריקה

טיול במערב אפריקה יאפשר לכם להכיר את אפריקה האחרת, באופן בלתי אמצעי והכי קרוב שאפשר.  בטיול זה תכירו את ארבעת המדינות טוגו, בנין, מאלי ובורקינה פאסו. מדינות אלו עשירות בתרבות מרתקת, ומאפשרות הצצה לחיים אחרים, בהם נשים כותשות דוחן לארוחת הבוקר, בעוד נערות ונערים הולכים לבאר הקרובה ביותר לחדש את אספקת המים היומית של המשפחה. בין היעדים השונים תזכו לבקר במקדש הפיתונים, המוזיאון האתנוגרפי, היער הקדוש וכן בכפרים סגוקורו ופאראקו. בטיול זה, חלק מאופציות הלינה הן בסיסיות מאוד ובכל זאת הן האופציות הטובות ביותר באזור. במערב אפריקה ובאיזורים אלו בכלל תיפגשו עם מציאות מרתקת ושונה לחלוטין מכל מה שאנחנו מכירים סביבנו. אין ספק שטיול במערב אפריקה יספק לכם חוויות מרתקות וייחודיות

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • תטיילו באזור DOGON, בעל מאות הכפרים הפרושים על פני העמק ומדרון BANDIAGARA
 • תבקרו בOUIDAH, עיר החוף הידועה בהיסטוריית העבדים שלה וכן בתרבות הוודו.
 • תשחו במפלי Tanougou.
 • תגיעו לנמל MOPTI התוסס, ותטיילו בשקיעה היכן שנהרות BANI ו-NIGER נפגשים.

מסלול הטיול

יום 1: Togo

נחיתה בטוגו ולינה בבית מלון ב – Lome

יום 2:  Lomé – Atakpamé

בבוקר נצא לבקר בשוק Fetish, השוק הגדול ביותר במערב אפריקה. בדרום טוגו ובנין חלק נכבד מהאוכלוסייה הם חסידי דת הוודו, כל מה שנדרש לטקסים וכמנחה לאלילים נמצא למכירה בשוק. בשעות אחר הצהריים ניסע לכיוון Atakpamé, ונלון שם.

יום 3: Atakpamé – Kara

נמשיך בנסיעה צפונה לקארה. לאורך הדרך נבקר בסלע אלדג’ו’ס וכן נצפה באורגים העוסקים במלאכתם בבפילו. מאוחר יותר נבקר בעיר קארה, הנחשבת לבירתה השנייה של טוגו, ולא בכדי: ממשלת טוגו קבעה כי במקרה חירום ניתן להעביר את הממשלה כולה באופן מיידי לקארה, שם יוכלו להמשיך לעבוד כרגיל. בלילה נלון בקארה.

יום 4: Kara – Tamberma country

בבוקר נבקר בהר Kabyé. על ההר נבנו כמה כפרים, בהם גרים בעיקר אנשי מלאכה (גברים ונשים) כגון נפחים, העובדים עם ברזל חם ועם אבן כבדה וקדרים. בשעות אחר הצהריים נמשיך לטמברמה ליד הגבול עם בנין. טמברמה או Batammariba ידועה בבנייה הטיפוסית של בתי בוץ הנקראים טאטאס. הבתים הדו-קומתיים נועדו להגן על התושבים מפני שבטים עוינים. נבקר בתוך טאטא, שם המדריך המקומי יסביר על התפקיד של כל חדר. את הלילה נבלה תחת שמים מלאי כוכבים על המרפסת של בית טיפוסי כאורחים של משפחה מקומית.

יום 5: Tamberma country – Tiébélé

בבוקר ניסע לכיוון צפון מערב טוגו, שם נבקר במערת נוק (Nok). מדרגות מתכת מובילות למערה שהייתה מיושבת בעבר. בשעות אחר הצהריים נחצה את הגבול לבורקינה פאסו. דרך Bitou ו Zabre וניסע בכביש צדדי לכפר Tiébélé.

*הגענו לבורקינה פאסו! היכן שהבתים מקושטים במיוחד, ומרבית האזרחים עוסקים בעבודות חרס וברזל

יום 6: Tiébélé – Parc Nazinga

בבוקר נבקר ב- Tiébélé ו Tangassok, שני כפרי Kassena. אוכלוסיית קסנה ידועה בקישוטי הקיר המסורתיים ובארכיטקטורה של בתיהם. בכל מתחם משפחתי יש שלושה סוגים של בניינים, כאשר צורת הבניינים מעידה על האנשים החיים בהם. מדי שנתיים מציירות הנשים בכפרים על הקירות החיצוניים של הבתים. המדריך המקומי יסביר על משמעות הקישוטים ועל הבתים. ב Tiébélé נבקר גם במתחם המלכותי. בשעות אחר הצהריים ניסע אל פארק Nazinga, שהוא ביתם של פילים, באפלו, חזיר יבלות, כמה מינים של אנטילופות, אריות, מאות מינים של ציפורים ועוד. כשנגיע נצא לנסיעת ספארי בפארק.

יום 7: Parc Nazinga – Bobo Dioulasso

מוקדם בבוקר תהיה הזדמנות שנייה לנסיעת ספארי בפארק ואחר כך נמשיך ל Bobo Dioulasso, העיר השנייה בגודלה במדינה. בשעות אחר הצהריים נבקר בשכונה הישנה, במסגד בסגנון סודאני ובשוק המרכזי.

יום 8: Bobo Dioulasso – Banfora 

בבוקר ניסע דרך Banfora לפסגות Sindou  שהיו פעם מיושבות, ועקבות העבר עדיין נראים בסביבה. המדריך המקומי יסביר על ההיסטוריה ועל הסיפורים המסופרים על פסגות מסוימות. בשעות אחר הצהריים נבקר בכפר סינדו ובכפר הכדרים קוארא הסמוך. לקראת הערב נחזור ל Banfora.

יום 9: Banfora – Ségou

בבוקר נבקר בסלעי Dômes de Fabedougou, סלעים הזהים מבחינה גיאולוגית לסלעים האוסטרליים Bungle Bungles, המתויירים כל-כך. לאחר מכן נמשיך לגבול עם מאלי ומשם דרך קוטיאלה לסגו, העיר עם 4,444 עצי שיטה ממוקמת על גדת נהר ניז’ר.

*הגענו למאלי! בה תפגשו את מבנה הבוץ הגדול בעולם, כפרי דייגים מרתקים ואת נמל מופטי התוסס

יום 10: Ségou

את היום נקדיש לחיים לאורך נהר ניז’ר שבסגו. ראשית נבקר בשכונת סומונו, החלק העתיק ביותר של העיר. השכונה היא ביתם של הדייגים בני סומונו ובוזו, והיא מאופיינת בבנייני חימר אדומים. נגיע לשפת הנהר ונצא לטיול בספינה, נשוט לעבר בית מלאכה לשטיחים ומחצלות מסורתי, לעבר הכפר ההיסטורי סגוקורו ולכפר הכדרים פאראקו. נאכל ארוחת צהריים על הסירה. באופן מסורתי ביקור בכפר יתחיל בביקור נימוסין אצל ראש הכפר שישמח לענות על שאלות. בפראקו הנשים שולטות באמנות הקדרות, ואף ניתן לראות אותן בעבודה.

יום 11: Ségou – Djenné

אחרי יום רגוע יחסית המסע ממשיך מזרחה. היעד של היום הוא Djenné, המכונה בירת הבוץ. העיר העתיקה היא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו בגלל בנייני החימר והארכיטקטורה עם ההשפעות המוריות. בשעות אחר הצהריים נטייל בסמטאות של העיר העתיקה, לאורך בתי הספר הקורניים, נבקר  בספריית כתבי יד, בבאר הקדושה ובקבר טפמה (הנערה שהקריבה את חייה למען הגנת העיר ותושביה). נעלה לגג לקבלת תצפית טובה על המסגד הגדול, מבנה הבוץ הגדול בעולם. ואם במקרה נהיה במקום ביום שני נבקר גם בשוק השבועי.

יום 12: Djenné – Mopti 

בבוקר נבקר בכפר רועים Fulani ובכפר דייגים Bozo ליד Djenné. הביקורים בכפר מספקים תובנה על חיי היומיום, התרבות והמנהגים של קבוצות האוכלוסייה. אחר כך ניסע ל Mopti, לשם נגיע סביב זמן ארוחת הצהריים. אחר הצהריים נבקר בשוק הנשים ובאזור הנמל. הנמל של Mopti הוא מקום תוסס, שבו ספינות קאנו עמוסות לגמרי יוצאות ומגיעות מן העיר המפורסמת טימבוקטו. נשוט על הנהר בזמן שקיעה, היכן שהנהרות Bani ו Niger נפגשים ונבין מדוע Mopti נקראת גם ‘ונציה של מאלי’.

יום 13: Mopti – Dogon country

בבוקר נסע לאזור Dogon, לאורך מדרון Bandiagara, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. מאות כפרים פרושים על פני העמק והמישור במדרון. היום נבקר בכמה מהכפרים האלה, כולל סונגו, הידועה בציורי קיר הסלע, שנעשו על ידי זקני הכפר כדי ללמד את הנערים הצעירים לקראת המילה וגבריות. את הלילה נבלה במאהל בסיסי בכפר Dogon.

יום 14: Dogon country – Ouagadougou

נתעורר לקולות חיי היומיום בכפר לאחר לילה תחת השמים זרועי הכוכבים. נשים כותשות דוחן לארוחת הבוקר, בעוד נערות ונערים הולכים לבאר הקרובה ביותר לחדש את אספקת המים היומית של המשפחה. מים זורמים וחשמל עדיין אינם חלק מחיי היומיום של בני הדוגון שחיים עדיין בהתאם לשעות היממה ועונות השנה. הבוקר נחזה בחלק מיוחד מאוד של תרבות Dogon העשירה – ריקודי מסכה. המסכות, המשמשות לטקסים מסורתיים, נלקחות מהמערות בהן הן מאוחסנות כיום. כאשר צליל התופים מתפוגג זה הסימן שלנו להיפרד ולהמשיך את הנסיעה לדרום, חזרה לבורקינה פאסו. נגיע אל ואגאדוגו, בירת בורקינה פאסו, לפנות ערב. אם הזמן יאפשר נבקר במוזיאון הלאומי או בשוק מלאכת יד.

*חזרנו לבורקינה פאסו!

יום 15: Ouagadougou – Parc Pendjari 

נתחיל את היום מוקדם וניסע דרומה, נחצה את הגבול לבנין, היעד הוא Parc Pendjari בצפון הארץ. הפארק מופיע כאתר מורשת של אונסק”ו ולעתים קרובות מוזכר כפארק הלאומי הטוב ביותר במערב אפריקה. זהו ביתם של פילים, בופאלו, חרקים, מינים רבים של אנטילופות, היפופוטמים, תנינים, אריות, בבונים, קופים אדומים, כמה נמרים (נדיר) וכ -400 מיני ציפורים. עם ההגעה נצא לנסיעת ספארי בפארק.

*הגענו לבנין! כאן נבקר בספארי בפארק פנג’ארי ובעיר החוף ווידה, הידועה בהיסטוריית העבדים שלה ובתרבות דת הוודו

יום 16: Parc Pendjari – Natitingou

בבוקר מוקדם נצא לנסיעת ספארי נוספת לאורך כמה נקודות מעניינות בפארק, בשעות הבוקר המאוחרות. נעצור בכפר Tanougou לביקור במפלי Tanougou, שם נוכל גם לשחות ואחר כך נמשיך לנטינגו.

יום 17: Natitingou – Taneka country

בבוקר נהנה מבוקר חופשי ב- Natitingou. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ל Taneka. אוכלוסיית המקום נשארה נאמנה למנהגיה ולמסורותיה. נבקר בבנק התרבותי שכל אחד מהפריטים המוצגים בו משמש כעירבון נגד הלוואה שניתנה לבעליו כדי להתחיל או להרחיב את הפעילות המקצועית שלו. כאשר ההלוואה משולמת, הפריט מוחזר לבעליו. בכפר נבקר אצל המלך והמנהיג הרוחני. שני האנשים מכובדים מאוד על ידי העם וממלאים תפקיד חשוב ב Taneka. הלילה אתם אורחי המקום.

יום 18: Taneka country – Abomey

היום נמשיך דרומה. נעצור בדוג’ו לביקור אצל כמה בעלי מלאכה, כגון בורסקאי. המשך לאבומי שהיתה בעבר בירת ממלכת DAHOMEY המפורסמת. לכל אחד ממלכי הדאהומי היה ארמון משלו. בזמן המלך האחרון היו לא פחות מאשר שניים עשר ארמונות בעיר. כאשר האחרון במלכי דהומי החליט לברוח מהעיר כדי להגן על עצמו מפני המעצמות הקולוניאליות, הוא הצית את כל הארמונות. רק ארמון אחד שרד את השריפה ועכשיו הוא משכנו של המוזיאון הלאומי בו נבקר בשעות אחר הצהריים.

יום 19: Abomey – Ouidah

בבוקר ניסע ל Ouidah שנמצאת על חוף האוקיינוס. העיר ידועה הן בהיסטורית העבדים שלה והן בתרבות הוודו. Ouidah הייתה אחת מערי החוף שם נאלצו אנשים לעלות על אוניות שלקחו אותם להימכר כעבדים ביעדים רחוקים. נלך כ 4 קילומטר במסלול העבדים לאורך ציוני דרך כמו עץ השכחה והבאר, שבו אנשים היו צריכים לשטוף את החטאים האפריקאים שלהם, אל “שער ללא חזרה” שנבנה על החוף. אחת לשנה, ב -10 בינואר, החוף ליד שער זה הופך לאתר פסטיבל. באותו יום חסידים של דת הוודו באים מרחוק ומקרוב לעיר כדי לחגוג את הדת ולבצע טקסים. הביקור בעיר כולל את מקדש הפיתונים, המוזיאון האתנוגרפי והיער הקדוש.

יום 20: Ouidah – Cotonou – departure

היום אנחנו מסיימים את הטיול שלנו במערב אפריקה. ניסע לשדה התעופה ונתחיל את הנסיעה הביתה.

 

כלול

 • כל הלינות בהתאם לתוכנית
 • רכב צמוד + נהג + מדריך דובר אנגלית
 • כניסות לכל האתרים והפעילויות
 • ארוחות בוקר + 3 ארוחות צהרים + 3 ארוחות ערב
 • פגישת הכנה של עולם נסתר וליווי צמוד לאורך כל הטיול

המחיר אינו כולל:

 • טיסות בינלאומיות
 • ויזות
 • ארוחות לא כלולות
 • טיפים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול במחיר

מחירים משוערים

מחיר לאדם בחדר זוגי (לפי 2 נוסעים) מחיר לאדם בחדר זוגי (לפי 4 נוסעים)
5,500$ $4,450

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך