בטיול פרטי

טיול לאתיופיה-ערש האנושות

טיול לאתיופיה הוא טיול לאחת המדינות המרתקות באפריקה כולה. למדינה היסטוריה עתיקה שניכרת בכל חלקי המדינה: הצפון הנוצרי ניקד את האזור בשלל כנסיות מרהיבות, הדרום, בו מתרכזות תרבות שבטיות קדומות שחיות בלי לדעת מודרנה מהי, והמזרח, עם האופי המוסלמי שניכר בתלבושות ובמבנים הססגוניים. ליהודים יש חיבור מיוחד אל אתיופיה - מימיה של מלכת שבא ועד ימינו, והיא, בתמורה, הופכת להיות אחד מיעדי התיירות המובילים לישראלים באפריקה.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 •  שיט באגם טאנה וביקור באיים היפים והמעניינים שלו, עם המנזרים מתקופת ימי הביניים
 • ביקור במפלי Tis Isat, שהיו בעבר המפלים המדהימים ביותר באפריקה
 • ביקור באקסום, הבירה הקדומה של אתיופיה ומקום קדוש
 • ביקור בכנסיות המרהיבות החצובות בסלע של לאליבלה
 • מפגשים מרתקים עם בני שבטים מקומיים

מסלול הטיול

 יום 1: הגעה לאדיס אבבה

הגעה לאדיס אבבה והעברה למלון. אחרי מנוחה קצרה במלון יציאה לסיור בעיר אדיס אבבה, כולל המוזיאון הלאומי (שם תוכלו לראות את השלד של לוסי פוסיל), המוזיאון האתנולוגי, כנסיית הקתדרלה טריניטי, גבעות אנטוטו ומרקטו.

יום 2: טיסה לבהיר דר (אגם טאנה) וסיור

בבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה לבהיר.

אחרי מנוחה קצרה נצא מן המלון לשיט באגם טאנה ונבקר בשניים או שלושה מהאיים היפים והמעניינים שלו עם המנזרים מתקופת ימי הביניים. אגם טאנה היושב על שטח של 3,500 קמ”ר הוא האגם הגדול ביותר באתיופיה המפורסם בזכות המנזרים על 20 מתוך 37 האיים שבתוך האגם. רוב הכנסיות בתוך המנזרים מכילות ציורים מעניינים ואוצרות וכתבי יד עתיקים.

חזרה למלון לארוחת צהריים ולמנוחה קלה.

אחה”צ ניסע למפלי Tis Isat שהיו בעבר המפלים המדהימים ביותר באפריקה, עם 400 מטר רוחב בתקופת הגאות ונפילת מים של 45 מטר. רעש נפילת המים נשמע הרבה לפני שמגיעים אל המפלים והרסס של המים מגיע עד מרחק של קילומטרים מהמפלים. מאז שנבנה הסכר במעלה הזרם, פחת זרם המים במפל והוא איבד מעט מזוהרו, אך הוא עדיין מרשים ביותר. ההליכה למפל מאד יפה ואפשר ליהנות לאורכה מנופי הטבע היפים ומציפורים. פקחו עיניים וחפשו תוכים, ציפורי אהבה ו- turacos.

יום 3: נסיעה לגונדר וסיור בעיר

אחרי ארוחת הבוקר ניסע לגונדר, שם נבקר במתחם המלכותי המוקף בחומות אבן גבוהות ומכיל עתיקות של ארמונות מהמאה ה-17 של המלך פאסילאדאס, של המלך ליאסו ושל המלכה מנטוואב ועתיקות נוספות מעניינות. הטירות הן תערובת של סגנונות אתיופיים, אירופאים והודיים. על פי תיאורים של מטיילים מהמאה ה-17 פנים הטירה של המלך פאסילאדאס היה מפואר באופן בלתי רגיל, מקושט בזהב, שנהב ואבנים יקרות.

אם ישאר מספיק זמן, נבקר גם בכנסיית Debre Berhan Selassie שמשמעותה טריניטי בהר האור.

יום 4: טיסה לאקסום וסיור בעיר

מוקדם בבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה לאקסום, הבירה הקדומה של אתיופיה ומקום קדוש. אחרי צ’ק אין במלון, נצא לסיור בעיר הכולל ביקור באובליסק העתיק ובמוזיאון הלאומי – המדורג כטוב ביותר באתיופיה. אחה”צ נבקר בעתיקות הארמון של מלכת שבא האגדית.

יום 5: טיסה ללאליבלה וביקור בכנסיית הסלע החצוב

בבוקר ארוחת בוקר העברה לשדה התעופה וטיסה ללאליבלה. אחרי מנוחה קצרה במלון נבקר בקבוצה הראשונה של הכנסיות המרהיבות החצובות בסלע של לאליבלה.

יום 6: טיסה חזרה לאדיס אבבה ונסיעה לאוואסה

אחרי ארוחת בוקר העברה לשדה התעופה וטיסה לאדיס אבבה. ניפגש עם הנהג שיקח אותנו לאוואסה לאזור אגמי הבקע.

יום 7: נסיעה לארבאמינך דרך כפר דורז

בבוקר נסיעה ל-Arbaminch עם מס’ עצירות בדרך לבקר את אנשי Dorze. אחד מהמאפיינים שלהם הם בתים מאוד מעניינים שנבנו מבמבוק.

יום 8: שיט בסירה על אגם חמו ונוסע ל-Turmi

מוקדם בבוקר נקיים שיט בסירה באגם , בו נוכל לראות Chamo לראות תנינים, היפופוטמים והרבה עופות מים. לאחר מכן ניסע לשוק המאד צבעוני Turmivia Key Afer. השוק הצבעוני מושך שבטים שכנים באזור – אריס מג’ינקה, Tsemay מWeyto- וHamars מאזור Dimeka הידועים בלבוש המקושט והמיוחד שלהם ובסגנון השיער וצביעת הגוף.

יום 9: טיול ל-Omorate

טיול ל-Omorate לביקור בשבטי Dasenach מעבר לנהר Omo בסירת עץ מקומית וחזרה ל-Turmi בשעות אחר הצהריים לביקור בשבט פטיש בכפר הסמוך ונקבל אפשרות לחזות באירועים מיוחדים כמו טקס חתונה וטקסים אחרים.

יום 10: ג'ינקה

אחרי ארוחת בוקר, נסיעה מהירה לג’ינקה הכפר Karotribes.

יום 11: טיול לכפר מורסי ונסיעה ל-Yabello

בטיול בוקר לכפר של שבטי מורסי. בשבטי מורסי קיימת המסורת המפורסמת ביותר הכוללת את שפתי הצלחת של הנשים. מקור המסורת אינו ידוע אבל בני המורסי רואים בה כמה שמבדיל בינם לבין השבטים האחרים מסביב. לאחר מכן נמשיך בנסיעה ל-Yabello.

יום 12: טיול לאגמי המלח Elsodcreator

טיול מוקדם ל- Elosd, אגם מכתש המלח שם נראה את אנשי Borena מחלצים בוץ מלח עבור מזון לבעלי החיים שלהם למזון. בדרך חזרהצור ב-Dubluk ונראה את בני שבט Borena שרים תוך כדי שאיבת מים מבארות בעומק 20 מטר עבור הבקר שלהם. לאחר מכן נמשיך בנסיעה ל- Yirgalem.

יום 13: נסיעה חזרה לאדיס וטיסה חזרה הביתה

לאחר ארוחת בוקר נסיעה ל-Awassa שם נבקר בשוק הדגים המקומי היומי באגם Awassa. אגם Awassa הוא מקום נהדר לדייג וחיי המקומיים תלויים במידה רבה בדייג מהאגם הזה. ניתן גם להבחין כאן בעופות מים רבים. לאחר מכן, נמשיך בנסיעה לאדיס אבבה. בערב – ארוחת פרידה במסעדה מסורתית והעברה לשדה התעופה כדי לטוס חזרה הביתה.

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

כלול

 • טיסות בין לאומיות
 • 4 טיסות פנים
 • מלונות ברמה גבוהה (או הטוב בנמצא) על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
 • רכב צמוד (מיני באס בחלק הצפוני, רכב שטח 4X 4 מדגם מייצג טויוטה לנד קרוזר בחלק הדרומי)
 • מדריך דובר אנגלית במהלך כל הטיול (יתכן יותר ממדריך אחד)
 • שייט על ימת טאנה וימת צ’אמו
 • כניסות לכל השמורות, האתרים והכפרים שבתכנית
 • תדרוך במשרדנו וליווי במהלך הטיול ע”י הספק המקומי וצוות עולם נסתר

המחיר אינו כולל:

 • שתיה קלה ואלכוהולית
 • הוצאות אישיות וביטוחים
 • “דמי צילום” באתרים

* המחיר הסופי יקבע בהתאם לזמינות הטיסות, רמת המלונות ושינויים נוספים.

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 2 מטיילים מחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 4 מטיילים
$4,325 $3,865

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך