בטיול פרטי

טיול לגיאורגיה

טיול פרטי לגיאורגיה הוא מסע לארץ קטנה יחסית, השוכנת בין אסיה לאירופה, למרגלות הקווקז, במיצר שבין הים הכספי לים השחור. גאורגיה, ששימשה בעבר כאתר הנופש של האליטה הסובייטית, מושכת אליה יותר ויותר מבקרים מידי שנה, בשל השילוב של נופים עוצרי נשימה והערב הרב של תרבויות ואמונות המתקיימים זה לצד זה בשטחה. זוהי ארץ הררית, שנופיה מגוונים מאוד ביחס לשטחה הקטן, כך קיימים בה מדבריות צחיחים לצד יערות עבותים, פסגות הרים גבוהות ומושלגות לצד אזורים סאב טרופיים לחים, טבע פראי לצד ערים שוקקות. לכתבה שפורסמה על טיול לגיאורגיה באתר YNET לחצו כאן


הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב - טיביליסי

נטוס בשעות הערב לטביליסי בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה והתארגנות קצרה ניסע למלוננו בטיביליסי.

יום 2: טיביליסי - סיור מקיף בעיר: האזור העתיק, כנסיית מטחי, בית הכנסת, בניין האופרה, הגנים הבוטניים, המוזיאון האתנוגראפי, שדרות רוסטבלי

לאחר ארוחת הבקר נחל לסייר בבירת גיאורגיה טביליסי הידועה גם בשם “עיר המעיינות החמים”. נטייל בעיר העתיקה שהחלה להבנות כבר במאה ה-5 לספירה ונבקר באתריה המרכזיים ובהם כנסיית מטחי מהמאה ה-13, מעיינות המים החמים, הרובע היהודי ובית הכנסת, כנסיית סיוני ובית האופרה המפורסם של העיר. בחלקו השני של היום נערוך ביקור במוזיאון האתנוגרפי ובגנים הבוטניים הציוריים, ונסיים את היום בהליכה להנאתנו  בשדרות רוסטבלי- “השאנז אליזה” של טביליסי. נשוב למלוננו למנוחה קצרה ונצא לארוחת ערב מלווה במופע פולקלור. לינה בטיביליסי.

יום 3: טיביליסי - מנזר דוד גראג'י - סירנארי - טיביליסי

לאחר ארוחת הבקר ניסע מזרחה ללב פרובינציית קאחתי הנמצאת באזור חצי מדברי בעל נוף טיפוסי מיוחד. לאחר נסיעה של כשעתיים נגיע למנזר דוד גראג’י הממוקם על סדרת מצוקים על גבול אזרביג’אן, מכיל מאות תאים, קאפלות וחדרי מגורים שנחצבו בתוך הסלע. נערוך סיור מקיף במתחם המנזר, נבקר בציורי הקיר היחודיים מהמאות 8-13 לספירה ונלמד מקרוב על ארכיטקטורת המערות האופינית למקום. בתום הסיור המרתק ניסע לעיירה ההררית סירנארי ממנה נערוך תצפית פנורמית על עמק אלאזני והרי בקווקז. נשוטט להנאתנו בסמטאות העיירה, נבקר ב “מרני”- יקב משפחתי אופיני לאזור ונאכל “סופרה”- ארוחה גיאורגית טיפוסית בליווי מוסיקה מקומית. בשעות אחר הצהרים נשוב לטביליסי ללינה.

יום 4: טיביליסי - ג'ווארי - מצחטה - אופליסציחה - סורמי - קותאיסי

הבקר נתחיל לנוע מערבה אל לב מדינת גיאורגיה. בדרכנו נבקר בכנסיית ג’ווארי, שבה החלה ככל הנראה הנצרות בגיאורגיה. זהו “אתר שימור עולמי של אונסק”ו שנבנה במאה ה-6 לספירה על גבעה נישאה בחיבור הנהרות מתקברי וארגבי עם תצפית עוצרת נשימה על מצחטה- הבירה העתיקה של גיאורגיה הממוקמת מתחתיה. נתפעל מציורי הקיר המרשימים המעטרים את הכנסיה ונמשיך לביקור במצחטה על מבניה המפוארים והכנסיות הרבות שלה המשלבות אלמנטים פגניים ונוצריים זה לצד זה. מכאן ניסע לסיור מעניין בעיר המערות המפורסמת אופליסציחה שהיא אתר פולחן קדום החצוב בסלע. נבקר במערות, מערכות הניקוז המסועפות ואתרי הפולחן. בתום סיורנו ניסע לכוון העיר קותאיסי ובדרכנו נעצור בסורמי הידועה לנו מ”ספורי סורמלו” של יוסי בנאי ונבקר בבית הקברות היהודי במקום. לינה בקותאיסי.

יום 5: קותאיסי - זוגדידי - מסטיה

נחל את הבקר בסיור בעיר קותאיסי, העיר השניה בגודלה בגיאורגיה המשופעת באתרים היסטוריים חשובים שהוכרזו “אתרי מורשת עולמית” של אונסק”ו.

נסייר ברובע היהודי ונשמע על תולדות הקהילה היהודית במקום. בהמשך נבקר בכנסיית בגרטי חסרת הגג בעלת הארכיטקטורה היחודית ובמנזר גלאתי המרהיב ביופיו שנבנה במאה ה-12 ומכיל פסיפסים וציורי קיר מרהיבים ביופים. לקראת סוף סיורנו בעיר נשוטט בשוק המקומי הצבעוני וההומה ולאחר מכן נתחיל בנסיעה לעבר חבל סוואנטי שבקווקז הגבוה, עד לא מזמן חבל ארץ מרוחק מחוץ למפת התיירות. נחלוף על פני העיירה זוגדילי ונחל בטיפוס על שולי הקווקז לאורך נהר האנגורי כשברקע מתגלים לנו המראות הציוריים של הרי הקווקז המושלגים המלווים אותנו עד לעיירה מסטיה בירת חבל סוונאטי בה נלון. 

יום 6: מסטיה - אושגולי - מסטיה

יום מיוחד לפנינו. יום שכולו טבע ונופים מדהימים ובלתי נשכחים. צריך לראות בשביל להבין! נעלה על רכבי 4X4 ונתחיל לטפס אל עבר הכפר אושגולי הנחשב לנקודת הישוב הגבוהה ביותר באירופה! שהוכרז “אתר מורשת עולמית” של אונסק”ו. ננוע בנוף המוקף בפסגות של מעל 4000 מטר ומתחתם עמקים המעובדים על ידי חקלאים מקומייפ בשיטות עתיקות. נראה גם את המגדלים הסוואניים המוזרים ששימשו כנראה לתפקיד כפול: איחסון תוצרת חקלאית והגנה מפני אנשים לא קרויים. נעצור למספר תצפיות ונסייר בכפר היחודי בו ננסה להבין כיצד חיים אנשים בתנאי מזג אויר קשים כל כך בלב שטח הררי תלול זה. בתום סיורנו המרתק נשוב למסטיה ללינה.

יום 7: מסטיה - מערת סטפליה - קותאיסי

נאכל ארוחת בקר ונתחיל בירידה מהקווקז הגבוה המערבי לכוון קותאיסי. בדרכנו נעצור ליד סכר מרשים על הנהר ובהמשך הדרך נבקר במערת הנטיפים המרשימה סטפליה. בשעות אחר הצהרים נגיע לקותאיסי לארוחת ערב ולינה. 

יום 8: אתר המערות וורדזיה - אחאלציחה - בקוריאני

לאחר ארוחת הבקר ניסע לביקור מרתק בוורדזיה – אחד האתרים המרשימים ביותר בגיאורגיה. זהו אתר המערות הגדול ביותר במדינה הכולל בתוכו מעל 3000 (!!!) מערות שנחצבו בידי אדם במהלך המאה ה-12 בתקופת שלטונם של המלך גאורגי ה-3 וביתו הנסיכה תמר. מכלול ענק ומסועף זה המשתרע על פני 13 מפלסים מהווה מעין עיר עצמאית ובה חדרי מגורים וחדרי אוכל, מחסנים שונים ליין ותוצרת חקלאית, בורות מים, מאפיות ללחם ורשת תעלות מסתור מסועפת. במהלך הסיור המקיף באתר נבקר גם בכנסית מרים בה נוכל לראות פרסקות (ציורי קיר) מרהיבות. בתום סיורנו נמשיך לעבר העיירה אחאלציחה ונעצור לתצפית על מבצר חרטביסי הציורי – אחד משרשרת המבצרים שהגנו על הדרך לטורקיה. בהגיענו לאחאלציחה נבקר בבית הכנסת היהודי במקום ונשמע את סיפורם המרתק של יהודי המקום. בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו בעיירת הסקי בקוריאני.

יום 9: בקוריאני- רכבת לבורג'ומי- שמורת פארק בורג'ומי- גורי- מצודת אנאנורי- הקווקז הגבוה- גודאורי

נתחיל את היום בסיור בעירת הנופש והסקי בקוריאני הבנויה בגובה 1,700 מטר בלב נוף אלפיני של עצי מחט ומוקפת בפסגות הקוקז. בהמשך נצא לנסיעה נופית ברכבת שתוליך אותנו בנופים הרריים ציוריים בלב צמחיה יחודית הכוללת עצי ערער, אשור, ערמון, אדר, אורן ועוד. בתום הנסיעה החוויתית נבקר בפארק בורג’ומי שבו מתחתר קניון בורג’ומי הציורי ובו בעלי חיים אופייניים לאזור ובהם האייל הקווקזי. בהמשך נגיע לעיירה בורג’ומי שהיא מרכז חשוב לתעשיית מים מינרלים (ענף היצוא החשוב ביותר בגיאורגיה). בתום סיורנו בעיירה הציורית נמשיך בנסיעה לעיר גורי שהתפרסמה בזכות הרודן יוסיף ויסריאונוביץ’ גוגשוילי שנודע בשמו המחתרתי סטאלין שנולד וחי כאן. נבקר במוזיאון המנציח את חייו ופועלו של סטאלין, נראה את חפציו האישיים וכן את קרון הרכבת שנשא אותו בדרכו לןעידת יאלטה המפוסמת. בתום בקורנו בגורי נתחיל לטפס בדרך נופית מרהיבה לכוון הקווקז הגבוה. נעצור לתצפית על אגם ז’ינוואלי ונמשיך לעבר מצודת אנאנורי הציורית שנבנתה על ידי משפחת שודדים במאה ה-16 על “הדרך הצבאית הגיאורגית” ושימשה כמתחם צבאי במאבק המשפחות הפיאודליות באותה תקופה. נמשיך בטיפוס אל לב הרי הקווקז הגבוה בדרך מלאת ערוצי נהרות, קניונים ופסגות מושלגות.  לעת ערב נגיע לעיירה גודאורי. 

יום 10: גודאורי- קזבגי- טיול בקווקז הגבוה- טיול ג'יפים לכנסית השילוש הקדוש-טיול רגלי בקניון דאריאל- טביליסי

הבוקר נמצא את עצמנו באחד האזורים היפים והציוריים ביותר בגיאורגיה. נערוך סיור בעיירת הסקי והנופש גודאורי הנמצאת בגובה 2200 מטר בלב הרי הקווקז הגבוה. נמשיך לעיירה ציורית נוספת- קזבגי הבנויה למרגלות הר קזבק המתנשא לגובה של מעל 5000 מטר. מכאן נצא לטיול מרתק כשאנו רכובים על ג’יפים 4X4 ונגיע לכנסית השילוש הקדוש, אחד מסמליה הידועים של גיאורגיה המשקיפה על סביבתה מגובה של 2100 מטר באזור בתולי מרהיב ביופיו. נמשיך לקניון דאריאל ונערוך טיול רגלי קצר ומהנה במהלכו נגיע למפל גוולטי היפהפה (מותנה בלוח הזמנים). נמשיך בנסיעתנו ונחצה מעבר הרים ציורי בגובה 2395 מטר, נחלוף על פני מבצרים וכפרים ציוריים ונחל בירידה לכוון הבירה טביליסי אליה נגיע בשעות הערב. לאחר התארגנות קצרה במלוננוף נצא לחגוג את סיום הטיול במסעדה מקומית בשילוב ערב פולקלור טיפוסי. לינה בטיביליסי.

יום 11: טיביליסי- טיסה לארץ

לאחר ארוחת הבקר ניסע למרכז העיר טיביליסי ונסייר בשוק הגדול ובשוק הפשפשים המפורסם של העיר. בשעות אחר הצהריים נצא לשדה התעופה ממנו נמריא לתל אביב.

כלול

  • טיסות בינלאומיות
  • רכב, נהג ומדריך צמודים בימי הטיול
  • אירוח על בסיס ארוחות בוקר + ערב
  • כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים התוכנית
  • העברות מ / אל שדה התעופה

המחיר אינו כולל:

  • הוצאות אישיות
  • טיפים
  • כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 2 מטיילים מחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 4 מטיילים מחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 6 מטיילים
2,650$ 2,410$ 2,280$

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך