בטיול פרטי

טיול פרטי לגואטמלה כולל החוף הקאריבי

טיול פרטי לגואטמלה הוא טיול מרתק במיוחד בזכות המפגש הקסום ועשיר המשלב הרי געש, מקדשי מאיה המתנשאים מעל חופת הג'ונגל, אלגנטיות קולוניאלית, שמורות טבע, מערות ושווקים ססגוניים. המקומיים חביבים ומסבירי אורחים לתיירים. טיול מאורגן פרטי מאגד את ייתרונות הנוחות של טיול מאורגן, ללא הצורך לעסוק בסידורים ולימוד מקדים, והמידע הטוב שניתן על ידי מדריכים מוסמכים בני המקום, יעילות הטיול המקיף מרב יעדים בזמן קצוב, עם הייתרונות של טיול פרטי, בו לא תלויים באנשים אחרים, וניתן לשלוט על קצב הטיול, להקדיש זמן למקומות מרתקים ולקצר או לדלג על מקומות אחרים. זוהי האופציה האידיאלית למטייל הרוצה להפיק את המרב.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • שייט על נהר דולצ’ה לעיר ליווינגסטון.
 • ביקור בשוק הציורי של צ’יצ’יקסטננגו.
 • סיור רגלי בכפרי האינדיאנים שלחופי ימת אטיטלן.
 • ביקור בטיקאל.
 • מפלי סמוק צ’מפיי ומערות לנקין.

 

מסלול הטיול

יום 1: הגעה לגואטמלה סיטי

עם נחיתה בשדה התעופה של גואטמלה סיטי תפגשו עם הנציג המקומי שייקח אתכם למלון באנטיגואה (אם הטיסה נוחתת מאוחר בלילה הלינה תהיה בגואטמלה סיטי הקרובה יותר).

לינה: אנטיגואה / גואטמלה סיטי.

יום 2: גואטמלה – אטיטלן

היום תסעו לאזור ימת אטיטלן היפיפיה המוקפת שלושה הרי געש. ימה זו הייתה ככל הנראה אגם לוע של הר געש שקרס, בו יש מים כחולים צלולים, כשברקע ניצבים הרי געש גבוהים וגדותיו רצופים בירוק עמוק של צמחיית יער הגשם. מראה זה לבדו לא יישכח! פרט לנוף מסמא העיניים, חיים בסביבות האגם כפרים תוססים המשמרים תרבויות ייחודיות. בדרך תבקרו בעיירות הציוריות המקיפות אותה ותוכלו להתרשם מחיי המקומיים, מעבודות היד הטיפוסיות והצבעוניות הרבה.

לינה: אזור ימת אטיטלן.

יום 3: אגם אטיטלן

היום תערכו שייט על הימה המרהיבה, לעבר הכפר סנטיאגו דה אטיטלן, שהוא מרכז שמאני לאנשי הסביבה המגיעים לכפר לטקסי גירוש שדים וכיוצא בזה. נשות הכפר המייצרות בגדים עם דוגמאות של פרחים וציפורים גם הן סיבה טובה להגיע לכפר.  תמשיכו לכפר סן חואן לה לגונה, שנמצא במערב האגם ומתחת להר הגעש הנושא את שמו. זהו כפר חקלאי שאנשיו כולם צאצאי המאיה, בני הצוטוג’יל, הגאים במסורת מלאכת היד שלהם – במיוחד בקליעת מחצלות קנה מגדות האגם, בציור ובאריגה.  תראו את עבודות העץ הטיפוסיות ותלמדו על הקדוש המקומי מקסימום. אחה”צ יהיה לכם זמן חופשי לשוטט ברחובות העיירה פנחצ’ל השוכנת על שפת האגם וליהנות מבתי הקפה, המסעדות והחנויות עם חפצי אומנות יד של האזור.

לינה: אזור ימת אטיטלן.

יום 4: שוק צ'יצ'יקסטננגו - אנטיגואה

לאחר ארוחת הבוקר תסעו לשוק המפורסם בעיירה צ’יצ’יקסטננגו (Chichicastenango), הנחשב לשוק הגדול והצבעוני ביותר במרכז אמריקה! (השוק מתקיים בימים חמישי וראשון). תסיירו בין הדוכנים המלאים מכל טוב, החל ממוצרי מזון מקומיים ועד עבודות יד ותראו מגוון גדול של סוחרים, המגיעים מכפרי הסביבה כדי להציע את מרכולתם. תבקרו בכנסיה בה מתקיימים טקסים פולחניים ובבית הקברות הצבעוני. בתום הסיור המרתק תסעו לאנטיגואה.

לינה: אנטיגואה.

יום 5: אנטיגואה 

בשעות הבוקר תסיירו בבירה העתיקה אנטיגואה, או בשמה המלא: אנטיגואה גואטמאלה (“גואטמלה העתיקה”). זו עיר קולוניאליית נעימה ונוחה, הממוקמת בנוף חלומי של שלושה הרי געש גבוהים (מהם אחד פעיל עד היום!). העיר ההיסטורית הייתה בירתה של מרבית אמריקה התיכונה במשך למעלה מ-200 שנה, עד שנהרסה ברעידת אדמה. זו עיר עם בתים צבעוניים ומדרכות מרוצפות, כמו לקוחים מציור קוביסטי ולכן זכתה לחסות אונסק”ו כנכס שימור עולמי. במהלך היום תשוטטו בין הכנסיות, הסימטאות הציוריות והכיכרות של העיר. תבקרו ב”פלאזה דה ארמאס“, בקתדרלה של העיר, בארמון הממשל ממנו נשלט כל השטח מקוסטה-ריקה ועד למקסיקו ובכנסיית אנטיגואה גואטמלה לה מרסד. בהמשך היום תבקרו בחוות גידול קפה, בה תוכלו ללמוד על גידול וייצור הקפה, שתילת השיח, דרך קטיף, ייבוש, קליה, מיון ועד לכוס הקפה המוכנה לשתייה.אחר הצהריים תסעו לשמורת הר פאקיה (Pacaya National Park). זהו הר געש פעיל שגובהו 2,700 מטר ומסביבו תופעות וולקניות וצמחיה מיוחדת. תצעדו בשבילי השמורה ותוכלו ללמוד על תופעת הוולקניזם בגואטמלה.

לינה: אנטיגואה.

יום 6: קיריגואה - ליוויגסטון

אחרי ארוחת הבוקר תצאו בנסיעה לאתר הארכאולוגי המרתק קיריגואה, גם הוא אתר מורשת עולמי של אונסק”ו, הידוע באסטלות הענקיות שלו, שהם עמודי אבן ענקיים שנחצבו מגוש סלע אחד ועוצבו כפסלים וכתובות. גובהה של האסטלה הגדולה ביותר הוא כ- 10 מטר ומשקלה 60 טון!!! תמשיכו לעיירה פוארטו בריוס, ממנה תשוטו על ריו דולסה – “הנהר המתוק” לליווינגסטון על שפת הים הקריבי, בה חיים צאצאי עבדים אפרו-קאריביים המשתייכים לקבוצת גאריפונה.

לינה: ליווינגסטון

יום 7: ריו דולסה - פלורס

הבוקר תסיירו בסמטאותיה של ליווינגסטון ותראו את השווקים, מבני הציבור ובתי התושבים החיים באזור מבודד ופסטורלי זה, הניתן לגישה רק בדרך המים. תשוטו חזרה ותמשיכו בנסיעה לאגם פטאן-איצ’ה, בליבו, במעין אי, נמצאת “עיר הפרחים” פלורס. זו עיירה קטנה עם אווירה נעימה ואנשים נחמדים, ובה מסעדות מעוצבות ומקומות נעימים על גדת האגם.

לינה: אזור אגם פטאן-איצ’ה.

 יום 8: טיקאל  

עוד שיא בטיול בגואטמלה! בבוקר תנסעו כשעה וחצי לאתר העתיקות טיקאל הנחשב לפאר היצירה של בני המאיה בשיא פריחתם לפני למעלה מ-1,500 שנה. בלב  יערות הגשם ניצב אתר זה – מהסמלים הבולטים של תרבות המאיה ואתר העתיקות החשוב ביותר של גואטמלה ומהחשובים באמריקה התיכונה. במקום נמצאים שלל מבנים סביב חמש פירמידות ענק, המתנשאות מעל לחופת צמרות עצי היער. הפירמידות מהוות עדות אילמת לפולחנים ולטקסים בהם הוקרבו קורבנות אדם רבים. האזור כולו שוקק חיי בר, כשתוכים צורחים מעל, וקופים ושלל חיות נחבאים בינות העצים. אם יתיר זמנכם, תבקרו במוזיאון סיבנוס מורלי, בו תוכלו לראות את המיטב במימצאים מטיקאל. במהלך הטיול תאכלו ארוחת צהריים. בתום יום מרתק זה, תחזרו למלון.

לינה: אזור אגם פטאן-איצ’ה.

יום 9: סייבל - קובאן

היום תמשיכו לחשוף את צפונות תרבות המאיה בנסיעה לאתר המאיה סייבל הקבור ברובו בג’ונגל, אליו תשוטו על נהר הפסיון מהעיירה סייקצ’ה. ממלכת סייבל, שהייתה וסאלית של טיקאל, זכתה לעצמאות במאה השמינית והותירה אחריה עיר עצומה שמרביתה מכוסה בעצי הסייבה האדירים שלא משאירים איש אדיש לעצמתם. גם כאן העיקר הן אבני האסטלות המגולפות בסיפורי מלכים ואלים. מכאן תמשיכו אל קובאן, עיר מרכזית המשמשת בירה של מחוז אלטה ורהפאז.

לינה: קובאן.

יום 10: מערות לנקין - סמוק צ'מפיי

היום תצאו ליום טיול בטבע מרהיב. תתחילו בביקור בשמורת הטבע סמוק צ’מפיי, בה הרים גבהים וירוקים וביניהם ואדי שבו זורם נהר. הנהר הזורם נכנס לתוך מערה טבעית מתחת לסלעים. בהמשך, טראסות של בריכות בגווני טורקיז שונים, שנמזגות זו לזו במפלונים קטנים, וכל זאת בנוף צמחייה טרופית עבותה – ללא ספק מהנופים היפים במרכז אמריקה!  לא לשכוח להביא בגד ים! תבקרו גם במערת הנטיפים (או מערת העטלפים) היפה לנקין.

לינה: קובאן.

יום 11: שמורת הטבע ביוטופו דל קצאל

היום תמשיכו את סיורכם בטבע העשיר של גואטמלה. תסעו לשמורת ביוטופו דה-קאצאל (Biotopo de Quetzal), שמורת יער עננים, בה אפשר לצפות בקופים, בציפורים ואולי גם בציפור הקצאל הזוהר, ציפור מרהיבה בצבעי ירוק זרחני, אדום ולבן, עם נוצות זנב ארוכות ארוכות, שעל שמה המטבע המקומי והיא הסמל הלאומי של גואטמלה. השמורה היפיפיה מלאה בסוגי צמחייה שונים, עצים עם פטריות גדולות, בע”ח רבים וחרקים.

אחה”צ תסעו חזרה לגואטמלה סיטי.

לינה: גואטמלה סיטי.

יום  12: טיסה מגואטמלה סיטי

העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה או ליעד הבא.

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

כלול

 • לינה בבתי מלון ברמת 4 כוכבים, כולל ארוחת בוקר (בקובאן הטוב בנמצא).
 • שייט באגם אטיטלן.
 • שייט בנהר דולסה.
 • רכב ממוזג צמוד בהתאם לתוכנית הטיול.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית וכניסות לכל האתרים והשמורות שבתכנית.

המחיר אינו כולל:

 • טיסות בין לאומיות.
 • טיפים לנותני השירות.
 • ארוחות נוספות.
 • הוצאות אישיות.
 • כל מה שלא כתוב מפורשות ככלול במחיר.
 • * המחיר הסופי יקבע בהתאם לעונה, רמת המלונות ושינויים נוספים.

   

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי (כאשר יש 2 מטיילים) מחיר לאדם בחדר זוגי (כאשר יש 4 מטיילים) מחיר לאדם בחדר זוגי (כאשר יש 6 מטיילים
$3,240 $2,400 $2,040
* המחירים אינם כוללים טיסות. את הטיסות ניתן להזמין אצלנו

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך