בטיול פרטי

טיול פרטי לגיאנה, סורינאם וגיאנה הצרפתית

אנחנו מציעים טיול פרטי לשלוש הגיאנות המורכבות מסורינאם- "גיאנה ההולנדית", גיאנה- "גיאנה  הבריטית" וגיאנה הצרפתית. התייר הישראלי טרם גילה את שלושת היעדים הללו וחבל כי מדינות אלה טומנות בחובן שמורות טבע עשירות, ג'ונגלים עבותים, כפרים מבודדים, היסטוריה מעניינת ומגוון תרבותי עשיר. הטיול הזה מעניק אפשרות להציץ ליעדים יפיפים ושאינם מתוירים לעייפה, להיחשף למקומיים השונים והמיוחדים וליהנות מטבע עוצמתי וראשוני.גיאנה (Guyana) היא המדינה היחידה הדוברת אנגלית באמריקה הלטינית. גיאנה היתה מושבה בריטית וקיבלה את עצמאותה מבריטניה בשנת 1966. משמעות שמה הוא "ארץ מים רבים" ואכן בגיאנה שוכנים מפלי קאיטור המרשימים הנמצאים בלב אחד מיערות הגשם הגדולים בעולם. בגיאנה נבקר גם בסוואנה של רפוניני שהיא ביתם של יותר מ-9,000 מיני חיות, כולל מינים רבים נמצאים בסכנת הכחדה.סורינאם, היא גיאנה ההולנדית, הממוקמת בצפון-מזרח דרום אמריקה, מכונה גם "הלב הפועם של האמזונס". היא השתחררה מכבלי הקולוניאליזם ההולנדי רק ב-1975 ועל כן השפעות הקולוניאליזם ההולנדי עדיין תקפות גם היום. הולנדית היא השפה הרשמית, אולם ברחובות הבירה פרמריבו אפשר לשמוע מגוון שפות: מסרנן טונגו ועד הינדי. בנוסף, יש בה שמורות טבע עשירות, היסטוריה יהודית, ארכיטקטורה מיוחדת ומגוון תרבויות מרתק.גיאנה הצרפתית (Guyane française) שוכנת לחוף הים הקריבי, בין סורינאם לברזיל. זוהי למעשה טריטוריה של צרפת עד היום וכתוצאה מכך האווירה הצרפתית מורגשת בה ברחובות: התושבים דוברים צרפתית והמטבע המקומי הוא האירו. גיאנה הצרפתית מוכרת בעיקר בגלל "אי השדים" בוא נבקר. זהו האי שבמשך שנים רבות הוגלו אליו אסירי צרפת. האסיר המוכר לנו הוא הקצין היהודי אלפרד דרייפוס שהוגלה לשם. האי פורסם גם בזכות הספר "פרפר" של אנרי שרייר.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  משיאי הטיול

  • מפל קאיטור העצום והמרשים
  • אי השדים בגיאנה הצרפתית, אליו הוגלו אסירים צרפתיים בעבר
  • הערים הקולוניאליות היפות ג’ורג’טאון ופאראמאריבו
  • בית הכנסת היהודי בסורינאם
  • מרכז החלל מהמשוכללים בעולם בגיאנה הצרפתית

  מסלול הטיול

  יום 1: הגעה והתמקמות

  הגעה לנמל התעופה הבינלאומי צ’די ג’אגאן של גיאנה. שם ניפגש עם המדריך המקומי שייקח אותנו בהסעה פרטית לעיר הבירה ג’ורג’טאון.

  לינה: מלון פגסוס, ג’ורג’טאון

  יום 2: עיר הבירה ג'ורג'טאון

  היום לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור פרטי בעיר ג’ורג’טאון, בו נוכל להתפעל מהארכיטקטורה עוצרת הנשימה מהמאות הקודמות. נבקר בגנים הבוטניים, בשוק המקומי, באומנה יאמה ובאתרי מורשת נוספים שיחרטו בליבכם עוד זמן רב. לאחר הסיור בעיר, נחזור למלון למנוחה והתרגעות או שיהיה לנו זמן חופשי לשוטט בעיר בגפינו.

  לינה: מלון פגסוס, ג’ורג’טאון

  יום 3: מפלי קאיטור

   

   

  היום נטייל למפלי קאיטור כחלק מקבוצה. בשעה 10:30 ניסע לשדה התעופה אוגל ונעלה על טיסה של כ-50 דקות למפלי קאיטור. מפלי קאיטור בנהר פוטארו הם אחד המחזות המרהיבים שקיימים על פני הגלובוס שלנו. הנהר נופל במכה אחת מגובה של 226 מטר (בקירוב כגובה המגדל הגבוה בארץ, מגדל אביב ברמת גן) ואחר עוד מספר מפלים. המחזה הוא בלתי נתפס. האזור כולו נקרא פארק לאומי קאיטור. נשהה שם כשעתיים ולאחר מכן נטוס בחזרה לעיר ג’ורג’טאון למנוחה במלון פגסוס או זמן חופשי.

  היציאה למפלים תלויה במינימום של 12 משתתפים.

  לינה: מלון פגסוס, ג’ורג’טאון

  יום 4: גיאנה - סורינאם

   

  מוקדם בבוקר נעזוב את המלון בג’ורג’טאון ונצא לכיוון סורינאם. ההסעה תיקח אותנו לגבול בין גיאנה לסורינאם, שם נעלה על מעבורת. המעבורת תחצה את נהר Corantijne וכעבור שעה נגיע לגבול הסורינאמי הנקרא מולסון קריק. משם ניסע באוטובוס לעיר פאראמאריבו.

  לינה: מלון Torarica בעיר פאראמאריבו

  יום 5: סיור בעיר פאראמאריבו

   

   

  היום נצא, לאחר ארוחת הבוקר לסיור פרטי בעיר היפה פאראמאריבו, עם המבנים ההיסטוריים בעלי הארכיטקטורה הייחודית. זו העיר הגדולה ביותר בעולם הבנויה מעץ והיא גם אתר מורשת עולמי של ארגון אונסקו. נבקר במוקדי עניין כמו כיכר העצמאות, גן הדקלים והשוק המארוני (Maroon Market). בתום הסיור, ניסע לרציף לאונסברג, משם יצא סיור למטעי קפה. נבקר במטעי הקפה פרדריקס דורפ. ניתן לצאת להליכה קצרה באזור או פשוט לנוח וליהנות מהנופים היפיפים  וכמובן לנסות לאתר דולפינים במים! בערב, חזרה למלון בהסעה פרטית.

  לינה: מלון Torarica בעיר פאראמאריבו

  יום 6: ג'ודנסוואנה - Berg en Dal

   

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול פרטי לבקר בג’ודנסוואנה, שם נראה את מה שנשאר מבית הכנסת ומבית הקברות היהודי והמדריך יספר לנו על ההיסטוריה היהודית של המקום. כמו כן נבקר גם במעיינות המרפא של ג’ודנסוואנה. לאחר הסיור המודרך, ניסע לשמורת הטבע Berg en Dal בה נוכל ליהנות מיופיו של יער הגשם ומהמטעים הותיקים. יהיה לנו פנאי לחקור את התרבות המקומית באמצעות פעילויות שונות כמו למשל צעידה בג’ונגל. נישאר ללינת לילה ברזורט Berg en Dal

  יום 7: Berg&Dal – Danpaati

  היום נהנה מיום גדוש בפעילויות מעניינות. בבוקר נצא מהריזורט וניסע לכיוון לודג’ נהר דאנפאטי. נבקר בכפר מארוני ונתרשם מהתרבות המארונית ומהחקלאות המארונית. בערב, נצא לשיט עם מדריך על נהר דאנפאטי ונראה תמסחים ותנינים.

  לינה: Danpaati river lodge

  יום 8: דאנפאטי - התרבות המארונית

  היום נתוודע לתרבות המארונית הייחודית, ליר גשם אמאזוני, לאשדים סוערים על הנהר, לחי והצומח הייחודיים של האזור ולאי אידאלי. בערב, נראה מופע פולקלור עם שירים וריקודים מסורתיים של התרבות המארונית.

  לינה: Danpaati river lodge

  יום 9: דאנפאטי - פאראמאריבו

  בבוקר נצא לכיוון העיר פאראמאריבו באוטובוס. בהגיענו לפאראמאריבו נתמקם במלון ויהיה לנו ערב חופשי.

  לינה: Hotel Torarica

  יום 10: פארק פרפרים - גנים בוטניים - קדרות

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון פארק הפרפרים, שם יחכה לנו עולם שלם של יופי וקסם. נוכל למצוא כאן זנים שונים של פרפרים יפיפיים וללמוד על חייהם של הפרפרים. לאחר מכן, נבקר בגנים הבוטניים ונתוודע למגוון של עשבי תיבול מקומיים ולאחר מכן נבקר במרכז כדרות מקומי, שם נוכל להתפעל מעבודות הקדרות המקומיות של בני שבט האמרינדי.

  לינה: Hotel Torarica

  יום 11: שמורת הטבע פפרפוט

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת פפרפוט שהיא למעשה יער גשם טרופי שם נוכל לפגוש פרפרים, קופים, עצלנים וזוחלים ועוד. נראה גם עצי קפה. המסלול מוביל לכפר היסטורי ובו מטעי קפה, שם נלמד על ההיסטוריה של המקום ועל תעשיית הקפה. נבקר גם במטע קפה Mariënburg.

  לינה: Hotel Torarica

  יום 12: סורינאם - גינאה הצרפתית

   

  בבוקר ניסע לאלבינה, עיר הגבול בין סורינאם לגיאנה הצרפתית. נחצה את נהר Marowine בקאנו לגיאנה הצרפתית. נגיע לעיר St. Laurent שם נבקר במחנה מעבר העונה לשם St. Laurent du Maroni. משם ניסע למלון ב-Kourou.

  לינה: מלון Des Roche

  יום 13: אי השדים (Devils Island)

   

  יום סיור מלא באי השדים ( Îles du Salut) אליו נגיע בסירת קטמרן. מושבת העונשין ב- Cayenne הידועה גם בשם אי השדים. אי זה, ששימש כחלק ממושבת עונשין צרפתית אשר שכנה באיים עד לשנת 1946, מוכר בעיקר בשל הכלא המבודד שבו. הוא נפתח לראשונה על ידי הקיסר נפוליאון השלישי, והפך לאחד מבתי הכלא המפורסמים בהיסטוריה. אי השדים, כחלק מאיי הישועה, שימש את צרפת משנת 1852 ועד לשנת 1946, והכיל מגוון אסירים, החל מאסירים פוליטיים וכלה בגנבים ורוצחים. למעלה מ־80,000 אסירים נשלחו למקום שהתאפיין בתנאי מחיה קשים ושרץ מחלות. לבד מהאפשרות להשתמש בספינות, הדרך היחידה להימלט מהכלא הייתה דרך ג’ונגל בלתי עביר כמעט, ולכן רק מעטים הצליחו להימלט. הזוועות והתנאים הקשים בהם הוחזקו האסירים במקום הגיעו לתודעת הציבור בשנת 1895 עם פרסום מאסרו של אלפרד דרייפוס אשר נשלח למאסר באי השדים. בשנת 1938 הפסיקה צרפת לשלוח אסירים למקום, ובשנת 1946 נסגר הכלא באופן סופי. רוב האסירים נשלחו חזרה לצרפת, אך חלקם העדיפו להישאר בגיאנה הצרפתית. מספר סרטים וספרים נכתבו על אי השדים. המפורסם שבהם הוא הספר פרפר, מאת אנרי שרייר, אסיר לשעבר באי השדים, המספר על החיים וניסיונות הבריחה שלו מהמקום. בשנת 1973 צולם גם סרט בשם זה בכיכובם של סטיב מקווין ודסטין הופמן.

  לינה: מלון Des Roche

  יום 14: העיר Cayenne

   

  היום נבקר במרכז החלל ובמוזיאון החלל הממוקמים ב- Kourou. מרכז החלל פרוס על פני 700 קמ”ר, הוא מודרני ומשוכלל ונחשב לאחד ממרכזי החלל הטובים בעולם. הוא נוסד בשנת 1964 על ידי סוכנות החלל הצרפתית. לאחר הביקור במרכז החלל ניסע לעיר קאיין, שם נבקר בכל מוקדי העניין ובאתרי המורשת, נתרשם מסגנונות הארכיטקטורה היפה והייחודית.

  לינה: מלון Montabo

  יום 15: עזיבה וסיום

  היום יסתיים הטיול ונעזוב את גיאנה הצרפתית. אפשר לבלות לילה נוסף בסורינאם ולקחת משם טיסה למיאמי ארה”ב או לאמסטרדם או לקחת טיסה מגיאנה הצרפתית לפריז ומשם לישראל.

  כלול

  • סיורים והעברות ברכב פרטי או באוטובוס תיירים
  • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
  • ארוחות כפי שצוינו בתוכנית
  • טיסות פנים לפי התכנית
  • כנסיות לאתרים

  מחירים

  מחיר משוער לנוסע בחדר זוגי (לפי 2 נוסעים)מחיר משוער לנוסע בחדר זוגי (לפי 4 נוסעים)מחיר משוער לנוסע בחדר זוגי (לפי 6 נוסעים)
  $4,150$3,800$3,650

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך