בטיול פרטי

טיול פרטי לדרום אפריקה

טיול פרטי מקיף לדרום אפריקה בהתאמה אישית, כולל נתיב היין בקייפטאון, מפלי ויקטוריה, שיט על הזמבזי, שמורת צ'ובה בבוטסואנה, פארק קרוגר, יוהנסבורג ועוד

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • קייפטאון והר השולחן
 • כף התקווה הטובה: שמורת הפינגווינים, שיט לאי אריות הים
 • המוזיאון הימי במוסל ביי
 • אודסהורן – חוות יענים, מערת קנגו
 • שיט על נהר הזמבזי
 • ביקור בפארק לאומי קרוגר
 • אתרי דרך הפנורמה
 • מפלי ויקטוריה
 • שמורת צ’ובה

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב- קייפטאון

נטוס ליוהנסבורג וממנה בטיסת המשך לקייפטאון. עם ההגעה העברה למלון בעיר.

 יום 2: קייפטאון - נתיב היין

לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור משולב ברכב וברגל באתריה המרכזיים של קייפטאון הנחשבת לעיר היפה ביותר בדרום אפריקה. נעלה ברכבל לפסגת הר השולחן, סימלה של העיר, ונערוך תצפית פנורמית על העיר ממעוף הציפור (מותנה בתנאי מזג האויר). בהמשך ניסע לראות את האצטדיון שנבנה בקייפטאון לרגל אירוח תחרות המונדיאל ונמשיך לביקור מרתק ברובע המלאי הציורי Bo Kaap, בית הכנסת העתיק, האוניברסיטה, בית הנשיא, בניין הפרלמנט ואתרים נוספים ככל שיותיר הזמן. בשעות אחר הצהרים נצא ל”ארץ היין”  אזור העשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות שהוקמו על ידי המתיישבים ההולנדים. נסייר בעיירות סטלנבוש ופרנשהוק ונבקר באחד היקבים בהם נטעם ונלמד על שיטות הפקת היין. בערב נשוב לקייפטאון.

 

יום 3: קייפטאון - כף התקוה הטובה

ניסע דרומה לאורך חצי האי לכיוון כף התקוה הטובה. נעבור דרך שכונות היוקרה קליפטון, קמפס ביי והאוט ביי הממוקמות על חוף הים הציורי ונעצור בדרכנו לשייט מרתק בספינה לאי כלבי הים כדי לצפות מקרוב ביונקים ימיים מרשימים אלה. נמשיך לשמורת כף התקוה הטובה ונעבור בדרכנו דרך פסגת צ’פמן – אחת הדרכים הנופיות היפות ביותר בדרום אפריקה. נסייר בשמורה, נלמד על הצומח הייחודי שלה ונעפיל ברכבל אל “נקודת הכף”  ממנה נצפה אל הגלים הנשברים על צוקי הסלע הענקיים היורדים בתלילות לאוקיינוס. בתום בקורנו ניסע לשמורת הפינגווינים אשר בחוף בולדרס  ונוכל לצפות מקרוב על עופות מעניינים אלה. בשעות אחר הצהרים נשוב לקייפטאון ונבקר בגני קריסטנבוש – הגנים הבוטניים המפורסמים ביותר בדרום אפריקה המאכלסים אלפי מינים של עצים וצמחים. בערב נצא לבילוי ברציף הנמל על שם ויקטוריה ואלפרד שהוא אחד מאתרי הבילוי הגדולים ביותר בדרום אפריקה ומכיל מרינה ציורית, עשרות מסעדות, חנויות ומרכזי קניות מפוארים.

לינה: קייפטאון.

 

יום 4: קייפטאון- מפרץ הצדפות- אודסהורן

נצא מזרחה לעבר “נתיב הגנים” אחד האזורים היפים והמענינים בדרום אפריקה. נעבור ונצפה על מפרץ הצדפות ש”התגלה” ע”י הספן הידוע ברתולומיאו דיאז בשנת 1488. מכאן נמשיך צפונה דרך מעבר רובינסון עד הגיענו לעיירה אודסהורן  הידועה גם בכינוי “ירושלים של דרום אפריקה” בזכות קהילה יהודית גדולה שחייתה כאן בעבר. נסייר באחת מחוות היענים שהקנו למקום את פרסומו ונלמד על אורחות חייו המעניינות של “העוף שאינו עף”. המעוניינים יוכלו אף להתנסות ברכיבה על יען!

לינה: אודסהורן

 

יום 5: מערת קנגו - ההרים השחורים

יום מיוחד לפנינו. נצא לביקור מרתק במערת הנטיפים קנגו. זוהי מערה ענקית שהתגלת בלב הרי הגיר המהווים את האזור החצי מדברי של דרום אפריקה. נסייר באולמות המערה המשתרעים לאורך של יותר מקילומטר ומציגים מגוון מרהיב של נטיפים וזקיפים בגדלים וצורות שונים. מכאן נצא אל לב הרי סוורטברג (ההרים השחורים) המהוים את האזור החצי מדברי הקרוי “קארו הקטן”. במהלך טיולנו נחצה את ההרים שגובהם הממוצע 2,000 מטר במספר מעברי הרים כשאנו נעים ברכבי שטח קטנים שיאפשרו לנו עבירות ותצפיות מרהיבות. אזור זה ייחודי במבנה הגיאולוגי שלו ובחי והצומח המיוחדים שבו ונכלל ברשימת “אתרי שימור עולמי” של אונסק”ו . לעת ערב נשוב לאודסהורן.

יום 6: נייזנה - ציציקמה - פורט אליזבט

ניסע דרומה ומזרחה על דרך הגנים ונחלוף על פני מפרצים ציוריים לאורך האוקינוס ההודי. נגיע לעיירה נייזנה ממנה נפליג במעבורת לשמורת הטבע Featherbed בה ננוע ברכבי שטח מיוחדים שיאפשרו לנו תצפיות מרהיבות על הסביבה. נסעד את ליבנו במסעדה בלב השמורה ונמשיך לשמורה נוספת – ציציקמה העשירה בצמחיה. נצעד בשביל מסודר עד הגיענו לנהר הסערות אותו נחצה על גשר תלוי ציורי המתוח לרוחבו. עם תום ביקורנו ניסע ללינה בעיר פורט אליזבט שבקצה המערבי של דרך הגנים.

 

יום 7: טיסה ליוהנסבורג - סיור בעיר

הבוקר ניסע לשדה התעופה המקומי ונטוס ליוהנסבורג, העיר הגדולה ביותר בדרום אפריקה והלב הכלכלי שלה. נסייר ברובע השחורים סווטו שהוא סמל המאבק באפרטהייד, נסייר במוזיאון המקומי וכן נראה את הפרברים הצפוניים היוקרתיים, מתחם השוק האפריקאי ואיצטדיון Soccer City.

 

יום 8: יוהנסבורג- מפומלנגה- קניון בלייד

נצא בנסיעה מזרחה לחבל מפומלנגה העשיר במראות ותופעות טבע יחודיות. נחצה את מעבר לונג טום ונגיע ל”נתיב דרך הפנורמה” שיפגיש אותנו עם מיטב הנופים ופלאי הטבע. נערוך תצפית באתר “חלון האלוהים”, קניון הנהר בלייד שהוא השלישי בגודלו בעולם, שלשת הרונדבלים (“הביתנים”), “חורי המזל של בורק”. לינה באזור.

 

יום 9: שמורת קרוגר

הגענו לאחד משיאי הטיול! היום נערוך ספארי מרתק בשמורת קרוגר, אחת משמורות הטבע הגדולות והידועות בעולם. פארק עצום זה ששטחו 20,000 קמ”ר (כשטחה של מדינת ישראל…) מכיל מגוון עצום של בעלי חיים, יונקים, עופות וזוחלים. ננוע ברכב ספארי מיוחד ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות אריות, ברדלסים וצבועים לצד אוכלי עשב  ובהם פילים, ג’ירפות, זברות, אנטילופות וקופים.  לינה באזור.

 

יום 10: מפומלנגה

נמשיך לסייר בחבל מפומלנגה המרתק. נבקר בעיירת הכורים המשוחזרת Pilgrims Rest ונלמד כיצד חיו באזור זה המתיישבים הלבנים הראשונים לפני יותר ממאה שנה. נמשיך לתצפיות על מפלי ליסבון וברלין ונהנה מתצפיות נוף מרהיבות. לינה באזור.

 

יום 11: נסיעה ליוהנסבורג- פרטוריה

ניסע ליוהנסבורג ונמשיך לפרטוריה , הבירה המינהלית של דרום אפריקה. נראה את בית האופרה, מבני הציבור הקולוניאלים, בניני הממשל והגנים המרהיבים שמסביבם ונסייר במיתחם אנדרטת החלוצים המרשים הממוקם על גבעה הצופה על העיר. בתום ביקורנו נשוב ליוהנסבורג ללינה.

 

יום 12: טיסה למפלי ויקטוריה - שייט על הזמבזי - ארוחת ערב במסעדת בומה

הגענו לשיאו של הטיול. נטוס למפלי ויקטוריה, “אתר שימור עולמי” של אונסק”ן ואחד מפלאי הטבע המרשימים בעולם. המפלים נמצאים על ערוצו של נהר הזמבזי השוצף בגבולן של מדינות זימבבואה וזמביה. לאחר הנחיתה נצא לשייט מהנה על נהר הזמבזי, אחד הנהרות הגדולים באפריקה ונהנה מכיבוד קל על הספינה על רקע נופי השקיעה הציוריים לאורך גדת הנהר. ניסע למלוננו ובערב נצא לבילוי במסעדת בומה המפורסמת שתעניק לנו חוויה של טעמים, ריחות, קולות ומראות מהמיטב של אפריקה יחד עם מאכלים מקומיים מהמטבח של זימבבואה. ארוחת הערב תלווה במופע רקדנים בלבוש מסורתי לצלילי מוזיקה  מקומית מסורתית. בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו באזור מפלי ויקטוריה.

 

יום 13: שמורת צ'ובה בבוטסואנה

יום מיוחד ומרגש נוסף בטיולנו. הבוקר נחצה את הגבול מזימבבואה לבוטסואנה ונערוך ספארי מרתק ברכב ובשייט בשמורת צ’ובה הנחשבת בין היפות והעשירות שבשמורות בוטסואנה וידועה בעיקר בזכות המספר העצום של פילים החיים בה, לא פחות מ- 25,000 פרטים. ננוע ברכבי ספארי המאפשרים צפייה וצילום ונהנה ממפגש עם מגוון עשיר של בעלי חיים ובהם טורפים, אוכלי עשב ובעלי כנף. בהמשך היום נערוך גם שייט על נהר הצ’ובה הזורם בשמורה ונוכל לעקוב מקרוב אחר בעלי החיים הימיים וחיות הבאות לרוות את צימאונן במי הנהר. אכן חוויה ייחודית! בתום יום מיוחד, נשוב בחזרה למלוננו בזימבבואה.

 

יום 14: מפלי ויקטוריה- טיסה ליוהנסבורג- טיסת המשך לתל אביב

הגענו אל ה”קצפת” של הטיול !! לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה לשמורת מפלי ויקטוריה. נערוך סיור רגלי בשמורה ונעצור בנקודות תצפית רבות על המפלים השופעים ביותר בעולם! בתקופות שיא, “נופלים” במפלים כ- 10,000 מ”ק מים בשנייה. עוצמת המים הצונחים כאן לעומק 100 מטר בערוצו של נהר הזמבזי יוצרת רעש אדיר ונתז טיפות  המתרומם לגובה מאות מטרים הנשמעים ונראים למרחוק.  לא בכדי נקראים המפלים על ידי בני המקום מוסי או טוניה – “העשן הרועם”. נתרשם ונתפעם מיופיו ועוצמתו של הטבע ונשוב למלוננו להתארגנות אחרונה. בדרכנו לשדה התעופה נעצור בשוק עבודות היד המקומי כדי להצטייד במזכרות אחרונות ובשעות הצהרים נמריא ליוהנסבורג. נחליף מטוס ונמשיך לתל אביב.

כלול

 • טיסות בין לאומיות וטיסות פנים לפי התכנית
 • מלונות ברמת 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר
 • רכב המתאים לגודל הקבוצה
 • כניסות לאתרים ולשמורות שבתוכנית
 • שייט לפי התוכנית
 • מדריך / נהג מקומי דובר אנגלית

לא כלול

 • ויזות לזימבבואה ובוטסואנה (כ- $100 לאדם)
 • ביטוחים למיניהם
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • שתיה קלה בארוחות

 

מתעניינים בטיולים נוספים? עולם נסתר מציעה טיולים גאוגרפים וטיולי קבוצות לדרום אפריקה.

לטיולים פרטיים נוספים לאפריקה, כולל טנזניה, לחצו כאן

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך