בטיול פרטי

טיול פרטי לווייטנאם

החלק הנידח של אסיה, שהיה קרוי "הודו-סין הצרפתית", היה שכוח במשך שנים רבות בעודו מתמודד עם הלחימה בצרפתים, ביפנים, בסינים ובאמריקנים, ולבסוף גם במלחמות אזרחים אכזריות וקטלניות ובמשטרים קומוניסטיים מדכאים. בעשרים השנים האחרונות נפתחו השערים, והיום, כשהשערים פתוחים ונוצרה כבר תשתית תיירותית מפנקת, מי שרוצה לראות את ויאטנם של פעם לפני שתשתנה לעד, זה הזמן הטוב ביותר להגיע אליה. הטיול לויאטנם יערוך לכם היכרות קרובה ומעניינת עם מדינה יפיפייה, תושבים חייכניים, מגוון צבעים וריחות, ערים מקסימות ומלאות חיים, מקדשים מרשימים, מטבח משובח ואתרי טבע מרהיבים ביופיים.  

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

  • נופי ההרים המזדקרים ממי הים במפרץ האלונג – משבעת פלאי עולם של הטבע
  • השוק הצבעוני ביותר בעיירה באק-הא
  • העיר סאפה ונופי טראסות האורז של בני המיעוטים
  • האנוי, העיר התוססת תמיד זה אלף שנים
  • הוי-אן עיר החייטים והארכיטקטורה היפה

מסלול הטיול

יום 1: הגעה להאנוי

הגעה להאנוי והעברה לבית מלון.

לינה: האנוי

יום 2: טאם-קוק ופגודת הבושם / האנוי / רכבת לסאפה

בוקר טוב וייטנאם! יום נופי יפהפה מצפה לכם היום. לאחר ארוחת בוקר במלונכם, תצאו לנסיעה דרומה לעבר אזור טאם-קוק, המוכר בשם “הא-לונג-ביי ביבשה”. נחל קטן מתפתל בין שדות אורז והרים חדים ותלולים, ועובר בדרכו בשלוש מנהרות החצובות בהר.

את הבוציות בהן תשוטו מובילה שייטת החותרת בעזרת רגליה! מכאן תצאו להליכה קצרה למערת הבושם המשמשת כמקדש בודהיסטי מרשים, ממנו נשקף נוף קסום של סלעי הגיר היפים הפזורים בעמק כולו. תשובו להאנוי לנסיעת הלילה ברכבת לעבר לאו-קאי שבגבול סין. במהלך היום תוגש גם ארוחת צהריים במסעדה מקומית. ארוחות: בוקר+צהריים

לינה: ברכבת לילה צפונה

יום 3: שוק באק-הא

עם ההגעה ללאו-קאי בשעות הבוקר המוקדמות, תועברו לבית מלון סמוך לתחנת הרכבת להתרעננות וארוחת בוקר.

מכאן מצפה לכם נסיעה נופית יפה של כשעתיים שתביא אותכם לעיירה באק-הא – ייצרנית מובילה של יינות אורז, קסאבה וליקר תירס.

כל יום ראשון מתקיים שוק אזורי ססגוני ומדהים, ובעיקר בולטים בלבושם הצבעוני והפרחוני אנשי ונשות שבט המונג  החיים בסביבת העיר, ואנשי שבטי מיעוטים נוספים, המגיעים לשוק לקנות, למכור ולהתרועע. יש לדאוג לטעינת המצלמות כדי שתצליחו להנציח את כל היופי הזה.

מהשוק תצאו לטיול קצר לטירת הואנג ין-צ’או, המדגימה את התרבות הפיאודלית שהייתה במקום תחת הצרפתים.

משם תשובו מזרחה, כשבדרככם תעצרו לשייט יפה על נהר צ’אי, עליו נאמר שפיות שירדו מהשמיים העדיפו להישאר בו מלשוב לשמיים. בסיום השייט תיסעו לעיר סאפה, בנוף טראסות אורז בהן עובדים אנשי המיעוטים בתלבושותיהם המיוחדות. עם ערב תגיעו לסאפה, בה תלונו.

לינה: סאפא

יום 4 - טיול באזור ספא

את היום תבלו בעיירה היפה סאפה והאזור. אחרי ארוחת בוקר תצאו לסיור רגלי מרתק לכיוון הכפר קאט-קאט, בנופים חקלאיים מרהיבים של כפרי האזור. ההליכה לכפר בירידה לעמק, כשההר הגבוה פאנש’יפן ניצב מעלכם.

הכפר קאט-קאט שייך לבני השבט ה’מונג השחורים, בכפרם נמצאות גינות של שיח האינדיגו ממנו מפיקים את צבע בגדיהם. בכפר תוכלו לראות את בתיהם, שדותיהם, וכמובן את האנשים היפים של השבט. בקצה הכפר ישנו מפל יפה, ולצידו תוכלו לחזות במופע מוזיקלי של שירה וריקודי השבטים השונים הדרים בנפת סאפה.

המשך הסיור בכפר יפגיש אותכם עם שלל מרכולתם ומאכליהם של המונג השחורים. בסיום הביקור בכפר תשובו למלונכם לזמן חפשי של מנוחה, היכרות עם העיירה ושווקיה או טיול רגלי בסביבה.

לינה: סאפה

יום 5: טיול רגלי סביב סאפה / האנוי

אחרי ארוחת הבוקר תצאו לסיור רגלי יפה (הליכה קלה בירידה או במישור) בנופים חקלאיים ואנושיים יפים. לאורך הדרך תוכלו לראות נופי טראסות אורז מרהיבות שנראים כמו גלויה!

תראו גם תמונות אותנטיות מחיי היום-יום של תושבי האזור בעבודתם, ושל הילדים ההולכים לבית הספר או חוזרים ממנו.

בדרך תבקרו בכפר המיושב על ידי בני שבטים שונים ותתרשמו מסגנונות הלבוש השונים של כל מיעוט ומהצבעוניות המרשימה שלהם.

עוד תסעו לביקור במפל הכסף – סדרה של מפלים ברצף, ששמם ניתן להם בשל הקצף המקנה להם מראה כסוף. לקראת ערב תיפרדו מאזור המיעוטים המקסים שבצפון וייטנאם, ותשובו לתחנת הרכבת בלאו-קאי, לנסיעת לילה בחזרה להאנוי הבירה.

לינה: ברכבת לילה.

יום 6: האנוי / מפרץ הא-לונג

עם הגיעכם לתחנת הרכבת של האנוי, תיסעו למלון להתרעננות וארוחת בוקר. בהמשך היום אתם צפויים להגיע לאחד משיאי הטיול הרבים – השייט באחד מהאזורים הנופיים היפים בעולם.

לאחר התארגנות תצאו לנסיעה בת כשלוש שעות לעבר מפרץ הא-לונג. זהו מפרץ בים סין, בו צומחות מהים גבעות גירניות מחוסרות הסבר – כמעט אנכיות – המזדקרות לגובה רב.

בהגיעכם למזח תעלו על ספינה ואחרי קבלת פנים וארוחת צהרים, תצאו לשייט, במהלכו תראו כפרי דייגים הצפים במפרץ, תחתרו בקייאקים במפרץ, והכל תוך כדי שייט בנופים המדהימים של המפרץ.

לינה: ספינה בהאלונג ביי

יום 7: האלונג ביי

תתעוררו בתאיכם בספינה העוגנת בנוף הקסום של המפרץ. משכימי קום יוכלו ליהנות מהזריחה המדהימה במפרץ, ואחרי ארוחת בוקר תעברו לסירה קטנה יותר, לביקור בחוות דגים הגדלים במתקן רשת בים הרוגע.

תשוטו לאי הון-קו ותוכלו לשחות במי המפרץ, לחתור בקייקים או סתם ליהנות מהחוף היפה, לפני שתמשיכו לעבר מערת תיאן-קאן-סון, המסתתרת היטב בין הסלעים במפרץ.

במערה (או בחוף מבודד לידה) תזכו לארוחת בר-בי-קיו ייחודית. תשוטו בחזרה לספינה שלנו ושם תוכלו ליהנות מאחר הצהריים רגוע על הספינה.

לינה: ספינה בהאלונג ביי

יום 8: מפרץ הא-לונג / האנוי

תתעוררו בתאיכם בספינה העוגנת בנוף הקסום של המפרץ. אחרי קפה של בוקר, תמשיכו בשייט במפרץ, במהלכו תחלפו על פני מספר איים יפים וכפרי דייגים.

תבקרו במערת נטיפים, אחת מני רבות שישנן בגבעות הגיר, ותשובו לספינה להמשך השייט ולארוחת צהרים מפנקת, בטרם תיפרדו מהמפרץ הקסום ותצאו לדרככם חזרה למלונכם בהאנוי.

אחר הצהריים תצפו במופע בובות המים המאפיין את צפון וייטנאם

לינה: האנוי

יום 9: סיור בהאנוי

היום מצפה לכם יום סיור בעיר המרתקת האנוי. למשכימי הקום נמליץ על סיור רגלי עם הזריחה בעיר המתעוררת, לראות את ההכנות ליום החדש ואת המוני הווייטנאמים, בכל גיל, העוסקים בפעילויות ספורט של בוקר כגון טאי-צ’י, בדמינטון, כדורגל ועוד.

אחרי ארוחת הבוקר במלון תצאו לסיור בעיר הענק האנוי. במהלך היום תבקרו במוזילאום של הו צ’ימין, מייסד ומנהיג צפון וייטנאם ואבי האומה הוויאטנאמית המאוחדת.

תראו את הפגודה הקטנה שבנויה על עמוד אחד בלבד, תערכו סיור במוזאון המלחמה, תבקרו במקדש הספרות שהיה האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם, שנוסדה לפני אלף שנה.

תמשיכו בטיול בעיר העתיקה, בה תראו את הרחוב האוריינטלי הסואן למרגלות הארכיטקטורה הצרפתית המאפיינת את העיר. לקראת אחר הצהריים תגיעו ל”אגם החרב המושבת” סביבו תראו את המקומיים היוצאים לבלות ברחוב, ואת “מקדש הר הירקן” הקונפוציאני והדאואיסטי, הממוקם על “אי הירקן”, המחובר לגדת האגם בגשר “קרני שמש הבוקר”.

לקראת הערב נסיעה לשדה התעופה וטיסה לדונג הוי

לינה – דונג הוי

יום 10: דונג-הוי / הוא

בבוקר תצאו לפארק הלאומי פונג-נה, בו התגלו עשרות מערות נטיפים בלב הרי גיר מיוערים. תבקרו במערת פוננג-נה המקסימה, שנתנה לפארק את שמו, שטיול בה משלב שייט בנהר, הליכה בתוך מערת נטיפים גדולה ומרשימה, שייט בנהר תת קרקעי לתוככי המערה, וחזרה בדרך דומה. במהלך הסיור כלולה גם ארוחת צהריים.

אחרי הצהריים תבקרו במערה נוספת, אמנם ראיתם מערות נטיפים, אך היום אתם עומדים לבקר ב”מערת גן העדן” הראויה לשמה. המערה התגלתה רק לאחרונה, אורכה 31 קילומטר, והיא המערה היבשה הארוכה ביותר באסיה, הנראית ממש כמו ציור נוף יפה. הדרך למערה דורשת עלייה רגלית של כרבע שעה, אך התגמול הוא בהתאם.

לקראת הערב תצאו לנסיעה באחת מהדרכים הקרויות “דרך הו-צ’י-מין“, אל התחום המפורז שהפריד בין צפון ודרום וייטנאם במלחמה הגדולה, בדרככם לבירה הקיסרית הואה בה תלונו.

לינה: הואה

יום 11: הואה / הוי-אן

היום מצפה לכם ביקור היכרות עם הבירה הקיסרית של שושלת נגויאן, ונסיעה נופית יפה דרומה. בבוקר תצאו לשייט בוקר רגוע בנהר הבושם המפורסם, שיביא אותכם לפגודת טיאן-מו היפהפיה.

תבקרו בקבר הקיסר מין-מאנג ואז תמשיכו בנסיעה מחוץ לעיר, למצודה המלכותית ולאתרים אחרים באזור.

אחר הצהרים תעזבו את הואה ותצאו לנסיעה לאורך חופים ולגונות קסומות, דרך מקטע נופי בהר השיש, במעבר ההרים הגבוה בוייטנאם, בדרככם לעיר הגדולה והיפה דה-נאנג, ומשם עוד דרך קצרה לעיירה הוי-אן האהובה כל כך על תיירים.

לינה: הוי אן

יום 12: הוי-אן / כפר דייגים

היום תלמדו להכיר ולאהוב את העיירה המקסימה הוי-אן, שבשל עברה כעיירת נמל בתקופות קדומות, הפכה למקום קוסמופוליטי עם השפעה סינית חזקה. לאחר ארוחת בוקר תערכו נסיעה קצרה לעבר המזח, ממנו תשוטו בנהר תו-בון לכפר דייגים מקומיים, בו תוכלו לראות ולהתנסות בשלבים השונים של חיי הדייגים, מהכנת ציוד הדייג ועד הדייג עצמו.

רק ודאו שזוג עיניים מצויירות על הסירה – ערובה לשובה המוצלח מהשייט.

בצהריים תשובו להוי-אן, לסיור רגלי בעיר העתיקה. תבקרו בגשר היפני המקורה, בעיר העתיקה, באולם קבלת הפנים הסיני הבנוי עם שער גדול, גינה יפה עם צמחי נוי, אולם ראשי וחדר מזבח גדול לסגידה לאלים השונים של סין.

תשוטטו בין הגלריות הרבות והחייטים הרבים שעובדים ברחובות העיירה, וגם תוכלו להשביע את יצר הקניות… בערב נמליץ לכם להסתובב ברחובות העיר ובשוק האוכל הצבעוניים והומים.

לינה: הוי אן

יום 13: עתיקות מי-סון / קאן-תו

היום מצפה לכם עוד ביקור בנכס מורשת עולמי של אונסק”ו. אחרי ארוחת בוקר מוקדמת מאוד תצאו לכשעה נסיעה מחוץ להוי-אן, לראות את מכלול המקדשים של עיר המקדשים מי-סון, שהייתה במשך מאות שנים מרכז הפולחן ההינדואי של תרבות הצ’אם, ששלטה על מרבית וייטנאם עד המאה ה-19.

היום כמעט לא נותר זכר לעם זה, שהווייטנאמים השמידו בדרכם לכיבוש מרכז ודרום המדינה, אולם ביקור במי-סון יכול להראות את תפארת תרבותם, ובהזדמנות זו להציג את מה שקורה כשמטוסי קרב מפציצים בטעות אתר היסטורי.

האתר הממוקם בעמק שופע ופורח, מאופיין במגדלים הבנויים מלבנים אדומות בטכנולוגיה שלא פוענחה. רמת החשיבות האתר דומה לרמת החשיבות של מקומות כמו אנגקור בקמבודיה או איותאיה בתאילנד.

מאתר זה תועברו לעיר דה-נאנג, לשדה התעופה שבתקופת המלחמה היה העמוס בעולם, ממנו תטוסו ללב הדלתא של נהר המאקונג, לעיר קאן-תו. בעיר תערכו סיור אופניים באזור מישורי בעיר ובנופי הדלתא הירוקים סביב העיר.

לינה: קנטאו

יום 14: דלתת המקונג / סייגון

את הבוקר תתחילו בשייט בוקר בסירה בשווקים הצפים של קאי-ראנג ובאזור השוק. תמשיכו בסיור מושט בתעלות המים למפעל המייצר נייר אורז ואטריות אורז, ולסיור הליכה בו תוכלו לעמוד על אורח חיי המקומיים וללמוד מקרוב על חיי היומיום שלהם.

בצהריים תצאו לדרככם צפונה, לעיר הענק הו צ’י מין סיטי המוכרת יותר בשמה הקודם, סייגון. לאחר התמקמות במלון תצאו לסיור ערב בעיר ללא הפסקה, בה הרחובות מלאים אופנועים ביום וגם בלילה. את הסיור תתחילו בקפה זום המפורסם בו תוכלו ליהנות מקוקטייל ומתאבן לפני שתמשיכו לארוחת ערב במסעדה מקומית פופולרית.

על בטן מלאה תצאו לסיור מרתק באופן בו מתניידים המקומיים – רכובים על אופנועי וספה. הסיור יתחיל ברובע צ’יינה-טאון בו שולטים הריחות והצבעים הסיניים.

תמשיכו בסיור בעיר דרך הרחובות ההומים בבליינים מקומיים. תעצרו בבית קפה מקומי אותנטי, לשמוע מוזיקה מקומית בהופעה חיה ועוד.

לינה: סייגון

יום 15: מנהרות קו-צ’י / טיסה הביתה

את היום האחרון אך הגדוש בחוויות אותן תזכרו זמן רב, תתחילו בנסיעה צפונה, למנהרות קו-צ’י, באזור בו התחבאו לוחמי הווייטקונג במהלך מלחמת וייטנאם, כשהם זוחלים במנהרות חולד בנות עשרות קילומטרים מתחת לפני האדמה, עורכים יציאות לפשיטות ומארבים ושבים למחילות.

היום המקום הוא אתר פופולרי לביקור, הן של מקומיים והן של תיירים. בסיור תוכלו לחוות את הצעידה ביער הגשם ממנו יכול כל רגע לצוץ מורד מתוך דלת מסתור זעירה.

מאידך גיסא, תיווכחו לדעת שהמחילות שימשו ממש כערים תת-קרקעיות והיה להן תפקיד מכריע במלחמה.

תוכלו להתרשם משגרת היום-יום של הלוחמים, מכלי הנשק, מהמחילות ומי שירצה אף יוכל להתנסות בהליכה / זחילה במחילות ולהתנסות באוכל אותו הם אכלו.

בתום הסיור תיסעו לשדה התעופה לטיסה ליעדכם הבא או לחזרה הביתה.

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

כלול

• טיסות בינלאומיות
• טיסות פנים בהתאם למסלול
• כל הלינות בהתאם למפורט תוכנית במלונות 4*
• רכבת לילה מ- Sapa בתאי שינה פרטיים
• שייט בהאלונג ביי בסירה מפוארת כולל פנסיון מלא
• רכב, מדריך ונהג צמודים בימי הטיול, מדריך דובר אנגלית
• ארוחות בהתאם לתוכנית
• כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים התוכנית
• העברות מ / אל שדה התעופה
• מכתב ויזה המאשר קבלת הויזה בשדה התעופה בויאטנם (עלות ויזה של 25$ תשולם בכניסה למדינה לרשויות)

לא כלול

  • הוצאות אישיות
  • טיפים
  • כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

* המחיר הסופי נקבע בהתאם לעונה, רמת המלונות ושינויים נוספים.

 

חדש מעולם נסתר – טיול מאורגן לוויטנאם וקמבודיה 

מחיר

מחיר משוער לאדם
קבוצה של 4 מטיילים $3,550
קבוצה של 2 מטיילים $3,800
* מחיר הטיול יכול להשתנות בהתאם למחירי הטיסה ביום ההזמנה, בהתאם למסלול הטיול הסופי ורמת הלינה

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך