בטיול פרטי

טיול פרטי לווייטנאם וקמבודיה כולל סאפה

החלק הנידח של אסיה, שהיה קרוי “הודו-סין הצרפתית”, היה שכוח במשך שנים רבות בעודו מתמודד עם הלחימה בצרפתים, ביפנים, בסינים ובאמריקנים, ולבסוף גם במלחמות אזרחים אכזריות וקטלניות ובמשטרים קומוניסטיים מדכאים. בעשרים השנים האחרונות נפתחו השערים, והיום, כשהשערים פתוחים ונוצרה כבר תשתית תיירותית מפנקת, מי שרוצה לראות את וייטנאם של פעם לפני שתשתנה לעד, זה הזמן הטוב ביותר להגיע אליה, וכך גם קמבודיה שלצד פתיחות לתיירות, עדיין בתולית דיה כדי שיהיה אפשר לחוות את פשטותה ומסורתה לצד המבנים והפאר שעשו אבות אבותיהם בעיר המפוארת אנגקור. טיול פרטי לוייטנאם יערוך לכם היכרות קרובה ומעניינת עם מדינה יפיפייה, תושבים חייכניים, מגוון צבעים וריחות, ערים מקסימות ומלאות חיים, מקדשים מרשימים, מטבח משובח ואתרי טבע מרהיבים ביופיים.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • נופי ההרים המזדקרים ממי הים במפרץ האלונג – משבעת פלאי עולם של הטבע
 • השוק הצבעוני ביותר בעיירה באק-הא
 • העיר סאפה ונופי טראסות האורז של בני המיעוטים
 • האנוי, העיר התוססת תמיד זה אלף שנים
 • הוי-אן עיר החייטים והארכיטקטורה היפה
 • ביקור בפגודת הבושם
 • מערכת המחילות של הוייטקונג בקו-צ’י ומקדש דת הקאו-דאי
 • משבעת פלאי עולם החדשים של מקדשי אנגקור

מסלול הטיול

יום 1:  הגעה להאנוי

הגעה להאנוי והעברה לבית מלון

לינה: האנוי

 

יום 2: טאם-קוק ופגודת הבושם / האנוי / רכבת לסאפה

בוקר טוב וייטנאם!

יום נופי יפהפה מצפה לכם היום. לאחר ארוחת בוקר במלונכם, תצאו לנסיעה דרומה לעבר אזור טאם-קוק, המוכר בשם “הא-לונג-ביי ביבשה”.

נחל קטן מתפתל בינות שדות אורז והרים חדים ותלולים, ועובר בדרכו בשלוש מנהרות החצובות בהר. את הבוציות בהן תשוטו מובילה שייטת החותרת בעזרת רגליה! תופעה ייחודית בעולם!

מכאן תצאו להליכה קצרה למערת הבושם המשמשת כמקדש בודהיסטי מרשים, ממנו נשקף נוף קסום של סלעי הגיר היפים הפזורים בעמק כולו.

מכאן תשובו לעיר האנוי לנסיעת הלילה ברכבת לעבר לאו-קאי שבגבול סין. במהלך היום תוגש גם ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

לינה: ברכבת לילה צפונה.

 

יום 3: טיול רגלי סביב סאפה

מוקדם בבוקר תגיעו ללאו-קאי, משם עוד דרך יפה של כשעה לסאפה. אחרי ארוחת הבוקר תצאו לסיור רגלי יפה (הליכה קלה בירידה או במישור) בנופים חקלאיים ואנושיים יפים.

לאורך הדרך תוכלו לראות נופי טראסות אורז מרהיבות שנראים כמו גלויה! תראו גם תמונות אותנטיות מחיי היום-יום של התושבים באזור בעבודתם ושל הילדים ההולכים לבית הספר או חוזרים ממנו.

בדרך תבקרו בכפר המיושב על ידי בני שבטים שונים ותתרשמו מסגנונות הלבוש השונים של כל מיעוט ומהצבעוניות המרשימה שלהם. עוד תסעו לביקור במפל הכסף – סדרה של מפלים ברצף, ששמם ניתן להם בשל הקצף המקנה מראה כסוף.

בערב, במידה ומזג האויר יהיה סביר, תוכלו לראות את פעילות החוץ במרכז העיירה סאפה, לצד שורת המסעדות הטובות של העיר.

לינה: סאפה

 

יום 4: המשך טיול בכפרים באזור סאפה

עוד יום בעיירה היפה סאפה ואזורה. אחרי ארוחת בוקר תצאו לסיור רגלי מרתק לכיוון הכפר קאט-קאט, בנופים חקלאיים מרהיבים של כפרי האזור. ההליכה לכפר בירידה לעמק, כשההר הגבוה פאנש’יפן ניצב מעלכם.

הכפר קאט-קאט שייך לבני השבט ה’מונג השחורים, בכפרם נמצאות גינות של שיח האינדיגו ממנו מפיקים את צבע בגדיהם. בכפר תוכלו לראות את בתיהם, שדותיהם, וכמובן את האנשים היפים של השבט, כשבקצה הכפר ישנו מפל יפה, ולצידו תוכלו לחזות במופע מוזיקלי של שירה וריקודי השבטים השונים הדרים בנפת סאפה.

המשך הסיור בכפר יפגיש אותכם עם שלל מרכולתם ומאכליהם של המונג השחורים. בסיום הביקור בכפר תשובו למלונכם לזמן חפשי של מנוחה, היכרות עם העיירה ושווקיה או טיול רגלי בסביבה.

לינה: סאפה

יום 5: סאפה / שוק יום א' בבק-הא / רכבת לילה להאנוי

אחרי ארוחת בוקר תפרדו מסאפה, ותצאו לנסיעה נופית של כשלוש שעות בדרך המקסימה שתביא אותכם לעיירה באק-הא – ייצרנית מובילה של יינות אורז, קסאבה וליקר תירס.

בכל יום ראשון מתקיים שוק אזורי ססגוני ומדהים, ובעיקר בשל הלבוש הכל-כך צבעוני של אנשי ונשות שבט המונג הפרחוני החיים בסביבת העיר, ואנשי שבטי מיעוטים נוספים, המגיעים לשוק לקנות ולמכור ולהכיר.

יש לדאוג לטעינת המצלמות כדי שתצליחו להנציח את כל היופי הזה. מהשוק תצאו לטיול קצר לטירת הואנג ין-צ’או, המדגימה את התרבות הפיאודלית שהייתה במקום תחת הצרפתים.

משם תשובו מזרחה, כשבדרככם תעצרו לשייט יפה על נהר צ’אי עליו נאמר שפיות שירדו מהשמיים העדיפו להשאר בו מלשוב לשמיים. בסיום השייט תסעו ללאו-קאי, עיר הגבול עם סין, בנוף טראסות אורז בהן עובדים אנשי המיעוטים בתלבושותיהם המיוחדות. בלאו-קאי תעלו על רכבת הלילה להאנוי.

לינה: רכבת לילה להאנוי

 

יום 6: האנוי / שיט בהאלונג ביי

עם הגיעכם לתחנת הרכבת של האנוי, תגיעו למלון להתרעננות וארוחת בוקר. בהמשך היום אתם צפויים להגיע לאחד משיאי הטיול הרבים – השייט באחד מהאזורים הנופיים היפים בעולם.

לאחר התארגנות תצאו לנסיעה בת כשלוש שעות לעבר מפרץ הא-לונג. זהו מפרץ בים סין, בו צומחות מהים גבעות גירניות מחוסרות הסבר – כמעט אנכיות – הזקורות לגובה רב.

בהגיעכם למזח תעלו על ספינה ואחרי קבלת פנים וארוחת צהרים, תצאו לשייט, במהלכו תראו כפרי דייגים הצפים במפרץ, תערכו שייט עצמי בקייאקים במפרץ, והכל תוך כדי שייט בנופים המדהימים של המפרץ. ארוחות ולינה על הספינה.

לינה: ספינה בהאלונג ביי

 

יום 7: האלונג ביי / האנוי

תתעוררו בתאיכם בספינה העוגנת בנוף הקסום של המפרץ. אחרי קפה של בוקר, תמשיכו בשייט במפרץ, במהלכו תחלפו על פני מספר איים יפים וכפרי דייגים.

תבקרו במערת נטיפים מני רבות שישנן בגבעות הגיר, ותשובו לספינה להמשך השייט ולארוחת צהרים מפנקת, בטרם תפרדו מהמפרץ הקסום ותצאו לדרככם חזרה להאנוי.

לינה: האנוי

 

יום 8: סיור עיר בהאנוי

היום מצפה לכם יום סיור בעיר המרתקת האנוי. למשכימי הקום שבינכם נמליץ על סיור רגלי עם הזריחה בעיר המתעוררת לראות את ההכנות ליום החדש ואת המוני הוייטנאמיים, בכל גיל, העוסקים בפעילויות ספורט של בוקר כגון טאי צ’י, בדמינטון כדורגל ועוד.

אחרי ארוחת הבוקר במלון תצאו לסיור בעיר הענק האנוי. במהלך היום תבקרו במוזילאום של הו צ’ימין, מייסד ומנהיג צפון וייטנאם ואבי האומה הוייטנאמית המאוחדת, תראו את הפגודה הקטנה שבנויה על עמוד אחד בלבד, תערכו סיור במוזאון המלחמה, תבקרו במקדש הספרות שהיה האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם, שנוסדה לפני אלף שנה.

עוד תבקרו במקדש טראן-קוק – העתיק ביותר בעיר, מהמאה ה-6. תמשיכו בטיול בעיר העתיקה, בה תראו את הרחוב האוריינטלי הסואן למרגלות הארכיטקטורה הצרפתית שמאפיינת את העיר.

תגיעו ל”אגם החרב המושבת” בו תראו את המקומיים היוצאים לבלות ברחוב ואת “מקדש הר הירקן” הקונפוציאני ודאואיסטי, הממוקם על “אי הירקן”, המחובר לגדת האגם בגשר “קרני שמש הבוקר”. אם תבחרו בכך, תשארו לצפות במופע בובות המים המאפיין את צפון וייטנאם (לא כלול), או לבלות עם ההמון באזור האגם.

לינה: האנוי

 

יום 9: האנוי / דונג-הוי / הפארק הלאומי פונג-נה

מוקדם בבוקר תצאו עם ארוחת הבוקר הארוזה, לשדה התעופה לטיסה למרכז המדינה, לעיר דונג-הוי.

משדה התעופה תצאו לפארק הלאומי פונג-נה, בו התגלו עשרות מערות נטיפים בלב הרי גיר מיוערים.

תבקרו במערת פוננג-נה המקסימה שנתנה לפארק את שמו, שטיול בה משלב שייט בנהר, הליכה בתוך מערת נטיפים גדולה ומרשימה, שייט בנהר תת קרקעי לתוככי המערה, וחזרה בדרך דומה. במהלך הסיור כלולה גם ארוחת צהריים.

לינה: דונג הוי

 

יום 10: מערת גן העדן / הואה

אמנם ראיתם מערות נטיפים, אך היום אתם עומדים לבקר ב”מערת גן העדן” הראויה לשמה. המערה התגלתה רק לאחרונה.

היא באורך של 31 קילומטר, והיא המערה היבשה הארוכה באסיה, שנראית ממש כמו ציור נוף יפה. הדרך למערה דורשת עלייה רגלית של כרבע שעה, אך התגמול הוא בהתאם.

לקראת הערב תצאו לנסיעה באחת מהדרכים הקרואות “דרך הו-צ’י-מין“, למעבר התחום המפורז שהפריד בין צפון ודרום וייטנאם במלחמה הגדולה, בדרככם לבירה הקיסרית הואה בה תלונו.

לינה: הואה

 

יום 11: סיור עיר בהואה / הוי-אן

היום מצפה לכם ביקור היכרות עם הבירה הקיסרית של שושלת נגויאן, ונסיעה נופית יפה דרומה. בבוקר תצאו לשייט בוקר רגוע בנהר הבושם המפורסם, שיביא אותכם לפגודת טיאן-מו היפהפיה.

תבקרו בקבר הקיסר מין-מאנג. תמשיכו בנסיעה מחוץ לעיר, למצודה המלכותית ולאתרים אחרים באזור.

אחר ארוחת הצהרים תעזבו את הואה ותצאו לנסיעה לאורך חופים ולגונות קסומות, ודרך מקטע נופי בהר השיש, במעבר ההרים הגבוה בוייטנאם, בדרככם לעיר הגדולה והיפה דה-נאנג, ומשם עוד דרך קצרה לעיירה הוי-אן האהובה כל כך על ידי התיירים.

לינה: הוי אן

 

יום 12: הוי-אן / כפר דייגים

היום תלמדו להכיר ולאהוב את העיירה המקסימה הוי-אן, שבשל עברה כעיירת נמל בתקופות קדומות, הפכה למקום קוסמופוליטי עם השפעה סינית חזקה. לאחר ארוחת בוקר תערכו נסיעה קצרה לעבר המזח, ממנו תשוטו בנהר תו-בון לכפר דייגים מקומיים, בו תוכלו לראות ולהתנסות בשלבים השונים של חיי הדייגים, מהכנת ציוד הדיג ועד הדיג עצמו.

רק וודאו שזוג עיניים מצויירות על הסירה – ערובה לשובה המוצלח מהשייט. בצהריים תשובו להוי-אן, לסיור רגלי בעיר העתיקה. תבקרו בגשר היפני המקורה, בעיר העתיקה, באולם קבלת הפנים הסיני הבנוי עם שער גדול, גינה יפה עם צמחי נוי, אולם ראשי וחדר מזבח גדול לסגידה לאלים השונים של סין.

תשוטטו בין הגלריות הרבות והחייטים הרבים שעובדים ברחובות העיירה, וגם תוכלו להשביע את יצר הקניינות… בערב נמליץ לכם להסתובב ברחובות העיר ובשוק האוכל, הצבעוניים והומים כל-כך.

לינה: הוי אן

 

יום 13: עתיקות מי-סון / קאן-תו

היום מצפה לכם עוד ביקור בנכס מורשת עולמי בחסות אונסק”ו. אחרי ארוחת בוקר מוקדמת מאוד תצאו כשעת נסיעה מחוץ להוי-אן, לראות את מכלול המקדשים של עיר המקדשים מי-סון, שהייתה במשך מאות שנים מרכז הפולחן ההינדואי של תרבות הצ’אם, ששלטה על מרבית וייטנאם עד המאה ה-19.

היום כמעט לא נותר זכר לעם זה, שהוייטנאמים מחו בדרכם לכיבוש מרכז ודרום המדינה, אולם ביקור במי-סון יכול להראות את תפארת תרבותם, ובהזדמנות להציג את שקורה כשמטוסי קרב מפציצים בטעות אתר היסטורי.

האתר שממוקם בעמק שופע ופורח, מאופיין במגדלים הבנויים מלבנים אדומות בטכנולוגיה שלא פוענחה. רמת החשיבות האתר דומה לרמת החשיבות של מקומות כמו אנגקור בקמבודיה או איותאיה בתאילנד.

מאתר זה תועברו לעיר דה-נאנג, לשדה התעופה שבתקופת המלחמה היה העמוס בעולם, ממנו תטוסו ללב הדלתא של נהר המאקונג, לעיר קאן-תו. בעיר תערכו סיור אופניים באזור מישורי בעיר ובנופי הדלתא הירוקים סביב העיר.

לינה: קנטאו

 

יום 14: ביקור בדלתא של המאקונג / חיי הלילה של סייגון

את הבוקר תתחילו בשייט בוקר בסירה בשווקים הצפים של קאי-ראנג ובאזור השוק. תמשיכו בסיור מושט בתעלות המים למפעל המייצר נייר אורז ואטריות אורז, ולסיור הליכה בו תוכלו לעמוד על אורח חיי המקומיים וללמוד מקרוב על חיי היומיום שלהם.

בצהריים תצאו לדרככם צפונה, לעיר הענק להו צ’י מין סיטי המוכרת יותר בשמה הקודם, סייגון. לאחר התמקמות במלון תצאו לסיור ערב בעיר ללא הפסקה, בה הרחובות מלאים אופנועים ביום וגם בלילה. את הסיור תתחילו בקפה זום המפורסם בו תוכלו ליהנות מקוקטייל ומתאבן לפני שתמשיכו לארוחת ערב במסעדה מקומית פופולרית.

על בטן מלאה תצאו לסיור מרתק באופן בו מתניידים המקומיים – רכובים על אופנועי וספה. הסיור יתחיל ברובע צ’יינה-טאון בעל הריחות והצבעים הסיניים.

תמשיכו בסיור בעיר דרך הרחובות ההומים בבליינים מקומיים. תעצרו בבית קפה מקומי אותנטי, לשמוע מוזיקה מקומית בהופעה חיה, עם המקומיים ועוד תמשיכו לזירת ההופעות החיות.

לינה: סייגון

יום 15: מנהרות קו-צ'י ומקדש קאו-דאי

את היום הזה, הגדוש בחוויות אותן תזכרו זמן רב, תתחילו בנסיעה צפונה לעבר העיירה טאי-נין, למקדש שנחנך ב-1955, כמרכזה של דת קאו-דאי החדשה, המשלבת את דתות העולם הישן עם דתות המזרח עם הנביאים משה וישו, בודהא, לאו-דזה ואחרים.

במהלך הביקור במקדשם העיקרי, מהמרשימים במדינה, תוזמנו להשתתף במיסת הצהרים המרשימה והצבעונית שנערכת על ידי המאמינים.

אחרי המיסה תמשיכו למנהרות קו-צ’י, באזור בו התחבאו לוחמי הוייטקונג במהלך מלחמת וייטנאם, כשהם זוחלים במנהרות חולד בנות עשרות קילומטרים מתחת לפני האדמה, כשהם עורכים יציאות לפשיטות ומארבים ושבים למחילות.

המקום הוא היום אתר פופולרי לביקור של מקומיים ותיירים. בסיור תוכלו לחוש את הצעידה ביער הגשם ממנו יכול כל רגע לצוץ מורד מתוך דלת מסתור זעירה. מאידך גיסא, תיווכחו שהמחילות שימשו ממש כערים תת-קרקעיות והיה להן תפקיד מכריע במלחמה.

תוכלו להתרשם משגרת היום-יום של הלוחמים, מכלי הנשק, מהמחילות ומי שירצה אף יוכל להתנסות בהליכה / זחילה במחילות ולהתנסות באוכל אותו הם אכלו.

בערב תשובו לשדה התעופה של סייגון לטיסה קצרה לסיאם-ריפ שבקמבודיה. עם הנחיתה תעברו תהליך של ניפוק “ויזה בהגעה” ונציגנו ימתין לכם לנסיעה למלונכם.

לינה: סיאם ריפ

 

יום 16: מקדשי אנגקור

היום מצפה לכם עוד שיא ברשימת שיאי הטיול. את היום תתחילו ב-4:00 בבוקר, כדי שתוכלו להספיק לראות זריחה מעל אנגקור-ואט.

מקדש זה, שהוא אחד משבעת פלאי תבל החדשים וסמלה של קמבודיה, הוא מבנה עוצר נשימה בלב הניצב ליד עיר שבשיא תפארתה הייתה הגדולה בעולם. העיר אנגקור שדאכה מנטישתה במאה ה-16 כוסתה בעצים ואבק, ורק עם סיום המלחמות נחשפה לעולם המתפעם מיופיה.

במשך היום תערכו סיור בקומפלקס המקדשים המרשים, הכולל כאלף מקדשים, וכאן תבלו את כל היום עד הערב שבו תעלו לגבעת בקאנג, ממנה ניתן לראות את השקיעה על רקע הנוף של סיאם ריפ וסביבתה.

לינה: סיאם ריפ

 

יום 17:טונאלה-סאפ / טיסה הביתה

אחרי ארוחת בוקר תסעו לאגם טונאלה היפה – אגם ענק המוזן וגם מזין את נהר המאקונג, ובכך שומר על אנשי שפך האגם באזור הדלתא.

על גדת האגם, המשנה את גבולותיו באופן ניכר, חיים אנשים שלמדו לחיות עם האגם ולמצוא בו את פרנסתם. באגם תצאו לשייט, בו תראו את עבודת הדייגים ואת אורח החיים בכפרים הצפים.

ובסיום הביקור תערכו סיור מודרך בבית ספר למלאכות אנגקור בו מועסקים מקומיים בלימוד מלאכות מסורתיות באבן ועץ, נחושת ומשי, כדי לשמר תרבויות עבר עתיקות, מורשת תרבותית וכן לספק מקצוע למקומיים.

תוכלו לבקר בסדנאות העבודה ובתום הביקור תסעו לשדה התעופה לטיסה שתיקח אותכם עמוסי חוויות ורשמים הביתה.

 

כלול

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות
 • כל הלינות בהתאם למפורט תוכנית
 • טיסות הפנים בהתאם למסלול (האנוי – דה נאנג – סייגון – סיאם ריפ)
 • רכבת לילה ל- Sapa בתאי שינה זוגיים פרטיים
 • שייט בהאלונג ביי בסירה מפוארת כולל פנסיון מלא
 • רכב, מדריך ונהג צמודים בימי הטיול
 • ארוחות בהתאם לתוכנית
 • כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים התוכנית
 • העברות מ / אל שדה התעופה
 • מכתב ויזה המאשר קבלת הויזה בשדה התעופה בויאטנם (עלות ויזה של 45$ תשולם בכניסה למדינה לרשויות)

המחיר לא כולל:

הוצאות אישיות, טיפים, ויזה לקמבודיה, ארוחות שלא מצויינות ככלולות וכן כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

המחיר הסופי נקבע בהתאם לעונה, רמת המלונות ושינויים נוספים.

 

חדש מעולם נסתר – טיול מאורגן לוויטנאם וקמבודיה 

מחיר

מחיר משוער לאדם
קבוצה של 2 מטיילים כ $4,400
קבוצה של 4 מטיילים כ $4,100

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך