בטיול פרטי

טיול פרטי לקמצ’טקה שברוסיה

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

יום 1 הגעה לפטרופבלובסק

עם הגעתכם בטיסה לנמל התעופה יליזובו (Yelizovo) – כ-30 קילומטר מבירת חצי האי קמצ’טקה, פטרופבלובסק-קמצ’טסקי (Petropavlovsk-Kamchatsky), ייפגוש אותכם נציג החברה בשדה התעופה ויסיע אותכם למלון לצ’ק-אין. את ארוחת הצהריים תאכלו במלון ואחריה תערכו סיור קצר בעיר.

פטרובלובסק שוכנת בחלקה המזרחי של חצי אי של שפת מפרץ ים, הממזג את הטמפרטורה ומאפשר מחייה לכ-176 אלף תושביה, המהווים כמחצית אוכלוסיית המחוז כולו, שגודלו 20 פעם ישראל!

העיר שנוסדה על ידי הנווט הדני ויטוס ברינג  (שעל שמו מפרץ ברינג המפריד בין קמצ’טקה לאלסקה) בשנת 1740  הייתה מאז נמל אסטרטגי במזרח הרחוק של רוסיה. מאות מהמסעות סביב העולם במהלך המאות 18-19 עצרו בעיר זו.

במהלך מלחמת קרים 1854-1855 העיר הייתה תחת מצור של כוחות אנגלו-צרפתיים אבל מעולם לא נפלה.

עם חזרתכם למלון תפגשו את המדריך שייסקור איתכם את תוכנית הטיול בקמצ’טקה בפירוט.

ארוחת ערב ולינה: פטרובלובסק

שימו לב שבחדשי הקיץ, האור מתחיל כבר סביב 4:00 אך שקיעת השמש קרובה לחצות!

 

 

 יום 2 - שייט במפרץ אוואצ'ינסקי

אחר ארוחת בוקר במלון, תצאו למפרץ הים, בו תערכו שייט לאורך מפרץ אוואצ’ינסקי (Avachinsky), לשמורת הטבע באי סטריצ’קוב (Starichkov). ארוחת הצהריים תוגש על הסיפון. הדרך אל האי סטריצ’קוב עוברת לאורך מפרץ אוואצ’ה, שנחשב למזהה החשוב ביותר של קמצ’טקה.

תעברו על פני המסלעות הקרויות “שלושת האחים” וסלע “אצבע השטן” שם תוכלו לראות מושבות של ציפורי ים ויונקים ימיים, כגון כלבי ים ואולי אף ליווייתנים. בדרככם חזרה תעצרו לדוג דגי ים במפרץ טיקאיה (Tikhaya). בסיום השייט תוחזרו לעיר, למלונכם.

ארוחת ערב ולינה: פטרובלובסק

יום 3 - נסיעה לאוואצ'ינסקי ועלייה לאוכף הגמל

לאחר ארוחת בוקר במלון תצאו באוטובוס שטח אל מרגלות הר הגעש אוואצ’ינסקי ברום של 860 מטר. זהו  אחד מהרי געש הפעילים ביותר בחצי האי קמצ’טקה.

זהו הר געש פעיל הסמוך לעיר, אך נסיעת 30 הקילומטרים עשויה לקחת ½2-2 שעות בהתאם לתנאי הדרך. עם הגיעכם למחנה הבסיס תחולקו לבקתות (Domiki) של 4-10 אנשים בבקתה, או באוהלים כפולים במחנה הבסיס לעלייה להר. מכאן תצאו בהליכה של 3-4 שעות אל ההר, שמתנשא לגובה של כ-300 מטר מעל מחנה הבסיס. ארוחת צהריים תוגש בדרך.

תלכו במעלה ההר לאוכף ההר, המכונה בשפה המקומית על שם הגמל הדו-דבשתי “Mountain Verblyud”, שנמצא בין הרי הגעש אוואצ’ינסקי ו-קוריאקסקי (Koryaksky).

ההר התפרץ באופן משמעותי ביותר בשנת 1945 וממשיך לחוות רעידות אדמה תכופות ויש בו פומרולות (סוג של פירצה בקרום כדור הארץ) רבות ליד פסגתו, מהן נפלטים גזים בטמפרטורות של עד 400 מעלות! תחזרו למחנה בו תוגש ארוחת ערב וסקירה לגבי היום הבא. לינה במחנה הבסיס בבקתה משותפת או אוהל.

יום 4 - עלייה להר אוואצ'ינסקי

אחרי ארוחת בוקר במחנה הבסיס תצאו לעלייה למרומו של הר הגעש אוואצ’ינסקי, רמת הקושי לעלייה להר הגעש נקראת 1A, כלומר דורשת ציוד מתאים אך נעשית על קרקע מוצקה. במהלך היום תלכו 9-12 שעות (בתלות בכושר הגופני).

תעלו (ותרדו) כמעט 1,900 מטר (לרום 2,741 מטר). המדרונות התחתונים של הר הגעש מכוסים ביערות של ארז, סבך אלנוס (שדר) ועצי ליבנה. תוכלו לראות בדרך מרמיטות וסנאי קרקע. ארוחת צהריים תוגש ברום 2,000 מטר. בחלק העליון, תוכלו לראות את שדות הפומרולות המעשנות ופולטות גז גופרתי לוהט.

החלק הקשה ביותר הם 100 המטרים האחרונים. בפסגת ההר ישנה קלדרה בקוטר 350 מטר ועומק של כ-220 מטר. אם מזג האוויר יהיה טוב, תוכלו לראות מהפסגה את הנוף הקסום של עמק נאליצ’אבו (Nalyechevo), קבוצת הרי הגעש הדרומית וחוף האוקיינוס השקט. כאן תוכלו להתקרב לפומרולות ולגעת בפקק הלבה שאטם את המכתש בהתפרצות של שנת 1991. לאחר מכן תרדו חזרה למחנה הבסיס, תאכלו ארוחת ערב ותיסעו חזרה לעיר פטרופבלובסק למלונכם שם.

יום 5 - מעבר וויליוצ'ינסקי - מפל קוסי-וורוניקי

 לאחר ארוחת בוקר במלון תיסעו באוטובוס שטח אל מרגלות הר הגעש וויליוצ’ינסקי (Vilyuchinsky) שנמצא כ-90 קילומטר נסיעה בכביש מדרום לפטרופבלובסק. המסלול עולה בדרכו דרומה, לאורכו של נהר פאראטונקה (Paratunka). בעלייתכם במעלה הנהר, תעצרו לצילום ברום של 1,100 מטר במעבר ההרים הגבוה ביותר שניתן לעבור ברכב בחצי האי – מעבר וויליוצ’ינסקי. כאן תוכלו להתפעם מהנוף המרהיב של עמק הנהר והרי הגעש גוראלי ומוטנובסקי (Gorely & Mutnovsky). מכאן תמשיכו דרומה לאורך הרמה הוולקנית. בהגעתכם ליעד, תקימו מחנה אוהלים לצד נחל ספוקויני (Spokoyny), שם תוגש ארוחת הצהריים. אחרי הארוחה תלכו לראות את מפל קוסי-וורוניקי (Kosy-Veroniki), הנופל כמו שרוך כסוף מגיבה 60 מטר. לאחר הביקור תשובו למחנה שם תוגש ארוחת ערב ושם גם תלונו באוהלים.

יום 6 - הר הגעש מוטנובסקי - קניון אופסני

לאחר ארוחת הבוקר תיסעו אל מרגלות הר הגעש מוטנובסקי (Mutnovsky).

תטיילו בתוך לועו הפעיל של הר הגעש ובשדה הפומורולות, תשקיפו על “הקרחון הנופל” ועוד תופעות וולקניות כמו בורות בוץ ועוד. המכתש הגדול ביותר של הר הגעש נמצא ברום של 1,600 מטר, ונחשב לאחד היפים ביותר ברחבי קמצ’טקה.

על מנת להיכנס לתוך מכתש ההר לא נדרשים לטפס לפסגתו, הנמצאת בגובה 2,323 מטר אלא ללכת בשביל בשבר קרום הלבה, הליכה הלוקחת כשעתיים עד שלוש שעות. ארוחת הצהריים תוגש במכתש הר הגעש. לאחר הביקור תשובו למכוניות ותמשיכו לקניון אופסני (Opasny) בו ניתן להשקיף על הקניון ומפל מים, שגובהו 90 מטר. חזרה למחנה האוהלים לארוחת ערב ולינה באוהלים.

יום 7 - הר הגעש גוראלי

לאחר ארוחת בוקר וקיפול מחנה האוהלים, תיסעו באוטובוס שטח אל הקלדרה של הר הגעש גוראלי (Gorely).

תעלו על הר הגעש, מרום 950 מטר ועד לראשו בגובה של 1,829 מטר. העלייה היא קלה למדי ולוקחת בין שעתיים לארבע שעות, בהתאם לכושר הגופני. תלילות המדרון באזור הפסגה היא 35 מעלות. בדרך תוכלו לראות סלעי לבה מוצקים בצורות “פגזי לבה” שנקראים בעגה המקומית קקור (Kekur).

ארוחת הצהריים תוגש על הר הגעש, במקום ממנו ניתן לראות עד 16 פסגות של הרי געש סמוכים. אם תרגישו שאתם מתקשים להמשיך את העלייה, עוזר המדריך ייקח אותכם בחזרה למחנה שם תוכלו לחכות לשאר הקבוצה שתחזור.

תטיילו סביב הלוע הגעשי ותרדו לרכב לנסיעה חזרה לעיר פטרופבלובסק. בדרך תעצרו למרגלות גבעת גוריאצ’איה (Goryachaya) שעל מדרונותיה מצויים מספר מעיינות מים חמים.

ארוחת ערב ולינה: פטרופבלובסק

יום 8 - דובים וסלמון באגם קוריל – רחצה בנהר חם בחוצ'וטקה

היום יגיע עוד אחד משיאי הטיול שלכם בקמצ’טקה וחוויה של פעם בחיים! לאחר ארוחת הבוקר במלון תועברו למנחת ההליקופטרים ממנו תצאו לכשעת טיסה דרומה לאגם קוריל (Kuril).

לאגם זה מגיעים דגי הסלמון בהמוניהם כדי להטיל והדובים החומים מנצלים זאת כדי לצבור עשרות קילו של שומן לקראת תקופת החורף הבאה. ריכוז הדובים כאן הוא הגדול בעולם והם כבר התרגלו למסוקים החגים לצידם במרחק נגיעה כמעט. זוהי התנסות שלא תוכלו לחוות בשום מקום אחר בעולם! במהלך הטיסה עצמה תוכלו להתפעל מיופיו ופראותו של הטבע המתגלם בהרי הגעש לבני הכיפות וירוקי העד. לאחר הצפייה בדובים תרדו ותלכו לתחנת בקרת הדגים ומשם תשוטו כשעה וחצי במפרץ סברנאיה (Severnaya) שבאגם קוריל.

בארוחת הצהריים תקבלו כמובן סלמון מקומי! ההליקופטר ייקח אותכם לכ-15 דקות טיסה לאתר הבא – לוע הר הגעש קסודאץ’ (Kasudach) שנקרא גם Vonyuchy Khrebet ומתנשא לרום של 1,079 מטר.

הלוע הזה הוא מבנה גיאולוגי מעניין של שני אגמי קלדרה אחד בתוך השני. התפוצצות הביאה להתמוטטות הר הגעש בשנת 1907, והאפר הוולקני מהתפרצות זו עדיין מזוהה 200 קילומטר משם.

בהמשך תטוסו אל מרגלות הר הגעש חוצ’וטקה, בו תוכלו לרחוץ בנהר החם ומשם חזרה למלון בפטרופבלובסק.

ארוחת ערב ולינה: פטרופבלובסק

במידה ותוותרו על הטיסה במסוק, תבלו את היום על פי רצונכם וניתן לארגן תוכנית חלופית תמורת תשלום נוסף.

 יום 9 - יום רפטינג ודיג

לאחר ארוחת הבוקר במלון תצאו לנהר ביסטראיה (Bystraya / Malkinskaya). הנסיעה למרחק של 120 ק”מ לוקחת כשעתיים. מנקודה זו מתחיל רפטינג במורד הנהר. אחרי שתתארגנו, תכינו ציוד ותעברו אימון קצר של הנחיות לשייט ולבטיחות, תתחילו 4-5 שעות רפטינג שקט ורגוע – רק אתם והטבע! כל שייט מקבל חכה ובכל סירה יש מדריך מנוסה המנווט את הרפסודה. בנהר שלל דגי טרוטה וסלמון המחכים להיתפס בחכתכם. גם הדייג המתחיל תופס בחכתו דגי סלמון במשקל 2-7 קילו. את הדגים שתדוגו תבשלו לארוחת הצהריים שתערכו בסיום השייט. תארזו את הציוד ותשובו לעיר.

ארוחת ערב ולינה: פטרופבלובסק

לאחר ארוחת הבוקר תבקרו בשוק הדגים המקומי ובחנות מזכרות ותצאו לשדה התעופה לטיסה הביתה או ליעדכם הבא.

מתעניינים בטיול ארוך יותר? בואו וגלו את הטיול המרהיב ברכבת הטרנס סיברית. לחצו כאן לפרטים נוספים

כלול

 • שובר תיירותי לקבלת ויזה ואישורי FSB
 • טיסת מסוק לאגם קוריל
 • שירותי תחבורה לפי התכנית
 • 6 לינות במלון בחדרים זוגיים
 • רשיונות דיג וציוד לדיג הים ודיג הנהר
 • ליווי והדרכה של מדריך דובר אנגלית, גרמנית או צרפתית לפי דרישה
 • ארוחות במלון ובדרך וציוד לבישול
 • אספקת אוהלים וכריות שינה ושימוש בכל ציוד תיירותי
 • דמי כניסה לפארקים ולרחצה במעיינות תרמיים
 • ביטוח תאונות.

 

המחיר אינו כולל:

 • כרטיסי טיסה לקמצ’טקה ובחזרה
 • אספקת שקי שינה
 • משקאות אלכוהוליים

מחירים

קבוצה של 2 נוסעים קבוצה של 4 נוסעים קבוצה של 6 נוסעים
3,300 אירו לאדם 2,650 אירו לאדם 2,450 אירו לאדם

טיולים מומלצים

בטיול פרטי

טיול פרטי לקמצ'טקה שברוסיה


קרא עוד

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך