בטיול פרטי

טיול קיץ לצפון נורבגיה

בטיול קצר זה תגלו את האיים היפים ביותר באוקיינוס הארקטי בצפון נורבגיה. ברוכים הבאים למקום העשיר ביותר בעולם בדגה! בטיול תגלו איים שונים באוקיינוס הארקטי, תדוגו ותצאו לטיולי הליכה בטבע הארקטי היפיפה ותבקרו בכפרי דייגים קטנים ושלווים. לילה אחד תלונו באוהל סאמי* (Sámi) מסורתי ושני לילות בבקתות דייגים באיים השונים. *לאפים, הנקראים גם סאמים, (ביחיד לאפי או סאמי), הם בני העם היושב בלפלנד שנמצאת בצפון סקנדינביה. השם לאפים, שמקורו בשפות סקנדינביות כדוגמת שוודית או נורווגית נתפס כפוגעני בעיני רבים מהם, המעדיפים שיקראו להם "סאמים". מרביתם של הסאמים חיים בצפון נורווגיה (בין 40 ל-50 אלף איש) ובצפון שוודיה (כ-17,000). מיעוטם חי בצפון פינלנד (כ-6,000 סאמים) ובצפון רוסיה באזור הגובל עם פינלנד (כ-2,000 סאמים). שפתם של הסאמים נקראת סאמי, והיא משתייכת לקבוצת השפות הפינו-אוגריות. סוברים כי השבטים הלאפים נדדו ממרכז אסיה (מונגוליה) אל צפון סקנדינביה בסוף המילניום הראשון. שבטים אלו היו בעלי תרבות טכנולוגית פשוטה. הפולחן העתיק של הסאמים, השמאניזם, התבסס על אמונה במספר רב של אלים. במהלך המאות האחרונות בהשפעת מיסיונרים פרוטסטנטים, החלו חלק מהסאמים להאמין בנצרות והסתגלו לתרבות המערבית. הסאמים רואים עצמם כמי שנושלו מאדמותיהם אך למרות זאת רבים עדיין מקיימים אורח חיים מסורתי, לסאמים שפה, דגל ושאיפות לאומיות. בשוודיה ונורווגיה נודעו מתחים בין המדינה לבין רצונות הסאמים, כשהאחרונים סובלים מהשפעות המודרניזציה. בעקבות הועידה האירופית שדנה בהגנה על זכויות עמים ילידים בשנות ה-90 הכירו שלטונות שתי מדינות אלה בתושביהן הסאמים כילידים ולא עוד כמיעוט, ובכך קיוו ליישר את התנהלותן לפי דרישות החוק הבינלאומי. (מתוך ויקיפדיה)

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • לינה בבקתת דייגים מסורתית בכפרי דייגים
 • דיג פורלים כמו המקומיים
 • מסע רגלי קצר לשדה המרעה של איילי הצפון
 • חוויה של אור יום 24 שעות ביממה
 • נופי ים משגעים וכפרי דייגים שלווים וציוריים

מסלול הטיול

יום 1: הכפר Kårhamn

ההסעה תאסוף אתכם משדה התעופה איבלו או אלטה ומשם תועברו לנמל של אלטה. שם נעלה על סירה ונפליג לכפר הדייגים הנורבגי הקטן והיפיפה Kårhamn. הכפר שייך לאי סיילנד שהוא האי השמיני בגודלו בנורבגיה. ההפלגה תארך כשלוש שעות. בכפר Kårhamn נתארח בבקתת דייגים מסורתית. הכפר ממוקם בחצי אי מבודד באזור עם נוף משגע. כאן השמש זורחת 24 שעות ביממה בחודשי הקיץ ותוכלו לחזות בתופעה הייחודית של אור יום בלתי נגמר.

יום 2: סורוייה - סאנדוייבוס

אחרי ארוחת הבוקר נצא לדוג בים, כמו הדייגים המקומיים. אחרי הזמן שנבלה בים בדיג, נפליג לכיוון האי Sørøya שנחשב לאחד האיים היפים ביותר בנורבגיה. זהו האי הרביעי בגודלו בנורבגיה. ב- Sørøya נאכל ארוחת צהריים ולאחריה נפליג ל- Sandøybotn שם נגיע למחנה ונלון באוהל סאמי מסורתי. בערב, לפני השינה נכין ארוחת ערב עם השלל שדגנו בבוקר בים. אחרי ארוחת הערב נצפה במופע שירה מסורתי ונשמע סיפורים על המסורת והאזור.

 

יום 3: סורוייה - Breivik mountains

אחרי ארוחת בוקר, נצא לגלות את הטבע של Sørøya. האי קרח ואין עליו עצים כלל. האי מיושב בדלילות והוא המקום המרוחק ביותר מכל מקום ישוב אחר בכל נורבגיה. נצא למסע רגלי קל של כחמישה ק”מ אל Nordfjord שם נראה את איילי הצפון רועים בשדות. אחה”צ נצא לדיג פורלים ונלמד איך לעשות זאת טוב כמעט כמו המקומיים. זו משימה למקצוענים ולא כל אחד מצליח לתפוס דג פורל! בסיום הדיג נפליג לנמל Dønnesfjord ומשם נמשיך ברכב ל- Breivik mountains שגם הוא כפר דייגים קטן ונחמד. כאן גם נישאר ללון בבקתת דייגים. בערב נאכל ארוחת סאמי מסורתית.

יום 4: חזרה לאלטה

אחרי ארוחת הבוקר נתחיל את המסע חזרה לאלטה, שיימשך כארבע שעות. נפליג במעבורת ונוכל ליהנות שוב מנוף יפיפה בדרך. עם ההגעה לאלטה – הסעה לשדה התעופה ומשם – ליעד הבא.

כלול

 • כל ההעברות משדה התעופה (איבלו או אלטה) ובחזרה (רכב, מעבורת וסירה)
 • שני לילות בבקתה ולילה אחד באוהל
 • מעילי גשם
 • כל הפעילויות המצוינות בתוכנית הטיול
 • מזון ומשקאות
 • ציוד דיג והיתרי דיג

לא כלול

 • טיסות בינלאומיות
 • טיסות פנים

מתעניינים בטיולים נוספים ליעד? עולם נסתר מציעה טיולים גיאוגרפיים וטיולים מאורגנים לנורבגיה.

מחפשים משהו מיוחד? אנו ממליצים בחום על טיול בוטיק לנורבגיה עם מדריך פרטי  

לטיולים פרטיים נוספים באירופה, לחצו כאן

לחצו כאן לטיולים פרטיים מיוחדים בסקנדינביה, סקוטלנד או אירלנד

מחיר

מחיר לאדם בחדר זוגי
€2,680

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך