ברכבת פרטית

טיול רכבת על דרך המשי האגדית

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • ביקור בשבעה אתרי מורשת עולמית של אונסקו
 • ביקור בניסה – הבירה לשעבר של האימפריה הפרסית
 • ביקור בעתיקות העיר מרב
 • ביקור בנווה המדבר חיווה
 • ביקור במרכז ההיסטורי של העיר בוכרה באוזבקיסטן

מסלול הטיול

יום 1: הגעה לאלמאטי

הגעה לאלמאטי והעברה למלון מדרגת 4 כוכבים הממוקם במרכז העיר.

יום 2: אלמאטי, אבי התפוח

בבוקר, לאחר ארוחה מזינה, נצא לסיור במטרופולין הירוק הממוקם לרגלי הרי אילה אלאטאו העצומים. בסיור תראו את הקתדרלה הרוסית אורתודוקסית זנקוב המרשימה, הבנויה כולה עץ, את ארמון החתונה, את כיכר אלמאטי ואת המסגד המרכזי. בצהריים תיהנו מארוחת צהריים קזחית באוהל יורט מסורתי. בשעות אחה”צ תעלו על הרכבת הפרטית שלכם. שירותי הסבלות שאנו מספקים יבטיחו שהמטען שלכם יגיע בשלום ובבטחה ישירות לתא שלכם ברכבת. על הרכבת תתקבלו במשקה ובכיבוד קל ותצטרפו להרצאה קצרה שתיתן לכם את כל המידע הדרוש על המסע ברכבת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 3: טורקיסטן, המרכז של הנוודים הצליינים

אל העיר טורקיסטן נגיע אחרי ארוחת בוקר במסעדת הרכבת. בעיר נבקר במאוזוליאום של חוג’ה אחמד יסאווי, שנבנה בשנת 1394 והוא אחת הדוגמאות המשמעותיות ביותר לארכיטקטורה טימוריד (זהו גם אתר מורשת עולמי של אונסקו). לאחר הסיור נמשיך בנסיעה ברכבת ונחצה את הגבול בין קזחסטן לאוזבקיסטן. נמשיך בנסיעה לכיוון טשקנט. בגבול לא תצטרכו לדאוג לסידורי הכניסה ותוכלו להישאר ישובים בנוחות של התא הפרטי שלכם ברכבת. את הלילה נלון על הרכבת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 4: טשקנט - נווה המדבר הירוק

הרכבת הפרטית תגיע בשעות הבוקר המוקדמות לבירת אוזבקיסטן – טשקנט. בסיור שנערוך בעיר נוכל ליהנות מנווה המדבר הירוק הזה בלב ערבות אוזבקיסטן וגם כמובן מביקור במדרסה (בית מדרש ללימודי דת האסלאם) קוקלדש, באנדרטאות של האמיר טימור ושל חבוג’. כמו כן, נתרשם גם מהבתים הבנויים מלבני בוץ לפי סגנון הבניה הקזחי הטיפוסי. בערב, נבקר באופרה נבוי המפורסמת של טשקנט או בקונצרט באולם הפילהרמוני. לאחר המופע (אופרה או קונצרט) נחזור לרכבת ללינת לילה.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 5: מסע בזמן

במשך הלילה הרכבת תיסע שטח הררי. המורשת היוונית נשמרה היטב באזור ההררי הבלתי נגיש הזה ואף ההשפעה התרבותית של הבאקטריאנים ושל אימפרית קושאן שרדה כאן. השמאניזם והסגידה לאש עדיין קיימת באזור זה בצורה של טקסים ומיתוסים שקשה מאד למצוא במקומות אחרים בעולם. לפנים נסעו כאן, דרך הערוצים הצרים בינות להרים קרונות מסחר והצבאות של אלכסנדר הגדול, ג’ינג’ס חאן וטימור אף הם עברו כאן. נשתתף בטקס מסורתי שיתן לנו טעימה מהפולקלור הייחודי של האזור. לאחר מכן, נמשיך במסע ברכבת לאורך דרך המשי הגדולה לכיוון העיר הירוקה שאחריסאבז שבאוזבקיסטן, השוכנת כ-70 ק”מ מדרום לסמרקנד. נכון לשנת 1991 מנתה אוכלוסיית העיר 53,000 איש. בעברה הייתה אחת הערים המרכזיות במרכז אסיה, ובעת החדשה התפרסמה העיר כמקום הולדתו של הכובש טימור לנג, מייסדה של האימפריה הטימורית. המרכז ההיסטורי של העיר הוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 2000. הסיור בעיר יכלול את הארמון הגדול של השליט המונגולי האכזרי בעל הארכיטקטורה המיוחדת במינה מהמאות ה-14 וה-15. כמו כן, נבקר גם בכיכר השוק ההומה. בערב, נחזור לרכבת וניסע לכיוון העיר סמרקנד. על הרכבת תוזמנו לטעימות של יינות אוזבקיים. את הלילה נבלה על הרכבת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 6: סמרקנד - צומת של תרבויות

את היום נבלה בביקור בעיר ההיסטורית המפורסמת הזו, שבזמן שלטונו של טימור נחשבה לעיר היפה והיוקרתית ביותר. הנקרופוליס של שאה א זינד (השאה החי), אתרי החפירה הארכאולוגים של אפרוזיאב (כולל סיור במוזיאון) וכיכר רג’יסטן הם ללא ספק ההרכבים הארכיטקטונים הראויים ביותר לציון בכל מרכז אסיה. בנוסף, הם גם חשובים ביותר מבחינה היסטורית כאתר שבו נשים אוזבקיות רבות שרפו את הרעלות שלהן בשנת 1917, כאות להתקדמותן לעידן החדש. את הלילה נבלה במלון 4 כוכבים בסמרקנד.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 7: סמרקנד

היום הזה בעיר המרתקת יכלול סיור וביקור בבית חרושת לשטיחי משי; ביקור בבית משפחה אוזבקית, שם נוכל לראות איך מייצרים נייר מקליפת עץ התות; עצירה במצפה אולוג בק, בעתיקות מסגד ביבי חנום ובתוך המאוזוליאום גור אמיר הנראה כארמון. את הלילה נבלה במלון בסמרקנד.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 8: סמרקנד

לאחר ארוחת בוקר, יהיה לכם זמן חופשי לסייר ולשוטט בעיר, כפי שאתם רוצים ואוהבים. הרכבת תצא לכיוון העיר חיווה אשר במערב בסביבות שעת הצהריים. את הלילה תבלו על הרכבת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 9: חיווה

היום נבקר בנווה המדבר חיווה, אגדת מסיפורי אלף לילה ולילה – עשויה מאבן. כשתעמדו על חומות העיר העצומות עם השערים שלהן והלבנים העשויות בוץ, תרגישו כאילו הועברתם לעולם אחר. בסיור לכם בנווה המדבר של חיווה תוכלו להתרשם וליהנות מהאווירה האקזוטית שלו. הארמונות, המסגדים, הצריחים, המאוזולאומים ובתי המדרש המוסלמיים הדתיים מייצגים את את אחד ההרכבים השמורים ביותר של ארכיטקטורה ימי ביניימית אוריינטלית בעולם כולו. את ארוחת הצהריים תאכלו בגינות הסובבות את ארמון הקיץ של האמיר. את הלילה תבלו על סיפון הרכבת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 10: בוכרה האצילית

בוכרה הממוקמת באמצע מדבר קיזילקום היא ביתם של אלף מונומנטים ארכיטקטוניים המאזכרים את תור הזהב של דרך המשי הגדולה. תבלינים אקזוטיים, פרוות ובמיוחד משי נסחרו ונמכרו בחאנים ובפונדקאות של העיר. בעיר העתיקה של בוכרה (אתר מורשת עולמי של אונסקו) תוכלו לראות את הצריח הגבוה (כמעט 50 מ’ גובה) קאליין ואת מתחם ליא-בי-האוז עם הברכה היפה שלו. ארוחת הערב תוגש בחצר המדרסה, בליווי מוסיקה, ריקודים מקומיים עם תלבושות לאומיות ססגוניות. את הלילה תבלו במלון 4 כוכבים בבוכרה.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 11: מאוזוליאום סמניד

בוכרה הנושאת גם את השם ‘שריף’ (האצילית), שימרה את הארשת האוריינטלית שלה דרך אוסף הארכיטקטורה האותנטי המקיף שאין לו כמעט מקביל בעולם כולו. בבוקר, ניסע למדרסה מיר-א-ערב הנפלא ומאוזוליאום סמניד , שהוא אחד מהאוצרות הארכיטקטוניים היפים ביותר במרכז אסיה. לאחר מכן נטייל למצודת הקשת המאסיבית, שהיא עיר בתוך עיר ומקום מושבה של הממשלה של שליטי בוכרה בעבר. שם תוכלו לצפות בחדר הכס ולאחר מכן תבקרו בבית הקיץ של האמיר האחרון. לפני שהרכבת תעזוב את בוכרה ותמשיך במסע, תהיה לכם הזדמנות לפגוש את האימאם של בוכרה. את הלילה תבלו על סיפון הרכבת.

* מאוזוליאום הוא מבנה קבורה מפואר, המשמש לעתים כמקום סגידה לנפטר או לנפטרים הקבורים או חנוטים בתוכו.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 12: מרב - פנינת המזרח

לפנות בוקר תגיע הרכבת הפרטית שלכם לאתר מורשת עולמית של אונסקו מרב, השרידים של מי שהיתה פעם אחת הערים הגדולות והנפלאות בעולם. הרושם הראשוני של מי שמגיע לאתר הוא חוסר אמונה: חומות עצומות וסוללות פשוט עומדות להן באמצע המדבר בסמוך להריסות מרשימות של מבנים עתיקים כמו הקבר של הסולטן סאנג’ר, טירת מיידן (קיז קאלה), בתי הקרח ההיסטוריים וקברים אחרים. את ארוחת הצהריים נאכל עם בבית משפחה מקומית, בחצר הציורית. את הלילה נבלה במלון 4 כוכבים באשגאבאת.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 13: עיר הבירה אשגאבאת והעיר האימפריאלית לשעבר ניסה

בבוקר ניסע לבקר בעיר הפרסית העתיקה ניסה. לאחר ארוחת צהריים תצטרפו לסיור מודרך בבירה המודרנית, בעלת המראה המובהק של המייצג נאמנה את טורקמנבאשי שהכריז על עצמו כ”מנהיג הגדול של כל טורקמן”. התפאורה בסגנון הוליוודי בכל רחבי העיר המוזנת מעושר חדש של מכירות נפט יכולה להיות מאד מרשימה, אולם לעיתים יכולה גם לגרום לגיחוך. אחר הצהריים תצטרפו לסיור מודרך במוזיאון הלאומי של אשגאבאת, שם תוכלו לראות ממצאים של חפירות בהריסות של העיר ניסה ואף לזכות בהצצה אל תוך ההתפתחות של התרבות שעוצבה ע”י עמים שונים, שיוכים אתניים שונים ודתות. בערב, נסיע אתכם לשדה התעופה.

ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות.

יום 14: חזרה הביתה

הטיסה חזרה הביתה ממריאה מוקדם בבוקר ובזאת בא הקץ למסע המיוחד והייחודי הזה בדרך המשי האגדית.

מפה

מסע ברכבת פרטית על דרך המשי-מפת המסע

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

חשוב לדעת

אשרות כניסה

 • דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה
 •  אשרת כניסה לכל המדינות בהן מטיילים
 • בכניסה לטורקמניסטן: $12 במזומן ו-2 תמונות פספורט
 • אין צורך בחיסונים

קטגוריות התאים:

1) CATEGORY Habibi: each car has nine compartments fitting up to four guests, providing sleeping space in 2 upper and 2 lower berths (ca. 70x190cm). In the middle, below the window, you will find a table. Combined washing room / lavatory compartments are located at both ends of each car.

2) CATEGORY Ali Baba: each car has nine compartments providing sleeping space for 2 guests in 2 lower berths (ca. 70 x 190 cm). In the middle, below the window, you will find a table. Combined washing room / lavatory compartments are located at both ends of each car.

3) CATEGORY Aladin: each car has eight compartments for 2 guests with 2 lower berths (ca. 70×190 cm). In the middle, below the window, you will find a table. Combined washing room / lavatory compartments are located at both ends of each car. Additionally, a shower is located at one end of each car and you will receive a bathing robe and shower utilities.

4) CATEGORY Kalif: The category is equipped with two beds, one of which measures ca. 110x187cm, providing enough space for two people if required. Furthermore, the compartment offers a cosy seating bench, a commodious table and a wardrobe. The compartment’s exclusive en suite bathroom does not only contain a washing basin, WC and shower with curtain, but also storage space for your personal belongings. Each car of the Kalif category has only six compartments. A total of twelve guests at most share the whole of the carriage.

In all categories there are power outlets for 110/220 volts and smoker’s corners at one end of each car.

כלול

 • נסיעה ברכבת פרטית (ימים 2-13)
 • כל ההעברות, לפי המצוין בתוכנית הטיול
 • 7 לילות לינה ברכבת הפרטית בתא בקטגוריה שהזמנת
 • 5 לילות בבתי מלון ברמת 3 או 4 כוכבים, בחדר זוגי עם אמבטיה/מקלחת ושרותים
 • ארוחות לפי המצוין בתוכנית הטיול
 • מנהל טיול לאורך כל המסע
 • מדריך לכל קבוצה של 26 מטיילים
 • רופא צמוד על הרכבת
 • טקסי קבלת פנים מסורתית בהגעה לתחנות בבוכרה וסמרקנד
 • ארוחת ערב בבית מדרש עם מופע פולקלור
 • ארוחת צהריים עם משפחה אוזבקית
 • טעימות יין מקומי

המחיר אינו כולל:

 • טיסות
 • דמי אשרת כניסה
 • $12 דמי כניסה לטורקמניסטן (המשולמים בגבול)
 • טיפים

תאריכי יציאה

תאריך יציאה תאריך חזרה כיוון הנסיעה
29.3.18 11.4.18 אלמאטי-אשגאבאת
10.4.18 23.4.18 אשגאבאת-אלמטי
3.10.18 16.10.18 אלמאטי-אשגאבאת
16.10.18 29.10.18 אשגאבאת-אלמטי

מחירים

קטגורית התא מחיר ב-$ US מרץ 2018 מחיר ב $ US אוקטובר 2018
תא חביבי (4 נוסעים בתא) 3,300 3,450
תוספת מחיר כאשר התא בתפוסה של 3 נוסעים בלבד 925 930
תא אלי באבא 5,000 5,240
תוספת ליחיד עבור מלון ורכבת בתא אלי באבא 1,930 1,930
תא אלאדין 5,900 6,140
תוספת ליחיד עבור מלון ורכבת בתא אלאדין 2,300 2,300
תא סולטן 9,350 9,590
תוספת ליחיד עבור מלון ורכבת בתא סולטן 4,950 4,950
תא קליף 9,500 9,740
תוספת ליחיד עבור מלון ורכבת בתא קליף 5,100 5,110
תוספת ליחיד עבור 5 לילות בבתי מלון עבור קטגוריית חביבי 640 660

טיולים מומלצים

ברכבת פרטית

טיול רכבת על דרך המשי האגדית


קרא עוד

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך