בטיול פרטי

טיול פרטי במקסיקו וגואטמלה

טיול למקסיקו וגואטמלה – מסלול לדוגמה של טיול מאורגן פרטי בהתאמה אישית. את המסלול שלכם נבנה ביחד, לפי התקציב, משך הזמן העומד לרשותכם ומועד הטיול הנוח לכם. בכל מקרה, מדובר על טיול עומק מרתק בשתי מדינות המשופעות באתרי תרבות המאיה, כפרי אינדיאנים, שווקים הומים וססגוניים, תרבות מעניינת, נופים מרהיבים ועוד.במקסיקו ניתן לטייל עם מדריך פרטי דובר אנגלית, על מנת לאפשר לכם לנוע בקצב ובסגנון שלכם ועם גמישות מרבית. כמו כן ניתן לטייל במקסיקו בטיולי יום, עם קבוצות מטיילים ומדריך קבוצה דובר אנגלית.טיול מאורגן פרטי מאגד את ייתרונות הנוחות של טיול מאורגן, ללא הצורך לעסוק בסידורים ולימוד מקדים, והמידע הטוב שניתן על ידי מדריכים מוסמכים בני המקום, יעילות הטיול המקיף מרב יעדים בזמן קצוב, עם הייתרונות של טיול פרטי, בו לא תלויים באנשים אחרים, וניתן לשלוט על קצב הטיול, להקדיש זמן למקומות מרתקים ולקצר או לדלג על מקומות אחרים. זוהי האופציה האידיאלית למטייל הרוצה להפיק את המרב.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  מסלול הטיול

  יום 1: הגעה למקסיקו סיטי

  לאחר נחיתה בשדה התעופה של מקסיקו סיטי. הנציג המקומי יסיע אתכם למלון.

  לינה: מקסיקו סיטי.

  יום 2: מקסיקו סיטי

  מקסיקו סיטי היא המטרופולין השלישי בגדלו בעולם והעיר הגדולה בדרום אמריקה. זו עיר מגוונת ועשירה מבחינת תרבותית והיסטורית. תתחילו את היכרותכם עם עיר זו בסיור עם קבוצת תיירים במרכז ההיסטורי ובאתרים המוכרזים כאתרי מורשת עולמית. תבקרו בכיכר המרכזית זוקלו, כיכר ענקית שהייתה המרכז הטקסי של העיר האצטקית טנוכטיטלן. בצפונה של הכיכר נמצאת קתדרלת המטרופולין, הגדולה ביותר באמריקה. זו הקתדרלה ששמה המלא הוא “הקתדרלה העירונית של עליית מרים הבתולה המבורכת לגן העדן”. תבקרו בכיכר סאקולו ובארמון הלאומי על קירותיו נמצא ציור הקיר המפורסם של גדול ציירי המוראלים, דייגו ריברה. תבקרו במוזאון הנפלא לאנתרופולוגיה, כדי להחשף לתרבויות הפרה-קולומביאניות העשירות של אמריקה התיכונה, האצטקים, המאיה האולמקים ועוד. זהו המוזאון הפופולרי ביותר במקסיקו, ושער חשוב להיכרות עם התרבויות אותן תפגשו בהמשך הטיול. (המוזאון סגור בימי ב’).

  לינה: מקסיקו סיטי.

  יום 3:  מקסיקו סיטי, טאוטיוקאן  

  הבוקר תצאו לטיול (בקבוצת תיירים), באתר הארכיאולוגי המרשים של טאוטיואקאן שהייתה העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה טרם עידן הקולוניאליזם. השפעתה של עיר חשובה זו התפרשה על פני אמריקה התיכונה. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו ולא בכדי. כאן נמצאת פירמידות השמש והירח המפורסמות ומקדשו של האל קצאל-קואטל – נחש עם נוצות ציפור הקצאל המלכותית.

  בדרך חזרה תבקרו בבזיליקה לכבוד גבירתנו מגוואדלופה. שפכה לאיקונה החשובה ביותר והנערצת של מקסיקו, והבזיליקה מהווה אתר לעליית רגל למאמינים מכל אמריקה הלטינית. עוד תבקרו בכיכר שלוש התרבויות.

  לינה: מקסיקו סיטי.

  יום 4: מקסיקו סיטי, גני סוצ'ימילקו

  לאחר ארוחת בוקר תיסעו (בקבוצת תיירים) לשכונת קויאקאן הציורית, בה נמצא מוזאון הציירת פרידה קאלו. פרידה היא מהציירות הטרגיות והמפורסמות בעולם, אשתו של הצייר דייגו רביירה. בבית זה, הקרוי “הבית הכחול”, חיה ומתה הציירת, ומוצגים בו ציורים של בני הזוג ואומנים נוספים. זהו המקום החשוב ביותר ללמוד על אומנות הציור המקסיקנית. לאחר הביקור תמשיכו לשייט בסירה טיפוסית בתעלת העיר בשכונה הרומנטית סוצ’ימילקו, בה ישנם גנים צפים על איים מלאכותיים, שנוצרו במאה ה-13 כדי לגדל עליהם ירקות. בין הגנים שטות סירות ומשרות אוירה שלווה של סוף היום. בדרך תראו להקות מריאצ’י מנגנים בסירות חולפות (המוזאון סגור בימי ב’).

  לינה: מקסיקו סיטי.

  יום 5: מדינת צ'יאפס, קניון סומידרו                                           

  בשעות הבוקר הנציג המקומי יסיע אתכם לשדה התעופה, ממנו תטוסו לטוקסלה גוטיארס, בירת מדינת צ’יאפס, היושבת על גבול גואטמלה, והיא המדינה המבודדת ביותר ולכן גם בעלת ריכוז האוכלוסייה האינדיאנית ביותר. מדריך מקומי יחכה לכם בשדה התעופה ויקח אותכם בהסעה פרטית לשייט חוויתי בקניון סומידרו, שהוא מאתרי הטבע היפים ביותר במקסיקו. הנהר מתפתל בינות קירות ניצבים המתנשאים לגובה של מאות מטרים ומכוסים צמחייה עבותה ועופות מים. שיט בפיתולי הקניון הוא חוויה של ממש! בסיום השיט תסעו כשעתיים לעיר סן קריסטובל דה לאס קסאס – עיירה הררית יפיפיה.

  לינה: סן קריסטובל.

  יום 6: סן קריסטובל וכפרים אינדיאנים                                          

  לאחר ארוחת בוקר במלון תצאו ליום טיול (בקבוצת תיירים) בין הכפרים של שבטי האינדיאנים של מדינת צ’יאפס סן חואן צ’אמולה ו-סינאקנטאן, בהם חיים צאצאי המאיה. כפרים בהם כאילו עצר הזמן מלכת, בהם האינדיאנים הלבושים בבגדיהם הטיפוסיים, הצבעוניים, שתמיד נלחמו בכובש הספרדי, עדיין מתרגלים טקסים שמאניים תוך שתיית “פוש” אלכהולי ו”ארוז-קון-לצ’ה” (אורז בחלב וקינמון). תראו את התושבים ותלמדו אודות תרבותם, ובסיום הביקור תחזרו לעיירה סן קריסטובל, אשר הבניינים בה הם דוגמה לארכיטקטורה הספרדית, ובמיוחד כנסיית סנטו דומינגו המרשימה, עם חזית הבארוק הורודה, והכיכר המרכזית.

  לינה: סן קריסטובל.

  יום 7: מפלי אגווה אזול ואתר המאיה פלאנקה                      

  היום מצפה לכם יום של טבע בהתגלמותו. תעזבו בטיול פרטי את סן קריסטובל היפה, בדרככם לקסקדס דה אגוואה אזול (“מפלי המים הכחולים”), שכפי שמרמז שמם, זהו רצף של מפלים שהמים מכילים תוכן מינרלי עשיר הצובע אותם בכחול עז. את המשך היום תקדישו לחקירת צפונות תרבות המאיה בביקור באתר העיר פלנקה. איש אינו יודע לבטח מדוע נטשו בני המאיה את העיר עוד לפני הגעת הספרדים. העיר, שהגיעה לשיאה סביב המאה השביעית, ננטשה, והתגלתה בלב הג’ונגל עם בוא הספרדים. היא השתמרה באופן יוצא מהכלל, דבר המאפשר לראות את תפארתה, את מגוון המבנים ואת התחריטים בראשי המקדשים של העיר, ובכך להבין יותר את תרבות המאיה הנכחדת.

  לינה: פלנקה.

  יום 8: חציית הגבול לגואטמלה - פלורס

  היום מסתיים פרק הטיול במקסיקו ומתחילה הרפתקאתכם בגואטמלה. בבוקר תסעו ביער גשם ירוק-עד, למעבר הגבול לגואטמלה. נציג מקומי יחכה לכם בצד של גואטמלה ויסיע אתכם לאגם פטה-איצ’ה, בליבו, במעין אי, נמצאת “עיר הפרחים” פלורס. זו עיירה קטנה עם אווירה נעימה ואנשים נחמדים, ובה מסעדות מעוצבות ומקומות נעימים על גדת האגם, שם נמצא מלונכם.

  לינה: פלורס.

  יום 9: טיקאל –  טיסה לגואטמלה סיטי

  בבוקר תסעו לאתר העתיקות טיקאל. בלב יערות הגשם ניצב אתר זה – מהסמלים הבולטים של תרבות המאיה ואתר העתיקות החשוב ביותר של גואטמלה ומהחשובים באמריקה התיכונה. טיקאל נחשב לפאר היצירה של בני המאיה בשיא פריחתם לפני למעלה מ-1,500 שנה. טיקאל הוכרז כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו והוא ממוקם בלב יער גשם יפה ומכיל כ- 20,000 מקדשים שונים, שחלקם טרם נחשפו. חלק מהמקדשים מעוטרים בדמויות מיתולוגיות וכתובות. האזור כולו שוקק חיי בר, כשתוכים צורחים מעל, וקופים ושלל חיות נחבאים בינות העצים. הטיול כולל ארוחת צהריים. בתום יום מורשת מרתק תיסעו לשדה התעופה ממנו תטוסו לגואטמלה סיטי שם ימתין לכם נציג שייקח אותכם לעיר אנטיגואה.

  לינה: אנטיגואה.

  יום 10: אנטיגואה, הר געש פקאיה

  אנטיגואה גואטמאלה (“גואטמלה העתיקה”), היא עיר קולוניאליסטית נעימה ונוחה, הממוקמת בנוף חלומי של שלושה הרי געש גבוהים – אחד פעיל גם היום. העיר ההיסטורית הייתה בירתה של מרבית אמריקה התיכונה במשך למעלה מ-200 שנה, עד שנהרסה ברעידת אדמה. זו עיר עם בתים צבעוניים ומדרכות מרוצפות, כמו לקוחים מציור קוביסטי. רחובות העיר וכנסיותיה המפוארות מהמאה ה-18 שוקמו בחלקם והם “אתר מורשת עולמי של ארגון אונסק”ו. בבוקר תשוטטו בין הכנסיות, הסמטאות הציוריות והכיכרות של העיר. בהמשך היום תבקרו בחוות גידול קפה, בה תלמדו על גידול וייצור הקפה, שתילת השיח, דרך קטיף, ייבוש, קליה, מיון ועד לכוס הקפה המוכנה לשתייה. אחר הצהריים תיסעו לשמורת הר פקאיה (Pacaya National Park). זהו הר געש פעיל שגובהו 2,552 מטר מעל פני הים ומסביבו תופעות וולקניות וצמחיה מיוחדת. תצעדו בשבילי השמורה ותוכלו ללמוד על תופעת הוולקניות והקשת הגעשית של אמריקה המרכזית.

  לינה: אנטיגואה.

  יום 11: צ'צי'קסטננגו - אטיטלן

  הבוקר תיסעו לשוק הצבעוני המפורסם בעיירה צ’יצ’יקסטננגו, הנחשב לשוק הגדול והצבעוני ביותר במרכז אמריקה! (השוק מתקיים בימים חמישי וראשון). תסיירו בין הדוכנים המלאים מכל טוב, החל ממוצרי מזון מקומיים ועד עבודות יד וכמובן תראו מגוון גדול של סוחרים המגיעים מכפרי הסביבה כדי להציע את מרכולתם. תבקרו בכנסייה בה מתקיימים טקסים פולחניים ובבית הקברות הצבעוני. בתום הסיור תיסעו לאזור אגם אטיטלן היפיפה המוקפת שלושה הרי געש. אחה”צ יהיה לכם זמן חופשי לשוטט ברחובות העיירה פנחצ’ל השוכנת על שפת האגם וליהנות מבתי הקפה, המסעדות והחנויות עם חפצי אומנות יד של האזור.

  לינה: אגם אטיטלן.

  יום 12: שייט על אגם אטיטלן - גואטמלה סיטי

  אגם אטיטלן היה ככל הנראה אגם לוע של הר געש שקרס, בו יש מים כחולים צלולים, כשברקע ניצבים הרי געש גבוהים וגדותיו רצופים בירוק עמוק של צמחיית יער הגשם. מראה זה לבדו לא יישכח! פרט לנוף מסמא העיניים, חיים בסביבות האגם כפרים תוססים המשמרים תרבויות ייחודיות. עם בוקר תצאו לשיט באגם המרהיב, לעבר הכפר סנטיאגו דה אטיטלן, שהוא מרכז שמאני לאנשי הסביבה מצאצאי המאיה-הצוטוהיל, המגיעים לכפר לטקסי גירוש שדים וכיוצא בזה. נשות הכפר המייצרות בגדים עם דוגמאות של פרחים וציפורים גם הן סיבה טובה להגיע לכפר. תמשיכו לכפר סן חואן לה לאגונה, שנמצא במערב האגם ומתחת להר הגעש הנושא את שמו. זהו כפר חקלאי שאנשיו כולם בני הצוטוהיל הגאים במסורת מלאכת היד שלהם – במיוחד בקליעת מחצלות קנה מגדות האגם, בציור ובאריגה. לאחר השייט וביקור בכפרים באזור תיסעו חזרה לגואטמלה סיטי.

  לינה: גואטמלה סיטי.

  יום 13: טיסה מגואטמלה סיטי

  העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה או ליעד הבא.

  כלול

                                         

  • לינות בהתאם לתוכנית במלונות 4 כוכבים כולל ארוחות בוקר במלון.
  • העברות מ/אל שדות תעופה ברכב פרטי
  • בגווטמאלה טיולים פרטיים עם מדריך צמוד דובר אנגלית
  • במקסיקו טיולים קבוצתיים או טיול פרטי בהתאם למצויין בתוכנית
  • כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים התוכנית

  המחיר אינו כולל:

  • טיסות בינלאומיות
  • טיסות פנימיות במקסיקו וגווטמאלה (כ $300 לאדם, כפוף לאישור)
  • הוצאות אישיות וטיפים, וכן כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

   

   * המחיר הסופי יקבע בהתאם לעונה, רמת המלונות ושינויים נוספים.

   

  מחיר משוער

  מחיר לאדם בחדר זוגי (על בסיס 2 מטיילים)מחיר לאדם בחדר זוגי (על בסיס 4 מטיילים)מחיר לאדם בחדר זוגי (על בסיס 6 מטיילים)
  כ- $3,450כ- $2,750כ- $2,430

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך