רכיבה על סוסים

מסע קסום על גב סוסים במונגוליה

נקישותיהן המתוזמנות להפליא של פרסות הסוסים בקרקע הן שיכתיבו של קצבו של הטיול המופלא אליו תצאו, אל ערבות מונגוליה ואל חייו של הנווד המונגולי, המשוטט כל חייו. תלמדו לאזן עצמכם על גבו של הסוס, לדוג דגים בנהר, לירות בחץ וקשת, לחגוג כמיטב המסורת המקומית ולשאוף מלא הריאות את קסמה המדהים של מונגוליה, שלא תוכלו לחוות בשום דרך אחרת. צאו לטיול עם חוקרים אמיתיים, שמתחקים אחר אחת התצוגות המרהיבות ביותר שמציעה האנושות.  

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

  • מבט על מונגוליה מנקודת מבטו של הנווד המקומי
  • רכיבה על סוסים
  • ריקודים והופעות מונגוליות מסורתיות
  • פסטיבל Naadam
  • מנזר Erdene Zhu
  • אולן בטור הבירה

מסלול הטיול

יום 1

את היום הראשון לטיול נקדיש לעיר הבירה המסקרנת והמיוחדת אולן בטור, שם נבקר במוזיאונים ובחנויות שונות. נכניס מידה רבה של אדרנלין לגוף בארוחת הערב המסורתית, ממיטב התוצרת של המטבח המונגולי.

יום 2

נמשיך את הסיור באולן בטור. נבקר במוזיאון הלאומי המציג את ההיסטוריה של מונגוליה ונסייר בשוק השחור המפורסם, שם נצטייד בכל הדרוש לנו לרכיבה המצפה בימים הקרובים. נמשיך אל מקדש Choijin Lama ונזכה להופעה מהפנטת.

יום 3

נותיר את אולן בטור מאחור ונצא מערבה, אל העיר Kharkhorin – עיר שנבנתה על ידי ג’ינג’יס חאן ובנו והייתה בעבר משכנו של אוצר אדיר.

יום 4

נגיע אל מנזר Erdene Zhu שנבנה במאה ה-16 ושימש מרכז חשוב למאות נזירים בודהיסטים. אם יאפשר הזמן, נשמע את הרצאתו של אחד הנזירים במקום, שיספר על רוחם של הסוסים ונפשם הייחודית. משם נמשיך אל המחנה שלנו ללילה זה, Lapis Sky, שם נחזה בשקיעה ונאכל את ארוחת הערב.

יום 5

נבחן את כישורי הרכיבה שלכם בטיול קליל בעמק טיל (Teel) ונפגוש במשפחת נוודים מקומית. נחדד גם את יכולות הצילום שלכם בעזרתו של תומאס קלי (Thomas Kelly), שיעביר סדנת צילום מעניינת. ניתן לבצע בנוסף לכך גם רכיבה ‘רצינית’ יותר, של תשעה מיילים.

יום 6

נצא בבוקר לרכיבה המשמעותית הראשונה של הטיול, שתימשך שלוש שעות עד Tolgin Butts. נרכב בערבה המופלאה ונקים את המחנה שלנו באחו פורח ויפהפה.

יום 7

אנחנו עולים בדרגת הקושי ויוצאים לרכיבה של חמש שעות, אל משעולי הרים שהנופים הנשקפים מהם פשוט בלתי נתפסים. נקים את המחנה שלנו בשעות אחר הצהרים למרגלות הר Mandal, הר שנחשב קדוש עבור המונגולים.

יום 8

נקדיש את היום הזה לחקר ההר המרשים בבסיסו בנינו את המחנה שלנו. נשתתף בטקס בודהיסטי מיוחד, נסרוק את הנוף המופלא, נצא לדייג, להליכות ועוד. מי שיתגעגע לסוסים, יוכל לצאת לרכיבה של שעה ולמפגש עם משפחות נוודים נוספות.

יום 9

חוזרים וחוצים את הערבה עד ל-Bulgam Sum ברכיבה על סוסינו. מי שירצה, יוכל לחזור את אותה הדרך בג’יפ. נגיע על המחנה ב-Lapis Sky, ננוח כמו שצריך וניהנה מארוחת הערב המושקעת שהוכנה מבעוד מועד.

יום 10

עם בוקר נצא לטיול צילום עם תומאס קלי, נתפוס פורלים באגם סמוך או נתאמן על הדיוק בחץ וקשת. בשעות אחר הצהריים נצא לרכיבה נוספת, אל משפחת נוודים שמתגוררת בסמוך. נסיים את היום בברביקיו מונגולי מסורתי.

יום 11

אחת החוויות המרתקות של הטיול יתרחשו היום: ביום זה נגיע אל פסטיבל Naadam המקומי, בו נערים וגברים מתחרים בשלל תחרויות – רכיבה לע סוס ללא אוכף, היאבקות, חץ וקשת ועוד. המשתתפים מייחסים חשיבות רבה לפסטיבל ומתאמנים לקראתו כל השנה. גם אתם תוכלו להתנסות בתחרויות השונות ולאחר מכן ליהנות ממופעים שונים סביב המדורה, סמוך למחנה.

יום 12

ניהנה מהיום החופשי ב-Lapis Sky כדי ליהנות מהסביבה הטבעית, לדוג, לצאת לרכיבה אחרונה על סוסים, לפגוש משפחות נוודים נוספות, להתאמן בחץ וקשת, לעשות יוגה או פשוט לנוח ולהירגע.

יום 13-14

חוזרים לאולן בטור ונהנים עוד קצת מהעיר הנעימה הזו. למחרת, נקום בבוקר ונעלה אל המטוס, חזרה הביתה.

כלול

  •  המחיר אינו כולל טיסות

תאריכי יציאה

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי
1.7.15 14.7.15 5,795$ USD (תוספת לחדר בודד: 800$ USD)
20.7.15 2.8.15 5,795$ USD (תוספת לחדר בודד: 800$ USD)
9.8.15 22.8.15 5,795$ USD (תוספת לחדר בודד: 800$ USD)
14.6.16 27.6.16 5,995$ USD (תוספת לחדר בודד: 900$ USD)
1.7.16 14.7.16 5,995$ USD (תוספת לחדר בודד: 900$ USD)
20.7.16 2.8.16 5,995$ USD (תוספת לחדר בודד: 900$ USD)
9.8.16 22.8.16 5,995$ USD (תוספת לחדר בודד: 900$ USD)

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך