בטיול פרטי

טיול ספארי פרטי בדרום טנזניה

טיול ספארי בטנזניה המתמקד בשמורות של דרום טנזניה המשתרעות מחוף האוקיינוס ההודי במזרח, ועד אגם טנגניקה במערב המדינה. חלקן משתרעות במישורים הנמוכים שבין האוקיינוס ומדרגת ההר, וחלקן ברמות הגבוהות 900 מטר מעל הים ומעלה. המשותף לכולן שהינן רחוקות והגישה אליהן קשה, לרוב בטיסה מיוחדת במטוסים קלים ומעטים מגיעים אליהן, מה שיוצר אזורים נרחבים שהאדם כמעט ואינו נוגע בהן. כך בעבר בזכות זבוב הצה צה שמנע מהשבטים המקומיים להפוך את האזור לשטחי מרעה, וכך כיום - עדיין מעטים התיירים שפוקדים את האזור. וזה סוד קסמו של האזור.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • צפייה במאות בעלי חיים בסביבתם הטבעית
 • לינה בלודג’ים מפנקים יפיפים בלב השמורות
 • צפייה בנופי בראשית בסביבה בתולית וכמעט לא מתוירת

מסלול הטיול

יום 1-3: נחיתה בטנזניה והגעה לשמורת סלו (Selous Game Reserves)

היום נתחיל להגשים את החלום. נטוס לטנזניה. כשננחת, נעלה על טיסה פנימית שתיקח אותנו במהירות ובנוחות לשמורת הטבע סלו, בה נבלה את שלושת הימים הקרובים.

שמורת סלו היא הגדולה מכל השמורות בטנזניה. שטחה 56,000 קמ”ר, כמעט פי 4 משמורת הסרנגטי, כמעט פי 3 משטח מדינת ישראל. שמורת הסלו אינה National Park בהגדרתה, אלא Game Reserve והינה תחת רשות אחרת וחוקיה שונים במקצת, אבל למטייל ההבדל אינו משנה מאומה, וזה צוין רק לשם הדיוק. האזור הוכרז כשטח מוגן כבר בתחילת המאה ה-20. כמה שנים מאוחר יותר, ב-1922, הוכרז השטח כשמורת מקלט ונקרא על שמו של קפטן Fredric Selos – חוקר, סופר, צייד, ושומר טבע. קומבינציה שבאותם ימים ניתן היה שתתקיים כאותו האדם.
עורק החיים של השמורה הינו נהר Rufiji, החוצה את השמורה לכל אורכה ושלוחותיו יוצרות רשת של לגונות. ממוצע גשמים של כ-1,000 מ”מ גשם לשנה מעלה את מפלס הנהר עד 5 מטר באזור הגשמים. לאורך הנהר ממוקמים מספר לודג’ים קטנים, חלקם באוהלים וכולם יקרים מאוד. חלק גדול מהשמורה מדרום לנהר Rufiji סגור למבקרים והספארי מתבצע רק בחלק הצפוני.

את טיול הספארי נקיים פעמיים ביום (בוקר ואחה”צ) ברכבים בעלי עבירות מצוינת (4X4), פתוחים ומאפשרים ראיה וצילום ב-360 מעלות. הנסיעה אינה מוגבלת לדרכים מסומנות, ניתן לנוע בשטח ללא כל הגבלה מה שמאפשר גישה קרובה ובלתי אמצעית לבעלי החיים. מגוון בעלי החיים גדול, בעונת הגשמים ניתן למצוא עד 400 מיני ציפורים, ואילו הזמן הנכון למצוא את חיות הסוואנה הוא בעונה היבשה בין יוני לאוקטובר, אז המים יורדים ובעלי החיים מתרכזים בסמוך לנהר.

לינה: www.rufijirivercamp.com

ימים 4-7: שמורת רואה (Ruaha National Park)

שמורת רואה ממוקמת בטבורה של טנזניה, 11 שעות נסיעה מייגעת בדרך לא דרך, או שעה וחצי טיסה במטוס חד מנועי משמורת הסלו. אנחנו נעשה את הדרך בטיסה משמורת סלו על מנת לחסוך זמן וטירחה. שטחה של שמורת Ruaha כ 12,000 קמ”ר ומגוון הנופים בה רחב, החל מהאזורים הרריים ודרך סוואנות יבשות ורחבות ידיים ועד לנהר Mwagusi.
הלודג’ Ruaha River Lodge  יספק לכם תצפית מצוינת ומרהיבה על הנהר וניתן לבלות את כל השהות כאן בישיבה במרפסת העץ הקטנה ולצפות בנהר ושפע בעלי החיים הפוקדים אותו החל מלהקות הבבונים, דרך עדרי הקודו בעלי הקרניים המסולסלות והגוף המפוספס, ועד לעשרות פילים החוצים את הנהר, מידי יום, לעברו השני. אבל, לא בשביל זה הגענו עד לכאן!
בשמורה רשת ענפה של דרכי עפר, המאפשרת לנוע בה ברכבי 4X4, ונותנת הזדמנות להציץ גם לשטחי הסוואנה. בשטחי השמורה נעים למעלה מ-30,000 באפלו, כמות דומה של זברות, אלפי פילים ואין ספור של אנטילופות ממיני שונים, וכמובן הטורפים למיניהם: אריות, צבועים, ואם מתמזל המזל ניתן גם לפגוש קרנף או שניים. בארבעת ימי השהות שלנו בשמורת רואה, תצליחו להתוודע רק לפינה זעירה של השמורה, אמנם מרתקת, אבל זה באמת רק קצה הקרחון.

לינה: www.ruahariverlodge.com

 יום 8: טיסה חזרה לארושה/דאר א סאלם ומשם חזרה לארץ

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

הערות

3

כלול

 • טיסות מהארץ עם חברת ethiopian airlines
 • טיסות פנימיות בין שמורות הטבע
 • שלושה לילות בשמורת סלוס
 • ארבע לילות בשמורת רואה
 • נהגי הרכבים הינם גם מדריכים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב בסיורי ספארי
 • שני סיורים יומיים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים ברכבי 4×4 מרווחים וחדישים
 • לינה בלודג’ים מפוארים ומפנקים, הממוקמים בלב השמורות בטנזניה
 • אירוח על בסיס כלכלה מלאה במהלך ימי טיול הספארי
 • דמי כניסה לאתרים
 • כל משתתף יקבל תדרוך מקיף במשרדנו טרם היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

 • הוצאות אישיות וטיפים וכל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר
 • אשרת כניסה לטנזניה (50$ תשלום במקום)

 

מתעניין בטיולי ספארי נוספים בטנזניה? 

עונה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר
שיא עונה (1.6-31.10, 23.12-4.1) $5,390 $905
מחוץ לעונה (4.1-31.3, 1.11-22.12) $4,995 $440

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך