בנהיגה עצמית

צפון יוון וקורפו בנהיגה עצמית

טיול בצפון יוון ובקורפו בנהיגה עצמית, במהלכו תיהנו ממסע בלתי נשכח בנופים המגוונים של האזור. התחלה וסיום בסלוניקי עם הארכיטקטורה הביזנטית המדהימה שלה, ביקור במנזרי הצוק של מטאורה, אגם הכסף האטמוספרי ביואנינה, טרק בכפרי האבן בהרים בזאגוריה, וקורפו, על ההיסטוריה היהודית שלה וסיפורו של המטייל האגדי אודיסאוס.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

מסלול הטיול

 יום 1: נתב"ג - סלוניקי

טיסה ישירה אל “בירת” הצפון של יוון. תאספו את הרכב שימתין לכם ותסעו לבית המלון במרכז העיר. שם יפגוש אותכם המדריך המקומי דובר האנגלית ותצאו לארבע שעות סיור במהלכו תשמעו על ההיסטוריה של העיר, תחקרו את האתרים שהפכו אותה לאתר מורשת העולמית של אונסק”ו, כמו הכנסיות הביזנטיות וה”אגורה” הרומית, שאירחה סוחרים מרחבי הים התיכון במשך אלפי שנים. בסיור תלמדו על מגוון התרבויות שעיצבו את סלוניקי לאורך השנים, כולל עות’מאנים, נוצרים ויהודים.

לינה: סלוניקי

 

יום 2: אל הכפרים של זגוריה

לאחר ארוחת הבוקר תצאו בנסיעה אל חבל זגוריה. (נסיעה של כ- 4.5 ש’). כאן תוכלו לטייל במקבץ של למעלה מ- 40 כפרי גבעות עשויים מבני האבן השמורים היטב בין פסגות ההרים, הנהרות והגבעות של פינדוס. במהלך הימים הקרובים תוכלו להנות מהשקט, הנופים והפעילויות שהאזור מציע. למרות שזגוריה פופולרית ביותר כיעד חורפי, עיירות ההרים מקסימות באותה מידה בסתיו או באביב ובקיץ כאשר האדמוניות פורחות. רבים מהכפרים מופיעים ברשימת היישובים המסורתיים של יוון, עדות לאופיים שנותר ללא שינוי במהלך השנים.

לינה באחד הכפרים באזור

 

יום 3: יום של טבע - טרק בקניון ויקוס

הבוקר תשאירו את הרכב בכפר ויקוס, ותועברו אל הכפר מנדוריני של מתחיל מסלול הליכה יפיפה של כ- 6 ש’ בין שני הכפרים. בשל בידודו הגיאולוגי והיעדר נוכחות אנושית, קניון ויקוס כולל מיני צמחים ופרחים נדירים וכמו כן ניצפו בו יותר מ -110 מיני ציפורים, 19 מיני נחש ודו-חיים, וכן מיני פרפרים נדירים רבים. לבסוף, בנהרות Aoos ו- Voidomatis חיים 7 מיני דגים. התקופה הטובה ביותר לבקר בערוץ היא בתקופת הקיץ ובתחילת הסתיו כשהנהר רדוד. עובדה זו מקלה על המעברים בצורה קלה יותר.

לינה באחד הכפרים באזור

יום 4: הרפתקאה בנהר ווידומטיס

איסוף מהמלון ויציאה לרפטינג במים הצלולים של הנהר שבלב הפארק הלאומיVikos -Aoos המציע הזדמנות ייחודית ליהנות באופן פעיל מהטבע! הנהר, העולה בערוץ ויקוס ועוקב אחר נתיב מים מרשים, עטוף עצי דולב ומעליו גשרי אבן מסורתיים. זו אחת הסביבות הטבעיות המהממות ביוון. יערות שופעים, הרים מרשימים גבוהים ונקיקים עמוקים שזורים יחד עם תרבות ומסורת מקומית! הרפטינג נמשך כשעה וחצי. לקראת צוהריים חזרה למלון ושאר היום לרשותכם.

לינה באחד הכפרים באזור

יום 5: המעבר לקורפו

לאחר ארוחת בוקר נוספת בהרים תיפרדו מהם לשלום ותיסעו לכיוון חוף הים, אל עיר הנמל איגומניצה (כשעתיים וחצי נהיגה). מכאן תפליגו במעבורת (משך ההפלגה כשעתיים) לאי קורפו שבים היוני. שימו לב למינים הרבים של יונקים ימיים שקוראים למים הסובבים בית. בעיר ישנם שני נמלים, ישן וחדש. הראשון נבנה במאה השלוש עשרה והוא מוקף בחפיר מי ים. הוא מסתיר שלל איקונוגרפיה, כולל פורטה סופראנצה, כנסייה דורית בהשראת סנט ג’ורג’ ועוד. הנמל החדש בגבול הצפון-מערבי, מתהדר בארכיטקטורה צבאית קוביסטית.

לינה: קורפו

יום 6: קורפו

תצאו לטיול מודרך (כ- 5 ש’) עם מדריך דובר אנגלית בין שלל האתרים של העיר והאי. תוכלו להבחין בהשפעות האיטלקיות על האי, שימו לב למרפסות המצטלבות המזכירות את אלו של נפולי, ומעידות על השפעתה הנפוליטנית של קורפו. לעיר גם מסורת יהודית מפוארת ותוכלו גם לשמוע את סיפורו של אודיסאוס הקשור קשר עמוק לאי.

לינה: קורפו

יום 7: יום חופשי בקורפו

תוכלו להנות מאחד מהחופים המרהיבים של האי למשל פלאוקסטריצה Paleokastritsa, חוף גליפדה Glyfada או חוף ברבאטי Barbati. לחלופין, תוכלו להנות משיטוט חופשי בעיר קורפו.

 

יום 8: חזרה ליבשת - יואנינה

לאחר ארוחת הבוקר תפליגו במעבורת חזרה אל נמל איגומניצה. משם תצאו בנסיעה של כשעה אל יואנינה, עיר על שפת האגם שהייתה בעבר מרכז ההשכלה ביוון, עם מבנים שמורים היטב, דוגמאות לארכיטקטורה והשפעה עות’מאנית, ואגם אפור כסוף. העיר העתיקה של יואנינה עדיין מוקפת בחומות ההגנה העתיקות, המעטפות מבנים מלאים במורשת העות’מאנית של יוון ובארכיטקטורה פולקלורית, והטירה המבוצרת היא אחת הטירות הביזנטיות העתיקות במדינה. תוכלו לטייל גם בשבילים לאורך חופי האגם.

לינה: יואנינה

 

יום 9: יואנינה – מטאורה – סלוניקי

מפסגות הטיול (תרתי משמע). לאחר כשעתיים נסיעה מיואנינה תגיעו אל המנזרים המפורסמים של מטאורה. מנזרים אלה העומדים על צוק, כולל מגאלו מטאורון ואגיוס סטפנוס, יושבים על ראש תצורות סלע גבוהות אך עדיין מיושבים ומשמשים גם כיום נזירים ונזירות. האזור הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו והוא אחד מאתרי העלייה לרגל הגדולים ביוון. תלכו על אותם שבילים בהם השתמשו נזירים במשך מאות שנים כדי להגיע למקומות קדושים אלה, הניצבים קרוב לאלף מטר באוויר מעל קניוני רכס פינדוס. לפני שנבנו השבילים, השתמשו תושבי המנזר ברשתות ובסולמות חבלים כדי להניף סחורות (ולעיתים גם אנשים) אל מרומי המצוק. עם תום הביקור תמשיכו בנסיעה למלון בסלוניקי.

יום 10: סלוניקי – נתב"ג

היום תשלימו את הביקור בעיר וסביבותיה. אחר הצוהריים העברה לשדה התעופה לטיסה ארצה.

 

הערות

הרכב השכור כולל

 •   Car Rental pick up and drop off Thessaloniki Airport including unlimited klm, 24h road assistance, theft and cdw insurance, and GPS

כלול

 • כל הלינות בהתאם למפורט בתוכנית, במלונות ברמת 5/4* בחדרים זוגיים סטנדרט
 • מכונית שכורה לפי הבחירה (ראו בטבלת המחירים), כולל ביטוחים וGPS
 • מדריכים מקומיים וסיורים פרטיים בהתאם לתוכנית
 • ארוחות בוקר במלונות
 • רפטינג
 • מעבורת

לא כלול

 • כרטיסי טיסה
 • כניסות לאתרים
 • מסי מלון
 • טיפים לנותני שירותים מקומיים
 • שתיה בארוחות הכלולות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

מחיר לאדם בחדר זוגי (2-4 נוסעים)

With a 1500cc car Peugeot 31 or similar With an automatic car 1600cc Citroen Elysée or similar
€1,515 €1,560

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך