טיול בוטיק לאוגנדה ורואנדה

טיול לאוגנדה ורואנדה - אוגנדה היא "הפנינה של אפריקה" כפי שכינה אותה וינסטון צ‘רצ‘יל וברואנדה יש את בספארי הגורילות המרשים ביותר. זהוה מסע אל גן עדן ראשוני ובתולי בלב היבשת השחורה. תרבות אפריקנית מסורתית, תושבים ידידותיים, נופים עוצרי נשימה, מגוון חיות בר וגולת הכותרת- גורילות ההרים, הם רק חלק מהסיבות הטובות לטייל באזור שמעבר לחיי הבר מציע גם נופים יפים ושפע של ירוק.


הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

  • שימפנזים ביער קיבאלה
  • הפלגה על הנהר אל התחתית של מפלי מורצ’יסון
  • טרק אל מקום מושבם של הגורילות

מסלול הטיול

יום 1: הגעה לאנטבה

הגעה לשדה התעופה הבינלאומי לאומי אנטבה, שם יחכה לכם נציג של חברתנו וייקח אתכם לבית המלון באנטבה או בקמפלה, תלוי בזמן ההגעה של טיסתכם.

לינה: קמפלה – Kampala Serena Hotel או Emin Pasha Hotel in Kampala

אנטבה – Best Western Hotel in Entebbe או Lake Victoria Resort Hotel

יום 2: אנטבה/קמפלה - שמורת הקרנפים זיווה - פארק לאומי מפלי מורצ'יסון

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את בית המלון וניסע לשמורת הקרנפים זיווה, שם נוכל לצפות מקרוב בקרנפים העצומים ובאורחות חייהם בסביבתם הטבעית. משם נמשיך בנסיעה לפארק לאומי מפלי מורצ’יסון. בדרך נעצור לארוחת צהריים.

לינה: Paraa Safari Lodge או Chobe Safari Lodge

יום 3: פארק לאומי מפלי מורצ'יסון

לאחר ארוחת הבוקר המהנה נצא לספארי הראשון שלנו בטיול בפארק הלאומי מפלי מורצ’יסון. צפו לראות מגוון רחב של בעלי חיים כולל אריות, פילים ושדות מרעה יפיפים בסוואנה. לאחר הספארי נחזור ללודג’ לארוחת צהריים (שאינה כלולה במחיר) ולאחריה נצא לאחר הצהריים של שיט בנהר, לעומק מפלי מורצ’יסון האימתניים. מומלץ לפקוח עיניים ולחפש עדרי היפופוטמים ומגוון גדול של בעלי כנף מיוחדים.

שמורת מפלי מורצ’יסון ששטחה 7,000 קמ”ר היא הגדולה ביותר באוגנדה והיא מורכבת מפארק לאומי מפלי מורצ’יסון, משמורת הספארי קארומה ומשמורת הספארי בוגונגו, בין היתר. יערות בודונגו וקאניו פאבידי, עם השימפנזים והציפורים גם הם כלולים בשמורה. זהו מקום מהמם לחיות בר, ציפורים וצמחיה. ניתן לצפות בקרוקודילים, היפופוטמים, פילים ובעלי כנף על גדות הנילוס.עם יותר מ-1,000 שימפנזים ביערות בודונגו וקאניו פאבידי, שמורת מורצ’יסון נחשבת למקום בעל מס’ השימפנזים הגבוה ביותר באזור. הטיול לתחתית המפלים אורך כשלוש שעות והוא בלתי נשכח – תוכלו לצפות במהלכו בציפורים, פילים, תאו, קרוקודילים והיפופוטמים על גדות הנילוס ולחוות את הנהר האדיר הזה. בספארי שתעשו תוכלו לראות תאו, נמרים, אנטילופות, ג’ירפות רוטשילד, בובאל איילי, קובוס המים ואולי אפילו אריות. יש כאן יותר מ-450 זנים של ציפורים. אבל האטרקציה הקוצפת ביותר באזור הם כמובן המפלים עצמם. לאורך 80 ק”מ ממפלי קארומה לכיוון מזרח, הנילוס זורם בשטף ומימיו נופלים מגובה 300 מטר במפלי מורצ’יסון, מה שיוצר מראה מרהיב.

לינה: Paraa Safari Lodge או Chobe Safari Lodge

 

יום 4: פארק לאומי מפלי מורצ'יסון - פארק לאומי יער קיבאלה

אחרי ארוחת בוקר, נצא לכיוון פארק לאומי קיבאלה ובדרך נעבור בפורטפורטל-עיר בינונית בגודלה עם כיכר שוק וקהילה מקומית מעניינת. יער קיבאלה מכיל את המספר הגבוה ביותר של יונקים השייכים למשפחת הפרימאטים באפריקה – שלושה עשר זנים של קופים, כולל קופי קולובוס (סוג של קופים ממשפחת קופים בעלי זנב החיים באפריקה, הקרובים לסוג קולובוס אדום. מקור השם “קולובוס” במילה היוונית שפירושה “קטום”, ונובע מהאגודל הקטום המאפיין את הקופים מסוג זה. מקור: ויקיפדיה) אדומים, לבנים ושחורים, קופים כחולים, בבונים ומס’ גדול של שימפנזים. הליכה ביער עשויה לספק לנו סיכוי גבוה לראות ולשמוע שימפנזים, בעלי כנף ויונקים אחרים המשחקים להנאתם בין עצי היער.

לינה: Kyaninga Lodge או Ndali Lodge

יום 5: פארק לאומי יער קיבאלה - שימפנזים ואגמי לוע הר געש

אחרי ארוחת הבוקר, נצא לטרק ביער קיבאלה בעקבות השימפנזים, על מנת להתבונן מקרוב בבעלי החיים המדהימים הללו, הכל כך דומים לבני אדם באורחותיהם. הטרק לשימפנזים ימשך בין 2-4 שעות. בשעות אחה”צ נבקר בביצות ביגודי. סיור לביצות ביגודי מאפשר צפייה בבעלי כנף בלתי רגילים וביונקים אחרים הגרים באזור הביצות.

לינה: Kyaninga Lodge או Ndali Lodge

יום 6: פארק לאומי יער קיבאלה - פארק לאומי המלכה אליזבת'

בבוקר, אחרי הארוחה נצא לכיוון פארק לאומי המלכה אליזבת’. נגיע לשם בשעות אחר הצהריים ונאכל ארוחת צהריים בלודג’. לאחר מכן, נצא לטיול ספארי בפארק הלאומי או שנתרווח בלודג’ וננוח – לבחירתכם.

הפארק הלאומי קווין אליזבת’  הממוקם מתחת להרי רוונזורי המפורסמים הוא פארק סוואנה אפריקאי המורכב מסביבה מלאה. הפארק, שהוא חלק מהזרוע המערבית של עמק ריפט במזרח אפריקאי, מתרכז סביב אגם אדוארד ואגם ג’ורג’. הטיול לאורך ערוץ קזינגה המקשר בין שני האגמים הללו, הוא הזדמנות מצוינת לראות היפופוטמים, תאו, פילים ומגוון גדול של ציפורים (יותר מ-500 מינים).

לינה: Mweya Safari Lodge או Katara Safari Lodge או Kyambura gorge Lodge

יום 7: פארק לאומי המלכה אליזבת' - ספארי ושיט בסירה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור ספארי בשמורה, בו נוכל לצפות באנטילופות, מינים שונים של בעלי כנף, צמחייה יפיפיה ונוף מרהיב. נחזור ללודג’ לארוחת צהריים ואחר הצהריים נצא לשיט מעניין בסירה בתעלת קאזינגה, שם תיהנו מנוף יפה של הצמחיה מכיוון התעלה.

לינה: Katara Safari Lodge או Kyambura gorge Lodge

יום 8: פארק לאומי המלכה אליזבת' - פארק לאומי הרי געש

אחרי ארוחת הבוקר נעבור למדינת רואנדה דרך מעבר הגבול קיסורו קיאניקה. נגיע אל הלודג’ ונאכל ארוחת ערב.

לינה: Mountain Gorilla View Lodge או Le Bambou Gorilla Lodge

יום 9: פרק לאומי הרי געש - כולל טרק לגורילות

אחרי ארוחת בוקר, נצא לטרק לגורילות וניקח עימנו ארוחת צהריים ארוזה. ילוו אתכם מדריך וסבל שיסחוב את תיק הגב עבורכם, על מנת להקל עליכם את הטרק. תצאו לדרך ליער הצפוף בחיפוש אחר הגורילות. המסלול עלול להיות לא קל, עם מדרונות תלולים מכוסים בצמחיה סבוכה. בנוסף, הגובה של למעלה מ- 1,585 מטר מחייב את הטרקרים לכושר גופני טוב. משך זמן הטיול יכול להשתנות ויכול להגיע עד 8-9 הלוך חזור. בכל אופן, הקושי הפיזי לא הופך את הטרק לבלתי אפשרי והמפגש פנים אל פנים עם הגורילות שווה את המאמץ.

בשעות אחה”צ נצא לביקורים תרבותיים באזור.

לינה: Mountain Gorilla View Lodge או Le Bambou Gorilla Lodge

יום 10: פארק לאומי הרי געש - אגם קיוו ג'יסנאי

אחרי ארוחת בוקר, נעזוב אל ג’יסנאי להרגע ולנוח על חופי אגם קיוו. נאכל ארוחת צהריים ובשעות אחר הצהריים נצא לשיט בסירה על אגם קיוו.

לינה: Lake Kivu Serena

יום 11: אגם קיוו - קיגאלי

אחרי ארוחת בוקר, נעזוב לכיוון העיר קיגאלי. נערוך סיור היכרות קצר עם העיר, בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו עד לטיסה. ניפרד לשלום מרואנדה ונטוס חזרה לארץ.

העיר קיגאלי:

עיר הבירה של רואנדה משמשת כמרכז הכלכלי והעסקי של המדינה. מבחינה גאוגרפית היא ממוקמת על ארבעה רכסי הרים ומוקפת בפסגות גבוהות ובהן הר קיגאלי, המתנשא לגובה 1,850 מטרים. זוהי עיר נעימה לרגיעה של כמה ימים, עם אפשרויות מצוינות לטיולים רגליים באזור ירוק להפליא. יש בה שווקים נהדרים, חנויות לחפצי אמנות מקומיים ורובע מוסלמי נאה. נבקר באתר התיירות המרכזי של העיר – מוזיאון ההנצחה הלאומי של הג’נוסייד בשכונת גיסוזי המשמש כאתר הזיכרון של הטבח ברואנדה (האתר נבנה בהשראה חלקית של מוזיאון יד ושם בירושלים), במוזיאון Kandt, ב- Camp Kigali, בעיר העתיקה, באיצטדיון הספורט ברמרה, בבנין הפרלמנט ובהר קיגאלי.

מפה

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

כלול

  • טיסות פנים
  • אירוח על בסיס פנסיון מלא (שלוש ארוחות, למעט היכן שמצוין אחרת)
  • העברות

המחיר אינו כולל:

  • טיסות בינ”ל
  • ביטוח
  • טיפים לנותני השירות

מחירים

מס' המטיילים מחיר לאדם בחדר זוגי
שני מטיילים $8,680
4 מטיילים $7,900

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך