דף הבית / יעדים / אנטארקטיקה

טיולים לאנטארקטיקה

  מתכננים את הטיול הבא?

  טיולים לאנטארקטיקה הם מסעות אל יבשת מסעירה ומרתקת השוכנת בקצה העולם. במהלך טיול לאנטארקטיקה תוכלו לפגוש יצורים ימיים ויבשתיים שאין כמוהם בשום מקום אחר, תשוטו בין קרחוני ענק ותתפעלו מנוכחותם של ליווייתנים ענקיים, פינגווינים, כלבי ים ועשרות עופות ים מיוחדים. זוהי הזדמנות להתוודע אל החיים הרחק מכל סימן של ציביליזציה ולחוות את הטבע הפראי במלוא עוצמתו.

  טיולים לאנטארקטיקה עם חברת עולם נסתר: מסעות יוצאי דופן ובלעדיים

  חברת עולם נסתר בולטת במחויבותה לספק מסעות יוצאי דופן ובלעדיים לאנטארקטיקה. אנו מתמחים בטיולים מרתקים לאנטארקטיקה, ומציעים לכם חוויה אישית וסוחפת אשר תאפשר לכם להתחבר באמת ליופי הטבעי ולחיות הבר של היבשת. בין אם זה שייט לצד קרחונים, צפייה בפינגווינים מקרוב, או התרשמות מהנוף הקפוא, טיולים לאנטרקטיקה הם הרפתקה מרגשת של פעם בחיים.

  טיולים מומלצים באנטארקטיקה

  אנטארקטיקה, היבשת הקפואה בקצה הדרומי ביותר של כדור הארץ, תמיד הייתה עטופה במסתורין. זוהי ארץ שבה שורר מזג אוויר קר מאוד, שבה שולטים בנוף קרחונים ענקיים והיא מלאה במשטחי קרח עצומים. למי שמחפש אחר הרפתקאות ומעוניין לספק את יצר הסקרנות, טיולים לאנטארקטיקה מציעים הזדמנות ייחודית לחוות עולם אחר. זהו עולם מרתק ומלא באתגרים שבו איתני הטבע מציגים את עצמם במלוא תפארתם.

  טיולים לאנטארקטיקה – לחקור את הקסם של היבשת הקפואה

  למי שבוחר לצאת אל טיולים לאנטארקטיקה נכונה חוויה יוצאת דופן. הבידוד והטבע הבתולי של היבשת יוצרים פיתוי שקשה לעמוד בפניו. זהו מקום שבו הזמן כאילו עומד מלכת, שבו הצעדה הבלתי פוסקת של החיים המודרניים מפנה את מקומה לשקט הנצחי של קרח ושלג. זוהי יבשת של ניגודים, שבה למרות האתגרים הסביבתיים משגשגות מערכות אקולוגיות עדינות במקומות הכי לא סבירים.

  למי שייכת אנטארקטיקה?

  לאחר שהסתיימה מלחמת העולם השנייה, מספר מדינות טענו לבעלות על אנטארקטיקה. זאת מכיוון שבתקופה זו התעורר הצורך במציאת אורניום לצורך ייצור אנרגיה גרעינית. בשנת 1961 נכנסה באופן רשמי האמנה האנטרקטית המסדירה את מעמד היבשת לתוקף רשמי. במסגרת הברית האנטרקטית, 46 מדינות הכוללות בין השאר את ארצות הברית ורוסיה, חתמו על האמנה המגדירה את אנטארקטיקה כשמורה מדעית בינלאומית שבה יהיה ניתן לחקור באופן חופשי את היבשת.

  אילו אתגרים מחכים לכם באנטארקטיקה?

  טיולים לאנטארקטיקה אינם מיועדים לכל אחד. האתגרים הנלווים לביקור בסביבה כה מרוחקת וקיצונית הם רבים. מזג האוויר של היבשת אינו צפוי ויכול להשתנות במהירות. סופות שלגים וטמפרטורות קיצוניות מהווים איום מתמיד. הכנה נכונה לטיול היא חיונית, והמטיילים חייבים להגיע מצוידים בציוד מיוחד המאפשר לעמוד בתנאים הקשים. לצד האתגרים הפיזיים, ההשפעה הפסיכולוגית של להיות במקום מרוחק ומבודד כל כך יכולה להיות עמוקה. קנה המידה העצום של הנוף יכול לגרום לאדם להרגיש קטן וחסר חשיבות, אך יחד עם זאת, עצם ההרגשה הזו יכולה להוביל לרגעים של התבוננות פנימית עמוקה וחיבור עם עולם הטבע.

  למה כל כך קר באנטאטרקטיקה?

  אנטארקטיקה היא המקום הקר ביותר בעולם. למרות שבקוטב הצפוני שוררים תנאים דומים לאלו שבאנטארקטיקה, ביבשת הקפואה קר הרבה יותר. בקיץ הטמפרטורה הממוצעת בה היא 28 מעלות מתחת לאפס ובחורף הטמפרטורה יורדת למינוס 60. באנטארקטיקה יש פחות אור שמש והאור המגיע נמצא אינו עולה הרבה מעבר לאופק בגלל הזווית שבה הוא פוגש את הקוטב הדרומי. בנוסף, סביב אנטארקטיקה ישנו זרם בלתי פוסק של מים קרים במיוחד, אשר לא מאפשר לזרמים של מים חמים יותר להגיע מצפון. טבעת המים הקרים, המקיפה את היבשת תורמת תרומה משמעותית לקירורה.

  אילו חיות בר ישנן באנטארקטיקה?

  במסגרת טיולים לאנטארקטיקה תוכלו לפגוש את חיות הבר הייחודיות שלה. פינגווינים, עם התעלולים המקסימים שלהם, הם הכוכבים הבלתי מעורערים של היבשת. פינגוויני אדלי ופינגוויני הקיסר המלכותיים הסתגלו לחיים באחת הסביבות הקשות ביותר על פני כדור הארץ. גם כלבי ים מצאו את ביתם באנטארקטיקה. ניתן למצוא בה כלבי ים מסוג וודל וכלבי ים נמריים שנראים לעתים קרובות מתרווחים על גושי קרח. בנוסף, ישנם הלווייתנים – לווייתני הדבשת המפוארים, האורקה ולווייתני המינקי השוחים במים הארקטיים. ההזדמנות לראות את היצורים הללו בסביבתם הטבעית היא פריבילגיה שרק מעט מאוד מקומות אחרים על פני כדור הארץ יכולים להציע.

  אילו מחקרים נערכים באנטארקטיקה?

  טיולים לאנטארקטיקה הם לא רק הרפתקאות וחיות בר. משלחות מחקר היוצאות ליבשת ממלאות תפקיד חשוב במחקר מדעי. היבשת משמשת מעבדה חיה למדענים החוקרים כל דבר, החל משינויי אקלים ועד לקרחונים. תחנות מחקר, שהוקמו על ידי מדינות שונות, מהוות בית למדענים האמיצים בתנאים הקשים כדי לאסוף נתונים שתורמים להבנתנו את העבר, ההווה והעתיד של כדור הארץ. קידוחים בכיפת הקרח של אנטארקטיקה, למשל, מציעים תובנות חשובות לגבי תנאי האקלים בעבר, ועוזרים לנו לפענח את מסתורי ההיסטוריה של כדור הארץ.

  אילו תקנות לשמירה על הסביבה קיימות באנטארקטיקה?

  בשנים האחרונות, ככל שגדלה המודעות לנושאי איכות הסביבה, הושם דגש מוגבר על תיירות אחראית באנטארקטיקה. המערכות האקולוגיות העדינות של היבשת פגיעות להשפעה אנושית, והמבקרים מתבקשים למזער את טביעת הרגל שלהם. קיימות תקנות מחמירות למניעת הפרעות לחיות בר ובתי גידול. הנוסעים מתבקשים לדבוק בעקרונות של אי השארת עקבות, כדי להבטיח שלנוכחותם תהיה השפעה מינימלית על הסביבה השברירית הזו.

  טיולים לאנטארקטיקה עם חברת עולם נסתר

  בעולם שלעתים קרובות מרגיש מוכר מדי, טיולים לאנטארקטיקה מציעים הזדמנות נדירה לצאת אל הלא נודע. זהו מסע המאתגר דעות קדומות, פורץ גבולות ומזמן התבוננות פנימית. בעמידה על החופים הקפואים של היבשת הנידחת הזו, אי אפשר שלא לחוש חיבור עמוק לכדור הארץ ותחושת פליאה מחודשת מעולם הטבע. ממפגשים עם חיות בר ייחודיות ועד לתובנות המדעיות שנאספו מהנופים הקפואים שלה, אנטארקטיקה טומנת בחובה הבטחה לשינוי עבור מי שיוצא למסע אליה. ולמי שמחפש את החוויה האולטימטיבית, טיול פרטי עם עולם נסתר מבטיח לפתוח את סודות הממלכה החבויה הזו, ולהשאיר חותם בל יימחה על הלב והנשמה. לכן, כשאתם חושבים על ההרפתקה הבאה שלכם, תחשבו על אנטרקטיקה – ארץ של קרח עם יופי בתולי ושפע של חיות בר.

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה ויש בו 3 עמודים ריקים.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  אנו ממליצים לפנות למרפאות מטיילים באזור מגוריך. מס' הטלפון של משרד הבריאות בכל רחבי הארץ – 5400*.

  טיולי שייט לאנטארקטיקה יוצאים בתקופת הקיץ המקומי (כשאצלנו חורף). בעונה זו הטמפרטורות לרוב לא יורדות ממינוס חמש מעלות צלסיוס באזור האנטארקטי, ולרוב הן נשארות בסביבות ה-0.

  על מרבית הספינות יש שירות אינטרנט כלול אולם גם בתנאים הטובים ביותר, הפונקציונליות והאמינות של חיבור לאינטרנט בקווי רוחב גבוהים יכולים להיות מאתגרים. מיקום הספינה ביחס להרים ולפיורדים, תנאי אטמוספירה, וקו הרוחב עצמו יכולים לעתים קרובות למנוע אות שמיש בין הספינה והעולם החיצון.

  חובה לעשות ביטוח בריאות. ביטוח זה חייב לכלול כיסוי רפואי חירום ופינוי (חובה), ואנו ממליצים שיכלול גם ביטול והפסקת נסיעה (לא חובה).

  הפרש השעות בין אנטרקטיקה וישראל בקיץ שלנו הוא 12 שעות קדימה.

  מתח החשמל ברוב הספינות הוא 110 וולט עם שקעי שני פינים שטוחים בסגנון ארה"ב.

  רצוי להביא מתאם בינלאומי.

  עבור כל נותני השירותים בספינה – כ-15$ לאדם ליום.

  מומלץ לשתות מים מינרליים.

  • גופייה ותחתונים תרמיים x 2
  • גרביים תרמיות x 3
  • מכנסיים עמידים למים – חיוני
  • מכנסיים. ג'ינס לא מתאים לנחיתות רטובות
  • כובע חם
  • כפפות חורף
  • אופציונלי: ז'קט ספורטיבי, זוג מכנסיים לגברים, ומקבילה לנשים, למסיבות קוקטייל ברוכים הבאים ופרידה על סיפון הספינה
  • משקפי שמש
  • קרם הגנה (לפנים)
  • שפתון (עם הגנה מהשמש, מומלץ)
  • תרמיל יום או תרמיל (עדיף עמיד למים)
  • בגד ים – לשימוש בג'קוזי של הספינה או צלילת קוטב
  • מִשׁקֶפֶת
  • מצלמה / מצלמת וידאו
  • סוללות נוספות למצלמות
  • מטעני סוללות, ומטענים/כבלים לטלפון נייד, מחשב נייד, טאבלט וכו'
  • ממירים/מתאמים לפי הצורך (מתח הספינה הוא 110 וולט עם שקעי שני פינים שטוחים בסגנון ארה"ב)