דף הבית / יעדים / מרכז וצפון אמריקה / גואטמלה

טיולים לגואטמלה


גואטמלה מציעה למטיילים בה הרי געש, אגמים, כפרים קטנים עם שווקים ססגוניים והרבה עבודות יד, לצד עיירות שובות לב ומפגש עם בני המאיה המשמרים את תרבותם העתיקה.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את גואטמלה

  בגואטמלה נמצאים מספר אתרי מורשת עולמית של תרבות המאיה ובראשם הריסות העיר טיקאל שבצפון המדינה, אגם אטיטלן והכפרים שסביבו, מפלי סמוק שמפיי המרהיבים ועוד.

  גואטמלה

  4 טיולים מומלצים בגואטמלה

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה.

  מחזיקי דרכון  ישראלי אינם זקוקים לוויזה לגוואטמלה  לשהייה של עד 90 יום.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  אנו ממליצים לפנות למרפאות מטיילים באזור מגוריך. מס' הטלפון של משרד הבריאות בכל רחבי הארץ – 5400*

   

  העונה היבשה: מתחילה באמצע חודש נובמבר ונמשכת עד סוף חודש אפריל. זוהי העונה שבה יורדים פחות משקעים (עדיין, ברוב האזורים, יכולה לתפוס אתכם שעה של גשם במהלך היום) והיא מעט פחות חמה מאשר העונה הגשומה. טמפרטורה ממוצעת בתקופה 18 מעלות .

  העונה הגשומה: בין החודשים יוני – אוקטובר. גם בעונה הגשומה חם (אפילו יותר מאשר בעונה היבשה) ואילו כמות המשקעים גבוהה יותר מאשר בעונה היבשה. טיול בעונה הגשומה אינו אמור לפגוע בחוויה, מה גם שכמות המשקעים המשמעותית יורדת בד"כ בשעות הלילה.

  המטבע המקומי הינו  קצל  GTQ. השער נכון לאוקטובר 2023.

  USD 1 = 7.9 GTQ

  EUR 1 = 8.3 GTQ

   

  הקידומת הבינלאומית היא 502+. ברוב שטח המדינה יש כיסוי סלולרי.

  חובה לעשות ביטוח בריאות.

  להוצאות נוספות כגון ארוחות במהלך ימי הטיול, בתי קפה, שתייה קלה, ארוחה קלה – כ- 10$-25$ לאדם ליום. ארוחות בערב בערים, תלוי במסעדה, בין 10$- 25$  לאדם (או יותר אם הולכים למסעדה יוקרתית). ניתן לשלם בכרטיס אשראי במסעדות בעיר, בבתי המלון וברב החנויות (לא בשווקים).

   

  הפרש השעות בין גואטמלה וישראל הינו 8 שעות אחורה (שעון חורף בישראל).

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. מומלץ להזמין מוניות מתחנות מורשות (אם נמצאים במלון או במסעדה עדיף להזמין דרך הקבלה).

  מומלץ להסתובב בכל זמן עם רשימת המלונות, או לפחות יש להחזיק אתכם כרטיס ביקור של המלון או צילום שלו בטלפון הנייד. מקומיים רבים לא מבינים אנגלית ואין סיכוי שתבטאו נכון את שם המלון. חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

   

  מתח החשמל 110 וולט, 60 הרץ. רצוי להביא מתאם בינלאומי.

  שקעי החשמל:

  בטיולים עם מדריך/נהג פרטי מומלץ לתת כ- 20$ -15$ ליום.

  במסעדות כ- 10%-15.

  יש לשתות מים מינרליים.