בטיול פרטי

טיול בוטיק פרטי לטוגו ובנין – טיול אנתרופולוגי מרתק וייחודי

תמיד רציתם לדעת איך חיים השבטים בכפרים במערב אפריקה? בטיול זה תכירו מקרוב את טוגו ובנין, מדינות מרתקות במערב אפריקה. מדינות אלו עשירות בתרבות מרתקת, ומאפשרות הצצה לחיים אחרים, בהם מרבית הבתים בנויים מבוץ, וכן פרושים לאורך הגבעות מטעים רבים של קקאו, בננות וקפה. בין היעדים השונים תזכו לבקר בספארי בפארק פנדג'ארי בטוגו, בו נמצא מגוון בעלי חיים כגון פילים, אריות, חרקים, כמה מינים של אנטילופות, היפופוטמים, באפלו, תנינים, מאות מינים של ציפורים ואפילו כמה נמרים שנדיר לראות. כמו כן, תבקרו בכפר טמברמה הנחשב לאתר מורשת עולמית לפי אונסק"ו, בשל הארכיטקטורה המסורתית וכן במקדש הפיתונים, במוזיאון האתנוגרפי וביער הקדוש בבנין.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

  • תבקרו בספארי בפארק פנדג’ארי בטוגו, המאופיין במגוון רב של בעלי חיים מרתקים
  • גלו את כפר גנבי (Ganvie) הנבנה כולו על אגם Noukoué במטרה להגן מפני שבטים עוינים
  • תטיילו על הר קלוטו, העשיר בפרפרים, עצים וצמחים, אשר חלקם מספקים גם תרופות מסורתיות

מסלול הטיול

יום 1 - הגעה ל Cotonou

נחיתה בבנין והעברה למלון, אחר הצהריים נעשה סיור היכרות בעיר וננצל את הזמן להכנות לטיול כגון החלפת כסף וקניית סים מקומי.

יום 2 - Cotonou – Dassa

בבוקר נצא לאגם Noukoué. האגם הוא ביתם של בני Tofinu, המתגוררים בבתי כלונסאות בכפרים באזור. נשוט באגם לבקר בכפר Ganvié. הכפרים נבנו בזמנים עברו, כאשר הצורך בהגנה מפני שבטים עוינים וטורפים היה גבוה. עד היום התושבים מעדיפים את החיים על פני המים מאשר על פני האדמה. אחר הצוהריים נסיעה בדרך אל דאסה.

יום 3 - Dassa – Taneka country

דאסה מוקפת גבעות וכאשר המקומיים מדברים על כמות הגבעות, הם משתמשים במספר הקדוש של 41. במציאות מספר הגבעות גדול יותר. בעבר חיפשו אנשים מקלט בגבעות וטקסי וודו שימשו כדי להגן על העם והתבצעו בארמונות וודו שעדיין בשימוש. נטפס בבוקר על אחת הגבעות לביקור בארמון כזה. לאחר הביקור נמשיך צפונה, נעצור בדאוג’ו לארוחת צהריים וביקור בכמה סדנאות מלאכת יד, כגון עיבוד עור וסדנה לאריגה. המשך לאזור Taneka עם ביקור בבנק תרבות שהוא יוזמה שבה הלוואות קטנות לעסקים ושמירה על התרבות הולכים יד ביד. בבנק התרבותי כל חפץ בתצוגה משמש כביטחון להלוואה שקיבל בעל החפץ להרחבת העסק שלו. כאשר הלווה מחזיר את החוב מוחזר לו החפץ והלוואה חדשה ניתנת למישהו אחר. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע ל Taneka-Bri, שם נבלה את הלילה.

יום 4 - Taneka country – Pendjari Park

בהתאם לזמן ההגעה של אתמול נתחיל עם ביקור בכפר כדי לקבל מושג על החיים בכפר. נבקר ביקורי נימוסין אצל המלך והמרפא המסורתי, שני אנשים מכובדים מאוד על ידי העם הממלאים עדיין תפקיד חשוב בתרבות ובחיי היומיום של בני טנקה. אחר הצהריים נעזוב לכיוון פארק פנדג’ארי בצפון המדינה בו נצא לנסיעת ספארי בפארק שם יש מגוון של בעלי חיים כגון פילים, אריות, חרקים, כמה מינים של אנטילופות, היפופוטמים, באפלו, תנינים, מאות מינים של ציפורים ואפילו כמה נמרים שנדיר לראות.

יום 5 - Pendjari Park – Natitingou

בבוקר נקום מוקדם לנסיעת ספארי של בוקר. אחר הצהריים נצא לכיוון Natitingou. נעצור בטאנוגו (Tanougou) לביקור במפלים שם אפשר להתרענן ברחצה בבריכה הטבעית. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע ל Natitingou.

יום 6 - Natitingou – Tamberma country

נצא בבוקר לכיוון מחוז סומבה שאנשיו ידועים בארכיטקטורה המסורתית של ה- Tatas שלהם (שם מקומי לבתיהם), אשר מזכירים לעתים קרובות טירות. הבתים דו-קומתיים, בנויים מבוץ ולכל חדר יש מטרה. נבקר בכפר סומבה ואחר הצוהריים נחצה את הגבול לטוגו, ונבקר בשבט טמברמה, הקשורים לסומבה. טמברמה היא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו בגלל הארכיטקטורה המסורתית שלהם. נטייל בכפר, נראה את הבתים ונבלה את הלילה במרפסת של משפחה מקומית.

 

יום 7 - Tamberma country – Kara

אחרי ארוחת הבוקר הגיע הזמן להיפרד מהמשפחה המארחת ולהמשיך את הטיול בטוגו. בבוקר נעשה טיול רגלי להר Kabyé באזור קארה. בדרך נראה בעלי מלאכה העובדים באופן מסורתי כמו הנפח המשתמש באבנים כבדות כדי לכופף את הברזל ולהפוך אותו לכלים ומיכלים. נחזור לקארה ונהנה ממספר שעות חופשיות אחר הצהריים כדי להסתובב בעיר שמכונה לעתים קרובות הבירה השנייה של בנין וזאת מסיבה טובה, במקרה של מצב חירום הממשלה יכולה באופן מיידי לעבור מלומה (Lome) לצפון, ולהמשיך את עבודתה מן מהמבנים הממשלתיים בקארה.

יום 8 - Kara – Kpalimé

יום נסיעה לכיוון Kpalimé בדרום מערב טוגו, לכיוון הגבול עם גאנה. בדרך נעצור בסלע Aledjo וכן ב Bafilo לבקר את האורגים Kenté. היעד שלנו ממוקם באזור שופע עם הרבה גבעות. האזור הוא ביתם של מטעים רבים, כולל קקאו, קפה, בננות ומטעי אננס. נגיע למלון בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

יום 9 - Kpalimé – Lomé

בבוקר נצא לטיול בוטני אל הר קלוטו. המדריך המקומי יסביר על החי והצומח, העצים והצמחים המספקים צבעים טבעיים ותרופות מסורתיות והפרפרים הנמצאים בשפע באזור. אחר כך נמשיך בנסיעה לבירת טוגו, לומה. בשעות אחר הצהריים נבקר בשוק הפטיש הגדול ביותר של מערב אפריקה. נראה מגוון צמחים, חלקי בעלי חיים וכלים למכירה, אשר רובם ישמשו בטקסי וודו. דת הוודו היא הדת העיקרית בדרום טוגו ובנין. פטישים (צלמים) ממוקמים בדרך כלל על הכביש, בכניסות של כפרים – ייתכן שראיתם אותם לאורך הדרך. מאמינים של הדת הוודו מציעים את fetishes, כמדיומים וקשר לבקשות עזרה מהאלילים והאלים.

יום 10 - Lomé – Grand Popo

בבוקר נצא מ Lomé מזרחה ונבקר בכפרים לאורך נהר מונו. בחלק זה של המדינה משמש נהר מונו כגבול בין טוגו לבנין. כפרים ציוריים נבנו על גדת הנהר ומשתמשים שם עדיין במלאכות ואומנויות מסורתיות כגון קליעת סלים, בישול Sodabi (ליקר מקומי), וייצור שמן דקלים וקדרות. נחצה את הגבול בחזרה אל בנין בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

 

יום 11 - Grand Popo – Ouidah

Grand Popo ממוקמת על חוף הים. נשוט בסירה ל ‘Bouch du Roi’, ‘הפה של המלך’. ממשיכים בדרך אל וואידה. העיר ידועה הן בהיסטורית העבדים שלה והן בתרבות הוודו. Ouidah הייתה אחת מערי החוף שם נאלצו אנשים לעלות על אוניות שלקחו אותם להימכר כעבדים ביעדים רחוקים. נלך כ 4 קילומטר במסלול העבדים לאורך ציוני דרך כמו עץ השכחה והבאר, שבה אנשים היו צריכים לשטוף את החטאים האפריקאים שלהם, אל “שער ללא חזרה” שנבנה על החוף. אחת לשנה, ב -10 בינואר, החוף ליד שער זה הופך לאתר פסטיבל. באותו יום חסידים של דת הוודו באים מרחוק ומקרוב לעיר כדי לחגוג את הדת ולבצע טקסים. הביקור בעיר כוללים את מקדש הפיתונים, המוזיאון האתנוגרפי והיער הקדוש.

יום 12 – Ouidah – Cotonou – departure

ניסע ל Ouakpè, כפר ליד Ouidah, שם נראה כיצד נעשה מיצוי המלח. לאחר מכן ניסע לקוטונו על כביש החוף, “כביש דה Pêche”. ניסע לאורך כפרי דייג על כביש מוקף בעצי דקל לחוף האוקיינוס. עם קצת מזל נראה דייגים אוספים את הרשתות ואת שלל היום על החוף. נאכל ארוחת צוהריים ונמשיך לשדה התעופה לטיסה הביתה.

כלול

• כל הלינות בהתאם לתוכנית
• רכב צמוד + נהג + מדריך דובר אנגלית
• כניסות לכל האתרים והפעילויות
• ארוחות בוקר + 4 ארוחות צהרים + 3 ארוחות ערב
• פגישת הכנה של עולם נסתר וליווי צמוד לאורך כל הטיול

המחיר אינו כולל:

• טיסות בינלאומיות
• ויזות
• ארוחות לא כלולות
• טיפים
• הוצאות אישיות
• ביטוח רפואי
• כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול במחיר

מחירים משוערים

מחיר לאדם בחדר זוגי (לפי 2 נוסעים) מחיר לאדם בחדר זוגי (לפי 4 נוסעים)
3,170 יורו 2,360 יורו

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך