בטיול פרטי

טיול פרטי ברואנדה ואל גורילות ההרים באוגנדה

רואנדה, "ארץ אלף הגבעות" מציעה למבקרים בה נופים מרהיבים, הרים מיוערים ומרשימים, יערות גשם טרופיים, אגמים יפהפיים ומפגש עם מגוון בעלי חיים, כולל גורילות ההרים, ששרדו רק במקומות מעטים בעולם. אי אפשר להתעלם מההיסטוריה המורכבת שלה – אך כיום רואנדה מאופיינת ביציבות שלטונית ומאפשרת למבקרים בה חוויה אותנטית, לא מתויירת מדי, במחיר שווה לכל נפש.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  משיאי הטיול

  • ביקור בקואופרטיביים מקומיים
  • ספארי בפארק הלאומי אקגרה
  • שיט נינוח בסירת קאנו בנהר מוקונגווה
  • מפגש עם גורילות ההרים
  • שיט איים באגם קיבו
  • הרפתקת אקסטרים ביעד הגשם

  מסלול הטיול

  יום 1: ברוכים הבאים לרואנדה!  

  לאחר נחיתתכם בשדה התעופה הבינלאומי קיגאלי, יקבל את פניכם בברכה המדריך שלכם, אשר ידאג להעברתכם למלון/ מסעדה, לארוחת בוקר ותדריכים ראשונים על הספארי.

  משם תצאו לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו (Nyamirambo), כדי לחוות מקרוב את חיי היומיום של התושבים המקומיים ברואנדה. ארוחת צהריים מיוחדת תוגש לנו במקום.

  בשעות אחר הצהריים תיסעו אל Gisozi לביקור באתר ההנצחה לזכר רצח העם, שם תלמדו על הפרק הכאוב בהיסטוריה של רואנדה, ותבינו את התהליכים שעברה המדינה מאז.

  בתום יום מדהים מלא רגשות ותגליות רבות תעשו דרככם לעבר מזרח המדינה, למחוז בוגסרה, שם נמצא הלודג’ בו תבלו את הלילה, בסמוך לאגם מוריי.

  לינה: Bugesera Lodge

  יום 2: נסיעה אל קיונזה

  לאחר ארוחת בוקר במלון, תצאו בנסיעה על דרך העפר אל מערב המדינה. זוהי נסיעה מיוחדת במינה, לאורך אגמים רבים עם מאות סוגי ציפורים – שאסור להחמיץ אם רוצים להכיר את רואנדה האותנטית לעומק. לאורך הדרך תחלפו על פני נופים טרופיים משגעים המשקיפים על אגמי בוגסרה, עם הרבה עצירות בכפרים קטנים למפגש עם המקומיים וסיור בשוק המקומי.

  עם ההגעה לעיר קיונזה (Kayonza) – צומת מרכזית במזרח המדינה. תבקרו בקואופרטיב קפה, שהוקם גם הוא על ידי נשים מקומיות בעלות תושייה, ככלי ליציאה מהעוני. זהו אחד מענפי הייצוא העיקריים של רואנדה, המספק מקומות עבודה רבים לתושבים המקומיים. בתום יום מקסים זה תעשו דרככם אל המלון האקולוגי, הסמוך לפארק הספארי אקגרה (Akagera) ומשקיף על הסוואנות. החדרים במלון זה בנויים עץ ואבן שעובדו על ידי אמנים מקומיים ליצירת חדרים מיוחדים ומזמינים בנוחותם.

  לינה: Rhino Lodge

   

  לינה: Rhino Lodge

  יום 3: יום בפארק הלאומי אקגרה

  ביום זה תתעורר ובשעת בוקר מוקדמת (ותאספו לדרך ארוחת בוקר ארוזה) כדי לנסוע לפארק הלאומי אקגרה (Akagera) ליום שלם של ספארי. שמורה זו שוכנת בגבעות הנמוכות של רואנדה ומאופיינת בביצות מיוערות וסוואנה בה תוכלו לראות מגוון חיות בר. לאורך כל היום תתחקו אחר עקבות בעלי החיים: עדרי זברות ותאואים, פילים, קרנפים, אריות, עשרות סוגי אנטילופות, תנינים, היפופוטמים ועשרות סוגי ציפורים. בתום יום הספארי תשובו למלון היוקרה המפנק בו נלון בקיגאלי, לארוחת ערב ולינה.

  לינה: Inside Afrika Hotel

  יום 4: נסיעה למוסנזה

  לאחר ארוחת בוקר במלון, תמשיכו במסע צפונה אל עבר ההרים הגבוהים והעיר מוסנזה (Musanze). בדרך תעצרו לתצפית על קופים בגבעות ניירגרמה (Nyirangarama). אל מול הנופים המרשימים תוכלו להבין את הסיבה האמיתית לכינוייה של רואנדה: “ארץ אלף הגבעות והאביב התמידי”.

  משם תמשיכו לשייט נינוח בסירת קאנו בנהר מוקונגווה, אל מולם נופם הקסום של הרי הגעש בלב גבעות טרופיות ומקומיים ששמחים לברך לשלום את האורחים. ארוחת ערב ולינה במלון בעיר מוסנזה, אשר למרגלות ההרים.

  לינה:  Faraja Hotel

  יום 5: מפגש עם גורילות ההרים

  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, תצאו בנסיעה אל עבר הרי הגעש המרשימים המלאים בחיות בר: עדרי בופאלו, איילות, סוגים רבים של קופים והמקום היחיד בו חיות גורילות ההרים. הרי געש אלו נפרשים על פני שלוש מדינות: רואנדה, אוגנדה וקונגו, והיום תחצו את הגבול אל אוגנדה, למפגש עם גורילות ההרים. מיקום הגורילות בשמורה אינו ידוע, ואתם נמשיך בטרק עד שתיתקלו במשפחות הגורילות למפגש מרגש ועוצמתי שהוא חוויה של פעם בחיים! לאחר שהייה בת שעה במחיצת קופי אדם גדולים ועדינים אלו, תשובו חזרה לרואנדה לביקור בכפר התרבותי, המתאר בצורה חיה את ההיסטוריה, האומנות, הרפואה, השירים והריקודים המסורתיים. ארוחת ערב ולינה בעיר גיסניי (Gisenyi), אשר בצפון אגם קיבו העצום.

  לינה:  Paradis Malahide

  יום 6: מסלול הקונגו נילוס והעיר Rubavu

  לאחר ארוחת הבוקר, תטיילו במסלול ההליכה הנינוח – Congo Nile Trail – לאורכו של אגם קיבו, עם נופי האגם, האיים וקונגו השכנה. בדרך תעברו בין כפרים ותכירו מקרוב את התושבים המקומיים. לאחר מספר שעות הליכה,תסעו לעיר Rubavu לטבילה במעיינות חמים, בחוויה ממכרת של הנאה ורוגע.

  בשעות אחר הצהרים תערכו סיור אורבני בעיר רובבו עצמה, ובערב תצטרפו אל הדייגים המקומיים בסירותיהם המסורתיות, ותחוו איתם את תרבות הדייג העתיקה, עם שירים וסיפורים מעולמם.       ארוחת ערב ולינה בגיסניי

  לינה:  Paradis Malahide

  יום 7: שייט איים באגם קיבו

  לאחר ארוחת הבוקר במלון, תערכו ביקור קצר בקואופרטיב מקומי ובמפעל מטעי התה בעיר רובבו. משם תעשו דרככם בנסיעה יפיפיה לאורך אגם קיבו אל קיבויה (Kibuye). שם, תשוטו בסירה למספר איים יפים (אמהורו, נפוליאון ואי הקופים). בדרך חזרה לעיר רוסיזי (Rusizi) תעצרו בשוק של Nyamasheke.

  ארוחת ערב ולינה במלון היוקרה ברוסיזי.

  לינה: Emeraude Kivu resort

  יום 8: יער הגשם והרפתקת אקסטרים

  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, תצאו בנסיעה אל יער הגשם, המכיל חיי בר עשירים, עשרות סוגי קופים, ציפורים מיוחדות ועוד. אפשר לבחור בין שלוש אפשרויות, בהתאם לרמת הקושי: הראשונה, טיול בעקבות להקות השימפנזים החיות ביער – מסע מרתק בעומק היער בליווי ריינג’ר מקומי מנוסה אל קופי האדם. האפשרות השנייה היא טיול אל מפל מים ענק ומרשים במעבה היער, ואילו האפשרות השלישית היא טיול בעקבות קופי הקולובוס.

  לאחר ארוחת צהרים והתרעננות תצאו אל מסלול הקאנופי (canopy walk) – גשרי ענק המחברים בין ההרים, לחוויית עוצמתית בין העצים. ארוחת ערב ולינה במלון בעיירה קיטאבי, הצופה על היער הענק.

  לינה: Nyungwe Nziza Ecolodge

  יום 9: מטעי התה של קיטבי

  אחרי ארוחת בוקר במלון תצאו לסיור מרשים במטעי תה. לגידולי התה והקפה של רואנדה יש טעם ייחודי משלהם, ואי אפשר לעזוב את קיטבי מבלי ללמוד כיצד הקהילה המקומית מגדלת תה, משלב הגידול ועד למשקה המרענן. משם תיסעו חזרה אל קיגאלי. בדרך תבקרו בארמון המלך אשר בניאזה (Nyaza) לסיור המספר את תולדות המלוכה ברואנדה, ותעצרו לארוחת צוהריים במוהנגה (Muhanga). ארוחת ערב ולינה בקיגאלי.

  לינה: Inside Afrika Hotel

  יום 10: קניות אחרונות בקיגאלי

  לאחר ארוחת הבוקר, תצאו לסיור משולב ברכב ובהליכה בעיר קיגאלי, תשוטטו בין חנויות המזכרות ובשוק התוסס קימירונקו. לאחר ארוחת הערב העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.

   

   

  כלול

  • טיסות בינלאומיות
  • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה
  • 9 לילות כמפורט בתוכנית (או בדומה)
  • כלכלה מלאה (ארוחת בוקר, חטיפים, משקאות קלים, ארוחת צהרים וערב)
  • כל הכניסות לאתרים המפורטים
  • כל העברות המפורטות בתוכנית
  • מדריך מוסמך דובר אנגלית
  • פגישת הכנה לכל המשתתפים לפני היציאה לטיול
  • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

   

  לא כלול

  • צ’ק אין מוקדם / צ’ק אאוט מאוחר
  • ויזת כניסה לרואנדה ($50 תשלום במקום)
  • טיפים לנותני השירות ($20-$25 ליום)
  • הוצאות אישיות
  • משקאות אלכוהוליים
  • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול
  • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

  מחיר לאדם בחדר זוגי

  בקבוצה של 10 משתתפים3,345$
  בקבוצה של 6 משתתפים3,675$
  בקבוצה של 4 משתתפים3,525$
  בקבוצה של 2 משתתפים3,850$

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך