טיול מאורגן

טיול קבוצתי מאורגן לארמניה

טיול לארמניה הוא מסע לארץ יפהפייה בעלת היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה ונופים מרהיבים. בארמניה יש הרים גבוהים וסלעיים לצד יערות שופעים ואזורי טבע פראיים ומרוחקים עם מנזרים עתיקים לצד חיי תרבות עשירים בערים. רוב התיירים המגיעים לארמניה הם אנשי הקהילה הארמנית מרחבי העולם המגיעים לבקר בארץ המוצא שלהם. עם זאת, קל עדיין למצוא בארמניה פנינים אמיתיות ואותנטיות שהופכות את הטיול במדינה המגוונת הזו לחוויה מיוחדת במינה.


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  משיאי הטיול

  •  סיור במנזר Khor-Virap, הממוקם בעמק אררט אל מול הר אררט המקראי
  • ביקור בעיר גוריס המתהדרת בארכיטקטורה ארמנית יפיפייה
  • ביקור במקדש גארני, אנדרטה ציורית מהתקופה ההלניסטית ודוגמא מרשימה ביותר לארכיטקטורה ארמנית עתיקה

  מסלול הטיול

   יום 1: נתב"ג - ירוואן

  טיסת ערב מנתב”ג אל ירוואן. הגעה לנמל התעופה והעברה לבית מלון בירוואן.

  יום 2: ירוואן

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בירוואן, שההיסטוריה שלה מתחילה במאה השמינית לפני הספירה ורק חלק קטן מהעיר ההיסטורית שרד. מרכז ירוואן נשלט בעבר ע”י בניינים עצומים בסגנון סובייטי, אך כיום, בשל הבנייה העכשווית הופיעו במרכז העיר בניינים בסגנון בניה מודרני. בסיור נראה את כיכר הרפובליקה המעוצבת בסגנון ארמני מסורתי וכוללת את בית הממשל, המשרד לענייני חוץ, בית הדואר המרכזי, הגלריה הלאומית לאמנות, ופסל אמא ארמניה מתנשא מעל.
  בחצי השני של היום האטרקציה המרכזית תהיה המוזיאון להיסטוריה ארמנית הכולל אוספים ארכאולוגיים חשובים שלא כדאי להחמיץ מתקופת האבן, דרך ימי הביניים.
  לינה במלון בירוואן.

  יום 3: ירוואן - הר ארגטץ – מצודת אמברד - ירוואן  

  את הבוקר נתחיל בנסיעה לכיוון הר ארגטץ (Aragats) כדי לבקר במבצר אמברד (Fortress of Amberd)  מהמאה התשיעית, הממוקם למרגלות ההר ויש בו כנסיה יפה ומפורסמת. המבצר עומד על צוק סלעי, שקיבל את צורתו המיוחדת מזרימת המים בנהרות אמברד וארקאשן. המשך למנזר סגמוסאבאק המשקיף ממרומי הצוק על קניון נהר קאזאן. היום גם נראה לראשונה את ה”חצ’קרים”, צלבי האבן המגולפים בעיצוב ארמני יחודי.

  נשוב לירוואן ונבקר בפארק מיוחד המוקדש לכתב האלפאבית הארמני המיוחד, כולל סדנא קצרה לכתיבה בארמנית. ארוחת ערב ולינה בירוואן.

  יום 4: ירוואן - גארני – גרארד - איצמיאדזין – ירוואן

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בגארני, מקדש רומי מהודר מן המאה ה-1 לספירה. לאחר מכן נראה כיצד אופים את לחם ה”לאבש” המסורתי, ונוכל לטעום ממנו. נמשיך לביקור במנזר גרארד, קומפלקס מרשים ביותר, החצוב בסלע הגיר, עם אווירה ייחודית. תחנתנו האחרונה היום תהיה העיר הקדושה לארמנים, איצמיאדזין, מקום מושבו של הפטריארך הארמני. כאן נראה את הקתדרלה הראשית, אחד מאתרי המורשת של אונסק”ו. נמשיך לקראת ערב נחזור לירוואן. ארוחת ערב ולינה: ירוואן.

  יום 5: תצפית אררט – חור ויראפ – ירוואן  

  היום הוא אחד משיאי הביקור בארמניה. ניסע אל  מנזר Khor-Virap הממוקם בעמק אררט אל מול הר אררט המקראי, מהסיפור של נח. חשיבות המקום עבור הארמנים גדולה, מכיוון שגרגורי המואר, הקדוש שהביא את הנצרות לארמניה ונחשב לארמני הקתולי הראשון, היה כלוא כאן. כמו כל עולי הרגל המגיעים לכאן נשקיף על אררט, ההר הנמצא בתורכיה, מכוסה שלגי עד שבני ארמניה נוהגים להפריח יונים צחורות לכיוונו. נשוב לירוואן ונבקר במוזיאון לזכר קורבנות השואה הארמנית, שארעה באימפריה העות’מאנית בשנת 1915. המוזיאון שוכן על גבעה נישאה המשקיפה על הבירה והוא חלק ממתחם הנצחה וזיכרון בנושא. ארוחת ערב ולינה: ירוואן.

   

  יום 6: אגם סוואן – דיליז'אן

  ניסע דרך מעבר סלים לביקור ב- Selim caravanseray שנבנה ב-1332 ע”י הנסיך צ’זאר אורבליאן ועפ”י כתבים ארמניים וערביים שימש כנקודת מסחר חשובה על דרך המשי. נמשיך בנסיעה לכיוון אגם סוואן, אגם עצום מימדים הממוקם בהרים, ששטחו תופס כ-5% משטחה של כל ארמניה והוא ממוקם בגובה 2000 מ’ מעל פני הים, מה שהופך אותו לאחד מהאגמים עם מים טריים הגבוהים בעולם. אחר הצהריים נגיע לעיירה דיליז’אן הנמצאת באזור הררי יפיהפה המכונה “שוויץ של ארמניה”. ארוחת ערב ולינה: דיליז’אן.

  יום 7: דיליז'אן – אחפט – דיליז'אן   

  נמשיך לטייל בצפון ארמניה. נבקר במנזר Haghpat שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, ששימש כמרכז דתי ובית ספר דתי לבני האצולה. נעצור בנקודת התצפית על אני – אחד הנופים היפים ביותר בארמניה, מבט מעבר לקניון נהר אקורי אל טורקיה ושרידי בירת ארמניה של ימי הביניים – אני, עיר 1,001 כנסיות. העיר ראתה אין ספור פלישות ורעידות אדמה לפני שננטשה לבסוף. המיקום ההגנתי המושלם לכאורה לא הוכיח את עצמו מול המונגולים והטורקים ששטפו את הערבות. כיום נותר רק חלק גדול מהבנייה המונומנטאלית, בעוד שאר המבנים נהרסו עם הזמן. בשעות אחר הצהריים נסייר בעיירה דיליז’אן, נבקר במרכז העיירה וברחוב הראשי מהמאה ה-19 המשוקם כמוזיאון פתוח. ארוחת ערב ולינה: דיליז’אן.

  יום 8: הרי טגניס – ירוואן – ת"א

  נצא לתצפית ממנזר סואנאונק הצופה לעבר אגם סוואן. נמשיך בנסיעה לאזור הרי טגניס, בהם נמצא אתר הסקי של ארמניה. נטייל בנופים הרריים מיוערים, בהם פריחה מרהיבה בעונה זו של השנה. בשעות אחר הצהריים נגיע לירוואן. ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה, לטיסת הלילה חזרה לארץ.

  כלול

  • טיסות ישירות מת”א לירוואן וחזרה
  • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
  • 7 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה
  • כלכלה – על בסיס חצי פנסיון במהלך כל הטיול
  • 2 בקבוקי מים לאדם ליום
  • אוטובוס תיירים ממוזג
  • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
  • מדריך ישראלי מומחה ליעד
  • טיפים לנותני השירותים בחו”ל

  לא כלול

  ויזה לארמניה (כ- 10 דולר, לתשלום במקום, עשוי להשתנות)

  • ביטוח בריאות ומטען
  • ארוחות שאינן כלולות
  • שתיה בארוחות המוזמנות
  • תשר למדריך הישראלי
  • הוצאות בעלות אופי אישי

   

  מחיר

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך