בטיול פרטי

פסטיבל האורות בלאוס הקסומה

טיול עומק עתיר חוויות ייחודיות אל לאוס הבתולית, המעניק לנו הצצה ל"מזרח שטרם התקלקל": סיור קולינרי מסעיר בטוק-טוק בעיר הבירה במקומות וחוויות שרק המקומיים מכירים, טיסה קסומה בכדור פורח מעל נופים פסטורליים באור השקיעה, כפרים קטנים ומבודדים ותושבי שבטי ההרים בתלבושות מסורתיות, טבע פראי: יערות עבותים, מפלים שוצפים, מערות סודיות וכמובן – שייט על המקונג, מקור החיים של לאוס כולה. בנוסף לכל אלה - טיול זה מעניק לכם הזדמנות נדירה לקחת חלק פעיל בפסטיבל האורות (Owk Pansa)- המסמן את תום התענית הבודהיסטית בת שלושה חודשים ומציג חגיגה מסחררת של אורות וצבעים. הנזירים מקשטים את המקדשים בפנסי נייר בעבודת יד, אורות ונרות, ומשפחות מקומיות עושות את אותו הדבר מחוץ לבתיהן. היום השני של הפסטיבל כולל תהלוכות של סירות מוארות ושלל תלבושות. כחלק מפעילות הפסטיבל תתלוו את נזיר כדי להכיר מקרוב את הבודהיזם בלאוס, תקבלו הצצה נדירה לחיי היומיום של הנזירים ואפילו תוכלו להשתתף יחד איתם במזמורי תפילה ומדיטציה משותפת!


  הטיול מעניין אתכם ?

  מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך  Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

  משיאי הטיול

  • סיור קולינרי מסעיר בטוק-טוק בעיר הבירה
  • טיסה בכדור פורח מעל נופים פסטורליים
  • סיורים בכפרים קטנים ומבודדים
  • מפגש עם נזיר ותרגול מדיטציה במקדש
  • השתתפות בפסטיבל האורות (Owk Pansa)- המסמן את תום התענית הבודהיסטית

  מסלול הטיול

  יום 1: הגעה לוויינטיאן, ברוכים הבאים ללאוס

  עם נחיתתכם, תפגשו בשדה התעופה את המדריך שלכם אשר ידאג להעברתכם למלון. לאחר התרעננות ומנוחה, תצאו לארוחת ערב במסעדה אותנטית בליווי מופע פולקלור, שיעניקו לכם טעימה ראשונית מלאוס היפה.

  לינה: ויינטיאן Green Vientiane Park Hotel (או בדומה)

  יום 2: סיור טוק-טוק בוויינטיאן

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור אורבני בטוק-טוק, למקומות וחוויות שרק המקומיים מכירים: טעימות בדוכני רחוב, סדנאות אומן מסורתיות, התנסויות יצירתיות, ארוחת צהרים במסעדה מקומית “סודית”  ועוד הפתעות שיאפשרו לכם להכיר את לאוס האותנטית בגובה העיניים.

  לינה: ויינטיאן Green Vientiane Park Hotel (או בדומה)

   

  יום 3: נסיעה אל ונג ויינג

  ביום זה נצא בנסיעה מן העיר אל עבר נאם נגום, אגם ענק שנוצר ע”י סכר הנהר. בדרכנו נעצור בכפר המתמחה בהפקת מלח. כשנגיע לאגם נשוט כשעה בסירת לונג-טייל בין האיים. משם נמשיך בנסיעה אל וונג-וינג, כולל עצירה לביקור בשוק הדגים המיובשים. עם הגיענו אל וונג-וינג נתמקם במלון, ולאחר מנוחה נצא לטיסה קסומה בכדור פורח מעל הנופים הפסטורליים באור השקיעה.

  לינה: ונג ויינג Inthira Vang Vieng hotel (או בדומה)

  יום 4: ונג ויינג

  ביום זה נגלה את פינותיה הקסומות של העיירה המוקפת צוקים נישאים ושדות אורז ירוקים. נבקר במערה ששימשה בתחילת המאה ה-19 להגנה מפני הפולשים הסיניים, במערת “הלגונה הכחולה”, שמימיה בצבעי כחול וטורקיז הם מחזה מרהיב ומושלמים לטבילה ומשם נהנה משייט רגוע בנהר תחת צוקים עוצרי נשימה, שבסופו ביקור בחווה אורגנית לטעימת תה תות. נשוב למלון למנוחה וזמן חופשי.

  לינה: ונג ויינג Inthira Vang Vieng hotel (או בדומה)

   

  יום 5: נסיעה ללואנג פרובנג  

  לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר בירת הצפון, לואנג פראבנג בנסיעה בין נופים מרהיבים וכפרים רבים, והזדמנויות רבות לצילומים. עם ההגעה תועברו למלונכם. לאחר השקיעה נפתח שוק הלילה המפורסם, בו תוכלו לשוטט בנחת ולרכוש מבחר ייחודי של עבודות יד המיוצרות על ידי תושבי השבטים המקיפים את לואנג פראבנג.

  לינה: לואנג פראבנג 3Nagas Hotel (או בדומה)

   

  יום 6: סיור בלואנג פרובנג ומפלי קואנסי 

  את הבוקר נפתח בביקור במוזיאון הארמון המלכותי ובמקדשיה העתיקים של העיר. מי שהייתה עיר הבירה הקדומה, משמשת כיום כמרכז בודהיסטי רוחני עם למעלה מ-33 מקדשים לאוטים טיפוסיים, שגגותיהם משתפלים כמעט עד הרצפה.

  אחר כך ניסע אל מפלי קואנסי לשחייה מרעננת בבריכות הטורקיז תחת המפלים, נטייל בשבילי היער ונבקר במתחם הדובים במקום. בדרך נעצור לביקור בכפרי המונג, שם נוכל להתרשם מחיי היומיום של שבטי ההרים מצפון לאוס.

  בשעות אחר הצהרים נשוב אל העיר ונטפס במעלה 328 המדרגות אל פסגת הר פוסי בלב העיר,  שם נמצאת הסטופה הקדושה והמוזהבת, ונוכל להתרשם מהנוף הפנורמי של העיר ומשקיעת השמש מעל נהר המקונג. בערב נזכה להזדמנות נדירה ונצטרף לטקס Baci בבית המקומי.

  לינה: לואנג פראבנג 3Nagas Hotel (או בדומה)

  יום 7: נונג קיאו ומואנג נגוי

  לאחר ארוחת בוקר, ניפרד מהעיר ונתחיל בנסיעה אל נונג קיאו, עם עצירות במספר כפרים להתפעל מנופי צוקי הגיר עוצרי הנשימה. משם נשוט בסירה כשעה אל הכפר הפסטורלי מואנג נגוי, אשר הגישה אליו אפשרית בסירה בלבד (אינו מחובר בכביש!) ומכאן קסמו הייחודי. נתמקם בבית ההארחה הפסטורלי, הצופה אל הנהר.

  לינה: מואנג נגוי Ning Ning GH (או בדומה)

  יום 8: מואנג נגוי והסביבה

  נטייל בשדות האורז אל הכפרים השכנים, אשר נותרו אותנטיים בשל הניתוק. בבוקר נבקר במערת גיר, אשר שימשה כמחסה עבור התושבים במהלך מלחמת הודו סין, ונזכה לתצפית נפלאה על הסביבה הכפרית.

  לינה: מואנג נגוי Ning Ning GH (או בדומה)

  יום 9: נונג קיאו, אודומסאיי ופקבנג

  לאחר ארוחת בוקר נצא בשייט חזרה אל נונג קיאו ומשם בנסיעה אל עבר אודומסאי. בדרך נבקר במספר כפרים של שבטי ההרים. למעוניינים, ישנה אפשרות להוסיף פעילויות ביום זה (רכיבת אופניים/טרק למפלים/ לינה בבית על עץ/ טיול טרקטורונים ועוד). עם הגעתנו לפקבנג, נתמקם במלון.

  לינה: פקבנג Le grand Pakbeng (או בדומה)

  יום 10: סיור בכפרי קאמו באזור פקבנג

  ביום זה נצא עם המדריך לסיור בכפרי קאמו הפסטורליים, 17 ק”מ צפונית לעיירה פקבנג. בין בקתות העץ נוכל לצלם את הילדים המקומיים ואת החקלאים בעבודת השדה. תהיה לנו הזדמנות להיכנס לבית מקומי ולקחת חלק בחיי היומיום, כולל מנהגים מסורתיים של בני הקאמו.

  לינה: פקבנג Le grand Pakbeng (או בדומה)

  יום 11: שייט חזרה אל לואנג פראבנג

  לאחר ארוחת הבוקר נעלה על סירה מקומית מסורתית ונשוט במורד זרם המקונג האדיר חזרה לעיר לואנג פרובנג. יום שייט בקצב נינוח בו נחלוף על פני יערות בתוליים וכפרים קטנים על גדות הנהר. נעצור לביקור בכפר דייגים מקומי המייצר ויסקי מקומי מאורז, ונוכל להתנסות במשקה אלכוהולי חזק זה. נמשיך לביקור במערות פאק-או, אתר עלייה לרגל עתיק המכיל אלפי פסלי בודהה מוזהבים שנותרו שם במשך מאות שנים. נגיע ללואנג פראבנג בשקיעה ונתמקם במלון. בערב תוכלו לחקור את העיר עצמאית או להירגע במלון.

  לינה: לואנג פראבנג 3Nagas Hotel (או בדומה)

  יום 12: הכרות עם חיי הנזירים וסדנת קולינריה

  ביום זה נכונה לנו חוויה ייחודית ומרחיבת אופקים: סיור עם נזיר מקומי והכרות מקרוב עם הבודהיזם בלאוס. נקבל הצצה נדירה לשגרת חיי היומיום במנזר, כולל תהלוכת איסוף הנדבות בבוקר ותרגול מזמורי תפילה ומדיטציה עם פרחי הנזירים בהנחייתו.

  אחר כך נוכל להתנסות בסדנת בישול של מטעמי לאוס: נצא אל השוק המקומי, נכיר את המאכלים השונים והמשונים (תתכוננו למראות לא מוכרים…) ואז נחזור לבשל במסעדה, ואף נאכל את המטעמים שהכנו. לסיום, נקבל ספר מתכונים, כדי שנוכל ליהנות מטעמיה של לאוס גם בבית.

  לינה: לואנג פראבנג 3Nagas Hotel (או בדומה)

  יום 13: חג האורות -  AWK PHANSA

  ביום זה נסתובב ברחבי העיר, נחוש את אווירת החג ונשתתף בפעילויות שונות של החג, למשל: סדנת הכנת Khatongs – זר הפרחים אותו נשיט במי הנהר לעת ערב.

  לינה: לואנג פראבנג 3Nagas Hotel (או בדומה)

  יום 14: חזרה לארץ

  העברה לשדה תעופה וטיסה בינלאומית ארצה.

   

   

   

  כלול

  • טיסות פנים בהתאם למסלול.
  • איסוף והעברות אל/מ שדה התעופה.
  • כל הלינות בהתאם לתוכנית, מלונות 4 כוכבים (למעט מואנג נגוי – הטוב שבנמצא)
  • כניסות לאתרים המפורטים וסיורים בהתאם לתוכנית, הכול על בסיס פרטי.
  • פגישת הכנה לכל המשתתפים לפני היציאה לטיול.
  • ליווי צמוד של משרד מקומי כולל טלפון חירום זמין 24/7

  לא כלול

  • טיסות בינלאומיות
  • אשרת כניסה
  • צ’ק אין מוקדם / צ’ק אאוט מאוחר.
  • טיפים לנותני השירות ($20-$25 ליום).
  • הוצאות אישיות.
  • ביטוח רפואי וביטוח דמי ביטול.
  • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית.

   

  מחיר לאדם בחדר זוגי
  3,900$ לאדם מבוסס על 2 מטיילים
  3,400$ לאדם מבוסס על 4 מטיילים
  2,900$ לאדם מבוסס על 6 מטיילים
  תוספת לחדר ליחיד - $1,450

  טיולים מומלצים

   רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

   מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך