מדריך שימושי לצפון טוקיו

אף פעם לא מאוחר מדי להגשים חלום. טיול ביפן הוא סוג של הגשמת חלום. בגלל השוני, המרחק, התרבות והיופי. את הטיול מתחילים כמובן בטוקיו.

לפניכם מדריך מפורט לצפון טוקיו.

טוקיו היא בירת יפן והמטרופולין המאוכלס ביותר בעולם. חיים בה למעלה מ-13 מליון תושבים ובטוקיו רבתי מעל 35 מליון תושבים. היא מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה וממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו, האי הראשי של יפן. טוקיו היא אחת מ- 47 פרובינציות של יפן ומורכבת מ -23 רובעים.

טוקיו נחשבת לאחת הערים המתקדמות והמודרניות בעולם. קו הרקיע שלה עמוס גורדי שחקים המעוצבים בחדשנות בחלקם; מערכת התחבורה הציבורית שלה נחשבת לטובה בעולם; מערכת הכבישים שבה הומה ויעילה; וניתן למצוא בה אזורי קניות ובילוי נוצצים ויוקרתיים, המשלבים בין המודרניות של עיר מערבית גדולה, לבין מאפיינים יפניים מסורתיים, חלקם מיוחדים רק לאזור טוקיו.

לפני שנת 1868, היתה טוקיו ידועה בתור אדו. מעיירת טירה קטנה במאה ה -16, הפכה אדו למרכז הפוליטי של יפן בשנת 1603 כאשר אייאסו טוקוגאווה הקים בה את הממשלה הפאודלית שלו. כמה עשורים מאוחר יותר, אדו גדלה והפכה לאחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם. עם רסטורציית מייג’י בשנת 1868, הקיסר ועיר הבירה עברו מקיוטו לאדו, ששמה הוחלף לטוקיו (“הבירה המזרחית”). חלקים גדולים של טוקיו נהרסו ברעידת האדמה הגדולה קאנטו ב- 1923 ובהפצצות מהאוויר ב-1945.

היום, טוקיו מציעה מבחר בלתי מוגבל של קניות, בילויים ותרבות קולינרית עשירה למבקרים בה. מההיסטוריה של העיר אפשר להתרשם ברובעים כמו Asakusa, במוזיאונים מצוינים רבים, מקדשים היסטוריים וגנים. בניגוד לתפיסה הרווחת, טוקיו מציעה גם מספר שטחים ירוקים אטרקטיביים במרכז העיר וגם במרחק נסיעה קצר יחסית ברכבת לפאתי העיר.

אז היכן מומלץ לבקר בצפון טוקיו?

 

1. המוזיאון הלאומי של טוקיו

Tokyo National Museum1

המוזיאון הלאומי של טוקיו (Tōkyō Kokuritsu Hakubutsukan) הוא הוותיק והגדול מבין המוזיאונים הלאומיים ברמה הגבוהה ביותר ביפן, שביניהם המוזיאון הלאומי קיוטו, המוזיאון הלאומי של נארה והמוזיאון הלאומי קיושו. הוא הוקם במקור בשנת 1972 במקדש יאשימה סיידו ועבר למשכנו הנוכחי ב- Ueno Park אחרי כמה שנים. המוזיאון כולל את אחד האוספים הגדולים והטובים ביותר של אמנות וארכיאולוגיה ביפן, המורכב מלמעלה מ- 110,000 פריטים בודדים הכוללים כמעט מאה אוצרות לאומיים. בכל זמן נתון מוצגים כ- 4,000 פריטים שונים מאוסף המוזיאון. בנוסף, מוצגות גם תערוכות מתחלפות. למבקרים זמינים מדריכי מידע ושמע טובים בשפה האנגלית.

2. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree

טוקיו סקאיי טרי (עץ השמיים של טוקיו) הוא המגדל החדש של שידורי הטלוויזיה וסימן היכר של העיר. המגדל הוא גולת הכותרת המרכזית של Tokyo Skytree Town באזור סומידה, לא הרחק מ-Asakusa. עם גובה של 634 מטר, הוא הבניין הגבוה ביותר ביפן והמבנה השני הגבוה ביותר בעולם בעת השלמתו. בבסיסו ממוקם מתחם קניות גדול עם אקווריום.

3. רובע אסאקוסה (Asakusa)

Tokyo-Asakusa   Tokyo-Asakusa1

אסאקוסה הוא המרכז של ה- shitamachi (מילולית: “עיר נמוכה”) של טוקיו, אחד הרובעים המשמר את אווירת העשורים הקודמים של העיר.
האטרקציה העיקרית של אסאקוסה היא Sensoji, מקדש בודהיסטי מאוד פופולרי, שנבנה במאה ה -7. אל המקדש אפשר להגיע דרך Nakamise, רחוב קניות המספק למבקרים במקדש כבר מאות שנים מגוון רחב של חטיפים מקומיים מסורתיים ומזכרות.
את אסאקוסה ניתן לחקור בקלות ברגל. לחלופין, אפשר לשקול לגלות אותו באמצעות סיור מודרך על בריקשה (jinrikisha, פשוטו כמשמעו “איש רכב מופעל”). סיור של 30 דקות לשני אנשים עולה בסביבות 9,000 ין. סיורים קצרים וארוכים יותר זמינים אף הם למבקרים.

4. מקדש סנסוג’י Sensoji

Tokyo-Sensoji Temple   Tokyo-Sensoji Temple1

סנסוג’י, הידוע גם בשם מקדש אסאקוסה קאנון, הוא מקדש בודהיסטי הממוקם באסאקוסה. זהו אחד המקדשים הצבעוניים והפופולריים ביותר בטוקיו. האגדה מספרת כי בשנת 628, שני אחים דגו פסל של קאנון, אלת הרחמים, בנהר הסומידה, ולמרות שהחזירו את הפסל בחזרה לנהר, הוא המשיך לחזור אליהם. כתוצאה מכך, הוקם המקדש בסמוך לנהר עבור האלה קאנון. בניית המקדש הושלמה בשנת 645, מה שהופך אותו למקדש העתיק ביותר בטוקיו.

5. מוזיאון אדו טוקיו

Tokyo-Edo-Tokyo Museum

מוזיאון אדו-טוקיו שוכן בבניין בעל מראה ייחודי במחוז Ryogoku. תערוכת הקבע של המוזיאון ממחישה בצורה חיה את העבר של טוקיו (שכונתה אדו עד שנת 1869) על ידי המיצגים הרבים. המבקרים יכולים לחוות וללמוד באופן אינטראקטיבי על היבטים השונים של טוקיו העתיקה, כגון אורח החיים של התושבים, הארכיטקטורה בתקופת אדו, המורשת התרבותית, האקלים הפוליטי, המצב מסחרי ועוד. מעניין ללמוד איך נבנו ערים בעבר באמצעות מודלים של ערים ובובות של אנשים בגודל טבעי.

6. גן ריקוג’יאן (Rikugien)

Tokyo-Rikugien Garden  Tokyo-Rikugien Garden1

גן ריקוג’יאן נחשב לעתים קרובות לגן הנוף היפני היפה ביותר בטוקיו, לצד קוישיקאווה קוראקואן (Koishikawa Korakuen). הגן נבנה בסביבות שנת 1700 עבור השוגון טוקוגאווה ה -5. הפירוש המילולי של Rikugien הוא “גן ששת הפואמות” ויש בו רפרודוקציות מיניאטורות של 88 סצנות מפואמות מפורסמות. הגן הוא דוגמה טובה של לגן מתקופת אדו והוא כולל בריכה מרכזית גדולה מוקפת בגבעות מעשה ידי אדם ובאזורים מיוערים, כאשר כולם מחוברים ע”י רשת של שבילים.

7. פארק אואנו (Ueno Park)

Tokyo-Ueno Park   Tokyo-Ueno Park1

פארק אואנו הוא פארק ציבורי גדול ליד תחנת אואנו במרכז טוקיו. שטח הפארק היה במקור חלק ממקדש Kaneiji, שהיה אחד המקדשים הגדולים והעשירים ביותר של העיר ומקדש משפחתי של שושלת טוקוגאווה שהיתה השלטת בתקופת אדו. Kaneiji מוקם צפונית מזרחית לבירה כדי להגן על העיר מפני רוע, בדומה למקדש אנריאקוג’י בקיוטו.

במהלך מלחמת האזרחים בושין, שהתרחשה רסטורציית מייג’י בשנת 1868, מקדש Kaneiji סבל מהרס כמעט מוחלט בקרב בין הכוחות המנצחים של ממשלת מייג’י החדשה ובין השוגון שהודח. אחרי הקרב, אדמות המקדש הוסבו לפארק בסגנון מערבי הראשון של יפן שנפתח לציבור בשנת 1873. פסל של סאיגו טאקאמורי, אחד הגנרלים בקרב אואנו, מוצב ליד הכניסה הדרומית של הפארק.

8. מרכז “טוקיו סולאמאצ’י” (Tokyo Solamachi)

Tokyo Solamachi   Tokyo Solamachi1

טוקיו סולאמאצ’י (תרגום מילולי: עיר השמיים של טוקיו) הוא קומפלקס גדול של קניות, אוכל ובידור הממוקם בבסיסו של בנין Tokyo Skytree. הוא מכיל למעלה מ -300 חנויות ומסעדות והוא בהחלט שווה ביקור גם ללא ביקור במגדל הגבוה הממוקם מעליו.

טוקיו סולאמאצ’י מציע מגוון רחב של חנויות הכוללות חנויות מתמחות בסחורות כגון מלח מרחבי יפן והעולם, דגימות מזון ומלאכות יפניות מסורתיות. קומה שלמה מכילה חנויות מזכרות מקוריות עם מוצרי אופי, עיצוב פנים יפני וחטיפים, דבר המעניין מאד תיירים זרים. המתחם כולל גם שוק מזון גדול, מתחם דוכני מזון וארבע קומות מלאות מסעדות מעניינות, כולל שתי הקומות העליונות של הבניין המזרחי של Skytree הנהנה מנוף יפה של ה-Skytree. ניתן לבלות זמן נוסף באקווריום סומידה האטרקטיבי, בפלנטריום Tenku (אין הדרכה באנגלית) ובחללים הירוקים ובמרפסות הקטנות המצויים בשפע ברחבי המתחם. מוזיאון הדואר נפתח מחדש במרץ 2014 בקומה התשיעית של הבנין המזרחי של סולאמאצ’י. תמצאו בו אוסף רחב של בולים מכל רחבי העולם, כמו גם תצוגות אינטראקטיביות ותערוכות המציגות את ההיסטוריה של שירותי הדואר ביפן.

9. אקווריום סומידה

Tokyo-Sumida Aquarium

האקווריום של סומידה הוא אחת האטרקציות העיקריות של מתחם Tokyo Skytree Town שנפתח בטוקיו במאי 2012. האקווריום הוא בגודל בינוני והוא מעוצב להפליא ומכיל למעלה מ- 10,000 יצורי ים בקומות החמישית והשישית של טוקיו סולאמאצ’י (ראו סעיף 8). גולת הכותרת של האקווריום היא מיכל המים של 350,000 ליטר. זהו מיכל המים במקורה הפתוח הגדול ביותר ביפן, והוא משמש ביתם של עשרות פינגווינים וכלבי ים. המיכל נבנה עם קירות זכוכית עבים שקופים, כמעט ללא תומכים גלויים המפריעים לתצוגה ומאפשר למבקרים לראות את בעלי החיים כמעט מכל זווית אפשרית. האקווריום כולל גם תצוגה מעולה של מעבדת מחקר של מדוזות, מיכלים המייצגים את בתי הגידול סביב מפרץ טוקיו, איי איזו ואיי אוגסווארה.

10. הגנים הבוטניים

Tokyo-Koishikawa Botanical Garden   Tokyo-Koishikawa Botanical Garden1

הגן הבוטני קוישיקאווה שייך לאוניברסיטת טוקיו הסמוכה שהיא היוקרתית ביותר ביפן. מוצגים בו כמה אלפי מינים של עצים וצמחים וגן נוף יפני יפהפה. הגן הבוטני קוישיקאווה הוא גם אחד המקומות הנחמדים והמענינים ביותר בטוקיו לצפייה בפריחת הדובדבן, כי הוא אינו צפוף כמו נקודות אחרות של עצי דובדבן ויש בו זנים שונים של עצי הדובדבן. עם זאת, אל תתבלבלו עם קוראקואן קוישיקאווה בעל השם הדומה.

11. רובע יאנאקה

Yanaka   Yanaka1

יאנאקה הוא אחד מהרובעים הבודדים בטוקיו שבו תמצאו אווירת שיטאמאצ’י, אווירה של עיר עתיקה המזכירה את טוקיו בעשורים הקודמים. ברחבי הרובע קיימת אווירה של נוסטלגיה וקסם כפרי. הרובע נמצא במרחק הליכה מפארק אואנו ומציע הזדמנות לסיור עם אווירה שונה מחלקים אחרים ומודרניים יותר של המטרופלין טוקיו.

12. אמיוקו (Ameyoko)

Tokyo-Ameyoko   Tokyo-Ameyoko1

אמיוקו הוא רחוב השוק ההומה לאורך קו התחתית Yamanote בין תחנת Okachimachi לתחנת Ueno. השם “Ameyoko” הוא קיצור של השם “Ameya Yokocho” (סמטת חנות ממתקים), משום שממתקים נמכרו כאן באופן מסורתי. לחלופין, “Ame” גם מייצג את “אמריקה”, כי הרבה מוצרים אמריקאים היה זמינים שם למכירה, כאשר הרחוב היה אתר השוק השחור בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה. היום, מוצרים שונים כגון בגדים, תיקים, קוסמטיקה, דגים טריים, מזון יבש ותבלינים נמכרים בכפיפה אחת באמיוקו. החנויות בדרך כלל נפתחות ב-10:00 ונסגרות ב-20:00. חנויות רבות סגורות בימי רביעי.

13. איקבוקורו (Ikebukuro)

Tokyo-Ikebukuro   Tokyo-Ikebukuro1

איקבוקורו הוא אחד מהמרכזים המרובים בטוקיו והוא ממוקם מעבר לפינה הצפון מערבית של קו התחתית Yamanote loop. במרכזו של הרובע נמצאת תחנת איקבוקורו. בתחנה זו עוברים למעלה ממיליון נוסעים ליום, מה שהופך אותה לתחנת הרכבת עמוסה ביותר, שרק תחנת Shinjuku Station עולה עליה בדרגת העומס.
איקבוקורו מציע למבקרים בו שפע של אפשרויות בילוי, קניות ואוכל. שני הקונגלומרטים הענקיים המתחרים Tobu ו- Seibu מפעילים חנויות חנויות כלבו עצומות בכל צד של התחנה. ל-Seibu יש חנות נוספת ב- Sunshine City,  שהוא מתחם קניות ובילוי גדול לא הרחק מהתחנה.

14. רחוב קאפאבאשי (Kappabashi)

Tokyo-Kappabashi Street Tokyo-Kappabashi Street2 Tokyo-Kappabashi Street3

רחוב קאפאבאשי הוא רחוב הקניות בין Ueno ו- Asakusa, המתאפיין בכמה עשרות חנויות המתמחות בציוד למסעדות, למעט מזון טרי. תוכלו למצוא בחנויות המתמחות סירים, מחבתות, כלי בישול, תנורים, שולחנות, כיסאות, שלטים, פנסים ועוד. יש גם כמה חנויות שמוכרות דגימות מזון מפלסטיק ושעווה, שמסעדות רבות מציגות בחלון הראווה שלהם.

15. ריוגוקו (Ryogoku)

Tokyo-Ryogoku   Ryogoku2

ריוגוקו הוא מחוז בטוקיו בו ממוקם אצטדיון הסומו, אורוות סומו רבות (המקום בו חיים ומתאמנים לוחמי הסומו), מסעדות Chanko (המגישות את המרכיב המרכזי במזון של לוחמי הסומו) ואטרקציות רבות אחרות הקשורות לסומו. זהו המרכז של עולם הסומו. אירועי סומו מתקיימים במתחם זה מזה זמן רב, אבל עד תחילת המאה ה -20, תחרויות סומו נערכו מחוץ למקדשים. בשנת 1909, אולם הסומו הקבוע הראשון נבנה באזור ריוגוקו. אצטדיון הסומו הנוכחי, Kokugikan, הוא הרביעי שנבנה בטוקיו והוא נמצא בשימוש מאז 1985. יש בו מעל 10,000 מושבים והוא מארח שלושה מתוך ששת תחרויות הסומו השנתיות (בינואר, מאי וספטמבר).

16. סוגאמו (Sugamo)

Tokyo-Sugamo   Sugamo1

סוגאמו מחוז קניות הממוקם לאורך קו Yamanote הפונה יותר  למבוגרים. רחוב הקניות הארוך (800 מטר) ג’יזו דורי, ידוע גם בכינוי “Old Ladies’ Harajuku” בהשוואה לרובע Harajuku הידוע כאחד מיעדי הקניות ואופנת הנעורים הראשון במעלה ביפן.

הרחוב השטוח והנגיש לבעלי מוגבלויות מנוקד בלמעלה מ -200 חנויות המוכרות בגדים, אוכל מסורתי מוצרים אחרים המיועדים למבוגרים. בין הפריטים הפופולריים ביותר נמצאים התחתונים עם החתימה של הרובע, המוצעים למכירה במגוון של סגנונות ונחשב למביאי מזל למי שלובש אותם. סוגאמו ידוע גם בממתקים במסורתיים הנמכרים בו, במיוחד Shio-daifuku, עוגות אורז דביק עם קרם שעועית מתוק ומלח על מנת למתן את המתיקות.

הסיבה המקורית לפופולריות של סוגאמו נמצאת במקדש Koganji הנמצא באמצע רחוב הקניות. מקדש קטן זה הוא ביתם של הפסל הפופולרי Togenuki Jizo המתאר את Jizo Bodhisattva הפופולרית הנחשבת למרפאת מחלות. אנשים עומדים בתור על מנת לשטוף את הפסל עם מגבות יד קטנות, אותן הם לוחצים אל גופם החולה בתקווה להתרפא. סוגאמו הופך לתוסס במיוחד ב -4, ה -14 וה -24 של כל חודש כאשר במקדש מתקיים פסטיבל קטן.

 

    רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

    מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך

    דילוג לתוכן