10 עובדות שאתם צריכים לדעת על פרו

כאחת המדינות הביו-מגוונות והעשירות מבחינה תרבותית ביותר על פני כדור הארץ, פרו מלאה בעובדות, בדיות ומקומות מהנים לבקר בהם. תוכלו לחקור את הכפרים האנדיניים השוכנים בגובה רב, להירגע על החופים המוזהבים זרועי הדקלים או להיכנס עמוק לג’ונגל של האמזונס. בפרו יש משהו עבור כל סוגי הנוסעים.

חודשי הקיץ של ישראל מספקים זמן אידיאלי לבקר בהרי האנדים המושלגים, או לצאת להרפתקה ליערות הגשם הגדולים ביותר בעולם. זוהי ההזדמנות שלכם להכיר את פרו האמיתית.

  1. הרפתקה

החוף הצפוני של פרו הוא גן עדן לגולשים. בעיירת החוף האופנתית Mancora תוכלו למצוא את הגל הגדול ביותר בעולם עם שבירת גל שמאלית ענקית של 4 ק”מ. אין פלא כי מסורת הגלישה בפרו מתוארכת ללפני כאלפיים שנה.

  1. חיות בר

מעל 50% של הציפורים הנודדות באמריקה חולפות מעל פרו, מה שהופך אותה לגן עדן לצפרים. המדינה גם מחזיקה את שיא העולם בצפיית המספר המרבי של ציפורים אי פעם במקום אחד (651) ואת המספר הגדול ביותר אי פעם של ציפורים שנראו ביום אחד (361).

  1. תרבות

לילידים בני שבט קצ’ואה בפרו מסורת של נישואי ניסיון. גברים ונשים כאחד יכולים לסיים את מערכת היחסים שלהם כאשר הם רוצים והם חופשיים להתחתן שוב. הילדים הנולדים מחוץ למסגרת הנישואין שייכים לקהילה ולא לבני הזוג.

  1. היסטוריה

רק כמה שעות צפונית לימה, תוכלו למצוא את האתר המיושב העתיק ביותר באמריקה. העיר הקדושה של קארל- סופה שתחילתה לפני כ 5,000 שנים, כוללת פירמידות גדולות ומקדשים רבים.

  1. טבע

Puya Raimonedii המגיע עד לגובה של 15 מ’ והוא אנדמי לפרו, הוא הצמח נושא הפרח הגבוה ביותר בעולם. לעתים לוקח לו עד מאה שנה לצמוח לגובהו הסופי. הצמח, המכונה “מלכת האנדים”, פורח רק פעם אחת בחייו, ועשויים להיות לו עד 8,000 פרחים.

  1. מזון

אחד מפולי הקפה היקרים ביותר בעולם גדל בפרו ויוצא מהחלק האחורי של חיית ג’ונגל בעלת אף ארוך, הנקראת קוטי. את פולי הקפה אוספים מתוך הגללים של בעל החיים, מייבשים ושוטפים. כוס קפה אחת מפולים אלו יכולה לעלות עד 200 ₪.

  1. אסטרונומיה

האינקה הייתה התרבות הקדומה היחידה שהגדירה קבוצות כוכבים הן על ידי הכוכבים הנוצצים וגם על ידי החשכה. מערכות הכוכבים הכהים האלה נמצאו בחללים שחורים של שביל החלב, ונחשבו למייצגים של בעלי חיים שהאינקה הכירו.

  1. גיאוגרפיה

ליד העיר הלבנה ארקיפה, שוכן קניון קולקה המרשים שעומקו כפול מעומק הגרנד קניון שבארצות הברית. עומק של כמעט 3.5 ק”מ הופך אותו לקניון העמוק ביותר בעולם. הקניון העמוק הוא יעד מפורסם לטרקים, וגם ביתה של ציפור הקונדור האנדי הענקית.

  1. מוסיקה

תאמינו או לא, עצם הלסת התחתונה של חמור משמשת ככלי נגינה אפרו-פרואני מסורתי. הכלי, הדומה יותר לחפץ במוזיאון, מוחזק ביד אחת, כאשר אגרוף היד השנייה מכה בו והשיניים יוצרות צליל מקשקש.

  1. דת

באמונת האינקה נפרדו השמים לארבעה רבעים. אם חיית חיים כנים ואצילים היית מגיע לגן עדן במקום שבו השמש זרחה והיה שפע של מזון ומשקה. אם בחייך היית רע, נידונת לעולם תחתון קר, שבו הסלעים יהיו המזון היחיד שלך.

רוצים ללמוד עוד על פרו?

בין אם אתם משפחה המחפשת הרפתקה במאצ’ו פיצ’ו, נוסע יחיד המחפש טרק רציני, זוג המעוניין בטיול בליווי מדריך מקומי או זוג צעיר בירח דבש, אנחנו בעולם נסתר יכולים לעזור לכם לתכנן טיול בלתי נשכח לפרו.

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך