דף הבית / יעדים / דרום אמריקה / אקוודור וגלפגוס

טיולים לאקוודור וגלפגוס


טיולים לאקוודור וגלפגוס יאפשרו לכם להכיר את אקוודור, מדינה קטנה יחסית לשכנותיה ומוכרת בעיקר כשער הכניסה לאיי גלאפגוס הנפלאים. אקוודור נמצאת בחלקה הצפון-מזרחי של יבשת דרום אמריקה וגובלת בקולומביה ובפרו. למרות גודלה המצומצם יחסית, אקוודור מציעה למטייל מגוון עצום של אזורי אקלים, שמורות טבע, צורות נוף ופינות חמד קסומות, בעושר כמו שאין כמעט בשום מדינה אחרת באזור.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את אקוודור וגלפגוס

  השם אקוודור (במקור: Equator) מתייחס לעובדה שהמדינה נמצאת משני צידיו של קו המשווה ובהתאם, יש בה שתי עונות בלבד: עונה יבשה ועונה גשומה. האקלים במדינה טרופי ברובו, מה שמבטיח תנאים טובים עבור טיול לאקוודור וגלפגוס כמעט לאורך כל השנה במהלכה ניתן לטייל באקוודור כמעט בכל אזור – למעט אזור ההרים, הרי האנדים המפורסמים. שרשרת ההרים הזו נחלקת לשניים – הקורדילרה המזרחית והמערבית – ובהן פסגות המגיעות לגובה של מעל 5,000 מטרים.

  טיול לאקוודור וגלפגוס עם ביקור בשפלת האמזונס

  טיול לאקוודור וגלפגוס כולל את מזרחה של אקוודור, האוריינטה, שהוא חלק משפלת האמזונס: שטח עצום של יערות גשם, ג’ונגלים צפופים ועצים ירוקי עד, שיחד עם אזור נוסף בצפון המדינה, מכסה את רוב שטחה של אקוודור. העצים באזור זה הם המקור לתעשייה ענפה מאוד, אשר עליה מתבסס חלק גדול מכלכלתה של המדינה.

  אקוודור כמוקד להתיישבות אינדיאנים באמריקה

  אקוודור היוותה, מבחינה היסטורית, את אחד המוקדים העיקריים להתיישבות האינדיאנים באמריקה. גם היום, חלק עיקרי מהאוכלוסייה במדינה מורכב מילידי היבשת (בני עם האינקה המפורסמים) או מבני תערובת, אינדיאנים ולבנים. במסגרת טיול לאקוודור וגלפגוס תוכלו לראות שבטי אינדיאנים רבים, אשר שומרים על מסורותיהם העתיקות במשך שנים, אך משתלבים בצורה טבעית בחיי המדינה. בין השבטים החיים באקוודור ניתן למצוא את הקיצ’ואה, הסקויה, השואר, הסיונה, הקופן, האצ’ואר והווהורני.

  טיול לאקוודור וגלפגוס עם שייט באיי גלפגוס

  סיבה נוספת, ואולי המרכזית לביקור באקוודור, היא כמובן איי גלאפגוס הנמצאים בריבונותה, ומציעים למטיילים מגוון חי מהמדהימים ביותר בעולם, אשר כולל לא מעט בעלי חיים אנדמיים (ייחודיים לאזור זה). טיול לאקוודור וגלפגוס כולל ביקור באיים הללו. זהו אחד השיאים של כל טיול ומסע מרתק, שכמעט אף מטייל לדרום אמריקה לא מוותר עליו.

  צרו עמנו קשר עכשיו וקבלו הצעה מותאמת אישית עבור טיול לאקוודור וגלפגוס

   

   

  אקוודור וגלפגוס

  5 טיולים מומלצים באקוודור וגלפגוס

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה מאקוואדור.

  מחזיקי דרכון  ישראלי אינם זקוקים לוויזה לאקוואדור לשהייה של עד 60 יום. שימרו טוב על הפתק המתקבל עם החותמת בדרכון שכן יהיה עליכם להציגו ביציאה מאקוודור.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  אנו ממליצים לפנות למרפאות מטיילים באזור מגוריך. מס' הטלפון של משרד הבריאות בכל רחבי הארץ – 5400*

  באקוודור מזג האוויר נוח מאוד לטיול כל השנה בשל היותה על קו המשווה. גשם  יכול לרדת לפרקים קצרים אך אינו מהווה בעיה. בהרים של אקוודור, כמו גם בבירה קיטו, מזג האוויר יהיה נעים או קריר יותר ובלילה אף עלול להיות קר מאוד. אזור האמזונס והג'ונגלים חם ולח כל השנה והגשם הוא חלק מהביקור, אולם בחודשים אוגוסט וספטמבר וכן דצמבר עד מרץ יש פחות גשם.

  בגלאפגוס ניתן לבקר כל השנה אולם התקופה הטובה ביותר היא דצמבר עד מאי שבה הים צלול, המים חמים ונוחים לשנורקלינג וצלילה.

  המטבע הרשמי באקוואדור הינו הדולר האמריקאי.

  קיים חיוג ישיר בין ישראל לאקוודור. הקידומת הבינלאומית היא 593+

  ברוב שטח המדינה יש כיסוי סלולרי.

  חובה לעשות ביטוח בריאות.

  להוצאות נוספות כגון ארוחות במהלך ימי הטיול, בתי קפה, שתייה קלה –  כ- 25 $ לאדם ליום. ארוחות ערב בערים, תלוי במסעדה, בין $20 ל-50$ לאדם (או יותר אם הולכים למסעדה יוקרתית).

  הפרש השעות בין אקוודור לישראל הוא 7 שעות.  כאשר בישראל יש שעון קיץ, ההבדל הוא 8 שעות אחורה (באיי גלאפגוס שעה אחורה נוספת).

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. מומלץ להזמין  מוניות מתחנות מורשות (אם נמצאים במלון או במסעדה עדיף להזמין דרך הקבלה).

  מומלץ להסתובב בכל זמן עם רשימת המלונות, או לפחות יש להחזיק אתכם כרטיס ביקור של המלון או צילום שלו בטלפון הנייד, מקומיים רבים לא מבינים אנגלית ואין סיכוי שתבטאו נכון את שם המקום.

  חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

  מתח החשמל באקוודור הינו 110.

  שקע החשמל

  מסעדות: אין צורך להשאיר המחירים כוללים 10% טיפ.

  מדריך מקומי לטיולים הפרטיים:  10 $ לאדם ליום.

  נהג להעברות: 5$  להעברה

  בטיולים באוטובוס תיירים –  לפי מספר הנוסעים ומה שאוספים.

  יש לשתות מים מינרליים.

  • נעליים נוחות להליכה
  • סנדלים
  • בגד ים
  • מעיל רוח/גשם
  • עזרה ראשונה אישית
  • עזרה שניה: סיכות בטחון, חוט ומחט
  • קרם שיזוף
  • מטריה מתקפלת
  • כובע
  • תיק קטן ליום יום