דף הבית / יעדים / אסיה / וייטנאם

טיולים לוייטנאם


טיולים לוייטנאם מתאימים כמעט לכל אחד. היא יעד מדהים לטיולי משפחות בגלל הרבגוניות של הנופים, האנשים ואמצעי התחבורה. היא מתאימה גם לטיולי גיל הזהב בגלל הרמה הטובה של בתי מלון שניתן למצוא בה ובגלל רמת השירות הגבוהה. בנוסף, וייטנאם מתאימה מאוד למחפשי נופים, תרבויות, וטיולים מיוחדים.

  מתכננים את הטיול הבא?

  טיול לוייטנאם אל מקומות אותנטיים ופחות מתויירים

  וייטנאם, הנמצאת בדרום מזרח אסיה, ממוקמת כולה על חוף הים לאורך כמעט 2,000 קילומטר. למדינה יש גבול משותף עם סין בצפון, עם לאוס ובקמבודיה במערב, ובמפרץ טונקין בדרום ובמזרח. וייטנאם מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות שונות: הדלתא של נהר המקונג בדרום, אזור ים סין הדרומי במרכז המדינה, ודלתת הנהר האדום ורכס הר הפנסיפאן בצפון המדינה. זוהי אחת המדינות היחידות בעולם שהן עדיין קומוניסטיות, ורק לפני מספר שנים היא נפתחה למערב. למרות שהיום היא כבר יעד מקובל, עדיין ניתן לערוך טיולים לוייטנאם ולמצוא מקומות אותנטיים ופחות מתויירים.

  9 טיולים מומלצים בוייטנאם

  טיולים לוייטנאם דרך אלפי שנות היסטוריה

  לוייטנאם יש היסטוריה של אלפי שנים. התרבות הוייטנאמית הושפעה מהציביליזציות הסיניות והחמריות והיא משלבת בתוכה אלמנטים שונים מתרבויות אלו. בליבה של החברה הווייטנאמית ישנה יראת כבוד עמוקה לקשרים משפחתיים וכבוד לזקנים. אורח החיים הקהילתי ניכר בארכיטקטורה המסורתית, אשר במסגרת בנייתה מתגוררות לרוב משפחות רב-דוריות תחת קורת גג אחת. במסגרת טיולים לוייטנאם תוכלו לבקר אצל משפחה מקומית ולקבל טעימה קטנה מהאינטימיות המשפחתית הזו.

  טיולים לוייטנאם דרך האנוי: הצצה אל העבר

  עיר הבירה האנוי מציעה למטייל בה שילוב שובה לב של קסם מהעולם הישן ודינמיות מודרנית. הרובע העתיק ההומה מורכב ממבוך של רחובות צרים והוא עדות להיסטוריה של העיר כמרכז מסחר לאורך מאות שנים. ניתן להבחין בחנויות עתיקות לאורך הרחובות שכל אחת מהן מלאה באופי והיסטוריה. במהלך הביקור תוכלו לראות גם את אגם הואן קיאם, עם הגשר האדום האייקוני שלו המוביל למקדש נגוק סון. בנוסף, בהאנוי, שרידי הארכיטקטורה הקולוניאלית נוכחים מאוד ונותנים כבוד לעבר הקולוניאלי הצרפתי של העיר. הרובע הצרפתי מציג מבנים אלגנטיים, כמו בית האופרה של האנוי והארמון הנשיאותי, המשקפים עידן של השפעה אירופאית.

  הויאן: הצצה למורשת רב-תרבותית

  הויאן היא עיירה מקסימה השוכנת לחופו של נהר ומוגדרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. במהלך הביקור בה תוכלו לקבל הצצה לעבר הרב-תרבותי של וייטנאם. תוכלו לראות את הארכיטקטורה השמורה של העיירה אשר הושפעה מסוחרים יפנים, סינים ואירופים. שוק הנהר של הויאן יאפשר לכם לקיים אינטראקציה עם המקומיים בזמן שהם מנהלים את חיי היומיום שלהם.

  סאפה: הרים ויופי בתולי

  העיירה סאפה חושפת פן אחר של היופי הטבעי שתוכלו לפגוש במסגרת טיולים לוייטנאם. עיירה שלווה זו שוכנת ברמות הצפוניות של וייטנאם. טרסות אורז שופעות צומחות על צלעי ההרים, ויוצרות נוף מדהים. טיול רגלי דרך הטרסות הללו יאפשר לכם לחוות לא רק נופים עוצרי נשימה אלא גם מפגשים עם קהילות של מיעוטים אתניים, כמו שבטי המונג ודאו, אשר מאכלסים את האזור במשך דורות. הביקור בקהילות אלו מספק לנוסעים הזדמנות ייחודית ללמוד על המנהגים, המסורות שלהם והאתגרים העומדים בפניהם בשימור אורח חייהם. השווקים של סאפה הם קליידוסקופ של צבעים. ניתן להתרשם בהם מאומנות בעבודת יד וטקסטיל מסורתי.

  הא לונג ביי: צוקים נישאים במפרץ יפהפה

  מפרץ הא לונג הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ופלא טבע. אלפי צוקים מאבן גיר מגיחים בצורה דרמטית ממי האזמרגד של מפרץ טונקין, ויוצרים נוף ימי סוריאליסטי מעבר לכל דמיון. שייט במפרץ בסירה מסורתית מעץ היא חוויה יוצאת מגדר הרגיל. חקר מערות הגיר מוסיף אלמנט של הרפתקה למסע. מערת סונג סוט, הידועה גם בשם מערת ההפתעה, היא הגדולה והמרשימה מבין המערות הללו, המתהדרת בנטיפים מדהימים ובזקיפים שנוצרו במשך מיליוני שנים.

  הו צ'י מין סיטי: מטרופולין דינמי

  בניגוד לנופים השלווים של הצפון, הו צ'י מין סיטי (לשעבר סייגון) פועמת בקצב המודרניות. גורדי שחקים ורחובות שוקקים מוסיפים לאנרגיה הדינמית של העיר. מוזיאון שרידי המלחמה יאפשר לכם להיחשף לתקופה הסוערת של מלחמת וייטנאם. המוזיאון מציג את חוסנה של המדינה וגם את המחיר הכואב ששילמה וייטנאם בעקבות המלחמה.

  מנהרות קו צ'י, הממוקמות ממש מחוץ לעיר, הן עדות לכושר ההמצאה והנחישות הווייטנאמית במהלך המלחמה. מעברים תת-קרקעיים נרחבים אלו שימשו כמקומות מסתור, דרכי אספקה וגם מגורים לחיילים. הכניסה אל המנהרות תאפשר לכם להבין את האתגרים שעמדו בפני מי שחיו בעולם התת-קרקעי הזה.

  דלתא המקונג: החיים לאורך דרכי המים

  דלתת המקונג, המכונה "קערת האורז" של וייטנאם, היא מבוך של נהרות, תעלות וצמחיה שופעת. כלכלת האזור קשורה באופן עמוק לנהר המקונג, עם חקלאות משגשגת לאורך גדותיו. שווקים צפים שבהם סירות עמוסות בסחורה מקומית, יוצרים מחזה ססגוני ומאפשרים הצצה לצורות המסחר שעיצבו את הדלתא. הפלגה בנתיבי המים של הדלתא תחשוף בפניכם דרך חיים הסובבת סביב הנהר. בתי כלונסאות, שווקים תוססים וכפרים לאורך הנהר מייצרים מראה של חוסן ותושייה מול אתגרי הטבע.

  תענוגות קולינריים והרפתקאות גסטרונומיות

  המטבח של וייטנאם מורכב מטעמים רבים המשקפים את המגוון התרבותי שלה. ממרק הנודלס הריחני, פו, ועד לכריך באן מי, ההיצע הקולינרי של המדינה הוא תענוג לכל החושים. מוכרי אוכל רחוב, עם המחבתות שלהם ועשבי התיבול הארומטיים, מאפשרים למטיילים להתפנק עם מנות אותנטיות המשקפות את הטעמים והמרקמים של המטבח הווייטנאמי. למי שמחפש חיבור עמוק יותר לתרבות האוכל, שיעורי בישול וסיורי אוכל הם אפשרויות פופולריות. חוויות אלו לא רק מלמדות את המשתתפים איך ליצור מנות וייטנאמיות אלא גם שופכות אור על משמעות המרכיבים והמסורות העומדות בבסיס כל מתכון.

  טיולים לוייטנאם עם עולם נסתר

  טיולים לוייטנאם הם מסע הכולל היסטוריה, תרבות ונופים מרהיבים. מהרחובות ההומים של האנוי ועד למים השלווים של מפרץ הא לונג, מהשדות המדורגים של סאפה ועד לנתיבי המים של דלתת המקונג, כל פינה במדינה זו מציגה פן ייחודי אחר. וייטנאם, עם יופיה הקסום והתרבות הכובשת, מזמינה אותנו לחקור אותה לאורכה ולרוחבה. בעולם נסתר אנו מציעים לכם טיולים פרטיים לווייטנאם במגוון מסלולים. תוכלו לבחור במסלולים המתאימים יותר למשפחות, מסלולים המותאמים לגיל השלישי או מסלולים אתגריים יותר למיטיבי לכת. מסלולי הטיול שלנו גמישים ודינאמיים, כך שניתן להתאים אותם לצרכים ולרצונות האישיים של כל מטייל. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח להתאים עבורכם טיול מושלם.

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול לוייטנאם ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה.

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנו ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריכם. מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

  מטיילים לוייטנאם עם בעיית בריאות ספציפית ידאגו להביא עימם את התרופות להן הם זקוקים. מומלץ להצטייד לשם בטחון ביום נוסף של אספקת תרופות, ובמרשם רופא רזרבי. משקפיים או עדשות רזרביות יוכלו תמיד להיות לעזר.

  המטבע הרשמי של וייטנאם הוא דונג. השער נכון לאוקטובר 2023.

  1$ = כ-24,336 דונג

  1€ = כ-25,742 דונג

  כדאי להצטייד בשטרות קטנים של דולרים או יורו. בערים הגדולות ניתן למשוך כספים בכרטיסי אשראי, אך רק מטבע מקומי.

  במרבית בתי המלון ניתן להמיר דולרים והמחאות נוסעים למטבע המקומי, אך שער יותר טוב תקבלו בבנקים.

  קיים חיוג ישיר בין ישראל לווייטנאם. הקידומת הבינלאומית היא 84+.

  אפשר להתקשר לארץ עם כרטיסי חיוג הנמצאים בכל מקום, וטלפון נייד מכל המדינה.

  כדאי לקחת בחשבון כי תשתיות האינטרנט במדינה אינן מפותחות כמו בישראל. לרוב תוכלו לקבל שירותי אינטרנט במלונות ומסעדות, אך מהירות הגלישה ואיכותה לא יהיו גבוהות במיוחד.

  ארוחות שאינן כלולות במחיר עולות כ- 10 דולר. כל האפשרויות  הזולות יותר קיימות. באופן גס אפשר להמליץ על סכום של 25 דולר לאדם ליום לכיסוי כל האפשרויות של הסעיפים שאינם כלולים במחיר, למעט קניות.

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

  א. חגורת בטן בה יוחזק הכסף, בדרכון וכרטיסי הטיסה (באם ישנם).

  ב. צילום שלושת עמודי הדרכון הראשונים (בשני עותקים-לשמור בנפרד מהדרכון).

  טיולים לוייטנאם אפשר לבצע בכל חודשי השנה, וזאת מסיבה פשוטה. עונות השנה שונות מאזור לאזור במדינה, כך שבכל תקופה תמצאו לפחות אזור אחד שמזג האוויר בו נוח לטיולים. כדי להימנע מסופות טייפון מומלץ לא לטייל בחודשים יולי- נובמבר במרכז וצפון וייטנאם. החודשים המומלצים הם נובמבר עד מרץ-אפריל. כדאי להביא בגדים קלים ליום, וחמים לערבים ברמות או לחודשי החורף בצפון.

  מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען. באחריות הנוסעים לדאוג לביטוח עבורם.

  חשמל –  מתח V220. יש בתי מלון שבהם השקעים מתאימים לתקעים אירופאים ואמריקאים, שהם תקעים יותר עבים. לכן, מומלץ להביא איתכם מתאם בינלאומי לכל מקרה שלא יהיה.

  מקובל לתת טיפים לנותני השירותים בעיקר למדריך ולנהג שאף מצפים לזה.

  בקבוצה של 10 אנשים מקובל לתת 30 דולר ליום למדריך ו-15 דולר ליום לנהג מכולם.

  מומלץ לא לשתות מי ברז, אלא לשתות מים מינרליים.

  (האורגניזמים החיים במעי האוכלוסייה המקומית אינם בהכרח "מוכרים" לאזרחי המזרח התיכון).

  השעון בווייטנאם נמצא ארבע שעות לפני ישראל (בשעה 12:00 בישראל, באוזבקיסטן השעה היא 16:00).

  וייטנאם אירליינס- עד 23 ק"ג במזוודה ששולחים למטוס ועד-12 ק"ג בתיק יד.

  בטיסה של Bamboo Airways לפוקוק- עד 20 ק"ג למטוס ועד 7 ק"ג בתיק יד.

  • נעליים נוחות להליכה
  • סנדלים
  • בגד ים
  • עזרה ראשונה אישית
  • עזרה שניה: נייר טואלט, סיכות בטחון, חוט ומחט
  • קרם שיזוף
  • מטריה מתקפלת
  • כובע
  • תיק קטן ליום יום